Τι να κάνω ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28

    Post Τι να κάνω ;

    Είμαι 30 χρονών ,έχω μια σταθερή δουλειά αλλά δεν μου επιτρέπει προς το παρόν να αποκτήσω την ανεξαρτησία μου κάτι το οποίο προφανώς και μεταφράζεται σε υγεία.Δηλαδή να φύγω από το σπίτι.Επιμορφώνομαι καθώς η φύση του επαγγέλματος μου είναι τέτοια μου απαιτεί διάβασμα ενώ παράλληλα αποκτάς εμπειρία ,ευθύνες και το εισόδημα σου αυξάνεται.Είμαι αθλητικός τύπος ,ανέκαθεν είχα λίγους φίλους και τα τελευταία 5 χρόνια φάνηκε ποιοί είναι οι πραγματικοί φίλοι και ποιοί όχι.Μέτρησα δύο ,οι υπόλοιποι είναι για έναν καφέ και μέχρι εκεί.

    Και σε αυτό το σημείο - είναι κομμάτι δύσκολο να το δηλώσεις ακόμα και σε ένα φόρουμ - δεν έχω καταφέρει να κάνω σχέση στα τόσα χρόνια.Θα πει κανείς πως;πλάκα κάνεις κτλ .Είμαι ευπαρουσιάστος όμως αρκετά διστακτικός ,ακόμα και στις εξόδους ας πούμε πως δειλιάζω.Μέσα από το ίντερνετ ,δεν έχω καταφέρει το παραμικρό.Δεν επιδιώκω σχέση για να **** ,δεν κάνω πεσίματα ,δεν χώνομαι σε καταστάσεις και δεν κάνω κίνηση στο εργασιακό μου περιβάλλον .Εχω φάει δύο καλές χυλόπιτες ,κάντες τρεις ,δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος και όλοι οι γνωστοί-φίλοι κοιτάνε προφανώς και την πάρτη τους.

    Αφιερώνω τον ελευθερο χρονο μου σε λαλακίες περα απο τις βόλτες (πχ στοιχημα,σειρες,gaming) αφού έχω πραγματικά απογοητευτεί απο το συγκεκριμένο θέμα.Βόλτες βγαίνω , στην ηλικία που είμαι πλέον δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το θέμα ,αν πρέπει να απευθυνθώ σε ειδικό και φυσικά κατα πόσο είναι εφικτό κανείς να βοηθήσει.Σε φίλους & οικογένεια ,δεν κάνω συζήτηση γι αυτο.

    Μόνο σοβαρές απαντήσεις και ευχαριστω για το βημα που μου δινεται.

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Εντάξει....καταλαβαίνεις και συ ότι το πράγμα πρέπει και θέλεις να άλλαξει

    Αναρωτιέμαι πραγματικά σε τι ηλικία και πόσο επώδυνες ήταν αυτές οι χυλοπιτες που αναφέρεις και σε εμπόδισαν να διεκδικήσεις το θέμα σχέση μέχρι σήμερα

    Χυλοπίτες όλοι τρώμε όσο ωραίοι και επιτυχημένοι και να είμαστε....και σίγουρα μετά από αυτή την εμπειρία δεν είμαστε οι ίδιοι ....Αλλά είναι στη ζωή...και είναι κρίμα να σε έχουν επηρεάσει τόσο...ώστε να παραιτηθείς

    Ίσως είσαι διστακτικός σαν χαρακτηρας γενικότερα και δεν θες να παίρνεις το ρισκο η σκέφτεσαι πολύ και ζυγίζεις τα πράγματα

    Δεν υπήρχε ποτε κάποια γυναίκα να σου αρέσει ώστε να πιάσεις κουβέντα μαζί της; δεν λέω να είσαι ο κουλ τύπος να της τη πέσεις η να είσαι φλερτακιας....μια απλή επικοινωνία με μια γυναίκα που σου αρέσει.....Από τη δουλειά σου από το γυμναστήριο;

    Λέγοντας ότι δεν έχεις κάνει σχέση εννοείς ότι δεν έχεις κάνει και σεξ σωστά; αλλιώς υποθέτω ότι θα σου έβγαινε πιο εύκολα να το προχωρήσεις σε σχέση

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Γεια σου
    Όχι ..προτιμώ να γίνει καθώς πρέπει.Δεν γουστάρω να γυροφέρνω σε οίκους.Άποψη μου ...ίσως τώρα επιβάλλεται;Ειλικρινά δεν ξέρω.
    Είχα απογοητευτεί ,το είχα αφήσει ,όχι δεν ήταν επώδυνες οι χυλόπιτες αν εξαιρέσεις ότι η μια περίπτωση ζητούσε επιβεβαίωση και τελικά μετά από ένα χρόνο βρήκε αυτό που αναζητούσε.
    Ίσως ήταν οι παρέες που δεν βοήθησαν ,ότι δεν ωρίμασα ,ότι δεν βοήθησε το οικογενειακό περιβάλλον.Είναι πολλά τα ίσως ,προφανώς και ευθύνομαι εγώ και το ερώτημα μου είναι πως να διαχειριστώ την κατάσταση ώστε να απεγκλωβιστώ και να κάνω το πρώτο βήμα.

    Στο εργασιακό περιβάλλον δεν κάνω κίνηση καθώς δεν επιθυμώ να θέσω την εργασία μου σε άμεσο κίνδυνο.Στο γυμναστήριο είναι αρκετα awkward αλλά τουλάχιστον εκεί που έχω συνδρομή στην πλειοψηφία είναι αντρικός πληθυσμός.
    Ναι έχω πίασει συζητήσεις ...θα μπορούσα να είχα προχωρήσει δύο φορές.Δεν το έκανα αφού δεν είχαμε κάτι κοινό.Δεν μπορούσα να προσποιηθώ.Στα 17 μου θα μπορούσα να είχα κάνει σχέση - τι θυμαμαι τώρα - αλλά ''μπλόκαρα''.Σε κάθε περίπτωση ,παει πέρασε ...το παρελθόν καλύτερα να το αφήσω πίσω μου/

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Γεια σου
    Όχι ..προτιμώ να γίνει καθώς πρέπει.Δεν γουστάρω να γυροφέρνω σε οίκους.Άποψη μου ...ίσως τώρα επιβάλλεται;Ειλικρινά δεν ξέρω.
    Είχα απογοητευτεί ,το είχα αφήσει ,όχι δεν ήταν επώδυνες οι χυλόπιτες αν εξαιρέσεις ότι η μια περίπτωση ζητούσε επιβεβαίωση και τελικά μετά από ένα χρόνο βρήκε αυτό που αναζητούσε.
    Ίσως ήταν οι παρέες που δεν βοήθησαν ,ότι δεν ωρίμασα ,ότι δεν βοήθησε το οικογενειακό περιβάλλον.Είναι πολλά τα ίσως ,προφανώς και ευθύνομαι εγώ και το ερώτημα μου είναι πως να διαχειριστώ την κατάσταση ώστε να απεγκλωβιστώ και να κάνω το πρώτο βήμα.

    Στο εργασιακό περιβάλλον δεν κάνω κίνηση καθώς δεν επιθυμώ να θέσω την εργασία μου σε άμεσο κίνδυνο.Στο γυμναστήριο είναι αρκετα awkward αλλά τουλάχιστον εκεί που έχω συνδρομή στην πλειοψηφία είναι αντρικός πληθυσμός.
    Ναι έχω πίασει συζητήσεις ...θα μπορούσα να είχα προχωρήσει δύο φορές.Δεν το έκανα αφού δεν είχαμε κάτι κοινό.Δεν μπορούσα να προσποιηθώ.Στα 17 μου θα μπορούσα να είχα κάνει σχέση - τι θυμαμαι τώρα - αλλά ''μπλόκαρα''.Σε κάθε περίπτωση ,παει πέρασε ...το παρελθόν καλύτερα να το αφήσω πίσω μου/
    Δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι τις φορές που θα μπορούσες να είχες κάνει σχέση και δεν εκανες........το μέλλον είναι μπροστά

    Πλέον με τα σοσιαλ μίντια είναι πολύ εύκολο να πιάσεις κουβέντα αρκεί να πεις σε αυτή που σου αρέσει έχεις φεις; και να τα λαϊκ και συνομιλία μεσεντζερ .....

    Είσαι και επιλεκτικος αρκετά δεν ξέρω κατά πόσο σε έχει επηρεάσει η οικογένεια για θέματα συντηρητισμού και σεξ ....αυτα θα σου τα πουν και άλλοι....

    Τι σκεφτόσουν και δεν εκανες κίνηση στις γυναίκες που σου άρεσαν μέχρι τώρα;;
    Τι θες από τις σχέσεις σου τι περιμένεις; τι στάνταρ βάζεις και τι θα ήθελες στα ερωτικά

    Επίσης τι είναι αυτό που σε φοβίζει τώρα να ζητήσεις από κάποια που σου αρέσει να βγείτε ραντεβού;
    Ποιες είναι οι σκέψεις που σε κανουν να διστάζεις;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Και τι κανω ;να στελνω random μηνυματα απο φεις και insta ;Δεν γινεται , θεωρειται αποκρουστικό ως τροπος προσεγγισης ,αυτή την άποψη έχω σχηματίσει.
    Επιλεκτικος δεν θα το ελεγα αλλα εχω καποια standards τοσο εμφανησιακα όσο και στον εσωτερικό της κόσμο.Για να το θέσω καλύτερα ,πρέπει να έχουμε κάτι κοινό και να υπάρξει μια έλξη.
    Τι απαιτήσεις να έχω στα ερωτικα;Καμια.Έναν άνθρωπο να βρω ,να τα βρουμε.
    Εχω ανασφάλεια στο να προσεγγίσω για το τι θα επακολουθήσει και πως θα το διαχειριστώ διότι έρχεται το σεξ στο οποίο είμαι αρχάριος και γενικότερα σε όλη την φάση.

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Και τι κανω ;να στελνω random μηνυματα απο φεις και insta ;Δεν γινεται , θεωρειται αποκρουστικό ως τροπος προσεγγισης ,αυτή την άποψη έχω σχηματίσει.
    Επιλεκτικος δεν θα το ελεγα αλλα εχω καποια standards τοσο εμφανησιακα όσο και στον εσωτερικό της κόσμο.Για να το θέσω καλύτερα ,πρέπει να έχουμε κάτι κοινό και να υπάρξει μια έλξη.
    Τι απαιτήσεις να έχω στα ερωτικα;Καμια.Έναν άνθρωπο να βρω ,να τα βρουμε.
    Εχω ανασφάλεια στο να προσεγγίσω για το τι θα επακολουθήσει και πως θα το διαχειριστώ διότι έρχεται το σεξ στο οποίο είμαι αρχάριος και γενικότερα σε όλη την φάση.
    Εννοούσα τι θέλεις από μια σχέση.....δηλαδη θες να περνάς καλά; χωρίς απαραίτητα να ενδιαφέρεσαι φουλ για τη κοπέλα ; απλά μια χαλαρή σχέση χωρίς δεσμεύσεις ή ψάχνεις τη γυναίκα που θα επενδύσεις σε αυτήν και θα έχετε κοινά και έλξη αρκετά μεγάλη;

    Μάλλον σε κόβω για το δεύτερο.....ίσως έχεις μεγάλα στάνταρ για τις σχέσεις.....ψαχνεις κάτι σοβαρό με το άτομο που κουμπωνεις και για αυτό αγχώνεσαι....συνηθως όταν θέλουμε απλα να παιξουμε δεν τα σκεφτόμαστε πολύ τα πράγματα.....

    Όντως δεν είναι ωραίο να στέλνεις σε όλες τις άκυρες copypaste μνμ....αλλα μπορεί να είναι και αυτό μια αρχή...

    Πειραματισου....στειλε σε όσες σου αρέσουν και κανονισε τους ραντεβού από κοντά......μην στοχεύεις μακριά....και να μη βγει κάτι από όλο αυτό μόνο και μόνο που θα μπεις στη διαδικασία των ραντεβού .......θα αρχίσεις να λυνεσαι......αν τύχει και το ραντεβού θέλει σεξ τόλμησε το αυτή τη φορά........δεν πειράζει αν σε παρεξηγήσει....ξενερωσει η οτιδήποτε.....εσυ θα το δεις από χαλαρή άποψη και ότι βγει

    Είναι λογικό να έχεις ανασφάλειες για το πως θα ανταποκριθείς και πως θα το πάρει και η άλλη το όλο θέμα.....

    Δοκίμασε το .....αν το βλέπεις βουνό και δεν μπορείς με τίποτα να το τολμήσεις πήγαινε επι πληρωμή...

    Αν και γυναίκα η γνωμη μου είναι να πας σε κάποια "ειδικό" του είδους...επί πληρωμή.....ισως σου δώσει τον αέρα που θες....

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Και τι κανω ;να στελνω random μηνυματα απο φεις και insta ;Δεν γινεται , θεωρειται αποκρουστικό ως τροπος προσεγγισης ,αυτή την άποψη έχω σχηματίσει.
    Επιλεκτικος δεν θα το ελεγα αλλα εχω καποια standards τοσο εμφανησιακα όσο και στον εσωτερικό της κόσμο.Για να το θέσω καλύτερα ,πρέπει να έχουμε κάτι κοινό και να υπάρξει μια έλξη.
    Τι απαιτήσεις να έχω στα ερωτικα;Καμια.Έναν άνθρωπο να βρω ,να τα βρουμε.
    Εχω ανασφάλεια στο να προσεγγίσω για το τι θα επακολουθήσει και πως θα το διαχειριστώ διότι έρχεται το σεξ στο οποίο είμαι αρχάριος και γενικότερα σε όλη την φάση.
    Όταν λες αρχάριος δηλαδή δεν έχεις δώσει ούτε φιλί ;; τίποτα;;;;

  8. #8
    Και ακριβως στην ιδια κατασταση.Αλλα εχω αρχισει να συμβιβαζομαι οτι δεν θα εχω ποτε γυνακα στην ζωη μου.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Εμένα όλα αυτά βαρύγδουπα μου ακούγονται ρε παιδιά......παντα υπάρχει η επιλογή της αλλαγής....γιατι καταδικάζετε τον εαυτό σας σε αιώνια μοναξια...

    Θέλει δύναμη και πείσμα αυτό είναι αλήθεια αλλα όποιος θέλει να αλλάξει ακόμα και αν δυσκολεύεται θα τον βρει κάποια στιγμή τον δρόμο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    ο μοναδικος τροπος π υπαρχει ειναι να βγεις εκει εξω ειτε με φιλους ειτε μονος...και να αρχιζεις να προσεγγιζεις κοπελες...στην αρχη εστω φιλικα...κουβεντα κουβεντα θα το πας....αρχισε με τα βασικα γεια σου τι κανεις...η σε αυτες π εχουν σκυλο και πες τα βασικα...και θα προχωρησεις παρακατω ακομα και απο την κοπελα π παιρνεις τον καφε......υπαρχουν και βιντεακια στο ιντερνετ...π.χ πως να την πεσεις σε μια κοπελα...αν δν εχεις ιδεες και αυτοπεποιθηση αντεγραψε τα...
    αλλα οσο το αφηνεις να ξερεις σε αφηνει.....
    υπαρχουν ακομα και συμβουλοι να ρωτησεις να σε βοηθησουν για το πως να γινεις πιο διεκδικιτικος και πιο κοινωνικος...

    γενικα αμα δν το ψαξεις απλα θα συνεχισεις να βλεπεις σειρες και γκειμινγκ...
    εγω παλια π ημουν ντροπαλος επινα ενα ποτηρακι οταν ειχα ραντεβου π.χ...υπαρχουν πολλοι τροποι..

    οσο για τα φεις και τα ινστα αυτα ειναι μαλακιες μην ασχοληθεις...στην καλυτερη θα βγεις με μια κοπελα π δν γουσταρεις και εχει απωθημενα...εκτος αμα κανεις φλεξ...αλλα και παλι απο οτι σε κοβω ψαχνεις κατι σοβαρο.

    βρες βιβλια για αυτοπεποιθηση κοινωνικοτητα....δες βιντεακια για πεσιμο..εχει απειρα..ελληνικα αγγλικα.....και αρχισε να δρας...

    υ.γ. επισης να ξερεις.....ολοι μα ολοι οι ανδες εχουμε φαει χιλοπιτα....απλα δν ειναι τπτ...συνεχιζεις κανονικα δν πτοεισαι.....δν γινεται να αρεσουμε σε ολες........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Είμαι 30 χρονών ,έχω μια σταθερή δουλειά αλλά δεν μου επιτρέπει προς το παρόν να αποκτήσω την ανεξαρτησία μου κάτι το οποίο προφανώς και μεταφράζεται σε υγεία.Δηλαδή να φύγω από το σπίτι.Επιμορφώνομαι καθώς η φύση του επαγγέλματος μου είναι τέτοια μου απαιτεί διάβασμα ενώ παράλληλα αποκτάς εμπειρία ,ευθύνες και το εισόδημα σου αυξάνεται.Είμαι αθλητικός τύπος ,ανέκαθεν είχα λίγους φίλους και τα τελευταία 5 χρόνια φάνηκε ποιοί είναι οι πραγματικοί φίλοι και ποιοί όχι.Μέτρησα δύο ,οι υπόλοιποι είναι για έναν καφέ και μέχρι εκεί.

    Και σε αυτό το σημείο - είναι κομμάτι δύσκολο να το δηλώσεις ακόμα και σε ένα φόρουμ - δεν έχω καταφέρει να κάνω σχέση στα τόσα χρόνια.Θα πει κανείς πως;πλάκα κάνεις κτλ .Είμαι ευπαρουσιάστος όμως αρκετά διστακτικός ,ακόμα και στις εξόδους ας πούμε πως δειλιάζω.Μέσα από το ίντερνετ ,δεν έχω καταφέρει το παραμικρό.Δεν επιδιώκω σχέση για να **** ,δεν κάνω πεσίματα ,δεν χώνομαι σε καταστάσεις και δεν κάνω κίνηση στο εργασιακό μου περιβάλλον .Εχω φάει δύο καλές χυλόπιτες ,κάντες τρεις ,δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος και όλοι οι γνωστοί-φίλοι κοιτάνε προφανώς και την πάρτη τους.

    Αφιερώνω τον ελευθερο χρονο μου σε λαλακίες περα απο τις βόλτες (πχ στοιχημα,σειρες,gaming) αφού έχω πραγματικά απογοητευτεί απο το συγκεκριμένο θέμα.Βόλτες βγαίνω , στην ηλικία που είμαι πλέον δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το θέμα ,αν πρέπει να απευθυνθώ σε ειδικό και φυσικά κατα πόσο είναι εφικτό κανείς να βοηθήσει.Σε φίλους & οικογένεια ,δεν κάνω συζήτηση γι αυτο.

    Μόνο σοβαρές απαντήσεις και ευχαριστω για το βημα που μου δινεται.
    Γεια σου Γιώργο: Και εγώ είμαι 34 και δεν έχω σχέση ακόμα μεγαλύτερος από εσένα, είμαι και εγώ διστακτικός δυστυχώς οπότε που σχέσει. Είσαι νέος ακόμα μην απελπιζεσαι, το καλό είναι ότι έχεις σταθερή δουλειά, τώρα για το οικονομικό που λες σίγουρα είναι πρόβλημα εάν δεν είναι πολλά τα λεφτά, αλλά σκέψου ότι υπάρχουν άτομα, χωρίς καν δουλειά και μηδενικό εισόδημα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και μην απελπιζεσαι!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    εχω φαει 50 χυλοπιτεσ στην 50στη ειπα τελοσ μεχρι τοτε που ημουν νεοσ ειχα 1 στισ 10
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Όταν λες αρχάριος δηλαδή δεν έχεις δώσει ούτε φιλί ;; τίποτα;;;;
    Χαχαχα ...στο later αναφέρομαι.
    Δεν καταδικάζω τον εαυτό μου ... αλλά εκφράζω τους προβληματισμούς μου.Κακές επιλογές ,απραξία κ.α. με έφτασαν εδώ και όλα αυτά θελω να τα αφήσω πίσω.
    Αφού όσα φράγκα και να έχεις ,αν δεν έχεις έναν άνθρωπο δίπλα σου ,θα είσαι μες την μοναξιά και ότι συνεπάγεται αυτό.Στα 30 μου έχω φτάσει σε αυτο συμπερασμα.
    Κρατάω τα σχόλια σας ..σας ευχαριστω ...να δω πως θα το διαχειριστώ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου Γιωργο!!απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι εισαι ενα σοβαρο ατομο που ξερει τι θελει (πραγμα σπανιο σημερα )λες οτι εισαι ομορφος γυμνασμενος και δεν σε νοιαζει μονο το σεξ .εχεις πολλα θετικα που ψαχνουν πολλες γυναικες απλα φοβασαι να πλησιασεις καποια ...ισως για σενα που εισαι ντροπαλος θα ηταν καλο απο καποια κοινη παρεα να γνωριζες ενα κοριτσι νομιζω θα ηταν πιο ευκολο να της πεις να βγειτε ...δεν φανταζεσαι ποσες γυναικες ειναι απογοητευμενες απο αντρες που τους βλεπουν σαν πραγματα και ποσο τυχερες θα ενιωθαν αν τους πλησιαζε ενα παιδι σαν εσενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εφοσον οι παρέες σου είναι αδιαφορες κάνε ένα χομπι που να προσφέρει στη κοινωνία, βρες για παραδειγμα τη φιλοζωική της περιοχής σου και βοηθησε τους με οποιο τροπο μπορεις. Μεσα απο αυτό μπορεις να γνωρισεις καποια κοπελα

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 21:27
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •