Προβληματισμος. Θέλω τη γνώμη σας - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 97 of 97
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Στα λογια μου ερχεσαι αρα πρεπει να παντρευτεισ καποιον γτ αξιζεισ στο λεω εγω που ειμαι προβληματικοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ορισε μου τι ειναι προβληματικοσ και θα δεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Μα δε θέλω να παντρευτώ. Τουλάχιστον σύντομα με τίποτα.. Ειδικά με ότι βλέπω να συμβαίνει..

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εσυ θα τα εχεισ ολα λυμενα θα τουσ στειλεισ ολουσ για βρουβεσ λιγο τα παιδια λιγο τα οικονομικα σου και ουτε θα το παρεισ χαμπαρι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Μα δε θέλω να παντρευτώ. Τουλάχιστον σύντομα με τίποτα.. Ειδικά με ότι βλέπω να συμβαίνει..
    Με αυτούς που μπλέκεις και να ήθελες δεν πρόκειται να παντρευτείς............
    Θα σου λένε αχ τι ωραία που θα ήταν να παντρευτούμε και μετά θα τους ψάχνεις στα τηλέφωνα...

    Δικαιολογίες σου λένε..

    Επιτέλους δες το ξεκάθαρα τι σε κάνει να μπαίνεις σε σχέσεις που ο άλλος δεν ξέρει τι θέλει και σε εχεί στη καβατζα


    Στα ερωτικά σου είσαι γενικώς χάμενη......

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Όχι δε με φοβίζει αυτό. Πόσο μάλλον είναι ότι καλύτερο.. Ούτε μπορούσα να ξέρω τι θα σκέφτεται και τι θα πιστεύει πριν μου πει όλα αυτά.
    Είναι ότι καλύτερο αλλα τα παλικάρια που μπλέκεις είναι στο ψάξιμο και κοίτανε δεξια και αριστερά....γιατί;;
    Αυτό πρέπει να το κοιτάξεις δεν είναι φυσιολογικό να έχεις τα ίδια προβλήματα σε κάθε αντρα που γνωρίζεις

    Δεν πάει στραβά ο γιαλός αλλα και εσύ στραβά αρμενίζεις

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Όλες αυτές οι σκέψεις είναι πολύ καλές όταν είσαι σε μια σχέση για το τι κάνεις Παρακάτω. Βέβαια είναι κάτι που ακόμα δεν έχω σκεφτεί και δεν έχω σκοπό σύντομα.. Εννοείται πως ένας άνθρωπος που έχει την πρέπουσα συμπεριφορά σε όλα είναι ότι καλύτερο σαν επιλογή. Και στις σχέσεις μου,ειδικα τελευταία αυτό με νοιάζει. Δε μπορώ να φτάνω σε αδιεξοδες καταστάσεις ή μπερδέματα. Ούτε επίσης μπορείς να ξέρεις από την αρχή ότι ο άλλος μπορεί μετά να εμφανίσει ανασφάλειες και υπαρξιακά θέματα. Το να αποφάσισει να μετακομίσει, όπως έλεγε, ήταν δική του απόφαση καθαρά και δεν αναμείχθηκα ούτε την έκρινα. Είχα πει ότι ειναι πολύ καλή ιδέα και ήθελα πραγματικά να βοηθήσω. Το να μη το κάνει τελικά πάλι μόνος του το σκέφτηκε, γιατί όπως είπε ήθελε να ξεκουραστεί στην άδεια του. Ένας άνθρωπος που είναι μαζί σου και τον ενοχλεί το θέμα του χώρου κάτι κάνει γιαυτό.. Κι αυτό είναι να ψάχνει και μόνος του.. Εκτός από εμένα που ότι έβρισκα από σπίτι του το έδειχνα και έλεγε ναι ωραίο είναι,γιατι ήθελα πολύ να βρει ένα. Δεν κάθεται μια να λέει θα βρω, μια όχι και μετά ξανά θα ψάξω να βρω γιατί μένω μακριά και με τη δουλειά δυσκολεύομαι αλλά και θέλω να είμαι πιο ανεξάρτητος. Εγω εκεί τι θα πρέπε να κανω? Σαφώς και απόγοητεύτηκα γιατί είναι πολύ Διαφορετικα να μπορείς να σαι μαζί του ότι ώρα θες κι άλλο στο σπίτι του με την οικογένεια του όσο και δικό του δωμάτιο να έχει. Αντ αυτού εγώ σε λιγότερο καιρό έψαξα και βρήκα σπίτι που δεν το είχα πάρει πριν απόφαση.
    Οταν μου έθιξε το θέμα του χρονου λέγοντάς ότι έχει σχέδια για μας και θέλει να περνάμε πολύ χρόνο μαζί μου άρεσε πολύ.Πώς όμως να γίνει όταν από μόνος του λέει δε μπορώ με τη δουλειά, δεν έχω προσαρμοστεί ακόμα στα ωράρια της γιατί δεν έχω ξαναδουλεψει έτσι και δε ξέρω πως είναι. Κι αυτό δε το είπε σε μένα μόνο αλλά και σε γνωστούς από κει μέσα γιατί τον είδαν ότι ζορίζεται πολύ. Αφού θέλεις να διαθέσεις το χρόνο όπως λες θα μπορούσες ακόμα και μετά τη δουλειά να βρίσκεσαι λίγο κι όχι στο ρεπό και την Κυριακή στο κενο το απόγευμα. Κι απ την άλλη να μου λες ότι θες να χεις πιο πολύ χρόνο να τον περνάμε μαζί.. Καλή η θεωρία αλλά θέλει και πράξεις.Κι εγώ αυτό είπα. Γιατί από το θα μέχρι το να είναι μια σχετική απόσταση.
    Πως να εξηγήσω σε έναν άνθρωπο που λέει ότι για τον πρώην σου ισως είχες πιο βαθιά αισθήματα, ενώ έχω πει ότι οτρόπο που μου φέρθηκε ήταν ότι πιο άσχημο. Και αν ήθελα να είμαι με κείνον θα είχα πάει εκει κι όχι να προσπαθώ να κάνω κατι σωστό μαζί του. Πόσο λογικός είσαι όταν το λες αυτό? Η όταν με ρωτάς αν επίτηδες ήμουν πιο αδιάφορη κάποιες φορές από στρατηγική.. Αν αυτό με μας είχε κάποια αξία και αν το είχα δει σοβαρά η όχι.. Πως να μην νευριασω μετά πια..
    Ανοιξε από μονος του συζήτηση, αφού περίμενε από μένα να στείλω μήπως και ενδιαφέρομαι λεει, λέγοντας ότι κάναμε λάθη και οι δύο.. Ωραία χαίρω πολύ.. Το είδες το κατάλαβες και τι κανεις παρακάτω? Δε θα πας να διορθώσεις αυτό που έκανες λάθος? Αλλιώς γιατί να το λες..?Οπως και το ότι δεν κάναμε ακόμα κάτι ολοκληρωμένο..Γιατι έφτανες πολλες φορές στο σημείο να πας παρακάτω και απλά μαζευοσουν και δεν έκανες και την επόμενη κίνηση σ αυτό.. ποσο να φταίω εκεί? Τι άλλο να πω όταν σου δείχνω τι θέλω. Κι εγω μπορώ να συμπερανω έτσι ότι δεν με θες η δεν ξέρεις τι θες όπως κάνεις τώρα. Λογικό είναι να λέει κάναμε λάθη και να έχει κάποια παράπονα αλλά έχω κι εγώ επίσης κάποια και δεν είναι παράλογα. Και λάθη να κάναμε εφόσον το κατάλαβαμε απλά τότε τα διορθώνουμε. Δεν πορευόμαστε μ αυτό το συμπέρασμα αγκαλιά.
    Last edited by Stella94; 05-07-2020 at 07:38.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. θελω την γνωμη σας!
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 21-03-2014, 20:24
  2. θελω την γνωμη σας...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-12-2013, 01:26
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 17:06
  4. Θέλω μια γνώμη
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 167
    Last Post: 20-05-2010, 18:23
  5. θελω τη γνωμη σας
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2008, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •