Βοηθειστε λιγακι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42

    Βοηθειστε λιγακι

    Θελω εναν ΚΑΛΟ νευρολογο-ψυχιατρο να ειδικευεται στα φαρμακα περισσοτερο.

    Περιμενω πληροφοριες οποιος ξερει με U2U.

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    Το ΚΑΛΟΣ είναι κάτι το σχετικό.

    Τέλος, χωρίς να έχω διάθεση να σε προσβάλλω και όντας παθών και ω κάποτε, το να ζητάς κάποιον γιατρό μόνο για τα φάρμακα σημαίνει πως δε θες να κοιτάξεις το πρόβλημα κατάματα. Με τα φάρμακα κάνεις,γνώμη μου, τα \"πρώτα χέρια\", τα μερεμέτια μιας ψυχικής νόσου. Θα ιώθεις καλά γιατί δε θα έχεις συμπτώματα αλλά το πρόβλημα θα ανδρώνεται.

    Με κάθε επιφύλαξη πάντα καθώς δεν ξέρω τι σε βασανίζει. Αλλά για να γράφεις στο θέμα του άγχους, μάλλον κάτι σε αγχώνει.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    Εχω κανει γνωστικη ψυχοθεραπεια 5 μηνες, πηρα τα @@ μου.

    Εχω κανει ψυχαναλυση 9 μηνες και ειχε πολυ πλακα πραγματικα.

    Εχω κανει ομοιοπαθητικη, δεν καταλαβα τιποτα.

    Το προβλημα απλα ειναι οτι εχω εντονο φοβικο αγχος οταν ειναι συναντησω την κοπελα μου.

    Το μυαλο μου ΔΕΝ θελει να την συναντησω και με τρομοκρατει.

    Αυτο οφειλεται σε καποιες εμμονες που εχω να θελω να γινω σωματικα τελειος αλλιως νιωθω οτι θα την χασω, οτι θα προτιμησει αλλον και θα περναει και καλυτερα.

    Το προβλημα μου εχω βαρεθει να το αναλυω.

    Γι\'αυτο θελω φαρμακο για να μην εχω συμπτωματα, ας το παιρνω και για παντα, δεν ειναι ζωη αυτη που κανω, βαρεθηκα.

    Οταν λεω ΚΑΛΟ ψυχιατρο εννοω εναν ικανο, με γνωσεις τον οποιον μπορεις να βρισκεις στο τηλ. οταν θες.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ακομα δεν εμαθες οτι τα φαρμακα δεν ειναιλυση?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    Και ποια ειναι η λυση τοτε?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    46
    Μια ερώτηση. Με μια κοπέλα που θα πίστευες πως δεν της αξίζεις θα είχες αυτό το πρόβλημα? Όταν είσαι με μια τέτοια κοπέλα (με μια που δεν σου αρέσει πολύ δηλαδή) δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεπεράσεις τελείως το πρόβλημα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εχεις στο μυαλο σου τα φαρμακα γιαυτο.παιδια εγω οσο πιο πολυ ψαχνομαι τοσο περισσοτερο καταληγω στο συμπερασμα οτι τελικα ολα ειναι στο μυαλο

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αποφασησα να τα κοψω μιας κ λεμε για φαρμακα.θα συνβουλευτω την γιατρο μου να τα κοψω σιγα σιγα.μπορει να το ξεπερασα το προβλημα.πριν εκανα 2 φορες εμετο .πιο πολλες ειναι οι παρενεγιες τυς απο τα καλα τους.αν δω και ξαπαπευτω στα ιδια ξαναξεκιναω φαρμακα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    46
    Δεν πρέπει κανείς να είναι απόλυτος. Έχω γνωρίσει και άτομο που έχει θεραπευθεί (αν και ακόμα τα παίρνει) και άλλο που έγινε χειρότερα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    samuel: Κοιτα, αυτο το παθαινω με κοπελες οπου υπαρχει κατι ερωτικο αναμεσα μας (ειτε εχουμε σχεση ειτε εχουμε βγει ραντεβου), αλλιως δεν εχω προβλημα. Με λιγα λογια η φοβια μου ειναι να εγκαταληφθω απο μια κοπελα λογω καποιας σαρκικης μου ατελειας.

    panikoula: Δε μπορεις να λες ομως οτι τα φαρμακα δεν ειναι η λυση. Στον καθε ανθρωπο λειτουργουν διαφορετικα. Βεβαια δεν ξερω και τι προβλημα εχεις εσυ.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    46
    Anyway ξεφύγαμε και από το θέμα του topic. Θα ρωτήσω κάποια άτομα που ίσως ξέρουν.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    12
    paidia egw me ta farmaka sthn arxh petaga.twra akoma kai me perissotero xanax eimai,eglwvismenos se ypotropes,fovies kai agxh.san na vlepw mia axtida fwtos me th methodo ths ypnwshs.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    niko για ξαναπες για τυν υπνωση?ποιος την κανει κ ποσαπαιρνει?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    12
    mporeis na pathseis sto google \'\'ακαδημια ψυχοθεραπειας και συμβουλευτικης\'\'

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ty

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •