Τι να κάνω ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου Γιωργο!!απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι εισαι ενα σοβαρο ατομο που ξερει τι θελει (πραγμα σπανιο σημερα )λες οτι εισαι ομορφος γυμνασμενος και δεν σε νοιαζει μονο το σεξ .εχεις πολλα θετικα που ψαχνουν πολλες γυναικες απλα φοβασαι να πλησιασεις καποια ...ισως για σενα που εισαι ντροπαλος θα ηταν καλο απο καποια κοινη παρεα να γνωριζες ενα κοριτσι νομιζω θα ηταν πιο ευκολο να της πεις να βγειτε ...δεν φανταζεσαι ποσες γυναικες ειναι απογοητευμενες απο αντρες που τους βλεπουν σαν πραγματα και ποσο τυχερες θα ενιωθαν αν τους πλησιαζε ενα παιδι σαν εσενα
    Γεια σου.Δίκιο έχεις ...το θέμα μου είναι πως θα διαχειριστώ το πρόβλημα μου αποκτώντας αυτοπεποίθηση.

    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εφοσον οι παρέες σου είναι αδιαφορες κάνε ένα χομπι που να προσφέρει στη κοινωνία, βρες για παραδειγμα τη φιλοζωική της περιοχής σου και βοηθησε τους με οποιο τροπο μπορεις. Μεσα απο αυτό μπορεις να γνωρισεις καποια κοπελα
    Σε πρακτικό επίπεδο δεν είναι εφικτό αφού σχολάσω 6-6.30 και έχω αθλητισμό,διάβασμα στο πρόγραμμα και μεταπτυχιακό σύντομα.Σκέφτομαι να παρακολουθήσω μερικά σεμινάρια πρώτων βοηθειών στα κλεφτά - σχετικά με το θέμα που έθιξες - αλλά δεν θεωρώ πως είναι ο ιδανικός χώρος για κάτι τέτοιο τουτέστιν για γνωριμίες..Ίσως είμαι λάθος ...Σε κάθε περίπτωση κατάλαβα τι εννοείς και ευχαριστώ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Location
    somewhere out there...
    Posts
    154
    Giorgakis εγώ αυτό που βλέπω σε αυτές τις 2 σελίδες είναι ότι βάζεις συνέχεια εμπόδια...Ξεκίνα από κάπου, κλέψε από κάπου χρόνο, βρες χόμπι, ασχολίες που να υπάρχει επαφή με το άλλο φύλο.

    Μπορείς να τα καταφέρεις άμα είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις, ευπαρουσίαστος με δουλειά, γυμνασμένος...και όντως δείχνεις καλό παιδί. Μη κάνεις δεύτερες σκέψεις, αυτό είναι το μεγαλύτερό σου εμπόδιο. Δεν σου λείπει κάτι. Ενδεχομένως να χρειαστείς βοήθεια από ειδικό να σου δώσει κατευθυντήριες γραμμές

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by EmaFil View Post
    Giorgakis εγώ αυτό που βλέπω σε αυτές τις 2 σελίδες είναι ότι βάζεις συνέχεια εμπόδια...Ξεκίνα από κάπου, κλέψε από κάπου χρόνο, βρες χόμπι, ασχολίες που να υπάρχει επαφή με το άλλο φύλο.

    Μπορείς να τα καταφέρεις άμα είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις, ευπαρουσίαστος με δουλειά, γυμνασμένος...και όντως δείχνεις καλό παιδί. Μη κάνεις δεύτερες σκέψεις, αυτό είναι το μεγαλύτερό σου εμπόδιο. Δεν σου λείπει κάτι. Ενδεχομένως να χρειαστείς βοήθεια από ειδικό να σου δώσει κατευθυντήριες γραμμές
    δεκτό , σ ευχαριστώ.

  4. #19
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου Γιωργο!!απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι εισαι ενα σοβαρο ατομο που ξερει τι θελει (πραγμα σπανιο σημερα )λες οτι εισαι ομορφος γυμνασμενος και δεν σε νοιαζει μονο το σεξ .εχεις πολλα θετικα που ψαχνουν πολλες γυναικες απλα φοβασαι να πλησιασεις καποια ...ισως για σενα που εισαι ντροπαλος θα ηταν καλο απο καποια κοινη παρεα να γνωριζες ενα κοριτσι νομιζω θα ηταν πιο ευκολο να της πεις να βγειτε ...δεν φανταζεσαι ποσες γυναικες ειναι απογοητευμενες απο αντρες που τους βλεπουν σαν πραγματα και ποσο τυχερες θα ενιωθαν αν τους πλησιαζε ενα παιδι σαν εσενα
    Αυτό ξαναπεστο..........

  5. #20
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Γεια σου.Δίκιο έχεις ...το θέμα μου είναι πως θα διαχειριστώ το πρόβλημα μου αποκτώντας αυτοπεποίθηση.



    Σε πρακτικό επίπεδο δεν είναι εφικτό αφού σχολάσω 6-6.30 και έχω αθλητισμό,διάβασμα στο πρόγραμμα και μεταπτυχιακό σύντομα.Σκέφτομαι να παρακολουθήσω μερικά σεμινάρια πρώτων βοηθειών στα κλεφτά - σχετικά με το θέμα που έθιξες - αλλά δεν θεωρώ πως είναι ο ιδανικός χώρος για κάτι τέτοιο τουτέστιν για γνωριμίες..Ίσως είμαι λάθος ...Σε κάθε περίπτωση κατάλαβα τι εννοείς και ευχαριστώ.
    Παντού είναι καλός ο χώρος για γνωριμίες......οσο είσαι ενεργό μέλος της κοινωνίας και όχι αποσυρμενος σε καμία σπηλιά μπορείς να γνωρίσεις ανθρώπους.....είτε από μαθήματα πρώτων βοηθειών είτε από σπουδές δουλειά....απο το λεωφορείο ακόμα και από φεις και ίντερνετ και φόρουμ που λέει ο λόγος.....

    Θεωρώ ότι επειδή είσαι άντρας είσαι ευνοημένος να πας τη κατάσταση εκεί που θες ....δλδ να εξελίξεις μια γνωριμία σε σχέση....σε αντίθεση με τις γυναίκες που ψάχνουν πιο συχνά σχέση ....και τις προσεγγίζουν άντρες που θέλουν μόνο σεξ .......και έτσι τρώνε τις περισσότερες χυλοπιτες....ή στη καλύτερη τις εκμεταλλεύονται για ένα Χ,ψ διάστημα μέχρι να πάρουν αυτό που θέλουν .....οχι ότι και οι άντρες δεν τρώνε χυλοπιτες..... αλλα ένα προβάδισμα και ένα πλεονέκτημα το έχετε θεωρώ..........

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν είναι κάτι να έρθει, θα έρθει. Απλά πρέπει κι εσύ να βγεις εκτός από την comfort zone σου. Μήπως να πας σε μια περιοχή κοντά που θα νιώθεις άγνωστος μεταξύ αγνώστων και θα είσαι πιο άνετος; Αν αφήσεις αυτή την ανασφάλεια να διογκώνεται θα σε πάρει από κάτω. Αυτό το λάθος έκανα κι εγώ. Πάντως θα συμφωνήσω με τους προαναφερθέντες πως οι γυναίκες έχουν απογοητευτεί με άντρες που δεν θέλουν σχέση-δηλαδή το προδιαγράφουν εξαρχής και δεν το αφήνουν πως θα εξελιχθεί. Άρα νομίζω αν προσεγγίσεις μια κοπέλα με ωραίο και σωστό τρόπο και θέλει κι εκείνη, σίγουρα θα νιώσει κολακευμένη.

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    αν θες ουσιαστικα να αλλαξεις το καλυτερο θα ηταν να συμβουλευτεις ενα ψυχολογο για να παρεις δυναμη και να σε βοηθησει να δεις τις σχεσεις και τον εαυτο σου απο μια αλλη οπτικη που θα σε βοηθησει και σε επιπεδο αλλαγης συμπεριφορας γτ ειναι λογικο να εχεις καποια ανασφαλεια ή και χαμηλη αυτοπεποιθηση λογω του οτι δεν εχεις κανει καθολου ερωτικες σχεσεις μεχρι τωρα.........και παραλληλα να επισκεπτεις κοπελες με σεξ επι πληρωμη ....αυτο και οι συνεδριες πιστευω θα σου δωσουν αλλο αερα και ανεση....και μετα φυσικα να αρχισεις να φλερταρεις με κοπελες που σ αρεσουν ωστε να προχωρησεις και μαζι τους....σιγουρα ο φοβος σου οτι δεν εχεις την καταλληλη εμπειρια να σε κομπλαρει περισσοτερο και να δισταζεις......

    τουλαχιστον εστω πηγαινε να το συζητησεις με καποιον ειδικο να δεις και την αποψη του.......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως είσαι κλειστός παιδί γενικά? εσωστρεφής? απο μικρός εννοώ. Αυτο στο λέω γιατι κακά τα ψέμματα γνωριζόμαστε για σχέση κατα κανόνα απ' τον κοινωνικό μας κύκλο. Αν εχεις περιορισμένο κύκλο ή στον κύκλο σου δεν υπάρχουν συμβατά άτομα, τοτε είναι πρόβλημα.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μηπως είσαι κλειστός παιδί γενικά? εσωστρεφής? απο μικρός εννοώ. Αυτο στο λέω γιατι κακά τα ψέμματα γνωριζόμαστε για σχέση κατα κανόνα απ' τον κοινωνικό μας κύκλο. Αν εχεις περιορισμένο κύκλο ή στον κύκλο σου δεν υπάρχουν συμβατά άτομα, τοτε είναι πρόβλημα.
    Καλημερα.Κάπως έτσι έχει η κατάσταση ..απο μικρός αρκετά εσωστρεφής ,τώρα τελευταία έχω ''ανοίξει'' ...

  10. #25
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλημερα.Κάπως έτσι έχει η κατάσταση ..απο μικρός αρκετά εσωστρεφής ,τώρα τελευταία έχω ''ανοίξει'' ...
    Ίσως να είναι και αυτό.....παιζει τον ρόλο του .........ομως και άλλοι δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλείς και χωμένοι συνέχεια μέσα στις παρέες αλλα όλο και κάποια επαφή υπάρχει με το αντίθετο φύλο ..........βέβαια οι άντρες έχουν και το "βάρος" ότι ο ρόλος τους ...τους επιβάλει να πάρουν τα ηνία στα χέρια τους και να μιλήσουν/φλερτάρουν πρώτοι ......οπότε αν ήσουν γυναίκα ίσως τα πράγματα να ήταν πιο εύκολα με τον χαρακτήρα και τη στάση που έχεις........γιατί δεν θα χρειαζόταν να κάνεις πολλά

    Τι σε φοβίζει να φλερτάρεις; ξεκαθάρισε το γτ κάθε φόβος έχει και διαφορετική αντιμετώπιση πχ αλλο αν φοβάσαι την απόρριψη......αλλο αν φοβάσαι ότι θα εκτεθεις στον άλλον και άλλο πράγμα να φοβάσαι ότι δεν θα μπορέσεις να διαχειριστείς τη κατάσταση λόγω απειρίας.......

    Ξέρω άντρες που είναι καλά παιδιά και έχουν πέσει στην αδράνεια και δεν κάνουν τπτ .........μπορει να τους αρέσει κάποια και απλά καθονται και κοιτάνε και περιμένουν......μην μενεις στην αδράνεια....αμα σ αρεσει κάποια πλησίασε την από ανθρώπινο ενδιαφέρον.....στειλε ένα μνμ έστω......ένα λαϊκ στο φεις ....υπάρχει και αυτό

    ειμαι σίγουρη απο αυτά που γράφεις ότι αν είχες λίγο παραπάνω θάρρος μπορείς να φερθεις πολύ ωραία στις γυναίκες και έχεις ευγενικό και τρυφερό τρόπο προσέγγισης

    Μην αφήνετε τους άλλους τους σάχλες να σας παίρνουν τις γυναίκες που έχουν μυαλό πιτουρου και βλέμμα γαϊδάρου μόνο και μόνο επειδή είναι ασκεφτοι και έχουν το θράσος να τις πλησιάζουν.....
    Αξίζετε περισσότερα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Σιγα μανταμ πωσ τα λεσ ετσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σιγα μανταμ πωσ τα λεσ ετσι
    Χαχαχα έγινα λίγο γλαφυρή......
    Όχι ότι όσοι έχουν θάρρος είναι απαραιτητα και βλάκες........αλλα είναι και αυτό μια αλήθεια συμβαίνει

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αγαπη μου βλακεσ ειμαστε αλλα οι αλλοι ειναι χειροτεροι μπορει να εχεισ φιλο ποιητη κιθαριστα ζωγραφο κλπ ο βλακασ ομωσ ζει το σπιτι τωρα γτ εμεισ βλακεσ αλλα εσεισ εξυπνεσ ενω ειμαστε ισοι σκεψου κ πεσ μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αγαπη μου βλακεσ ειμαστε αλλα οι αλλοι ειναι χειροτεροι μπορει να εχεισ φιλο ποιητη κιθαριστα ζωγραφο κλπ ο βλακασ ομωσ ζει το σπιτι τωρα γτ εμεισ βλακεσ αλλα εσεισ εξυπνεσ ενω ειμαστε ισοι σκεψου κ πεσ μου
    Έλα βρε ελις....δεν έκανα υπαινιγμό για κανέναν απλά τη πραγματικότητα μου λέω................

    καθενας εκεί που ταιριάζει εξάλλου ...απλα προσωπικά έχω δει περισσότερους τύπους που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και τι θέλουν και έχουν τσαμπουκά και θράσος και άλλοι που είναι όντως σταθερά παιδιά και ώριμα ίσως είναι διστακτικά

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Η σχέση είναι όπως ένας αγώνας MMA. Καποιος μπορεί να προπονείται για πολύ καιρό αλλά επιθυμώντας να διατηρήσει ένα αήττητο ρεκόρ δειλιάζει να πάρει μέρος σε αγώνες φοβούμενος μην ηττηθεί.
    Ένας άλλος αθλητής δεν δειλιάζει αλλά έχει ως στόχο να αγωνίζεται συνεχώς με τους κορυφαίους του είδους και ενώ η προπονηση που έχει κάνει στη ζωή του δεν αρκεί για να παίξει στην ελιτ κατηγορία εκείνος επιδιώκει τη συμμετοχή του σε αυτή και τρώει αδιαλείπτως τα μούτρα του.
    Υπάρχει τέλος και η κατηγορία των αθλητών που προσπαθεί αγωνίζεται κάνει ότι καλύτερο μπορεί και υπάρχουν μάχες που δίνει και χάνει, αλλά βλέπει τα λάθη του και βελτιώνεται και δίνει στη συνέχεια μάχες με αντιπαλους που είναι στα μέτρα του και κάποιες τις κερδίζει άλλες τις χάνει.

    Όλες οι κατηγορίες χάνουν, η μία λόγω δειλίας, η άλλη λόγω επιλογής της ελίτ κατηγορίας και η τελευταία λόγω απειρίας, όπου με συνεχή προσπάθεια και βελτίωση στο τέλος χαρίζει για αρκετές φορές την γεύση της νίκης.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 22:27
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 12:04
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •