Η σχεση μου με το αγορι μου! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74
  1. #61
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν το λες για μενα, δεν διαβασες καλα. δεν ειπα η ΜΟΝΑΔΙΚΗ λυση ειναι ο ψυχολογος, ειπα ή η αντιληξη και οι εμπειριες, ή η ο ψυχολογος, ή ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ Η ΑΥΤΟΒΕΛΤΙΩΣΗ.
    τα δυσκολα τα παρελειψες...
    το διαβασα Remedy !
    αν ηταν θα ελεγα για εσενα ......

    γενικα το λεω........ γιατι πλεον βλεπω νεα παιδια που μπαινουν εδω μεσα να βρουν μια απαντηση σε ενα πολυ φυσιολογικο ερωτημα τους,γιατι πολυ απλα δεν εχουν εμπειριες πανω στο ερωτικο κομματι και ξαφνικα καταληγουμε να τους λεμε πρεπει να πας σε ψυχολογο για να μαθεις να εκτιμας τα θελω σου ,να εχεις αυτοεκτιμησει και πολλα παρεμφερή...

    Μαλλον πολλοι ξεχναμε οτι απο αυτα τα σταδια περασαμε ολοι στην αρχη της ερωτικης μας ζωης και πολλες απαντησεις δοθηκαν ή αποκτώντας εμπειριες ή συζητώντας τα με τα αρμόδια άτομα βρίσκοντας κοινές λύσεις ή με οποιον αλλον τροπο νομιζαμε οτι μας βοηθουσε(βιβλια κ.α.)

    Ας σταματησει πια αυτη η καραμελα οτι με το παραμικρο τρεχουμε σε ψυχολογους....
    Οι ανθρωποι εχουν να ασχοληθουν με πολυ σοβαροτερες κατασταεις ...φυσικα και θα παω εκει αν εχω ενα ουσιαστικο προβλημα που δεν μπορω να το διαχειριστω με κανενα απο τους παραπανω τροπους .....φυσικα και θα παω αν εχω υποστει βια ειτε σωματικά ειτε λεκτική και δεν ξερω που θα με οδηγησει ολο αυτο......
    οχι ομως για καθε νεανικο φυσιολογικο προβληματιμο να δινουμε την εντυπωση οτι τελικα το ατομο που ψαχνει να βρει μια απαντηση εχει θεμα......

    Να πω και κατι τελευταιο καμια φορα καλο κανει να μπαινουμε μεσα στην φωτια και ας καιγομαστε ...
    ειμαι σίγουρη πως μόνο έτσι την επόμενη φορα θα την διαχειριστουμε πιο καλα και το σημαδι της δεν θα μας στοιχειώνει μια ζωη.....

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Στο δικό μου κόσμο η λέξη αγάπη δεν σημαίνει "περναω καλά".. Και στον δικό μου κόσμο όταν ο άλλος μου δείχνει με όλους τους τρόπους τι νιώθει δεν χρειάζομαι να ακούσω και την λέξη "ερωτευμένος" και αν δω ότι θέλω να το ακούσω και βλέπω ότι δεν το λέει, θα έκανα συζήτηση πάρα να μενω με την απορία και να ρωτάω δεξιά και αριστερά. Το να μπει κάποιος στο φόρουμ για ένα τέτοιο θέμα και να ψάχνουμε για να βρουμε ένα σωρό άλλα προβλήματα που μπορεί να υπάρχουν άλλα να μην εχουν ουσία για εμένα είναι λάθος.. Όταν ένα απλό πράγμα του δώσεις σημασία ταυτόχρονα του δίνεις αξία και εκεί που δεν ήταν πρόβλημα αρχίζει να είναι (πχ αυτό που έγινε στην γιορτή της) . Θέλω ξεκάθαρες κουβεντες από το να αναρωτιέμαι.
    Από την στιγμή που δεν έχει άλλο παράπονο και ξέρει τι την ενοχλεί γιατί να προσπαθώ να τις βρω προβλήματα που ΜΠΟΡΕΊ να υπάρχουν? Εδώ ήρθε να ακούσει γνώμες και όχι να φορτωθεί άλλες σκέψεις και προβληματισμούς. Οι ανθρώπινες σχέσεις δεν είναι τοσο περίπλοκες.
    φυσικα και δεν σημαινει μονο περναω καλα, αλλα δεν σημαινει και "ειμαι ερωτευμενος" απαραιτητα... μπορεις να αγαπας, να σεβεσαι, να θαυμαζεις και να εκτιμας εναν ανθρωπο, να σημαινει πολλα το να εχεις μια ηρεμη και ομορφη σχεση, αλλα ερωτευμενος να μην εισαι...
    εσυ θελεις ξεκαθαρες κουβεντες, αναρωτηθηκες ποσοι ειναι διατεθιμενοι να σου πουνε ξεκαθαρες κουβεντες οταν δεν τους συμφερει;

    επαναλαμβανω, ΔΕΝ την ενοχλει αυτο που λεει, γιατι ακριβως οπως λεμε ολοι ειναι ασημαντος προβληματισμος.
    αυτο που ψαχνω να βρω ειναι αυτο που πραγματικα την ενοχλει, και η πιο απλη απαντηση ειναι η ανασφαλεια της, απο εκει και περα αν ειναι κατι πιο πολυπλοκο, πρεπει να το βρει.

    και οχι οι ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι τοσο περιπλοκες.
    ειναι ακομα πιο περιπλοκες...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    το διαβασα Remedy !
    αν ηταν θα ελεγα για εσενα ......

    γενικα το λεω........ γιατι πλεον βλεπω νεα παιδια που μπαινουν εδω μεσα να βρουν μια απαντηση σε ενα πολυ φυσιολογικο ερωτημα τους,γιατι πολυ απλα δεν εχουν εμπειριες πανω στο ερωτικο κομματι και ξαφνικα καταληγουμε να τους λεμε πρεπει να πας σε ψυχολογο για να μαθεις να εκτιμας τα θελω σου ,να εχεις αυτοεκτιμησει και πολλα παρεμφερή...

    Μαλλον πολλοι ξεχναμε οτι απο αυτα τα σταδια περασαμε ολοι στην αρχη της ερωτικης μας ζωης και πολλες απαντησεις δοθηκαν ή αποκτώντας εμπειριες ή συζητώντας τα με τα αρμόδια άτομα βρίσκοντας κοινές λύσεις ή με οποιον αλλον τροπο νομιζαμε οτι μας βοηθουσε(βιβλια κ.α.)

    Ας σταματησει πια αυτη η καραμελα οτι με το παραμικρο τρεχουμε σε ψυχολογους....
    Οι ανθρωποι εχουν να ασχοληθουν με πολυ σοβαροτερες κατασταεις ...φυσικα και θα παω εκει αν εχω ενα ουσιαστικο προβλημα που δεν μπορω να το διαχειριστω με κανενα απο τους παραπανω τροπους .....φυσικα και θα παω αν εχω υποστει βια ειτε σωματικά ειτε λεκτική και δεν ξερω που θα με οδηγησει ολο αυτο......
    οχι ομως για καθε νεανικο φυσιολογικο προβληματιμο να δινουμε την εντυπωση οτι τελικα το ατομο που ψαχνει να βρει μια απαντηση εχει θεμα......

    Να πω και κατι τελευταιο καμια φορα καλο κανει να μπαινουμε μεσα στην φωτια και ας καιγομαστε ...
    ειμαι σίγουρη πως μόνο έτσι την επόμενη φορα θα την διαχειριστουμε πιο καλα και το σημαδι της δεν θα μας στοιχειώνει μια ζωη.....
    κανονικα, ειμαι ο πιο ακαταλληλος ανθρωπος να το υποστηριξω αυτο, μιας και δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο, κι εχω διαχειριστει οτιδηποτε μου προεκυψε μονη μου και πολυ καλα, νομιζω.
    αλλα νομιζω η αντιρρηση σου ειναι γιατι θεωρεις 'παθολογικη" κατασταση το να πηγαινει καποιος σε ψυχολογο, ενω εγω το θεωρω μια βοηθεια που μπορει με σωστο τροπο να σε βοηθησει να ανοιξεις τα ματια σου. δλδ, αλλοι τρεχουν στις μαγισσες καισ τις καφετζουδες, στους αστρολογους και στους παπαρολογους, στην αναχρονιστικη θειά, ε ας απευθυνθουν σε καποιον επιστημονα οσοι δεν τα λυνουν μονοι τους, κακο δεν κανει, ουτε τους μετατρεπει σε 'ασθενεις" αν παρουν βοηθεια ψυχολογου...

    αν μπορουν μονοι τους, με γεια τους με χαρα τους.

  4. #64
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κανονικα, ειμαι ο πιο ακαταλληλος ανθρωπος να το υποστηριξω αυτο, μιας και δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο, κι εχω διαχειριστει οτιδηποτε μου προεκυψε μονη μου και πολυ καλα, νομιζω.
    αλλα νομιζω η αντιρρηση σου ειναι γιατι θεωρεις 'παθολογικη" κατασταση το να πηγαινει καποιος σε ψυχολογο, ενω εγω το θεωρω μια βοηθεια που μπορει με σωστο τροπο να σε βοηθησει να ανοιξεις τα ματια σου. δλδ, αλλοι τρεχουν στις μαγισσες καισ τις καφετζουδες, στους αστρολογους και στους παπαρολογους, στην αναχρονιστικη θειά, ε ας απευθυνθουν σε καποιον επιστημονα οσοι δεν τα λυνουν μονοι τους, κακο δεν κανει, ουτε τους μετατρεπει σε 'ασθενεις" αν παρουν βοηθεια ψυχολογου...

    αν μπορουν μονοι τους, με γεια τους με χαρα τους.
    Αυτό είπα.....αν δεν μπορείς να πας αλλά όχι και για τις πιο φυσιολογικές νεανικές ανησυχίες.....

    Καλά δεν νομίζω την σημερων ημέρα να υπάρχει νοήμων άνθρωπος που να ψάχνει λύσεις σε τέτοιους ανθρώπους .....

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό είπα.....αν δεν μπορείς να πας αλλά όχι και για τις πιο φυσιολογικές νεανικές ανησυχίες.....

    Καλά δεν νομίζω την σημερων ημέρα να υπάρχει νοήμων άνθρωπος που να ψάχνει λύσεις σε τέτοιους ανθρώπους .....
    μη το λες... εγω βλεπω πολλους. παρα πολλους. ακομα και νοημονες φαινομενικα...
    αυτο ειπα ομως.
    δεν θεωρω οτι ο ψυχολογος ειναι μονο για "αφυσικες" ανησυχιες. και για αυτοβελτιωση και αυτογνωσια, για νεανικες ανησυχιες, μια χαρα λυση ειναι. αρκει να κανεις σωστη επιλογη. γιατι εχει και διαταραγμενες ψυχολογους που πιστευουν στα μαγια, ο θεος να φυλαει...

  6. #66
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μη το λες... εγω βλεπω πολλους. παρα πολλους. ακομα και νοημονες φαινομενικα...
    αυτο ειπα ομως.
    δεν θεωρω οτι ο ψυχολογος ειναι μονο για "αφυσικες" ανησυχιες. και για αυτοβελτιωση και αυτογνωσια, για νεανικες ανησυχιες, μια χαρα λυση ειναι. αρκει να κανεις σωστη επιλογη. γιατι εχει και διαταραγμενες ψυχολογους που πιστευουν στα μαγια, ο θεος να φυλαει...
    Έτσι ακριβώς πας για καλύτερα και βγαίνεις άλλος άνθρωπος...

    Εγώ πάλι φοβάμαι τις περιπτώσεις που σε βλέπουν καθαρά σαν πορτοφόλι...
    Σε "αιχμαλωτίζουν " με τον τρόπο τους στο να είσαι απόλυτα δεμένος -εξαρτημενος από αυτούς ...σε κάνουν τελείως άβουλο ον στο να πάρεις κάποιες καταστασεις από μόνο σου στα χέρια σου και να τις διαχειριστής ...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και οχι οι ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι τοσο περιπλοκες.
    ειναι ακομα πιο περιπλοκες...
    Με την υπερανάλυση χωρίς συζητήσεις καταλήγουν να γίνονται ακόμα πιο περίπλοκες. Γιατί ο καθένας κάνει ένα σωρό σενάρια μες το μυαλό του και τα μεγενθύνει. Δεν εκφράζεται, δεν συζητά, μένουν όλα στο κεφάλι του. Αν ο άλλος την εκτιμά και την σέβεται όπως λες, δεν θα την αφήσει να βασανίζεται στις σκέψεις και θα λυθεί πολύ γρηγορότερα το θέμα, όποια κι' αν είναι η απάντηση. (Που δεν χρειάζεται να είναι καν απάντηση. Από τον τρόπο αντίδρασης και πώς θα συμπεριφέρεται μετά, επίσης μπορεί να καταλάβει).

    Δηλαδή θα κάτσει να σκεφτεί ένα σωρό γεγονότα, να τους δώσει αξία, να γίνει ακόμα χειρότερα επειδή υπάρχει η περίπτωση το αγόρι της να μην της πει την αλήθεια; Ο κόσμος στις σχέσεις έτσι λύνει τα θέματά του ή έτσι ακριβώς τα μεγενθύνει; Τεσπα, αυτή είναι η δική μου εντύπωση. Πιο "σωστό" θα ήταν να λέγαμε απλά "σκέψου μήπως υπάρχει και κάτι άλλο από πίσω και νιώθεις έτσι" και μέχρι εκεί. Η ίδια αφού το ψάχνει θα το ήξερε.

  8. #68
    Miliva21
    Guest
    Γιατί ζαλίζεις το μυαλό σου με τέτοιες ανασφάλειες
    Ζήσε το και όπου βγει ρε κοπέλια.....εφόσον θέλει να είναι μαζί σου και κάνει πράγματα για τη σχέση σας πιθανότατα του αρέσεις και θέλει να έχετε σχέση

    Αρα όλα καλά..

    Αν δεν σου λέει ότι είναι ερωτευμένος μπορεί να μην δίνει σημασία σε αυτο ή μπορεί παλιότερα να είχε περάσει καψούρα αλλα με σένα να είναι πιο οικεία ...να είστε πιο αγαπημένοι.....

    Κάθε άνθρωπος μας βγάζει και κάτι διαφορετικό

    Εγώ σου λέω καλύτερα μη τρώγεσαι...ζηστο μέχρι οπού πάει και μη μπαίνεις στη διαδικασία να συγκρίνεσαι με παλιές του σχέσεις

    Ρωτα τον καμία φορά τι νιώθει για σένα και αν σου πει ότι σε αγαπαει και θέλει να είστε μαζί τότε απάντησε του χαριτολογωντας " ααα και εγώ περίμενα να μου πεις ότι είσαι ερωτευμένος μαζί μου" να κόψεις αντίδραση ..

    Αν και σου λέω δεν αξίζει να τρώγεσαι

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Με την υπερανάλυση χωρίς συζητήσεις καταλήγουν να γίνονται ακόμα πιο περίπλοκες. Γιατί ο καθένας κάνει ένα σωρό σενάρια μες το μυαλό του και τα μεγενθύνει. Δεν εκφράζεται, δεν συζητά, μένουν όλα στο κεφάλι του. Αν ο άλλος την εκτιμά και την σέβεται όπως λες, δεν θα την αφήσει να βασανίζεται στις σκέψεις και θα λυθεί πολύ γρηγορότερα το θέμα, όποια κι' αν είναι η απάντηση. (Που δεν χρειάζεται να είναι καν απάντηση. Από τον τρόπο αντίδρασης και πώς θα συμπεριφέρεται μετά, επίσης μπορεί να καταλάβει).

    Δηλαδή θα κάτσει να σκεφτεί ένα σωρό γεγονότα, να τους δώσει αξία, να γίνει ακόμα χειρότερα επειδή υπάρχει η περίπτωση το αγόρι της να μην της πει την αλήθεια; Ο κόσμος στις σχέσεις έτσι λύνει τα θέματά του ή έτσι ακριβώς τα μεγενθύνει; Τεσπα, αυτή είναι η δική μου εντύπωση. Πιο "σωστό" θα ήταν να λέγαμε απλά "σκέψου μήπως υπάρχει και κάτι άλλο από πίσω και νιώθεις έτσι" και μέχρι εκεί. Η ίδια αφού το ψάχνει θα το ήξερε.
    εγω, αυτο της ειπα παντως.
    και νομιζω φανηκε.. δεν τα ειπα δυσκολα...

    για τα υπολοιπα, επειδη μιλαμε επι πολυ συγκεκριμενου και οχι γενικα και αοριστα για επικοινωνια και μουγκαμαρα, η ερωτηση "εισαι ερωτευμενος μαζι μου;", απλα δεν ειναι μια ερωτηση που γινεται.
    κι αν γινει, ειναι λαθος.
    γνωμη μου.
    κατα τα αλλα, ο καθενας εχει δικαιωμα στην αποψη του..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Γιατί δεν τον ρωτάς? Η μεγαλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω, είναι να είσαι ειλικρινής και συζητήσιμη. Ό,τι σε προβληματίζει, πιάστον και πες του το, χωρίς γαρνιτούρες αλλά ευθέως, με ειλικρίνεια.

  11. #71
    Quote Originally Posted by Almalexia View Post
    Γιατί δεν τον ρωτάς? Η μεγαλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω, είναι να είσαι ειλικρινής και συζητήσιμη. Ό,τι σε προβληματίζει, πιάστον και πες του το, χωρίς γαρνιτούρες αλλά ευθέως, με ειλικρίνεια.
    Καλημέρα! Πως να τον ρωτήσω δηλαδή;;;

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ συμφωνώ με Remedy και δεν νομίζω ότι θα βγάλεις κάτι αν τον ρωτήσεις, αλλά τι πως να τον ρωτήσεις; Όπως τα λες σε εμάς εδώ. "Δεν μου έχεις πει ποτέ ότι είσαι ερωτευμένος μαζί μου, είσαι; "

  13. #73
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Φυσικά αλλά εγώ έχω ανάγκη να το ακούσω κιόλας!Δεν θεωρώ ότι είναι κακό μετά από 8 μήνες να πεις στο αγόρι σου ή στην κοπέλα σου αντίστοιχα ότι είσαι ερωτευμένος μαζί του/της ούτε κάτι παράλογο!
    κακο ειναι που θελεις να το ακουσεις δυστιχως...εγω λεω να το ξεχασεις και να εκτιμήσεις τις πραξεις που μιλανε απο μονες τους εδω αλλα ζευγαρια εχουν αληθινα θεματα και εσυ που σου φέρεται τελεια κολλησες στο οτι δεν το λεει? στα λογια δηλαδη κόλλησες? εχεις σπανιο αγορι ξεχασε το αυτο συγνωμη αλλα μου φαινεται τελειως βλακεία να θελεις τοσο να το ακουσεις και να το λες εδω κιολας δεν σε κραζω απλα ειναι βλακεια κατα την γνωμη μου...εχει δικο του τρόπο να μιλαει για αυτα που νιωθει για σενα με πραξεις και με μοναδικο δικο του τροπο οπως αυτο το ερωτοκτυπημενος... κοιτα να τα εκτιμας ολα αυτα γιατι κριμα ειναι εαν δεν το κάνεις

  14. #74
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by celestial psyche View Post
    κακο ειναι που θελεις να το ακουσεις δυστιχως...εγω λεω να το ξεχασεις και να εκτιμήσεις τις πραξεις που μιλανε απο μονες τους εδω αλλα ζευγαρια εχουν αληθινα θεματα και εσυ που σου φέρεται τελεια κολλησες στο οτι δεν το λεει? στα λογια δηλαδη κόλλησες? εχεις σπανιο αγορι ξεχασε το αυτο συγνωμη αλλα μου φαινεται τελειως βλακεία να θελεις τοσο να το ακουσεις και να το λες εδω κιολας δεν σε κραζω απλα ειναι βλακεια κατα την γνωμη μου...εχει δικο του τρόπο να μιλαει για αυτα που νιωθει για σενα με πραξεις και με μοναδικο δικο του τροπο οπως αυτο το ερωτοκτυπημενος... κοιτα να τα εκτιμας ολα αυτα γιατι κριμα ειναι εαν δεν το κάνεις
    Με συγχωρείς αλλά αν πιστεύεις κάτι τέτοιο είναι τελείως άκυρο...
    Δεν μπορείς να λες σε ένα άνθρωπο ότι είναι βλακεία να ακούει τα πραγματικά συναίσθηματα από τον άνθρωπο του ...
    Δεν έχεις μάλλον ιδέα τι είναι να είσαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση είτε επειδή πονάς ,είτε επειδή σου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα είτε για οποιαδήποτε λόγο και να έρχεται ο άνθρωπο σου και με τα λόγια του να απαλύνει τον πόνο σου ....
    Να εινσι εκεί δίπλα σου και να σε στηρίζει με τα λόγια του και την παρουσία του...
    Τι να τα κάνεις τα υλικά και τα δώρα όταν αυτά δεν συνοδεύονται από αληθινά αισθήματα ....
    Γιατί μόνο όταν νοιώθεις αληθινά τότε δεν χρειάζεται να στο ζητήσει ο άλλος σου βγαίνουν όπως και έχει....

    Ξέρεις πόσες πράξεις γίνονται για το φαίνεστε?

    Και επιτέλους ας αλλάζουν οι αλλοι και όχι να συμβιβαζόμαστε εμείς ....
    Αυτό νοιώθει και φυσικά θα το ζητήσει...
    Σκέψου να προχωρήσει με τον άνθρωπο αυτό και αργότερα Ν βρεθεί κάποιος άλλος στο δρόμο της που να τις πει ωραία λόγια ....πως θα αισθανθεί και τι εξελίξει μπορεί να έχει γιατί ποτε δεν τόλμησε να το ζητήσει από τον άνθρωπο της????
    Δεν πνίγουμε ποτέ τα θέλω μας οποία να είναι και αυτά ..Αυτά θέλω μπορείς ? Καλός! !Δεν μπορείς να ξερουμε που βαδίζουμε.....


    Γι αυτό καλό θα είναι χαρακτηρισμοί του στυλ βλακείες και άλλα τέτοια να τα κρατάτε για τον ευατο σας...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Σοκ με το αγορι μου
    By Papillon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2019, 22:54
  2. Τι να συζητήσω με το αγόρι μου
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2019, 13:03
  3. Ενα αγορι που μου αρεσει..
    By Mariaam20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 12-02-2019, 20:46
  4. Προβλημα με αγορι!
    By engliscp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 169
    Last Post: 10-02-2017, 17:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •