Μικρη πιεση 1.8; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Speaker14 View Post
    Μου εγραψε 0.5 ζαναξ και να παιρνω μισο πρωι μισο βραδυ 0.25 δλδ ανα 12 ωρες π.χ. ζολοφτ μισο τη μερα για λιγες μερες
    Εννοεις θα παιρνεις μισό ζολοφτ για δέκα μέρες και μετά θα το αυξήσεις σε ολόκληρο,φανταζομαι.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Speaker14 View Post
    Το θεμα ειναι παιζει να εχει κανει καποια ζημια που να φανει μακροπροθεσμα η εγκεφαλικο που παιζει να μη το καταλαβα;
    Μην ανχωνεσαι τζάμπα δεν θα σου έχει κανει τίποτα και σου μιλάει ανθρώπος που κατέβαζε 2mg zanax ημηρεσιως και 3-4 φορές ήπια αλκοόλ σε μεγάλη ποσότητα .

  3. #18
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Mobid View Post
    Μην ανχωνεσαι τζάμπα δεν θα σου έχει κανει τίποτα και σου μιλάει ανθρώπος που κατέβαζε 2mg zanax ημηρεσιως και 3-4 φορές ήπια αλκοόλ σε μεγάλη ποσότητα .
    Το ότι το έκανες εσύ δεν σημαίνει ότι δεν είναι άκρως επικινδυνο και δεν έχει πεθανει κόσμος απο αυτό. Μην δίνουμε τέτοιες συμβουλες. Αντεδεικνυεται αυστηρά η χρήση ζαναξ και αλκοόλ. Και το ιδιο ισχύει και για το ζολοφτ.

  4. #19
    Ωραια παιδια συμφωνω σε αυτο Αντωνη. Απλα θελω να σιγουρεψω οτι δεν επαθα κατι εκεινο το βραδυ που θα μου αφησει κατι μονιμο....αυτο....

  5. #20
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Speaker14 View Post
    Ωραια παιδια συμφωνω σε αυτο Αντωνη. Απλα θελω να σιγουρεψω οτι δεν επαθα κατι εκεινο το βραδυ που θα μου αφησει κατι μονιμο....αυτο....


    Επιζητάς καθησυχασμό στην ιδεοληψία σου. Δεν είμαστε σε θέση να το κρίνουμε, γιατί δεν είμαστε γιατροί. Εσύ θεωρείς ότι έπαθες κάτι; Έχεις κάποιο σύμπτωμα; Ή λόγω της, όπως σου είπαμε, λάθος μέτρησης;

  6. #21
    Δε ξερω δεν εχω κατι χτυπητο...ισως κατι ζαλες κλπ η με καιει λιγο το δεξι ποδι...κατα τα αλλα τπτ ουσιαστικο π.χ. πονο στο στηθος η κακη πιεση τωρα παλμους κλπ

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Τι εννοείς "κακή πιεση"?

  8. #23
    Antonis8
    Guest
    Κοιτάζω στο χόλτερ πίεσης που είχα βάλει, η χαμηλότερη πίεση μου εντέλει ήταν 69/34 με παλμούς 47 και MAP στα 41, στον ύπνο. Απορώ πώς ο καρδιολόγος δεν το βρήκε ανησυχητικό αυτό, με MAP 41 σημαίνει ότι τα μισά σου όργανα δεν παίρνουν αρκετό οξυγόνο.

    Ξύπνιος, η χαμηλότερη ήταν 76/45 παλμοί 102, MAP 53. Μαύρα χάλια.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Κοιτάζω στο χόλτερ πίεσης που είχα βάλει, η χαμηλότερη πίεση μου εντέλει ήταν 69/34 με παλμούς 47 και MAP στα 41, στον ύπνο. Απορώ πώς ο καρδιολόγος δεν το βρήκε ανησυχητικό αυτό, με MAP 41 σημαίνει ότι τα μισά σου όργανα δεν παίρνουν αρκετό οξυγόνο.

    Ξύπνιος, η χαμηλότερη ήταν 76/45 παλμοί 102, MAP 53. Μαύρα χάλια.
    Εννοω οτι δεν εχω κακη πιεση οτι ειναι οκ. ΑΠλα καιει το δεξι ποδι λιγο που και που στο καλαμι. Τιποτε αλλο....απο συμπτωματα δλδ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μια μικρή βοήθεια
    By Denkserwtiexw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 19-05-2019, 14:15
  2. μια μικρη βοηθεια.
    By darko in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 12
    Last Post: 20-12-2012, 22:23
  3. μια μικρη βοηθεια
    By tsounami1791 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 1
    Last Post: 16-12-2012, 13:25
  4. Μια ιστορια μικρη..
    By Karisha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 09-03-2012, 00:32
  5. H μικρη μου επιτυχια
    By sokalataki29 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 13
    Last Post: 07-11-2011, 17:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •