πολυ παράξενο προβλημα με τα ματια...!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1

    πολυ παράξενο προβλημα με τα ματια...!!!

    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια omegle xender θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!
    Last edited by AaronLandon; 13-06-2020 at 09:23.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by AaronLandon View Post
    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!
    Μην ακούς τι σου λέει ο καθένας και σε τρομοκρατεί
    Το πιο σωστό , κάνεις επίσκεψη σε ένα οφθαλμίατρο για γενικό έλεγχο. Μη το αφήσεις ωστόσο.
    Κοιμάσαι σωστά , έχεις σταθερό ωράριο ύπνου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σε οφθαλμιατρο να κανεις ελεγχο, ασχετα απο αυτο το συμπτωμα, γιατι πολλες παθησεις των ματιων δεν εχουν συμπτωματα , αλλα μπορεις να τις προλαβεις σε εναν ελεγχο (πχ υπερταση) και να μην παθεις βλαβες.

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Τζάπα απαντάτε, το θέμα είναι κόπυ πέιστ από θέμα του Άκη που είχε ανοίξει παλιότερα, προφανώς είναι κάποιο μποτ.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    1

    correcting

    Quote Originally Posted by AaronLandon View Post
    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok gbwhatsapp με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!
    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!
    Last edited by richadam; 06-06-2022 at 13:08.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    1
    Hi Friends!

    good evening,
    suddenly as soon as I woke up after turning on the light I started seeing stars/shapes and very big circles in my vision....this thing happened to me for the first time...lasted about 10-15 minutes...I was not stressed at all and then went back to sleep so far i'm ok gb whatsapp with my vision... but i can't figure out what it was..... never had any problems with my vision..... other than a blurry vision that ok that it's from xanax..... but now this is the strangest thing I've ever experienced..... I talked to some of my friends.... and they told me to go to an ophthalmologist immediately because I might lose my vision.. .... the point is that I am so relaxed that there is no chance of going to an ophthalmologist if I don't get it a second time... but I have learned that whatever happens to me to think logically and calmly...!

    (cheers)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Εγώ πάντως έβλεπα αστερακια ..όπως όταν βλέπεις την θάλασσα και γιαλιζει..είχα πάρι τον οφθαλμίατρο και μου είπε να πάω φαρμακείο να μετρήσω την πίεση μου...τελικά είχε ανέβει η πίεση....οολλα πράγματα δεν είναι τελικά οφθαλμολογικά προβλήματα ...τώρα πχ επειδή κάποιες στιγμές μου εχει τύχη να βλέπω δίπλα για δευτερόλεπτα πάω σε νευρολόγο και αγγειολογο...θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου...αλλά σίγουρα θέλει ένα γιατρό πιο καθυχαστικο

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    1
    We have been from your perspective, and know precisely the way that it feels to be in such a condition when your Samsung soundbar remote not working. On the off chance that it sounds recognizable, you have arrived on the right blog entry, as in this article, we will show you bit by bit what to do in such a condition. That being said, how about we look at the subtleties.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Sharon365 View Post
    We have been from your perspective, and know precisely the way that it feels to be in such a condition when your Samsung soundbar remote not working. On the off chance that it sounds recognizable, you have arrived on the right blog entry, as in this article, we will show you bit by bit what to do in such a condition. That being said, how about we look at the subtleties.
    Hi guys
    Thank you so much.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    6
    Εχω παθει κατι παρομοιο 2φορες . Τσεκαρε στο Google οπτικη αυρα και αν εχεις συχνα πονοκεφαλους μπορει να ειναι αυτο . Ειναι ακίνδυνο

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by GBWhatsapp94 View Post
    Hi Friends!

    good evening,
    suddenly as soon as I woke up after turning on the light I started seeing stars/shapes and very big circles in my vision....this thing happened to me for the first time...lasted about 10-15 minutes...I was not stressed at all and then went back to sleep so far i'm ok fm whatsapp with my vision... but i can't figure out what it was..... never had any problems with my vision..... other than a blurry vision that ok that it's from xanax..... but now this is the strangest thing I've ever experienced..... I talked to some of my friends.... and they told me to go to an ophthalmologist immediately because I might lose my vision.. .... the point is that I am so relaxed that there is no chance of going to an ophthalmologist if I don't get it a second time... but I have learned that whatever happens to me to think logically and calmly...!

    (cheers)
    Hello there any update?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    1
    Download gb whatsapp Latest Version. With the latest version of gb whatsapp you will be able to text messages, call each other, share files and enjoy all the features of WhatsApp. gb whatsapp,https://gbws.pk gb whatsapp download,https://fmws.app

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Sharon365 View Post
    We have been from your perspective, and know precisely the way that it feels to be in such a condition when your 911 angel number meaning. On the off chance that it sounds recognizable, the list of positive words that start with S you have arrived on the right blog entry, as in this article on affirmations we will show you bit by bit what to do with all the positive words. That being said, how about we look at the 1158 angel number meaning?
    Γιατί γράφεις στα αγγλικά; Αυτό είναι ελληνικό φόρουμ.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    2
    It is important to see an eye doctor if you experience sudden changes in your vision, even if they go away on their own. There are many possible causes of visual disturbances, some of which can be serious. An eye doctor can diagnose the cause of your symptoms and recommend the best course of treatment. Use less jt apps like social apps. In the meantime, there are a few things you can do to help prevent visual disturbances:
    Get regular eye exams.
    Eat a healthy diet.
    Get enough sleep.
    Avoid smoking and excessive alcohol consumption.
    Protect your eyes from the sun with sunglasses.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    μπορει να ειναι παρενεργειες φαρμακων να το δει γιατρος πρεπει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πολυ παράξενο προβλημα με τα ματια...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-02-2024, 16:45
  2. Παράξενο Κεφάλι
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-2021, 23:38
  3. Το πρόβλημα μου; Είμαι πολύ ευαίσθητος! Τη βοήθεια σας παρακαλώ!
    By Poet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 159
    Last Post: 14-01-2018, 18:19
  4. παράξενο
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-2016, 17:06
  5. Θα ήθελα την άποψη σας για ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα!!!
    By vaso91 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 12-12-2014, 19:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •