Δεν μπορώ να το διαχειριστώ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βρε μαιντ...
    αν θες να γνωρισεις αστυνομικινες, να πας και να γνωρισεις.
    εδω ο ανθρωπος λεει ενδιαφερεται για μια συγκεκριμενη κοπελα!!
    και τι του λες;;; 'παρατα την κοπελα που σουα ρεσει και βρες μια αστυνομικινα, γιατι ΕΓΩ πιστευω θα εισαι καλυτερα';;;;;
    ελεος καποια στιγμη με τις προβολες που κανεις πανω στους αλλους...
    Οτι γουστάρω θα του λέω ρε Ρέμεντι εσύ τι πρόβλημα έχεις; Για όνομα του Χριστού και της Παναγίας ας πουμε που θα σε έχουμε κριτή στα λεγόμενα μας, έχει φάει 50 άκυρα βάλε το μυάλο να δουλέψει λίγο γιατί τρώει άκυρα και δεν μπορεί να στεριώσει σχέση! Ο άνθρωπος θέλει μία γυναίκα δίπλα του και αν δεν του κάτσει ούτε αυτή, θα πέσει κάτω για ακόμα μια φορά και οι περισσότερες του ρίχνουν άκυρα γιατι σήμερα είναι εδώ, αύριο θα είναι αλλού σε δύο χρόνια αλλού και η ζωή συνεχίζεται!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οτι γουστάρω θα του λέω ρε Ρέμεντι εσύ τι πρόβλημα έχεις; Για όνομα του Χριστού και της Παναγίας ας πουμε που θα σε έχουμε κριτή στα λεγόμενα μας, έχει φάει 50 άκυρα βάλε το μυάλο να δουλέψει λίγο γιατί τρώει άκυρα και δεν μπορεί να στεριώσει σχέση! Ο άνθρωπος θέλει μία γυναίκα δίπλα του και αν δεν του κάτσει ούτε αυτή, θα πέσει κάτω για ακόμα μια φορά και οι περισσότερες του ρίχνουν άκυρα γιατι σήμερα είναι εδώ, αύριο θα είναι αλλού σε δύο χρόνια αλλού και η ζωή συνεχίζεται!
    κι εγω οτι γουσταρω θα λεω.
    δεν θα σε ρωτησω.
    οποτε;;;
    λεγε οτι γουσταρεις κι εγω θα σχολιαζω τα ακυρα, οσο γουσταρω.

    ναι, εχει φαει ακυρα, για καποιους λογους..
    κι εσυ που κατεχεις η εστω εχεις καποια ιδεα τι μπορει να φταιει, εβγαλες το συμπερασμα οτι το προβλημα ειναι οτι δεν απευθυνθηκε σε αστυνομικινες;;;;;;;
    και παλι, ελεος...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω οτι γουσταρω θα λεω.
    δεν θα σε ρωτησω.
    οποτε;;;
    λεγε οτι γουσταρεις κι εγω θα σχολιαζω τα ακυρα, οσο γουσταρω.

    ναι, εχει φαει ακυρα, για καποιους λογους..
    κι εσυ που κατεχεις η εστω εχεις καποια ιδεα τι μπορει να φταιει, εβγαλες το συμπερασμα οτι το προβλημα ειναι οτι δεν απευθυνθηκε σε αστυνομικινες;;;;;;;
    και παλι, ελεος...
    Ε σε βαζω ignore γιατί πολύ ασχολήθηκα και άντε γεια.... τραγούδα μονη σου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε σε βαζω ignore γιατί πολύ ασχολήθηκα και άντε γεια.... τραγούδα μονη σου
    κι ειχα μια σκασιλα!!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    11
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια, απλά το θέμα ειναι οτι μετά από πολυ καιρο(χρόνια για την ακρίβεια) προσπαθησα ξανά, και είμαι αρκετά αγχωμένος και μου βγάζει περιεργα συναισθήματα η όλη φάση

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    11
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι ότι με συναδελφισσες δεν θέλω να κάνω κάτι γιατί αν κάτι παει στραβά και μετά την βλέπω καθημερινά θα είναι αρκετά περιεργοι η κατάσταση...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Pantel95 View Post
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι ότι με συναδελφισσες δεν θέλω να κάνω κάτι γιατί αν κάτι παει στραβά και μετά την βλέπω καθημερινά θα είναι αρκετά περιεργοι η κατάσταση...
    Οκ προσπάθησε να μην είσαι αγχωμένος, δες το σαν μία κοινωνική επαφή και ό,τι θέλει ας προκύψει. Αν πας αγχωμένος ή στρεσαρισμένος δεν θα υπάρχει καλό mood μεταξύ σας ενδεχομένως να μπει και εκείνη σε μία κατάσταση άμυνας και να μην έχεις τα προσδοκόμενα αποτελέσματα. Είναι σαν να έχει κάποιος ένα γραμμάριο κόκα να τον σταματήσεις και να αρχίζει να τρέμει φόβουμενος μην το ψάξεις και του το βρείς που αυτό θα γίνει θα τον ψάξεις και θα το βρείς. Από την άλλη αν δεν ήταν αγχωμένος ή στρεσαρισμένος και ήταν ένας κουλ τύπος που σου μιλάει ευγενικά υπάρχει πιθανότητα από το να μην τον ψάξεις καθόλου μέχρι και να τον ψάξεις αλλά να μην το βρεις. Το καταλαβαίνεις τι σου λέω. Δες το σε φάση να περάσεις καλά και αν ενδιαφέρεται εκείνη για σένα, θα της βγει και θα το καταλάβεις. Αν σκάσεις αγχωμένος δύσκολα θα βγει καλή διάθεση μεταξύ σας.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Pantel95 View Post
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια, απλά το θέμα ειναι οτι μετά από πολυ καιρο(χρόνια για την ακρίβεια) προσπαθησα ξανά, και είμαι αρκετά αγχωμένος και μου βγάζει περιεργα συναισθήματα η όλη φάση
    καλησπερα.
    μπορει να εισαι πολυ ευαισθητος σε μια απορριψη.
    μπορει να νομιζεις οτι οσοι πετυχαινουν μια σχεση, η μια καλη γνωριμια, δεν εχουν απορριψεις, καταφερνουν οτι θελουν με οποια θελουν με την πρωτη , ή με την δευτερη. δεν ειναι ετσι ομως. θα πρεπει καποια στιγμη και την απορριψη να φτασεις να την σκεφτεσαι σχεδον σαν την αποδοχη...
    δλδ, σε αλλους αρεσουμε και σε αλλους δεν αρεσουμε. κανεις δεν αρεσει σε ολους.
    αν απο την προηγουμενη αποπειρα περασαν χρονια, μπορει κι απο την προπροηγουμενη να περασε πολυς καιρος και τελικα να μιλαμε για 2-3 αποπειρες σου.
    θα πρεπει να επιχειρεις οποτε γουσταρεις καποια και να παιρνεις τις απορριψεις με ελαφροτητα και με χιουμορ. καποια στιγμη θα πετυχεις μια που θα ταιριαζετε.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    11
    Καλησπέρα, είναι έτσι όπως το είπες έχω προσπαθησει 4 φορές χωρίς αυτήν και έχω φάει 4 απορρίψεις, καταλαβαίνω πως το εννοεις, απλά έχω αυτό το θέμα, με κρατάει πίσω γενικά, δεν είναι ότι σκέφτομαι την κοπέλα που με απέρριψε, απλά χάνω το κουράγιο και το θάρρος μου...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Pantel95 View Post
    Καλησπέρα, είναι έτσι όπως το είπες έχω προσπαθησει 4 φορές χωρίς αυτήν και έχω φάει 4 απορρίψεις, καταλαβαίνω πως το εννοεις, απλά έχω αυτό το θέμα, με κρατάει πίσω γενικά, δεν είναι ότι σκέφτομαι την κοπέλα που με απέρριψε, απλά χάνω το κουράγιο και το θάρρος μου...
    ησουν και μικροτερος, τωρα μεγαλωνεις. πρεπει να το δεις λιγο πιο ψυχραιμα και ορθολογικα.
    να τις βλεπεις αναλαφρα αυτες τις αποπειρες και να προχωρας αμεσα,. μην σπαταλας χρονια για μια ασχετη απορριψη. ουτε κξαν σε ξερουν αυτες οι κοπελες. αν σε γνωριζαν καλα μπορει να σε ηθελαν. ανδρες φιλους δεν εχεις; εκεινοι τοσο βαρια τα παιρνουν;

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    11
    Έχω και φίλους και φίλες, οχι είναι πολυ πιο χαλαροί, αλλά παντα είχαν κάτι είτε σχέση είτε φάση, μου λένε να μην με παιρνει απο κατω, γενικά θέμα με παρεες δε έχω είμαι κοινωνικός, αλλά όταν παω να μιλήσω σε κάποια η να ξεκινήσω κάτι, είναι λες και γίνομαι άλλος άνθρωπος, αγχώνομαι τέρμα και γενικά πριν κάνω κάτι κάνω εικόνα στο μυαλό μου ότι δεν θα γίνει τίποτα, οπότε δεν παω καν.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    απο καποιο social media δεν μπορεις να φλερταρεις?

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    11
    Έχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι, αλλά το αποφευγω, εξαίρεση είναι η κοπέλα τώρα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Pantel95 View Post
    Έχω και φίλους και φίλες, οχι είναι πολυ πιο χαλαροί, αλλά παντα είχαν κάτι είτε σχέση είτε φάση, μου λένε να μην με παιρνει απο κατω, γενικά θέμα με παρεες δε έχω είμαι κοινωνικός, αλλά όταν παω να μιλήσω σε κάποια η να ξεκινήσω κάτι, είναι λες και γίνομαι άλλος άνθρωπος, αγχώνομαι τέρμα και γενικά πριν κάνω κάτι κάνω εικόνα στο μυαλό μου ότι δεν θα γίνει τίποτα, οπότε δεν παω καν.
    κανεις δεν γεννηθηκε με σχεση.
    πριν αποκτησουν σχεση, απο καποιους απογοητευθηκαν, καποιους απογοητευσαν, καιτ ελικα βρεθηκαν με το ταιρι τους κι ολα καλα.. δεν τους ακινητοποιουσε ομως η αστοχια και γι αυτο εχουν σχεση.
    αφου δενε χεις προβλημα με την κοινωνικοτητα, αλλα ειδικα πριν παρεις πρωτοβουλια, δοκιμασε μεσα απο τις παρεες και την κοινωνικοποιηση να κανεις μια σχεση. δλδ, κανε αρκετο καιρο παρεα με την κοπελα πριν κανεις κινηση, ή ακομα ασε την εκεινη να σου δειξει οτι θελει να προχωρησετε. και οι κοπελες παιρνουν πρωτοβουλιες ξερεις.
    οπως και τον τωρινο σου καφε με την κοπελα, μην την σκεφτεσαι σαν υποψηφια σχεση απαραιτητα, δες την σαν μια γνωστη που πινετε εναν καφε.
    στο κατω κατω μπορει να μην σου αρεσει απο κοντα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Pantel95 View Post
    Έχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι, αλλά το αποφευγω, εξαίρεση είναι η κοπέλα τώρα
    και πως πηγε?
    γιατι δεν δοκιμαζεις να την προσεγγισεις απο εκει?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορω να διαχειριστω καποιες καταστασεις
    By sun_rosse in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2018, 12:00
  2. Πως θα το διαχειριστώ;
    By Stive in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 22-10-2015, 14:54
  3. Replies: 18
    Last Post: 01-10-2014, 14:49
  4. νιώθω δυστυχισμένη!δν μπορώ να διαχειριστώ τα συναισθήματά μου!
    By ζηλιαρομπομπίκα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 23-09-2013, 19:36
  5. Δεν μπορώ να διαχειριστώ το άγχος μου
    By noangel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 16-10-2011, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •