Προβληματισμος. Θέλω τη γνώμη σας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 97
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Οχι.δεν έγινε στη μέση. Πήγα σπίτι του να καθίσουμε μέχρι να φύγουμε γιατί είχε ένα ραντεβού επειδή είχε πάθει ζημιά το αυτοκίνητο. Και δεν έγινε κάτι ολοκληρωμένο ακριβώς γι αυτό το λόγο.Ξέραμε ότι υπήρχε αυτό το ραντεβού.
    καλα, αυτο ηταν μια συναντηση σε εξι μηνες που ειχατε σχεση. τις αλλες φορες, γιατι δεν εγινε κατι;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Δεν είχαμε πάει σπίτι του ξανά επειδή δεν μένει μόνος του και ντρεπόμουν.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Η διάθεση πάντα υπήρχε και τις προηγούμενες φορές και από εκείνον και από εμενα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Η διάθεση πάντα υπήρχε και τις προηγούμενες φορές και από εκείνον και από εμενα.
    κι εσυ στους γονεις σου μενεις;
    εξι μηνες ειναι μεγαλο διαστημα. γιατι δεν πηγατε καμια εκδρομη καπου να μπορειτε να ειστε μονοι σας;

    τι ακριβως του ειπες τη μερα εκεινη που στραβωσε;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ναι κι εγώ με τους δικούς μου μένω αλλά είμαι στη φάση που ψάχνω σπίτι. Δεν πήγαμε λόγω της δουλειάς και της καραντίνας μετά. Αν και ο ίδιος το έχει προτείνει τώρα το καλοκαίρι στην άδεια να κάνουμε κάτι. Εκείνη την ημέρα μου είπε πως ήμουν ξεροκέφαλη που πιο πριν δεν πήγα σπίτι του γιατί ντρεπόμουν και είπε πως μπορεί να ήταν την πρώτη φορά ψυχρολουσία αλλά μόνο έτσι θα μου πέρναγε όλο αυτό.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ναι κι εγώ με τους δικούς μου μένω αλλά είμαι στη φάση που ψάχνω σπίτι. Δεν πήγαμε λόγω της δουλειάς και της καραντίνας μετά. Αν και ο ίδιος το έχει προτείνει τώρα το καλοκαίρι στην άδεια να κάνουμε κάτι. Εκείνη την ημέρα μου είπε πως ήμουν ξεροκέφαλη που πιο πριν δεν πήγα σπίτι του γιατί ντρεπόμουν και είπε πως μπορεί να ήταν την πρώτη φορά ψυχρολουσία αλλά μόνο έτσι θα μου πέρναγε όλο αυτό.
    ειπες οτι εκεινη τη μερα του ειχες πει κατι με το οποιο στραβωσε και μετα αρχισε τα τελεσιγραφα. τι ηταν αυτο;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Όχι δεν είπα εγώ κάτι εκείνος είπε αυτό που έγραψα πριν και εγώ δεν σχολιασα κάτι. Και νομίζει πως τον παρεξήγησα και το πήρα στραβά κι από τότε άρχισε να σκέφτεται έτσι και να βγάζει συμπεράσματα δικά του. Ενώ δεν ισχύει.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Όχι δεν είπα εγώ κάτι εκείνος είπε αυτό που έγραψα πριν και εγώ δεν σχολιασα κάτι. Και νομίζει πως τον παρεξήγησα και το πήρα στραβά κι από τότε άρχισε να σκέφτεται έτσι και να βγάζει συμπεράσματα δικά του. Ενώ δεν ισχύει.
    δεν καταλαβαινω τιποτε...
    το σχολιο που εκανε δεν ηταν ιδιαιτερα εντονο. επιπλεον, δεν απαντησες ωστε να πω οτι διαφωνησατε...
    δεν μου κολλαει να στραβωσε ετσι απο αυτο το σχολιο. νομιζω κατι αλλο συμβαινει. αν ηθελε να σκεφτει, θα σκεφτοταν οσο ειστε μαζι. ο "χρονος" , δειχνει παντα απομακρυνση (πχ να σκεφτεται και καποια αλλη). μηπως το σχολιο του ηταν ενα μηνυμα οτι "αργησες" να το παρεις αποφαση να πας σπιτι του και ξενερωσε και επιπελον , αυτο που ΔΕΝ σου λεει, ειναι οτι ηδη παιζει με καποια αλλη;;; λεω εγω, τωρα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα.. Μήπως είναι κάτι άλλο.. Και τον απασχολεί. Γιατί δεν ήταν λόγος για να κάνει έτσι. Αλλά και αν θέλει να το λήξει με αυτό που είπε και ο ίδιος είπε όχι σε καμία περίπτωση. Μη βγάζεις συμπέρασματα μόνη σου. Θέλω να δω πως μπορούμε να είμαστε μαζί σε ολα χωρίς να σκέφτομαι αν κάνω κάτι λάθος ή σε παρεξηγώ. Μου έκανε παράπονα στο ότι φοβόμουν να πάω σπίτι του επειδή ειναι οι δικοί του. Αλλά και ο ίδιος είχε πει πως έχω δίκιο και δεν ειναι το ίδιο όπως το να ημασταν μόνοι μας.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα.. Μήπως είναι κάτι άλλο.. Και τον απασχολεί. Γιατί δεν ήταν λόγος για να κάνει έτσι. Αλλά και αν θέλει να το λήξει με αυτό που είπε και ο ίδιος είπε όχι σε καμία περίπτωση. Μη βγάζεις συμπέρασματα μόνη σου. Θέλω να δω πως μπορούμε να είμαστε μαζί σε ολα χωρίς να σκέφτομαι αν κάνω κάτι λάθος ή σε παρεξηγώ. Μου έκανε παράπονα στο ότι φοβόμουν να πάω σπίτι του επειδή ειναι οι δικοί του. Αλλά και ο ίδιος είχε πει πως έχω δίκιο και δεν ειναι το ίδιο όπως το να ημασταν μόνοι μας.
    εννοειται οτι ειχες δικιο. ειναι δυνατον να .... με τους γονεις του δικου σου στο διπλα δωματιο, επειδη 35 χρονων ανδρας μενει με την μαμα του;
    εννοειται επισης οτι δεν ειναι αυτος ο λογος.
    ναι, αν ηθελε να το ληξει, μπορουσε να το πει. γι αυτο το πιο πιθανο ειναι να κανει δοκιμαστικο, παρα να εχει αποφασισει...
    να εχει κανει μια γνωριμια δλδ και δεν σε θελει στα ποδια του, μεχρι να δει τι γινεται εκει..
    αυτο πιστευω.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ακριβώς δε μπορεί να είμαι τόσο παραλογη. Και όσο και να αγχώνεσαι για το πως είμαστε μαζί και τι κάνουμε κάθεσαι και μιλάς. Όχι να διαβάζεις τα μηνύματα και να περιμένεις τι θα κάνω αν θα δείξω ενδιαφέρον. Γιατί αυτό μπορεί να δίνει προσωρινά την επιβεβαίωση αλλά εάν κάποια στιγμή κουραστω δε θα την έχεις.. Όσο για το αν έγινε κάτι με άλλο άτομο επειδή το σκέφτηκα δεν υπήρξε ούτε μια στιγμή που να υπήρξε δικαίωμα γιατί θα το έβλεπα η που να μην βγήκε μαζί μου ενώ επίσης ξέρω και το πρόγραμμα του. Και σαν άτομο όμως δεν έχει δώσει ποτέ τέτοιο δικαίωμα. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι είπε αυτό με το χρόνο και βασίστηκε σ αυτό για να έχει αυτή τη συμπεριφορά μέχρι να του περασει και να γυρίσει. Σαν δικαιολογία. Κι επίσης αυτό που σκέφτομαι είναι να περιμένω την δική του κίνηση που είπε να βρεθούμε από κοντά να μιλήσουμε ή να πω εγω ότι θέλω να γίνει αυτό?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ακριβώς δε μπορεί να είμαι τόσο παραλογη. Και όσο και να αγχώνεσαι για το πως είμαστε μαζί και τι κάνουμε κάθεσαι και μιλάς. Όχι να διαβάζεις τα μηνύματα και να περιμένεις τι θα κάνω αν θα δείξω ενδιαφέρον. Γιατί αυτό μπορεί να δίνει προσωρινά την επιβεβαίωση αλλά εάν κάποια στιγμή κουραστω δε θα την έχεις.. Όσο για το αν έγινε κάτι με άλλο άτομο επειδή το σκέφτηκα δεν υπήρξε ούτε μια στιγμή που να υπήρξε δικαίωμα γιατί θα το έβλεπα η που να μην βγήκε μαζί μου ενώ επίσης ξέρω και το πρόγραμμα του. Και σαν άτομο όμως δεν έχει δώσει ποτέ τέτοιο δικαίωμα. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι είπε αυτό με το χρόνο και βασίστηκε σ αυτό για να έχει αυτή τη συμπεριφορά μέχρι να του περασει και να γυρίσει. Σαν δικαιολογία. Κι επίσης αυτό που σκέφτομαι είναι να περιμένω την δική του κίνηση που είπε να βρεθούμε από κοντά να μιλήσουμε ή να πω εγω ότι θέλω να γίνει αυτό?
    εθελοτυφλεις.
    απο την στιγμη που δεν ζειτε μαζι, δεν μπορεις να ξερεις με ποσες μιλαει και τι κανει. μπορει να μηνε χει κανει συναντηση καν. μπορει να τις ψηνει και τωρα που θελει να κανει καποια συναντηση, σε απομακρυνει ζητωντας χρονο...
    εσενα πως σε γνωρισε και σε πλησιασε; στο ιντερνετ;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Οχι δουλεύαμε μαζί. Και από. Την πρώτη στιγμή που έδειξε ενδιαφέρον μου είπε ότι ήθελε να είναι μαζί μου. Μόλις το έμαθα σίγουρα ότι είναι σπίτι και δεν έκανε κάτι. Απλά ήθελε λέει να καθίσει λέει να ηρεμήσει.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά έχω μία αίσθηση ότι απλά δεν σας βγαίνει. Είναι λίγο αυτό που λέμε είναι ο άλλος καλό παιδί και έχει τις προϋποθέσεις που θα ήθελα κτλ και το αρχίζω χλιαρά και θέλω να το κάνω να δουλέψει, αλλά δεν μου βγαίνει ερωτικά ρε παιδί μου.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Χτες βρεθήκαμε και μιλήσαμε και μου εξηγησε τι εννοει και συμφωνήσαμε να υπάρξει μια κοινή προσπάθεια και από τις 2 πλευρές για να λυθεί το θέμα.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω την γνωμη σας!
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 21-03-2014, 19:24
  2. θελω την γνωμη σας...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-12-2013, 00:26
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 16:06
  4. Θέλω μια γνώμη
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 167
    Last Post: 20-05-2010, 17:23
  5. θελω τη γνωμη σας
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2008, 16:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •