ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Γειά σου. Σχετικά με την οικογένεια μου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είχα τα πάντα, δε στερήθηκα συναισθηματικά τίποτα.
    Μπορεί και ο τίτλος του άρθρου να είναι λάθος διατυπωμένος..
    Κολλάω με τη σύντροφό μου, όταν γίνει πρώην. Τότε την εκτιμάω.. Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Τώρα έχω γνωριστεί με μια άλλη κοπέλα που μου αρέσει πολύ, αλλά εγώ κάθομαι και μπαίνω σε συγκρίσεις και δε μπορώ να την δω και τόσο ερωτικά τελικά..
    Αν την χάσω τότε θα την εκτιμήσω κι αυτή μου φαίνεται..
    με ποσες που ειχες σχεση, κολλησες μολις χωρισες;

  2. #17
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Λεω τη γνωμη μου. Οι γυναικες εντυπωσιαζονται απο τους αντρες, και ενθουσιαζονται με τους αντρες, αλλα δεν τους ερωτευονται. Δεν εχει γραφτει ερωτικη ποιηση απο γυναικα προς αντρα, ενω εχει γραφτει απο γκευ αντρα προς αντρα. Εσεις αγαπατε πραγματικα μονο τα παιδια σας. Εμας μας βλεπετε αναλωσιμους. Η σωστη στρατηγικη ειναι να λες ψεμματα στις γυναικες και να επιδεικνυεσαι σαν το παγονι για να κολλησουν μαζι σου. Οποια αλλη στρατηγικη ειναι εναντια στο συμφερον του αντρα που γην εφαρμοζει.
    Και που βασίζεται η γνώμη σου ?Στο γεγονός ότι δεν έχει γραφτεί ποίηση από γυναίκα προς άντρα ?
    Ορέστη προσπάθησε να βγεις λίγο στον έξω κόσμο να κοινωνικοποιηθεις ώστε να μπορέσεις να έχεις μια πλήρη και σωστή εικόνα στο μυαλό σου ..
    Μια εικόνα που δεν θα ειναι βγαλμένη μέσα από ποιήματα ,κείμενα ή ότι άλλο προσφέρεται μέσα από μια οθόνη υπολογιστή ή ένα άλλο άψυχο αντικείμενο....
    Θα δεις η γνώμη σου τότε θα αλλάξει και θα καταλάβεις πόσο αβάσιμα είναι όλα αυτά που λες τόσο καιρο.....

  3. #18
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Γειά σου. Σχετικά με την οικογένεια μου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είχα τα πάντα, δε στερήθηκα συναισθηματικά τίποτα.
    Μπορεί και ο τίτλος του άρθρου να είναι λάθος διατυπωμένος..
    Κολλάω με τη σύντροφό μου, όταν γίνει πρώην. Τότε την εκτιμάω.. Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Τώρα έχω γνωριστεί με μια άλλη κοπέλα που μου αρέσει πολύ, αλλά εγώ κάθομαι και μπαίνω σε συγκρίσεις και δε μπορώ να την δω και τόσο ερωτικά τελικά..
    Αν την χάσω τότε θα την εκτιμήσω κι αυτή μου φαίνεται..
    Εφόσον αναγνωρίζεις τι γίνεται γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια να το αλλάξεις και μένεις στα παλιά λάθη επαναλαμβάνοντας τα?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Λεω τη γνωμη μου. Οι γυναικες εντυπωσιαζονται απο τους αντρες, και ενθουσιαζονται με τους αντρες, αλλα δεν τους ερωτευονται. Δεν εχει γραφτει ερωτικη ποιηση απο γυναικα προς αντρα, ενω εχει γραφτει απο γκευ αντρα προς αντρα. Εσεις αγαπατε πραγματικα μονο τα παιδια σας. Εμας μας βλεπετε αναλωσιμους. Η σωστη στρατηγικη ειναι να λες ψεμματα στις γυναικες και να επιδεικνυεσαι σαν το παγονι για να κολλησουν μαζι σου. Οποια αλλη στρατηγικη ειναι εναντια στο συμφερον του αντρα που γην εφαρμοζει.
    Καλα αν βρεθει ποτε γυναικα για να σταθεί διπλα σου με αυτη τη λογικη εγω θα πεσω μετα απο τη Ακροπολη

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Και που βασίζεται η γνώμη σου ?Στο γεγονός ότι δεν έχει γραφτεί ποίηση από γυναίκα προς άντρα ?
    Ορέστη προσπάθησε να βγεις λίγο στον έξω κόσμο να κοινωνικοποιηθεις ώστε να μπορέσεις να έχεις μια πλήρη και σωστή εικόνα στο μυαλό σου ..
    Μια εικόνα που δεν θα ειναι βγαλμένη μέσα από ποιήματα ,κείμενα ή ότι άλλο προσφέρεται μέσα από μια οθόνη υπολογιστή ή ένα άλλο άψυχο αντικείμενο....
    Θα δεις η γνώμη σου τότε θα αλλάξει και θα καταλάβεις πόσο αβάσιμα είναι όλα αυτά που λες τόσο καιρο.....
    Βγηκα και απογοητευτηκα.

  6. #21
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Βγηκα και απογοητευτηκα.
    Ποσες φορες στα 40 χρονια ης ζωης σου?

  7. #22
    Και εδώ κάπου οι φιλόλογοι μένουν φαλακροι...
    Σορρυ αλλά άνοιξε κανένα βιβλίο. Η Ελλάδα έχει βγάλει τρανες ποιήτριες.Γενικοτερα με όλον αυτόν τον τρόπο σκέψης και την νοοτροπία σου δεν είναι περίεργο που δεν μπορείς να ερωτευθείς.Επισης βγάζεις έναν μισογυνισμό να το κοιτάξεις

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by lindsay_ed View Post
    Και εδώ κάπου οι φιλόλογοι μένουν φαλακροι...
    Σορρυ αλλά άνοιξε κανένα βιβλίο. Η Ελλάδα έχει βγάλει τρανες ποιήτριες.Γενικοτερα με όλον αυτόν τον τρόπο σκέψης και την νοοτροπία σου δεν είναι περίεργο που δεν μπορείς να ερωτευθείς.Επισης βγάζεις έναν μισογυνισμό να το κοιτάξεις
    βαρεθηκα και να απαντησω οταν ειπε αυτην τη βλακεια....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by lindsay_ed View Post
    Και εδώ κάπου οι φιλόλογοι μένουν φαλακροι...
    Σορρυ αλλά άνοιξε κανένα βιβλίο. Η Ελλάδα έχει βγάλει τρανες ποιήτριες.Γενικοτερα με όλον αυτόν τον τρόπο σκέψης και την νοοτροπία σου δεν είναι περίεργο που δεν μπορείς να ερωτευθείς.Επισης βγάζεις έναν μισογυνισμό να το κοιτάξεις
    Δεν ξερω τι γραφουν οι ποιητριες, ερωτικη ποιηση για αντρες δεν γραφουν παντως. Η Σαπφω εγραφε για γυναικες.

  10. #25
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ξερω τι γραφουν οι ποιητριες, ερωτικη ποιηση για αντρες δεν γραφουν παντως. Η Σαπφω εγραφε για γυναικες.
    Δυο λαλουν και τρεις χορευουν......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ξερω τι γραφουν οι ποιητριες, ερωτικη ποιηση για αντρες δεν γραφουν παντως. Η Σαπφω εγραφε για γυναικες.
    προφανως ειναι η μονη ποιητρια που γνωριζεις.
    δεν φταινε οι γυναικες ΚΑΙ για την αγνοια σου..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προφανως ειναι η μονη ποιητρια που γνωριζεις.
    δεν φταινε οι γυναικες ΚΑΙ για την αγνοια σου..
    Για βαλε μας ενα ερωτικο ποιημα γυναικας για αντρα να το μελετησουμε. Αν υπηρχε θα το ειχες βαλει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Για βαλε μας ενα ερωτικο ποιημα γυναικας για αντρα να το μελετησουμε. Αν υπηρχε θα το ειχες βαλει.
    https://www.womantoc.gr/life/article...rias-polydouri

    Για τον Καρυωτάκη <3

  14. #29
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ξερω τι γραφουν οι ποιητριες, ερωτικη ποιηση για αντρες δεν γραφουν παντως. Η Σαπφω εγραφε για γυναικες.
    Και τώρα τρίζουν τα κόκαλα της Κικής Δημουλά, της Πολυδούρη και της Γώγου όπως και πολλών άλλων ποιητριων... Είσαι 40 χρόνων άντρας καλλιεργήσου λίγο απαντάς σαν 15 χρόνος καγκουρας

  15. #30
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Για βαλε μας ενα ερωτικο ποιημα γυναικας για αντρα να το μελετησουμε. Αν υπηρχε θα το ειχες βαλει.
    ρε συ Ορεστη διαβαζε και κανα αλλο θεμα εδω μεσα ...
    τοσα εχουν ποσταρει εδω μεσα με ποιηματα....ειδικα της Δημουλα ......

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πως μπορώ;
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 1
    Last Post: 19-06-2018, 08:04
  2. δεν μπορω να ερωτευτω
    By lena86 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 10-09-2016, 12:18
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By mariapap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 12-03-2012, 23:59
  4. Replies: 3
    Last Post: 14-07-2010, 23:49
  5. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •