Γνώμες για ένα ερωτικό φλερτ εξ αποστάσεως - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Πέρα το ότι συνέχιζε ν μ στέλνει τυχαία ανακάλυψα ότι έχει και κοπέλα χρόνια τώρα ελεος και κάθεται και ζητάει νούμερα άλλων γυναικών από εδώ κ από εκεί.. Άντρας από μαροκο μουσουλμάνος τι περιμένεις ν ειν πιστός... Μακρυά αα.. Η μλκια είναι εδώ Αθήνα δεν βρίσκω τπτ όλοι ειν τ ίδια θέλουν μια ξεπέτα κ εγώ δεν ειμ μικρή πια!!! Δεν ξέρω ειμ χρόνια μόνη απελπισμένη φοβάμαι στο ράφι θ μείνω εν τέλη ας τους πάρω και εγώ στην πλάκα ν περάσει η ώρα γτ οι άντρες ειν σκουπίδια εδώ και παντρεμένοι πάνε με άλλες όχι πόσο μάλλον σε μια απλή σχέση για αυτό και εγώ δεν ψάχνω σχέση ποτεεε
    Παντρεμένες γυναίκες δεν πάνε με άλλους φαντάζομαι, είναι χαρακτηριστικό των αντρών. Ούτε μια γυναίκα μπορεί να έχει σχέση και να μιλάει με κάποιον άλλον μέσω ίντερνετ.
    Δεν νομίζω να βοηθάει κάπου να γενικεύεις, ούτε βοηθάει να ρίχνεις ευθύνες στους άντρες επειδή είσαι αρκετο καιρό μόνη. Υπάρχουν χίλιοι λόγοι που μπορεί κάποιος να είναι μόνος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Συγνώμη εκ πείρας μιλάω π τ είδα και από τον πατερα μ κ μ έχει αφήσει ψυχολογικό γ αυτό έχω μείνει κυρίως μόνη σωστά όμως έχεις ένα δίκιο

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Συγνώμη εκ πείρας μιλάω π τ είδα και από τον πατερα μ κ μ έχει αφήσει ψυχολογικό γ αυτό έχω μείνει κυρίως μόνη σωστά όμως έχεις ένα δίκιο
    Τι εννοείς για τον πατέρα σου;

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Πέρα το ότι συνέχιζε ν μ στέλνει τυχαία ανακάλυψα ότι έχει και κοπέλα χρόνια τώρα ελεος και κάθεται και ζητάει νούμερα άλλων γυναικών από εδώ κ από εκεί.. Άντρας από μαροκο μουσουλμάνος τι περιμένεις ν ειν πιστός... Μακρυά αα.. Η μλκια είναι εδώ Αθήνα δεν βρίσκω τπτ όλοι ειν τ ίδια θέλουν μια ξεπέτα κ εγώ δεν ειμ μικρή πια!!! Δεν ξέρω ειμ χρόνια μόνη απελπισμένη φοβάμαι στο ράφι θ μείνω εν τέλη ας τους πάρω και εγώ στην πλάκα ν περάσει η ώρα γτ οι άντρες ειν σκουπίδια εδώ και παντρεμένοι πάνε με άλλες όχι πόσο μάλλον σε μια απλή σχέση για αυτό και εγώ δεν ψάχνω σχέση ποτεεε
    Εγώ συμφωνώ με αυτό που λες.....εχουν χαλάσει τα πράγματα γενικώς.........το βλέπει αυτο οποιοσδήποτε δεν είχε την τύχει να γνωρίσει μια καλή σχέση ή που είναι χρόνια μόνος .......
    Αλλά δεν είναι καλό να στεναχωριομαστε και να απογοητευόμαστε....πηγαινε παρακατω....ισως να ήταν καλύτερα έτσι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ότι είδα από την μητέρα μ πως βίωσε το κέρατο και και και μέχρι κ κρυφό παιδί πήγε κ έκανε τέλος πάντων θεός σχωρεστον γτ δεν ειν στην ζωή απλά εμένα αυτό κ γενικά με όσα βλέπω στα ζευγάρια από την ξαδέρφη μ φίλες π περνάνε τ ίδια σχημάτισαν αυτή την εικόνα για αυτό μίλησα για το γενικό πληθυσμό.. Ειν δύσκολο όντως ν βρεις τον άνθρωπο σου ή κάποιον έστω για μια απλή σχέση ν εμπιστευτείς

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μια απλη παρατηρηση, εδω στο φορουμ υπαρχουν αγορια που θελουν μια σχεση υπαρχουν κοριτσια που θελουν μια σχεση αλλα και οι μεν και οι δε κλαιγονται πως δεν μπορουν να βρουνε ταιρι για σχεση. Σορρι αλλα με ξεπερνάει ολο αυτό...

  7. #22
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μια απλη παρατηρηση, εδω στο φορουμ υπαρχουν αγορια που θελουν μια σχεση υπαρχουν κοριτσια που θελουν μια σχεση αλλα και οι μεν και οι δε κλαιγονται πως δεν μπορουν να βρουνε ταιρι για σχεση. Σορρι αλλα με ξεπερνάει ολο αυτό...
    γιατι μονο στο φορουμ το συναντας αυτο?
    γενικο το κακο ...οποιον αντρα ακουσεις ολο αυτο λεει οτι δεν βρισκει μια σωστη γυναικα να προχωρησει και το αντιθετο βεβαια ....
    εγω λεω πλεον οσο περνανε τα χρονια τα στανταρ ανεβαινουν και ψαχνουν να βρουνε κατι πολυ καλο αδιαφοροντας αν ειναι σε θεση να μπορουν να προσφερουν το ιδιο και αυτοι....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μια απλη παρατηρηση, εδω στο φορουμ υπαρχουν αγορια που θελουν μια σχεση υπαρχουν κοριτσια που θελουν μια σχεση αλλα και οι μεν και οι δε κλαιγονται πως δεν μπορουν να βρουνε ταιρι για σχεση. Σορρι αλλα με ξεπερνάει ολο αυτό...
    Υπάρχει και η αποσταση στη μέση ξέρεις.......... ! Καθένας μας εδώ είναι και από αλλού

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    γιατι μονο στο φορουμ το συναντας αυτο?
    γενικο το κακο ...οποιον αντρα ακουσεις ολο αυτο λεει οτι δεν βρισκει μια σωστη γυναικα να προχωρησει και το αντιθετο βεβαια ....
    εγω λεω πλεον οσο περνανε τα χρονια τα στανταρ ανεβαινουν και ψαχνουν να βρουνε κατι πολυ καλο αδιαφοροντας αν ειναι σε θεση να μπορουν να προσφερουν το ιδιο και αυτοι....
    Δεν ξερω βρε ντιντι ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει όλοι και όλες ισχυριζονται πως δεν ζητάνε τίποτα το υπερβολικό αλλά παρόλα αυτά αδυνατούν να το βρουν. Δεν ξερω τι να πω ειλικρινά, δεν ξέρω τι φταίει ίσως και αυτό το διαδίκτυο με τις εφαρμογές του να έχει αποξενώσει το κόσμο να μην έχουν κύκλο και στο τέλος να μένουν μόνοι και μόνες

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Υπάρχει και η αποσταση στη μέση ξέρεις.......... ! Καθένας μας εδώ είναι και από αλλού
    Καλά δεν το είπα για αυτό ότι ντε και καλά φτιάξτε τα μεταξύ σας και ας μην είναι αυτό το φόρουμ θα είναι κάτι άλλο, απλώς παρατήρησα αυτό που συμβαίνει τον τελευταίο καιρό γενικά.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καλά δεν το είπα για αυτό ότι ντε και καλά φτιάξτε τα μεταξύ σας και ας μην είναι αυτό το φόρουμ θα είναι κάτι άλλο, απλώς παρατήρησα αυτό που συμβαίνει τον τελευταίο καιρό γενικά.
    Γενικά υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους οι σχέσεις είναι δύσκολες

    Φταίει η ζωή στις πόλεις φταίει η τεχνολογία φταίει ότι έχει γίνει Θεός μας το εφήμερο....φταιει ότι είμαστε γενιά που δεν προσπάθησε για τίποτα και δεν θέλει να ξεβολευτει....φταιει η οικονομική κρίση που δεν επιτρέπει στους ανθρώπους να κάνουν σοβαρές σχέσεις και οικογένια...
    Φταίει το εύκολο .....ότι όποια γκόμενά και όποιον γκόμενο θες τον έχεις στα πόδια σου και δεν εκτιμάς τους ανθρώπους εύκολα.....

    Φταίνε και τα ψυχολογικά που έχει ο καθένας μας ....τι πληγές έχει....Εάν είναι ανοικτός αν μπορεί να κάνει ισορροπημένες σχέσεις με τους άλλους....αν ξέρει τι θέλει....αν διεκδικεί αυτό που θέλει

    Όλα αυτά περνάνε κρίση πλεον

  12. #27
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξερω βρε ντιντι ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει όλοι και όλες ισχυριζονται πως δεν ζητάνε τίποτα το υπερβολικό αλλά παρόλα αυτά αδυνατούν να το βρουν. Δεν ξερω τι να πω ειλικρινά, δεν ξέρω τι φταίει ίσως και αυτό το διαδίκτυο με τις εφαρμογές του να έχει αποξενώσει το κόσμο να μην έχουν κύκλο και στο τέλος να μένουν μόνοι και μόνες
    φυσικα φταιει και το διαδικτυο ...
    δεν βλεπεις τι προτυπα αντρων και γυναικων πλασαρονται.....
    τι προτυπα οικογενειων θελουν να περασουν ...ολα ετοιμα στο πιατο και με την πρωτη δυσκολια αντε γεια....
    τα μυαλα τους ειναι πανω απο το κεφαλι ...λιγοι ειναι πλεον αυτοι που μπορουν να στηριξουν μια σχεση και αυτοι φυσικα δισταζουν να κανουν το μεγαλο βημα μιας και οχι αδικα βεβαια, η οικονομικη αβεβαιότητα που μας στοιχειωνει τοσα χρονια τους εχει επηρεασει...

    και να σου πω και κατι απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα το 90% εχει δικα του θεματα που πρεπει να λυθουν αμεσα πριν δημιουργησουν δικες τους οικογενειες οποτε τιποτα δεν ειναι τυχαιο .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    φυσικα φταιει και το διαδικτυο ...
    δεν βλεπεις τι προτυπα αντρων και γυναικων πλασαρονται.....
    τι προτυπα οικογενειων θελουν να περασουν ...ολα ετοιμα στο πιατο και με την πρωτη δυσκολια αντε γεια....
    τα μυαλα τους ειναι πανω απο το κεφαλι ...λιγοι ειναι πλεον αυτοι που μπορουν να στηριξουν μια σχεση και αυτοι φυσικα δισταζουν να κανουν το μεγαλο βημα μιας και οχι αδικα βεβαια, η οικονομικη αβεβαιότητα που μας στοιχειωνει τοσα χρονια τους εχει επηρεασει...

    και να σου πω και κατι απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα το 90% εχει δικα του θεματα που πρεπει να λυθουν αμεσα πριν δημιουργησουν δικες τους οικογενειες οποτε τιποτα δεν ειναι τυχαιο .
    Εγώ φοβήθηκα να κανω οικογένεια βέβαια και η γυναικα μου φοβήθηκε λόγω διπολικής, αλλά δεν κρύβω πως θεωρώ τεράστιο έργο το να κρατηθεί μια οικογένεια.

  14. #29
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγώ φοβήθηκα να κανω οικογένεια βέβαια και η γυναικα μου φοβήθηκε λόγω διπολικής, αλλά δεν κρύβω πως θεωρώ τεράστιο έργο το να κρατηθεί μια οικογένεια.
    ειναι μεγαλο θεμα αυτο mindcrime.....
    οποιος δεν εχει οοικογενεια δεν μπορει να καταλαβει με ποσα εχεις να παλεψεις ολα αυτα τα χρονια...
    ερχονται στιγμες που πρεπει να παλευεις ακομα και με τον ιδιο σου τον ευατο ...

    ειδικα οταν εχεις παιδια μαινουν στην ακρη τουλαχιστον καποια χρονια τα δικα σου θελω ...

    τελοσπαντων ειπαμε ειναι κουβεντα που μπορουμε να γραφουμε σελιδες ολοκληρες ...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Δεν έχει σημασία που γνωρίζεις κάποιον, αλλά το πόσο σοβαρός είναι για να το χειριστεί σωστά. Και κοινός γνωστός να ήταν, από την ίδια πόλη, πάλι θα μπορούσε να το παίξει λάθος
    Άστο, αφού απομακρύνθηκε, προχώρα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 18:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 04:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 16:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •