Η σχεση μου με το αγορι μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 74
  1. #1

    Η σχεση μου με το αγορι μου!

    Καλησπερα σε ολους.
    Ειμαι 23 χρονων και πριν περιπου ενα χρονο γνωρισα το αγορι με το οποιο ειμαι τωρα ο οποιος ειναι 25 χρονων .Δεν ημασταν μαζι απο την αρχη αντιθετως ξεκινησαμε απλα να κανουμε παρεα, σαν φιλοι και μετα εξελιχθηκε σε κατι ερωτικο.Για μενα ηταν η πρωτη μου σχεση,και γενικα δεν ειχα καμια ερωτικη εμπειρια πριν απο αυτον αν καταλαβαινετε τι εννοω.Αντιθετως εκεινος ειχε βγει τρεις μηνες πριν με γνωρισει απο μια σχεση 4 χρονων η οποια ομως τελειωσε απο κοινου λογω του οτι μενανε και μαζι γιατι σπουδαζαν και στην ιδια πολη και ειχαν βαρεθει ο ενας τον αλλον.Αλλα απ'οτι ξερω η σχεση τους τελειωσε καλα και χωρις καβγαδες επειδη ουτως η αλλως το ηθελαν και οι δυο .Απ'οτι ξερω ηταν η πρωτη του κοπελα και γενικοτερα ο πρωτος του ερωτας μιας και εκεινος πριν απο την κοπελα αυτη δεν ειχε ξανακανει σχεση,μονο με 1-2 κοπελες αλλα μονο για σεξ.Γενικα το αγορι μου ειναι παρα πολυ συναισθηματικο ατομο,ευαισθητος ,τρυφερος και γενικοτερα πολυ γλυκος.Ετσι λοιπον μετα απο περιπου 3 μηνες γνωριμιας αρχισε να με προσεγγισει ερωτικα,διακριτικα ευγενικα και γενικοτερα πολυ ομορφα.Για να μην τα πολυλογω με το αγορι μου ειμαστε μαζι 8 μηνες τωρα και σε γενικες γραμμες τα παμε πολυ καλα,με εχει γνωρισει στους δικους του,τον εχω γνωρισει στους δικους μου,οπως επισης με εχει γνωρισει στους φιλους του αλλα και εγω το ιδιο.Απο την αρχη της σχεσης μας μεχρι τωρα δεν θυμαμαι μερα που να μην μου εστειλε μηνυμα το πρωι για καλημερα και το βραδυ για καληνυχτα,που να μην με πηρε τηλεφωνο μολις εφευγε απο την δουλεια.Γενικα απο την αρχη μονο τρυφερος και γλυκος υπηρξε απεναντι μου,Στα γενεθλια μου,μου εκανε εκπληξη στο σπιτι του εκει που δεν το περιμενα,ανοιξε η πορτα και εμφανιστηκαν ολοι μαζι με τουρτα.Τις προαλλες μου εφερε φαγητο στη δουλεια απο μονος του δεν του το ζητησα για να φαω,ενω παρα πολλες φορες ερχεται και με παιρνει απο την δουλεια με το αυτοκινητο.Εχει κανει παρα πολλες φορες υποχωρησεις,και γνικοτερα μου λεει οτι το μονο που θελει ειναι να ειμαι χαρουμενη και ευτυχισμενη .Εννοειται εχουν υπαρξει φορες που εχουμε τσακωθει και μαλιστα ασχημα και πολλες απο αυτες τις φορες επειδη μπορει να πετουσα εγω πανω στα νευρα μου να χωρισουμε εκεινος εβαζε τα κλαμματα,αλλα στο τελος παντα τα βρισκαμε.Γενικοτερα με φροντιζει παρα πολυ και ειδικα οσον αφορα το ερωτικο κομματι εχει κανει παρα πολυ υπομονη γιατι του ειχα πει οτι ηταν η πρωτη μου φορα και εκανε υπομονη 7 μηνες μεχρι να γινει.Φυσικα ολα αυτα που εγραψα ισχυουν και για μενα,εννοω η συμπεριφορα μου απεναντι του ειναι ακριβως η ιδια. Το μονο μου θεμα ειναι ενα και θα μου πειτε εισαι χαζη που αναρωτιεσαι γιατι φαινεται απο μακρια αυτο το πραγμα.Ενω ειμαστε 8 μηνες μαζι και γενικοτερα μου εχει πει οτι με αγαπαει οπως του το εχω πει και εγω φυσικα,δεν εχω ακουσει ποτε απο το στομα του να μου λεει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου.Ξερω ειναι βλακεια αυτο που λεω γιατι φαινεται απο τον τροπο που με κοιταει και γενικοτερα φαινεται απο οσο κανει για εμενα αλλα δεν μου το εχει πει ποτε περα απο καποιες φορες που το εχει πεταξει πανω στην κουβεντα,οπως για παραδειγμα την προηγουμενη φορα ειχαμε μαζευτει με του φιλους μας ολοι μαζι και παιζαμε ταμπου και του επεσε να περιγραψει τη λεξη ερωτοχτυπημενος και γυρναει και κανει τι ειμαι εγω?Αλλα μονο σε τετοιες φασεις το εχει πεταξει και πολλες φορες που μου στελνει τραγουδια,μονο τοτε .Απο την αλλη εγω ειμαι παρα πολυ ερωτευμενη μαζι του,και προσπαθω να του το πω πλαγιως αλλα οποτε παω να το πω ετσι το μονο που μου λεει ειναι αγαπη μου και ψυχη μου,οτι με λατρευει και κατι τετοια αλλα δεν μου λεει οτι και εκεινος ειναι ερωτευμενος μαζι μου.Νταξει ουτε και εγω του το εχω πει ευθεως αλλα δεν θελω να τον πιεσω γι'αυτο,περιμενω να μου το πει εκεινος.Και εδω ερχεται και η φαση που αρχιζω και κανω τη συγκριση με την πρωην κοπελα του γιατι οσα εχει κανει σε εμενα τα εχει κανει και σε εκεινη,και γενικοτερα ανεβαζε και τραγουδια στο facebook που ελεγε οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της και κατι τετοια.Βεβαια μια μερα μου ειχε πει οτι η σχεση μας ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη του σχεση σε ολα.Δεν ξερω τι προσπαθει να αποφυγει καθε φορα που παω εκει την κουβεντα,μπας και μου το πει,σαν να κομπιαζει σαν να ντρεπεται,σαν να φοβαται μην κανει τα ιδια λαθη που εκανε στο παρελθον με την προηγουμενη του σχεση.Να μου πει σαγαπω δεν εχει θεμα,αλλα δεν εχω ακουσει μετα απο 8 μηνες τη φραση ειμαι ερωτευμενος μαζι σου και στενοχωριεμαι γιατι εγω το εχω πολυ μεγαλη αναγκη να το ακουσω απο εκεινον.Δεν ξερω τι να υποθεσω,αμα του το πω ευθεως και εκεινος δεν μου πει και εγω θα αισθανθω πολυ ασχημα.Μηπως περιμενει απο εμενα να το ακουσει πρωτα?Μηπως απλα με αγαπαει αλλα δεν ειναι ερωτευμενος μαζι μου?Μηπως φοβαται να μου το πει?Δεν ξερω!Θα ηθελα πολυ να ακουσω την αντικειμενικη γνωμη σας.Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    δεσποινακι σαν αντρασ αν κανεισ σχεση μεγαλη μαθαινεισ τα κολπα και οι επομενεσ ειναι ευκολεσ το ιδιο ισχυει και για τισ γυναικεσ μετα απο αυτον θα εχεισ μαθει τα κολπα δηλαδη τι να λεσ και τι να μην λεσ εισαι νεα ομορφη ολοι σε σενα θα πεσουν προσοχη στη διαλογη μετα δεν εχει δεν ηξερα εχει ασ προσεχεσ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    επισησ μεγαλονωντασ δε θα πιστευεισ και κανεναν οτι σου λεει επιβεβαιωσεισ και τετοια ξεχνα τα θα φασ τη ζωη σου τσαμπα ουτε ο αντρασ ξερει τι του γινεται για να σου πει οτι σκεφτεισ μονη σου να σ πει τι ξερει ο αλλοσ να αποφασισεισ μονη σου αυτα ειναι γενικεσ οδηγιεσ απαραβατεσ για καλη ζωη με αντρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δεσποινακι σαν αντρασ αν κανεισ σχεση μεγαλη μαθαινεισ τα κολπα και οι επομενεσ ειναι ευκολεσ το ιδιο ισχυει και για τισ γυναικεσ μετα απο αυτον θα εχεισ μαθει τα κολπα δηλαδη τι να λεσ και τι να μην λεσ εισαι νεα ομορφη ολοι σε σενα θα πεσουν προσοχη στη διαλογη μετα δεν εχει δεν ηξερα εχει ασ προσεχεσ αυτα
    Δηλαδή;;;Τι εννοείς με αυτό;;; Δεν θεωρώ ότι θα ήταν κακό να μου πει ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου,έχει δεν έχει μάθει τα κόλπα!

    Υ.Γ. Γενικά πιστεψε με είμαι πολύ καχύποπτο σαν άνθρωπος,δεν εμπιστεύομαι εύκολα κανέναν!

  5. #5
    george1520
    Guest
    Τι είναι πιο σημαντικό πιστεύεις σε μια σχέση; να σου λέει κάποιος όμορφα λόγια ή να σου δείχνει την αγάπη του με πράξεις;

  6. #6
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι είναι πιο σημαντικό πιστεύεις σε μια σχέση; να σου λέει κάποιος όμορφα λόγια ή να σου δείχνει την αγάπη του με πράξεις;
    Να μου δείχνει την αγάπη του με πράξεις φυσικά! Εγώ δεν είπα να μου το λέει κάθε μέρα,αλλά όλοι οι άνθρωποι έχουν την ανάγκη κάποιες φορές να το ακούν,έχουν ανάγκη την επιβεβαίωση!

  7. #7
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Να μου δείχνει την αγάπη του με πράξεις φυσικά! Εγώ δεν είπα να μου το λέει κάθε μέρα,αλλά όλοι οι άνθρωποι έχουν την ανάγκη κάποιες φορές να το ακούν,έχουν ανάγκη την επιβεβαίωση!
    Επιβεβαίωση δεν είναι όλες αυτές οι πράξεις που ανάφερες πιο πάνω;

  8. #8
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Επιβεβαίωση δεν είναι όλες αυτές οι πράξεις που ανάφερες πιο πάνω;
    Φυσικά αλλά εγώ έχω ανάγκη να το ακούσω κιόλας!Δεν θεωρώ ότι είναι κακό μετά από 8 μήνες να πεις στο αγόρι σου ή στην κοπέλα σου αντίστοιχα ότι είσαι ερωτευμένος μαζί του/της ούτε κάτι παράλογο!

  9. #9
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Φυσικά αλλά εγώ έχω ανάγκη να το ακούσω κιόλας!Δεν θεωρώ ότι είναι κακό μετά από 8 μήνες να πεις στο αγόρι σου ή στην κοπέλα σου αντίστοιχα ότι είσαι ερωτευμένος μαζί του/της ούτε κάτι παράλογο!
    Δεν είπα ότι είναι παράλογο απλά κάποιοι άνθρωποι προτιμάνε τις πράξεις από τα λόγια.. Αφού βλέπεις ότι σε ενοχλεί γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση μαζί του να ακούσεις και την δική του γνώμη;

  10. #10
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είπα ότι είναι παράλογο απλά κάποιοι άνθρωποι προτιμάνε τις πράξεις από τα λόγια.. Αφού βλέπεις ότι σε ενοχλεί γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση μαζί του να ακούσεις και την δική του γνώμη;
    Γιατί δεν θέλω να τον πιέσω και να μου το πει μόνο επειδή του το είπα εγώ!Θελω να μου το πει επειδή το θελει και επειδή το αισθάνεται!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    να σου πω εγω για μια κοπελα στη γειτονια μου ομορφη με τροπουσ τησ φερομαι οσο πιο καλα μπορω γτ ειναι φεραρι αλλα εγω οταν βλεπω φεραρι λεω ποιοσ να εχει τη φεραρι δε λεω να μπω να την οδηγησω κωλωνω εσυ οταν βλεπεισ φεραρι τι λεσ μου αξιζει η λεσ κοιτα να δεισ ποιοσ την εχει αρα ειναι θεμα τη γνωμη εχεισ για τον εαυτο σου οι εμπειριεσ σου το backround σου κλπ το πακετο σου δηλαδη που λεγανε πριν χρονια οι γυναικεσ τωρα αμα θεσ να μιλησουμε για πακετα ειναι ολοκληρη ιστορια επισησ ειναι οπωσ τα αντικειμενα εγω το κινητο μου και το ραδιοφωνακι μου τα αγαπαω δεν τα αλλαζω τα αγαπησα κατευθειαν αν και ειναι μεσησ προσ τα κατω τιμησ καταλαβεσ τιποτα η τσαμπα τα λεω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Γιατί δεν θέλω να τον πιέσω και να μου το πει μόνο επειδή του το είπα εγώ!Θελω να μου το πει επειδή το θελει και επειδή το αισθάνεται!
    Να συζητήσεις είπα όχι να κάνεις παράπονο.

  13. #13
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να συζητήσεις είπα όχι να κάνεις παράπονο.
    Όπως;;;;;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κοπελιά μου θυμίζεις το θέλω να το ακούω.... όταν το παιδί είναι μια χαρά.... και σου το δείχνει σε πράξεις! Φαντάσου να ίσχυε το αντίθετο!

  15. #15
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κοπελιά μου θυμίζεις το θέλω να το ακούω.... όταν το παιδί είναι μια χαρά.... και σου το δείχνει σε πράξεις! Φαντάσου να ίσχυε το αντίθετο!
    Απλά δεν μου αρέσει,που όταν πάω προς τα εκεί τη συζήτηση κομπιαζει!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σοκ με το αγορι μου
    By Papillon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2019, 22:54
  2. Τι να συζητήσω με το αγόρι μου
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2019, 13:03
  3. Ενα αγορι που μου αρεσει..
    By Mariaam20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 12-02-2019, 20:46
  4. Προβλημα με αγορι!
    By engliscp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 169
    Last Post: 10-02-2017, 17:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •