Προβληματισμος. Θέλω τη γνώμη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168

    Προβληματισμος. Θέλω τη γνώμη σας

    Είμαι με ένα παιδί 6 μήνες.Αυτός με προσέγγισε. Αμοιβαίος έρωτας και κυλάει πολύ καλά. Ένα θέμα υπάρχει. Δε μένει μόνος του αλλά με τους δικούς του και κάποιες φορές έχει βγάλει κάποιες ανασφάλειες αλλά απ ότι καταλαβαίνω του περνάει όταν μιλήσουμε και καταλάβει ότι άλλο εννοούσα και άλλο κατάλαβε και γιατί βιάζεται καμία φορά να βγάλει συμπεράσματα. Παρά το ότι μένει με τους δικούς του μου είχε πει πολλές φορές έλα σπίτι μου αλλά ντρεπόμουν επειδή δεν είναι μόνος. Τις προάλλες πήγα και δεν έπεσα πάνω στους δικούς του. Οκ είχα ένα άγχος αλλά μετά πέρασε και μου λέει αφού στο έλεγα ότι δε θα γίνει κάτι και αγχωνοσουν δε με πίστευες. Ήσουν κάπως ξεροκέφαλη σ αυτό. Δεν είναι όμως αυτό και του το είπα απλά ότι πήγαινα πρώτη φορά και ντράπηκα λίγο στην αρχή επειδή δε μένει μόνος. Αν και πήγαμε στο δωμάτιο του. Εγώ όμως δε μπορούσα να ξέρω πως είναι το σπίτι για να καταλάβω τι εννοεί? Είναι παράλογο που ντρεπόμουν?
    Επίσης έχω καταλάβει ότι έχει μια ανασφάλεια φοβάται μη με χάσει η θέλει την επιβεβαίωση ότι τον θέλω.Κι αυτό το λέω γιατί πολλές φορές με έχει ρωτήσει θέλεις να είσαι μαζί μου όσο κι εγώ και καμιά φορά λέω μήπως δε δίνεις πολύ σημασία και αγχώνομαι αν όντως θες να είσαι μαζί μου
    Μετά μου λέει ότι σκέφτηκε μήπως ήθελε λίγο χρόνο να δει πόσο ασφαλής μπορώ να νιώσω μαζί του. Να με κάνει να νιώσω. Εκεί ετσι όπως το είπε λέω μήπως κάτι άλλο τρέχει αν και πότε δεν έχει δώσει δικαίωμα. Είναι αρκετά σοβαρό άτομο. Και μου είπε όχι. Δεν εννοώ αυτό και μη βγάζεις συμπέρασματα.σε θέλω όπως κι εσύ και να είμαστε μαζί και θεωρητικά αυτό ισχύει.με.μας.απλα να συνηδειτοποιησουμε ότι θέλουμε να είμαστε μαζί σε ολα απόλυτα ταίριαστοι και χωρίς οτιδήποτε. Η αλήθεια είναι ότι φερθηκα πολύ ψυχραιμα γιατί πάντα έχουμε πει να συζητάμε οτιδήποτε μας απασχολεί και να το λύνουμε και είπα πως ναι θέλω να μαι μαζί του όπως βλέπω και από κεινον και σε απόλυτη συνεννόηση για όλα.Και επίσης πως για μένα έχει σημασια όλο αυτό που έχουμε μαζί. Απ.οτι καταλαβα γιατί κι άλλες φορές έτυχε απλά παρερμηνευσε το ύφος που είχε αυτό.που είπα και απ.οτι μου είπε κιόλας γιατί δεν το εννοούσε ως παρατήρηση το ότι μου είπε αλλά ως σηζητηση. Βέβαια εκείνη τη στιγμή δεν αντέδρασα ως κάτι τέτοιο εφόσον κι εγώ απάντησα με ενα πιο χαλαρό τόνο. Ειναι άτομο που βγάζει συμπεράσματα βιαστικά και παίρνει αποφάσεις εν θερμώ ενώ μετά δε το εννοεί. Απ ότι κατάλαβα ήθελε να το συζητήσει μαζί μου και για να μου πει τι σκέφτεται αλλά και με τον τρόπο αυτό να με ταρακουνήσει έτσι ώστε να δώσω σημασία γενικά παραπάνω. Και εξέφρασε μια ανασφάλεια κάτι που είχε ξαναπεί όταν με ρώτησε εάν θέλω να είμαι μαζί του πάρα πολύ. Ο. Ίδιος έχει πει θέλω να περνάω πολύ χρόνο μαζί σου και έχω κάνει σχέδια για μας. Και ότι θέλει ουσιαστικά να είναι μαζί μου και.οχι.με.λογια μόνο.Με προβλημάτισε κάπως αυτό που είπε αν και σε καμία περίπτωση δεν εννοώ μου λέει κάτι άλλο και να μη το σκέφτομαι καν αλλά ότι θέλει να το δει στην πράξη πόσο σοβαρά και παρακάτω παει με μας γιατί αυτό θέλει. Η ερμηνεία που μπορώ να δώσω ξέροντας τον είναι ότι έκρινε βιαστικά από μια παρεξήγηση που διευκρινησαμε μετά και ότι εξαιτίας αυτού φοβήθηκε και σκέφτηκε οτιδήποτε εν θερμώ. Εγώ τι νομίζετε ότι θα πρέπει να κανω? Μου λέει θέλω να σε δω μου έλειψες και να συζητήσουμε για ότι μας απασχολεί. Το θέλω λίγο χρόνο να δούμε ότι μπορούμε να είμαστε μαζί ταιριαστοι σε όλα πως ερμηνεύεται όμως? Δε θέλω να τον χάσω. Θα γίνω πειστική αν ρωτήσω πόσο χρόνο? Και αυτό σημαίνει ότι δεν επικοινωνούμε?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    καλο ειναι αυτο που τα συζητατε ολα λυνοντε με κατανοηση με σωστη κουβεντα. δεν ειναι λογικη η συμπεριφορα του κατα την ταπεινη μου γνωμη. οποιος θελει πολυ καποια κοπελα το διχνει με πραξεις και δεν κολαει στις συζητησεις περι των προβλιματων σας και ολα αυτα τα θελω χρονο που σου λεει να δουμε αν θα ειμαστε μαζι δεν βγαζουν νοημα,εαν δεν ειναι σιγουρος 100% οτι θελει να ειναι μαζι σου τοτε ποιος ο λογος να ειναι μαζι σου? και αφου λεει οτι κανει σχεδια γιατι δεν τα υλοποιει? και μενει στα λογια και στις συζητησεις σας που σιγα το προβλημα δηλαδη δεν εχετε κατι να συζητησετε με προβληματα πιστευω αυτος δημιουργει το προβλημα μονος του και μετα λεει θελω χρονο. δεν θα επρεπε να κολαει τοσο στο γεγονος οτι παρεξηγει θα επρεπε να σου εδιχνε το ποσο σε θελει με καθε τροπο. δεν εχετε πιστευω τοσο καλη επικοινωνια αλλιως θα ειχες βγαλει ακρη μονη σου και δεν θα ενιωθες την αναγκη να γραψεις εδω. δεν ειναι σιγουρος για αυτα που νιωθει για σενα και ειναι πολυ κακο αυτο εγω θα σου ελεγα να μινετε απλα φιλοι αλλα ξερω οτι δεν θα το κανεις εαν τον θες πολυ. γνωμη μου ειναι αυτη τωρα οτι θελεις εσυ κανεις προφανως αλλα μια σωστη σχεση με αρμονια και κατανοηση ΔΕΝ ειναι ετσι καθολου ετσι επρεπε να ζουσατε στιγμες εντονες και χωρις να κολατε σε λογια και χωρις να γινοντε παρεξηγησεις αυτο πιστευω εγω διοτι εχω κανει καλες σχεσεις στην ζωη μου και ξερω πως ειναι μια καλη σχεση. το οτι δεν ειναι σιγουρος και το οτι φασκει και αντιφασκει ειναι παντα πολυ κακο σιμαδι. ευχομαι να βοηθησα και ευχομαι να μην εχω δικιο η εαν εχω δικιο ευχομαι να το διαχηριστεις σωστα για να μην πληγωθεις στο τελος εσυ.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    και αυτο που ντρεποσουν δεν ειναι κατι κακο σιγα τα αυγα δεν επρεπε καν να το συζητατε ειναι ασυμαντο,μπορειτε να κανετε απειρα πραγματα μαζι μην κολατε στα λογια και στο τι καταλαβε λαθος ο ενας και ο αλλος ζηστε!!! βγητε εξω καντε πραγματα μαζι,τολμηστε μαζι κατι! αραξστε καπου ομορφα μαζι δεν πειραζει που ειναι οι γονεις του σπιτι εχετε επιλογες πολλες αρκει να υπαρχει επικοινωνια και κατανοηση. εαν υπαρχει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Κοίτα από. Κοντά και πάντα μαζι περνάμε τόσο όμορφα που δεν υπάρχει κανένα θέμα. Ούτε δηλαδή κάτι τόσο μικρό όπως τώρα που το σκέφτηκε και έβγαλε συμπερασμα μονος του γιατί φοβάται η αγχώνεται με το τι νιώθει και απ. Ότι λέει θέλει να ναι μαζί μου συνεχώς και να πάει παρακάτω όλο αυτό. Ότι σκέφτεται σοβαρα για εμάς. Δεν μου είπε ότι δεν είναι σίγουρος η κάτι άλλο ούτε μου είπε ότι αυτό το εννοεί με άλλο τρόπο γι; τι με θέλει πολύ. Να είναι ξεκάθαρο λέει και όσο θεωρητικά τόσο και πρακτικά γιατί κι εγώ αυτό θέλω
    Και απ. Ότι τον ξέρω απλά βγάζει έτσι συμπεράσματα από κάτι που σκέφτηκε μόνος του και μετά αν το συζητήσουμε αλλάζει γνώμη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Αυτό θέλω. Ότι είναι να το μοιραζόμαστε και να περνάμε καλά όπως ήδη γίνεται. Όχι να αγχωνομαστε για μικροπραγματα

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Καταρχάς ειναι πολύ δύσκολο να διαβάσω το κείμενό σου. Σε παρακαλώ γράφε πιο δομημένα,κάνε μικρότερες προτάσεις και βαζε πιο συχνά τελειες γτ καταμπερδευτηκα και δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος άλλος να βγάλει άκρη.

    Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα ο τύπος ζητάει από τη μια επιβεβαίωση και από την άλλη σου λέει ότι θέλει χρόνο για να δει αν ταιριάζετε...

    Αυτό που μου έρχεται πρωτο στο μυαλό είναι το ενδεχόμενο μήπως και οι δύο θέλετε ...αλλα είστε επιφυλακτικοί και δεν ανοίγεστε ο ένας στον άλλον.....Αυτός περιμένει από σένα να δείξεις πιο πολύ ενδιαφέρον και εσύ από αυτόν.....Και κανένας δεν ρισκάρει να επενδύσει πρώτος μήπως χάσει......

    Εσύ είσαι ζεστή απέναντι του; του δείχνεις ότι τον θες.....; θες να είσαι μαζι του;; γτ λέει ότι θέλει να σε κάνει να "νιώσεις" άρα μήπως είσαι κουμπωμενη και δεν εκδηλώνεσαι και απλά δεν νιώθει ασφάλεια μαζί σου

    Αλλά κάτι δεν βγάζει νόημα....Αυτός γραφεις οτι σου λέει ότι " έχει κάνει σχέδια για εσάς και ότι θεωρητικά θέλει να είστε μαζί και θέλει να επενδύσει πέρα από τα λόγια...."

    Τι πάει να πει πέρα από τα λόγια;;; μαζί δεν είστε 6 μήνες τώρα;;;;

    όταν υπάρχει μια σχέση και εχει γίνει η αρχή δεν σου λέει ο άλλος " θελω να είμαστε μαζί πέρα από τα λόγια" ......εκκρεμεί κατι;;;;;; βρίσκεται σε άλλη σχέση αυτός και σου έχει πει ότι θέλει να χωρίσει;;

    Πόσο χρόνο περνάτε μαζι; σου δίνει πράγματα .....
    Νιώθεις ότι είναι εκεί στη σχέση και ότι ενδιαφέρεται;;; ή μήπως απλά δεν δίνει και σου πετάει μόνο λόγια......; τις πράξεις κοιτα


    Και τέλος....Όχι δεν είναι παράλογο να ντρέπεσαι να πας σπιτι του και να δεις τους δικούς του και να είστε στο δωμάτιο του ενώ οι γονείς του είναι από δίπλα.....

    Αλλά υποθέτω ότι με το καιρό και με την οικειότητα ξεπερνιέται και αυτό

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Εκτός και αν εννοεί ότι εχει σχέδια για εσάς ...οπως;;; αρραβώνα;; γάμο;;; νωρίς δεν είναι ακόμα;

    Πόσο χρονών είναι αυτός

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Με συγχωρείς για το κείμενο αν ήταν κάπως συγκεκχυμενο. Είναι αποτέλεσμα και του T9 όπως βγαίνει και το διορθώνω κάθε φορά. Λοιπόν ναι ισχύει αυτό ότι θέλει να του δείχνω περισσότερο ενδιαφέρον και προσοχή και να δείχνω ότι τον θέλω. Ναι θέλω να είναι μαζί του και του το έχω πει και από κοντά προσπαθώ να του το δείχνω. Το έχω κάνει σχέδια μεταφράζεται ως θέλω να έχω κάτι ολοκληρωμένο και σοβαρό μαζι σου όπως και να μπορώ να ξέρω ότι θα έχει διάρκεια και θα είναι υγιές.και όπως απλά συμφωνούμε στις απόψεις να γίνεται και πρακτικά περισσότερο. Όχι δεν υπάρχει κάτι άλλο που να εκκρεμεί. Περνάμε χρόνο όσο μας το επιτρέπει και η δουλειά και αυτό είναι ένα θέμα που έχουμε θίξει το ότι θέλουμε περισσότερο. Γι αυτό και η απόφαση να μείνει μόνος του είναι κάτι που θέλει να δρομολογήσει άμεσα. Δεν εννοεί γάμο και αρραβώνα. Κάποια στιγμή θέλει να μείνουμε μαζί μου είπε. Δείχνει ενδιαφέρον και καταλαβαίνω ότι του λείπω όπως και αυτός μου λείπει. Και θέλω πιο πολύ να το δείξω από το να το πω μόνο. Το να ντράπηκα νομίζω ήταν λογικό όχι εσκεμμένο.και ναι θέλω να ξαναπάω μέχρι κι εγώ να νιώσω άνετα εκεί.αυτο το θέλω λίγο χρόνο με προβλημάτισε στην αρχή αν και μου είπε δεν εννοω κάτι άλλο μη βγάζεις συμπέρασματα έτσι. Άρα εκεί τι γίνεται? Περιμένεις λίγο και να δεις τι θα πει? Η πας και μιλάς όσο πιο σύντομα. Από μόνος του επίσης είπε θέλω να σε δω και από κοντά και να συζητήσουμε ότι λέμε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Είναι 35 χρόνων και μου είπε ότι θέλει να είναι σε κάτι σοβαρα και όχι να παίζουμε. Κι εγω το θέλω και θέλω να είμαι μαζί του.

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Δεν καταλαβαίνω ....... λες ότι δεν θέλει να παίζετε αλλά ότι δεν θέλει και αρραβώνα η γάμο....

    Μάλλον για εκεί το πάει γτ 35χρονων ψάχνει ίσως να αποκατασταθεί....απλά θέλει να δει και εσένα αν τον θέλεις και να ελέγξει αν το έδαφος είναι οκει .....για να επενδύσει σε μια σχέση που θα έχει προοπτικές γάμου στο κοντινό μέλλον

    Αλλιώς είτε είναι ανασφαλής και θέλει να παίζει σε σίγουρο γήπεδο προσπαθώντας να εξασφαλίσει την αφοσίωση σου ......ότι δεν θα του τη κάνεις....
    Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω....

    Μάλλον θέλει να αποκατασταθεί και το φέρνει λαου λαου.....

    Γιατί όμως σου λέει ότι θέλει χρόνο;; Μήπως το παρεξηγήσες και εννοούσε ότι θέλει σοβαρή σχέση από σένα και όχι μια απλή σχέση που οποία στιγμή θα λήξει.....Αλλά προσπαθεί να δει αν είσαι η κατάλληλη;;; Γιατί δεν τον ρώτησες τι εννοεί;;
    Παρτον και ρωτά τον...πες του τι εννοούσες τότε γιατί έχω προβληματιστεί.....να δεις τι θα σου πει ....

    Πώς γνωριστήκατε....μένετε στην ίδια πόλη η είστε από απόσταση;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ναι προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και όχι να παίζει. Και λόγω της ηλικίας μας που πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα σοβαρά και όχι επιπόλαια. Μου είπε ότι θέλει χρόνο γι αυτό που λες. Για να δούμε πόσο σοβαρά μπορεί να πάει όλο αυτό και να καταλήξει κάπου. Μου είπε θα σου εξηγήσω και από κοντά τι εννοώ. Μένουμε στην ίδια πολη και γνωριστηκαμε στη δουλειά. Ήρθε σχετικά πρόσφατα και στην αρχή για 2 3μηνες κάναμε παρέα. Αλλά πάντα έδειχνε ενδιαφέρον

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ναι προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και όχι να παίζει. Και λόγω της ηλικίας μας που πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα σοβαρά και όχι επιπόλαια. Μου είπε ότι θέλει χρόνο γι αυτό που λες. Για να δούμε πόσο σοβαρά μπορεί να πάει όλο αυτό και να καταλήξει κάπου. Μου είπε θα σου εξηγήσω και από κοντά τι εννοώ. Μένουμε στην ίδια πολη και γνωριστηκαμε στη δουλειά. Ήρθε σχετικά πρόσφατα και στην αρχή για 2 3μηνες κάναμε παρέα. Αλλά πάντα έδειχνε ενδιαφέρον
    οπως ειπα και πριν θελει χρονο γιατι δεν ειναι 100% σιγουρος για σενα εχει πολλες ανασφαλιες και αυτο διχνει ελειψη εμπιστοσυνης οσο και να του λες εσυ οτι θελεις να ειστε μαζι αυτος δεν το πιστευει εκατο τις εκατο ειναι πολυ συχνο φαινομενο αγορια να μην μπορουν να εμπιστευθουν την κοπελα που ειναι διπλα τους διστυχος... και ειναι πολυ περιπλοκο καλο θα ηταν να τα πειτε μεταξυ σας και οχι να τα λες με εμας εδω στο φορουμ αποψη μου ειναι αυτη.... το να σε συμβουλεψουμε εμεις σαν ελαφρυντικο δικο σου δεν θα αλλαξει κατι στην σχεση σου εαν ο ιδιος ο συντροφος σου δεν ξεπερασει τον εαυτο του και δεν ειναι σιγουρος για αυτα που νιωθει για σενα και εαν ο ιδιος δεν διωξει τις ανασφαλιες του δεν θα αλλαξει κατι,πιστεψε με ξερω πολλα για σχεσεις,ετσι ειναι τα πραγματα. στους 6 μηνες επρεπε να μην εχει καθολου ανασφαλιες και να πεσει με τα ''μουτρα'' στην σχεση σας να την κτυσει να ζησετε εμπειριες μαζι αλλα δεν το κανει και κολαει στις ανασφαλιες του εαν μονος του δεν αλλαξει και δεν θελει να αλλαξει εσυ δεν μπορεις να τον αλλαξεις. γενικα μονο εμεις μπορουμε να αλλαξουμε τον εαυτο μας και κανεις αλλος, καλο απογευμα καλη τυχη.

  13. #13
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ναι προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και όχι να παίζει. Και λόγω της ηλικίας μας που πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα σοβαρά και όχι επιπόλαια. Μου είπε ότι θέλει χρόνο γι αυτό που λες. Για να δούμε πόσο σοβαρά μπορεί να πάει όλο αυτό και να καταλήξει κάπου. Μου είπε θα σου εξηγήσω και από κοντά τι εννοώ. Μένουμε στην ίδια πολη και γνωριστηκαμε στη δουλειά. Ήρθε σχετικά πρόσφατα και στην αρχή για 2 3μηνες κάναμε παρέα. Αλλά πάντα έδειχνε ενδιαφέρον
    Από τη στιγμή που σου λέει ότι δεν το βλέπει επιπόλαια και είστε μαζί ....εμένα εκεί πάει το μυαλό μου....ότι δλδ απλά το είπε ....όπως όλοι είμαστε επιφυλακτικοί στην αρχή μιας σχέσης να δούμε αν ο άλλος μας ταιριάζει

    Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν

    Εσένα το '96 στο nickname σου είναι το έτος γέννησης σου;; αν είναι έτσι θα είσαι γύρω στα 26.......έχετε μια διαφορά ηλικίας.....Είσαι έτοιμη για μια σοβαρή σχέση με τον συγκεκριμένο;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ναι καταλαβαίνω τι λες και όντως όλο αυτό προκύπτει από ανασφάλεια και μόνο αν το λύσουμε μαζί και το καταλάβει θα μπορέσει να το. Δει και μόνος του. Ναι μέχρι ένα σημείο είμαστε μαζεμένοι αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί να με εμπιστεύεται όταν λέω πως τον θέλω. Κι όχι απλά για να το πω αλλά θέλω να είμαι εκεί. Έχουμε μια διαφορά ναι. Ειμαι 26 αλλά το έχω σκεφτεί ως πιθανότητα το να έχω κάτι σοβαρό μαζι του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Σε συνέχεια του χτεσινού post που είχα κάνει. Έκανα την κίνηση να στείλω εγώ και να επικοινωνήσω ώστε να μην υπάρχει μια τέτοια απόσταση μεταξύ μας αλλά ούτε και αυτή η διάθεση. Και υπήρξε απάντηση από μέρους του αλλά ήταν πιο ψυχρή και φαινόταν πως έχει νεύρα μαζί μου. Και επίσης γιατί νομίζω πως θέλει από μένα να δείξω ενδιαφέρον και να το "κυνηγήσω" στέλνοντας και δείχνοντας ότι τον θέλω. Θέλω να εξομαλυνθεί η κατάσταση και να μην υπάρχει αυτό αλλά με πειράζει αυτό που κάνει ενώ θα μπορούσε να μιλήσει μαζι μου αλλά περιμένει να δει εαν θα το κυνηγήσω, θα ενδιαφερθω.Αυτο που σκέφτηκα είναι να επικοινωνήσω μαζί του αργότερα σήμερα ξανά και να λυθεί όσο γίνεται η διαφορά. Εσείς τι πιστεύετε ότι θα πρέπε να κάνω?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω την γνωμη σας!
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 21-03-2014, 19:24
  2. θελω την γνωμη σας...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-12-2013, 00:26
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 16:06
  4. Θέλω μια γνώμη
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 167
    Last Post: 20-05-2010, 17:23
  5. θελω τη γνωμη σας
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2008, 16:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •