Προβληματισμος. Θέλω τη γνώμη σας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    καλημερα.
    το κειμενο σου ειναι παρα πολυ μπερδεμενο συντακτικα και νοηματικα και δεν φταιει το τ9. γραφεις οπως μιλας στον εαυτο σου, κι οχι οπως γραφουμε σε κειμενο για να μας καταλαβουν οι αλλοι.
    παραλειπεις αυτα που εσυ ξερεις, πετας τελείες στα καλα καθουμενα, γενικα, ανακατεμενος ο ερχομενος.
    απο ΟΣΑ μπορεσα να καταλαβω, σου ζητησε χρονο, ενω υποτιθεται οτι ολο το θεμα του ειναι αν τον θελεις ΕΣΥ αρκετα...
    ε, αυτα τα δυο, δεν κολλανε ξερεις.. εκτος αν μας λες μονο οσα σε συμφερουν και παραλειπεις τα ΚΑΜΠΑΝΑΚΙΑ...
    οταν ο αλλος σου ζηταει χρονο, τα νεα δεν ειναι ποτε καλα. ή παιζει με καποια αλλη και θελει να δωσει χρονο εκει, η πηρε αποφασεις που δεν σου λεει και στις παρουσιαζει καπως αλλιως.
    παντως χρονος "για να το δειτε σοβαρα", δεν παιζει με τπτ..
    αν ηθελε να συσφιξετε τις σχεσεις σας, να δειτε αν μπορειτε να ειστε καλυτερα, γενικα, οτιδηποτε αφορα την δικη σας σχεση, θα ηθελε χρονο μαζι σου, οχι χρονο μονος του.
    ψηφιζω οτι καποιον λακκο εχει η φαβα..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Μπορεί η έκφραση μου να είναι πιο καθημερινή αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχω σκοπό να μπερδέψω αυτόν που διαβάζει ότι γράφω. Ίσως το γράφω όπως το σκέφτομαι και φαίνεται έτσι. Δεν παρέλειψα κάτι. Μου είπε ότι θέλει λίγο χρόνο να δει πως αυτό με μας μπορεί να πάει σοβαρά και να εξελιχθεί και σε καμία περίπτωση μου είπε δεν εννοώ κάτι άλλο τελειωτικό. Ούτε επίσης υπάρχει κάτι άλλο που να τρέχει. Εχει την ανασφάλεια αν εγώ τον θέλω και αν εγώ ενδιαφέρομαι για κείνον και να κάνουμε πράξη ότι λέμε πως θέλουμε να γίνει και να μη μένει μόνο στην θεωρία.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Μπορεί η έκφραση μου να είναι πιο καθημερινή αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχω σκοπό να μπερδέψω αυτόν που διαβάζει ότι γράφω. Ίσως το γράφω όπως το σκέφτομαι και φαίνεται έτσι. Δεν παρέλειψα κάτι. Μου είπε ότι θέλει λίγο χρόνο να δει πως αυτό με μας μπορεί να πάει σοβαρά και να εξελιχθεί και σε καμία περίπτωση μου είπε δεν εννοώ κάτι άλλο τελειωτικό. Ούτε επίσης υπάρχει κάτι άλλο που να τρέχει. Εχει την ανασφάλεια αν εγώ τον θέλω και αν εγώ ενδιαφέρομαι για κείνον και να κάνουμε πράξη ότι λέμε πως θέλουμε να γίνει και να μη μένει μόνο στην θεωρία.
    προφανως και δεν εννοουσα οτι το εκανες επιτηδες να γραφεις χαοτικα.

    ναι, κι εγω αυτο που λες, καταλαβα οτι σου ειπε και παραμενω στην αρχικη μου αποψη. ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ. μπορουσε να δει οτι θελει να δει ενω ειστε σε σχεση και συναντιεστε. τι τον θελει τον χρονο μονος του;;;
    κατι τρεχει, λεμεεεεε.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Πως το εννοεί το "θέλω χρόνο"; Θέλει χρόνο ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ να "ξεκαθαρίσει" ή με το να ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ και απλά να περάσει ο καιρός για να το δείτε μετά αν όντως μπορείτε να συμβιώσετε και είστε καλά μαζί; 35 χρονών άνθρωπος και έχει την ανασφάλεια αν τον θες και αν τον ψάχνεις και να' σαι μες την τσίτα εσύ συνεχώς για να αποδεικνύεις στον κύριο ότι τον γουστάρεις. Ψυχοφθόρο μου ακούγεται. Έχει θεματάκια, αν όντως ισχύει αυτό που λέει και δεν παίζει κάτι άλλο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να ρωτήσω εγώ κάτι τώρα; Του λες εσύ σε βλέπω σοβαρά, σου λέει αυτός σε βλέπω σοβαρά και μελλοντικά θέλουμε να συζήσουμε και ίσως να το πάμε για οικογένεια ή ξέρω κι εγώ τι. Και χαρτί να υπογράψετε με αιώνιους όρκους, ποιος εγκυάτε δηλαδή τι θα γίνει στο μέλλον; Μπορεί για τον ένα ή τον άλλο λόγο να μην ταιριάξετε, να του τελειώσει του ενός από τους δύο ή ξέρω κι εγώ τι. Καλό είναι να έχεις καταλάβει τι προθέσεις έχει ο άλλος, αλλά με το να το συζητάτε συνεχώς και να δίνετε υποσχέσεις τι ακριβώς βγαίνει; Αυτά έρχονται αυθόρμητα όσο πιο πολύ γνωρίζεστε και προχωράει η σχέση. Άλλο να σου πει σπάστηκα συγκεκριμένα για αυτό κι αυτό, να του εξηγήσεις ότι εκείνη τη στιγμή το ένιωσα και το σκέφτηκα έτσι κι έτσι και να βρείτε μία καλύτερη αλληλοκατανόηση και να λυθεί μία παρεξήγηση ή να μία κοινή συνισταμένη σε κάτι πρακτικό κι άλλο όλη την ώρα να το γυρνάτε σε γενικότητες που πάμε, που βαδίζουμε, σε βλέπω έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα. Απλά το κουράζετε κι άκρη δεν βγαίνει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Συμφωνώ σ αυτό. Και προσωπικά είμαι υπέρ του να προχωράς σε πράξεις όταν θέλεις κάτι και κάποιον και όχι να μένεις στη συζήτηση. Ναι έχει την ανασφάλεια και δεν είναι υγιές αυτό ενώ λέει να είμαστε μαζί. Κ; Ι θέλω να δω πως αυτο μπορεί να πάει πιο σταθερά και σοβαρά. Γιαυτό και ο χρόνος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    https://www.psychology.gr/forum/thre...AD%CE%BD%CE%B7

    το παραπανω θεμα σου, ειναι για τον ιδιο ανθρωπο;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ναι προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και όχι να παίζει. Και λόγω της ηλικίας μας που πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα σοβαρά και όχι επιπόλαια. Μου είπε ότι θέλει χρόνο γι αυτό που λες. Για να δούμε πόσο σοβαρά μπορεί να πάει όλο αυτό και να καταλήξει κάπου. Μου είπε θα σου εξηγήσω και από κοντά τι εννοώ. Μένουμε στην ίδια πολη και γνωριστηκαμε στη δουλειά. Ήρθε σχετικά πρόσφατα και στην αρχή για 2 3μηνες κάναμε παρέα. Αλλά πάντα έδειχνε ενδιαφέρον
    να σε ρωτησω, κατι. εχετε ολοκληρωμενες σχεσεις με αυτον τον τυπο;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Όχι είναι για προηγούμενη σχέση. Είναι ναι προσφατα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Όχι είναι για προηγούμενη σχέση. Είναι ναι προσφατα
    για την προσφτη σχεση ρωταω αν εχετε ολοκληρωσει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Όχι δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένη εντελώς. Όταν πήγα σπίτι του έμεινε στη μέση αυτό γιατί έπρεπε να παμε σε μια υποχρέωση.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Όχι δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένη εντελώς. Όταν πήγα σπίτι του έμεινε στη μέση αυτό γιατί έπρεπε να παμε σε μια υποχρέωση.
    τοτε δεν ειναι ερωτηματικο το τι εννοει στις πραξεις κι οχι στα λογια...
    ηθελε να ολοκληρωσετε. το τι θα γινει μετα, (αν τα ξαναβρειτε φυσικα) κανεις δεν το ξερει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Το ήθελα κι εγώ όπως κι αυτός. Αυτό δεν έγινε επειδή έπρεπε να παμε εκεί και το ήξερε. Για δική του υποχρέωση. Δεν παρεξηγήθηκε γιαυτό. Αλλά για κάτι που μου είπε πριν και του φάνηκε πως εγώ το κατάλαβα αλλιώς. Το οτι ήθελε να γίνει κάτι μεταξύ μας το έδειξε και μετά απ αυτό και μάλιστα πολυ. Είπε επίσης πως αν δεν έπρεπε να φύγουμε δε θα σταματούσε εκεί

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Το ήθελα κι εγώ όπως κι αυτός. Αυτό δεν έγινε επειδή έπρεπε να παμε εκεί και το ήξερε. Για δική του υποχρέωση. Δεν παρεξηγήθηκε γιαυτό. Αλλά για κάτι που μου είπε πριν και του φάνηκε πως εγώ το κατάλαβα αλλιώς. Το οτι ήθελε να γίνει κάτι μεταξύ μας το έδειξε και μετά απ αυτό και μάλιστα πολυ. Είπε επίσης πως αν δεν έπρεπε να φύγουμε δε θα σταματούσε εκεί
    συγνωμη... στην μεση της πραξης θυμηθηκε οτι καπου επρεπε να πατε;;;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Οχι.δεν έγινε στη μέση. Πήγα σπίτι του να καθίσουμε μέχρι να φύγουμε γιατί είχε ένα ραντεβού επειδή είχε πάθει ζημιά το αυτοκίνητο. Και δεν έγινε κάτι ολοκληρωμένο ακριβώς γι αυτό το λόγο.Ξέραμε ότι υπήρχε αυτό το ραντεβού.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω την γνωμη σας!
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 21-03-2014, 19:24
  2. θελω την γνωμη σας...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-12-2013, 00:26
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 16:06
  4. Θέλω μια γνώμη
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 167
    Last Post: 20-05-2010, 17:23
  5. θελω τη γνωμη σας
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2008, 16:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •