Τι να κάνω ; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Είμαι 30 χρονών ,έχω μια σταθερή δουλειά αλλά δεν μου επιτρέπει προς το παρόν να αποκτήσω την ανεξαρτησία μου κάτι το οποίο προφανώς και μεταφράζεται σε υγεία.Δηλαδή να φύγω από το σπίτι.Επιμορφώνομαι καθώς η φύση του επαγγέλματος μου είναι τέτοια μου απαιτεί διάβασμα ενώ παράλληλα αποκτάς εμπειρία ,ευθύνες και το εισόδημα σου αυξάνεται.Είμαι αθλητικός τύπος ,ανέκαθεν είχα λίγους φίλους και τα τελευταία 5 χρόνια φάνηκε ποιοί είναι οι πραγματικοί φίλοι και ποιοί όχι.Μέτρησα δύο ,οι υπόλοιποι είναι για έναν καφέ και μέχρι εκεί.

    Και σε αυτό το σημείο - είναι κομμάτι δύσκολο να το δηλώσεις ακόμα και σε ένα φόρουμ - δεν έχω καταφέρει να κάνω σχέση στα τόσα χρόνια.Θα πει κανείς πως;πλάκα κάνεις κτλ .Είμαι ευπαρουσιάστος όμως αρκετά διστακτικός ,ακόμα και στις εξόδους ας πούμε πως δειλιάζω.Μέσα από το ίντερνετ ,δεν έχω καταφέρει το παραμικρό.Δεν επιδιώκω σχέση για να **** ,δεν κάνω πεσίματα ,δεν χώνομαι σε καταστάσεις και δεν κάνω κίνηση στο εργασιακό μου περιβάλλον .Εχω φάει δύο καλές χυλόπιτες ,κάντες τρεις ,δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος και όλοι οι γνωστοί-φίλοι κοιτάνε προφανώς και την πάρτη τους.

    Αφιερώνω τον ελευθερο χρονο μου σε λαλακίες περα απο τις βόλτες (πχ στοιχημα,σειρες,gaming) αφού έχω πραγματικά απογοητευτεί απο το συγκεκριμένο θέμα.Βόλτες βγαίνω , στην ηλικία που είμαι πλέον δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το θέμα ,αν πρέπει να απευθυνθώ σε ειδικό και φυσικά κατα πόσο είναι εφικτό κανείς να βοηθήσει.Σε φίλους & οικογένεια ,δεν κάνω συζήτηση γι αυτο.

    Μόνο σοβαρές απαντήσεις και ευχαριστω για το βημα που μου δινεται.
    Για να βγεις από αυτό το τελμα πρέπει να το θες πραγματικα.από αυτά που διάβασα βρίσκεις δικαιολογίες για να το αποφύγεις.
    Ομοιοπαθης και εγώ. Μέχρι τα 27 καμία σχέση.μάλλον από φόβο,ανασφαλειες ακόμη δεν έχω καταλάβει το γιατί και εγώ.
    Τι κοινό θες να έχεις με μια κοπέλα και πια χαρακτηριστικά είναι αυτά που θα σε έκαναν να την προσεγγισεις?είπες πιο πάνω ότι είχες δύο ευκαιρίες αλλά δεν είχαν αυτά που ηθελες.άρα αν είχαν αυτά που ήθελες θα ξεπερνούσες τις φοβίες σου και θα το προχωρουσες.τι ζητάς για να κανεις σχεση?

  2. #32
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Η σχέση είναι όπως ένας αγώνας MMA. Καποιος μπορεί να προπονείται για πολύ καιρό αλλά επιθυμώντας να διατηρήσει ένα αήττητο ρεκόρ δειλιάζει να πάρει μέρος σε αγώνες φοβούμενος μην ηττηθεί.
    Ένας άλλος αθλητής δεν δειλιάζει αλλά έχει ως στόχο να αγωνίζεται συνεχώς με τους κορυφαίους του είδους και ενώ η προπονηση που έχει κάνει στη ζωή του δεν αρκεί για να παίξει στην ελιτ κατηγορία εκείνος επιδιώκει τη συμμετοχή του σε αυτή και τρώει αδιαλείπτως τα μούτρα του.
    Υπάρχει τέλος και η κατηγορία των αθλητών που προσπαθεί αγωνίζεται κάνει ότι καλύτερο μπορεί και υπάρχουν μάχες που δίνει και χάνει, αλλά βλέπει τα λάθη του και βελτιώνεται και δίνει στη συνέχεια μάχες με αντιπαλους που είναι στα μέτρα του και κάποιες τις κερδίζει άλλες τις χάνει.

    Όλες οι κατηγορίες χάνουν, η μία λόγω δειλίας, η άλλη λόγω επιλογής της ελίτ κατηγορίας και η τελευταία λόγω απειρίας, όπου με συνεχή προσπάθεια και βελτίωση στο τέλος χαρίζει για αρκετές φορές την γεύση της νίκης.
    Έτσι όπως το λες υπονοείς ότι οι σχέσεις είναι απλά και μόνο ένας αγώνας στρατηγικής....

    Εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι πέρα από αυτό.....
    Δεν αρκεί να κάνει κάποιος τις σωστες κινήσεις αλλα να είναι καλό και το ταιμινγκ και να υπάρχει και μια επικοινωνία περισσότερη.....ενα ταίριασμα....

    Δλδ πιστεύεις ότι ο οποιοσδήποτε είτε άντρας είτε γυναίκα θα μπορούσε να έχει όποιον θέλει μόνο και μόνο κανοντας σωστες κινήσεις;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Έτσι όπως το λες υπονοείς ότι οι σχέσεις είναι απλά και μόνο ένας αγώνας στρατηγικής....

    Εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι πέρα από αυτό.....
    Δεν αρκεί να κάνει κάποιος τις σωστες κινήσεις αλλα να είναι καλό και το ταιμινγκ και να υπάρχει και μια επικοινωνία περισσότερη.....ενα ταίριασμα....

    Δλδ πιστεύεις ότι ο οποιοσδήποτε είτε άντρας είτε γυναίκα θα μπορούσε να έχει όποιον θέλει μόνο και μόνο κανοντας σωστες κινήσεις;
    Καμια σχέση με στρατηγική αν αυτό εκλμβανεται από καποιον αναγνωστη τοτε η διατύπωση μου είναι λάθος. Αυτό λοιπόν που θέλω να πω είναι το εξής
    Αυτός που δειλιάζει μένει μόνος σαν αυτόν που ονειρεύεται πως θα κάνει το αήττητο αλλά δεν το επιχειρεί. Αυτός που θέλει κάτι κορυφαίο δεν μπορεί να το έχει γιατί δεν διαθέτει ουτε τα προσόντα ούτε την πυγμη για να το πετύχει σαν εκείνον που προσπαθεί να κερδίσει κορυφαίους αλλά αποτυγχάνει παταγωδώς.
    Και τέλος μένει εκείνος που κάθε φορά που αποτυγχάνει αναπληρώνει τις δυνάμεις του και συνεχίζει την προσπάθεια μέχρι να πάρει εκείνο που θέλει και ανάμεσα στις απογοητεύσεις γεύεται και στιγμές χαράς, όπως δηλαδή ο μέσος μαχητής που πέφτει αλλα σηκωνεται

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Για να βγεις από αυτό το τελμα πρέπει να το θες πραγματικα.από αυτά που διάβασα βρίσκεις δικαιολογίες για να το αποφύγεις.
    Ομοιοπαθης και εγώ. Μέχρι τα 27 καμία σχέση.μάλλον από φόβο,ανασφαλειες ακόμη δεν έχω καταλάβει το γιατί και εγώ.
    Τι κοινό θες να έχεις με μια κοπέλα και πια χαρακτηριστικά είναι αυτά που θα σε έκαναν να την προσεγγισεις?είπες πιο πάνω ότι είχες δύο ευκαιρίες αλλά δεν είχαν αυτά που ηθελες.άρα αν είχαν αυτά που ήθελες θα ξεπερνούσες τις φοβίες σου και θα το προχωρουσες.τι ζητάς για να κανεις σχεση?
    Καλησπέρα.Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι κοινό ...αλλά να σε ελκύει ο εξωτερικός και εσωτερικός της κόσμος.Να αισθάνεσαι άνετα να μοιραστείς πράγματα.Αυτα σε πρωτη φαση.

  5. #35
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλησπέρα.Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι κοινό ...αλλά να σε ελκύει ο εξωτερικός και εσωτερικός της κόσμος.Να αισθάνεσαι άνετα να μοιραστείς πράγματα.Αυτα σε πρωτη φαση.
    Ο οποίος εξωτερικος η εσωτερικος της κόσμος πως θες να ειναι?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ο οποίος εξωτερικος η εσωτερικος της κόσμος πως θες να ειναι?
    Καλησπέρα.Μα δεν αναζητώ κάτι συγκεκριμένο.Μια κοπέλα για συντροφιά ...που για τις δικές μου προτιμήσεις να είναι ευπαρουσίαστη και ευδιάθετη.Όλοι πάνω κάτω το ίδιο αναζητούμε ,φαντάζομαι.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Βολευ δωματιου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλησπέρα.Μα δεν αναζητώ κάτι συγκεκριμένο.Μια κοπέλα για συντροφιά ...που για τις δικές μου προτιμήσεις να είναι ευπαρουσίαστη και ευδιάθετη.Όλοι πάνω κάτω το ίδιο αναζητούμε ,φαντάζομαι.
    Οκ.γιατί αν δεν κάνω λάθος διαβασα πιο πάνω ότι δύο κοπελες μπορούσες να τις προσεγγισεις απλά δεν είχατε κάτι κοινό. Έτσι νομιζω είπες. Γι αυτό ρώτησα.είπα μήπως έχεις παραπάνω απαιτήσεις από τις γυναίκες.αλλά δεν νομίζω να ζητάς κάτι παράλογο. Όταν βρεις κάποια να έχει αυτά τα στοιχεία γιατί δεν της μιλάς? Φοβάσαι την απορριψη?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ολεσ καλεσ ειναι βρε στουρναρι τι δεν ειχατε κατι κοινο η σ αρεσουν η δε σ αρεσουν η αμα ψαχνεισ λεφτα η εχουν η δεν εχουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ολεσ καλεσ ειναι βρε στουρναρι τι δεν ειχατε κατι κοινο η σ αρεσουν η δε σ αρεσουν η αμα ψαχνεισ λεφτα η εχουν η δεν εχουν
    Δεν έχω δώσει δικαίωμα για να απευθύνεσαι με αυτό τον τρόπο.Βρες άλλο τοπικ να σχολιάσεις.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εμένα μου φαίνεται μια νορμάλ και ήρεμη ζωη.. τι ακριβώς θες να αλλάξεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Τελικά θεματοθετη από όσα γράφτηκαν έχεις σκεφτεί τι να κάνεις;

    Είναι αξιόλογο που μπαίνεις σε σκέψεις να αλλάξεις.

    Απλά ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΩΡΑ. Μη διστάσεις!

    Εφόσον σε ενοχλεί σημαίνει ότι πρέπει να το αλλάξεις.....

    Αν δεν βρεις θάρρος τώρα που είναι σχετικά νωρίς, μετά ίσως μετανιώσεις που δεν προσπάθησες!
    Τόλμη και υπομονή θέλει...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Τελικά θεματοθετη από όσα γράφτηκαν έχεις σκεφτεί τι να κάνεις;

    Είναι αξιόλογο που μπαίνεις σε σκέψεις να αλλάξεις.

    Απλά ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΩΡΑ. Μη διστάσεις!

    Εφόσον σε ενοχλεί σημαίνει ότι πρέπει να το αλλάξεις.....

    Αν δεν βρεις θάρρος τώρα που είναι σχετικά νωρίς, μετά ίσως μετανιώσεις που δεν προσπάθησες!
    Τόλμη και υπομονή θέλει...
    Γεια σου.Θα είμαι ειλικρινής.Οχι ,δεν έχω σκεφτεί.Ίσως θα έπρεπε να επισκεφθώ έναν οίκο ...σε πρώτη φάση ,λέω τώρα.Σε δεύτερη φάση να κάνω καποια ''κίνηση'' στις εξόδους μου;

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Γεια σου.Θα είμαι ειλικρινής.Οχι ,δεν έχω σκεφτεί.Ίσως θα έπρεπε να επισκεφθώ έναν οίκο ...σε πρώτη φάση ,λέω τώρα.Σε δεύτερη φάση να κάνω καποια ''κίνηση'' στις εξόδους μου;
    Ναι γιατί οχι.....

    Απλά και τώρα ακόμα που γράφεις σε βλέπω διστακτικό πολύ;; τι είναι αυτό που σε φρενάρει ; γνωριμίες θα πας να κάνεις.... δεν σου ζητήσε κανεις κάποια θυσία ή κάτι βαρύ και ασήκωτο

    Γιατί το βλέπεις ως κάτι ακατόρθωτο;

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 22:27
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 12:04
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •