ψυχωση διατροφολογος παχυσαρκια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    ψυχωση διατροφολογος παχυσαρκια

    Για σας παιδια

    πηγα σε διατροφολογο, του ειπα ακριβως οτι πασχω απο ψυχωτικο συνδρομο, και οτι παιρνω σολιαν, μου ειπαι οτι ειναι δυσκολο να αδυνατησω αλλα οχι ακατορθωτο,
    μου ειπαι οτι με τη διαιτα δεν πρεπει να προκαλεσω stress στον οργανισμο μου, πρεπει να προσπαθησω να χανω ενα με δυο κιλα το μηνα και τιποτα παραπανω.....
    πρεπει σιγα σιγα πρωτα να σταθεροποιηθω να κοψω κακες συνηθειες, απο περιση το σεπτεβρη λογω τον δικον μου προσπαθειων να αδυνατησω ειχα πεσει
    σε συνδρομο νυχτερινης υπερφαγειας, κοινως σηκωνομουν νυχτα και ηθελα να φαω....
    ο διατροφολογος μου ειπαι οτι πρεπει προτα να σταθεροποιειθω και σιγα σιγα να αρχισω να χανω μετα,ενα με δυο κιλα το μηνα, και μετα απο κανενα χρονο να καταφερω να αδυνατησω και
    να φθασω στο επιθυμητω βαρος, θα τη βλεπω 2 φορες το μηνα, να μιλαμε για τη διατροφη και πως τα παω , θα με ζυγιζει με μια ζυγαρια ακριβειας και αναλυσης λιπους υγρων μυης κλπ.....

    εχει καταφερει κανεις που πασχει απο ψυχωση η απο αλλες ψυχικες διαταραχες να αδυνατηση?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Γεια σου έχω κι εγώ ψύχωση αλλά είναι δύσκολο όχι ακατόρθωτο ακριβώς όπως σου είπε ο γιατρός πρέπει να κάνεις σωστή γυμναστική και σωστή διατροφή να ασκεισαι 1 ώρα μιάμιση την ημέρα είναι αρκετή να ασχολείσαι με πράγματα και δεν θα σου πέφτει η ψυχολογία και να θυμάσαι ότι το σώμα συνδέεται άμεσα με την ψυχολογία

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Πόσα κιλά είσαι τώρα εγώ ήμουν 70 και κάτι λίγα και με την ψύχωση πήγα στα 115 κάτι τώρα αλλά λόγω της κακης ψυχολογίας και ότι είμαι μες το μαύρο ψυχολογικό μου χαλί δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλά είμαι αισιόδοξος και με την αγωγή πιστεύω πως θα σταματήσει όλο αυτό ο γιατρός τι σου έχει πει για την θεραπεία εμένα μου έχει πει ότι είναι μακροχρόνια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    τωρα το ειδα μετα το νοσοκομειο, ειχα φτασει τα 115 και εγω τωρα ειμαι 99 εχει αρχισει και υποχωρει η νυχτερινη υπερφαγια, αν δεν το ξεπερασω δεν προκειται να αδυνατησω δυστηχως, η θεραπεια ειναι μεχρι να δω τα ραδικια αναποδα...... υπομονη και ισως γινει κατι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Μπορεις να το καταφερεις.
    Προσπαθησε να χανεις ενα κιλο ανα εβδομαδα.
    Μπορεις να φτιαξεις και εσυ ενα προγραμμα διατροφης και μαλιστα υγιεινο που να χορταινεις φουλ.
    Και οχι αυτα τα σαπια που δινουν οι διατροφολογοι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    1
    The suggested sum and kind of dietary fat to expend is a questionable region in the field of nourishment science right now liteblue.usps.gov.

  7. #7
    YokoChoco
    Guest
    Και'γω Solian παίρνω, κάποτε είχα φτάσει στα 96 κιλά(ύψος 1.82), πήγα και 103(προ 10ετίας) μετά έπεσα 86, πρόπερσι 74 και τώρα παίζω στα 80,5-82,5 αλλά εδώ και 5 μέρες κάνω διατροφή σιγά σιγά θα χαθούν τα ''επιπλέον'' κιλά. Όλα μια ιδέα είναι, μπορείς να χάσεις βάρος.
    Μια θεια μου ήταν 147 κιλά κ έπεσε 105.

Similar Threads

  1. Διατροφολόγος
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 24
    Last Post: 04-02-2016, 22:05
  2. Διατροφολόγος-Διαιτολόγος
    By feifei in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 29-11-2015, 19:10
  3. Διατροφολογος
    By Riri_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 11-04-2015, 15:01
  4. διατροφολογος
    By mampadeka in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 3
    Last Post: 01-09-2014, 19:48
  5. Διατροφολόγος
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2007, 10:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •