Fat Fetish - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Fat Fetish

  1. #16
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιος ειπε οτι οι σχεσεις στηριζονται στην αντικειμενικοποιηση;
    αν αναφερεσαι σε αυτο που ειπα εγω, δεν ειπα "οι σχεσεις". ειπα "η σεξουαλικη ελξη".
    η σεξουαλικη ελξη (οχι το σεξ, αλλα η ελξη), ειναι ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ την σχεση.
    ειναι σχεδον με την οπτικη επαφη. κι ε κει, πως να το κανουμε, η βαση ειναι το γουστο του καθενος και οχι το περιεχομενο αυτου που κοιταμε. αυτο δεν σημαινει οτι θα προχωρησεις την γνωριμια (ποσω δε μαλλον να κανεις και σχεση) , αν δεν σου καλυπτεται τπτ αλλο εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση.. ουτε και το να κανεις σεξ, σημαινει οτι θα κανεις και σχεση. και τοσ εξ, επιφανειακο κριτηριο ειναι για να κανεις μια σχεση. χρειαζονται και αλλα περα απο την εμφανιση και το σεξ για να συμπορευθεις με τον αλλον.

    οσο γι αυτο που λες για τον φιλο του, θα συμφωνουσα μαζι σου, σε περιπτωση που του ελεγε τα ιδια κι αν τον εξιταριζαν μονο οι λεπτες κοπελες.
    αλλα παω στοιχημα οτι τοτε δεν θα του μιλουσε ουτε για αντικειμενικοποιηση, ουτε για ψυχοπαθολογια... απλα προσπαθει να ιατρικοποιησει ενα γουστο περα απο αυτο την πλειοψηφιας, γιατι τον ενοχλει.
    Δεν θυμάμαι που το διάβασα αυτό για την αντικειμονοποιηση....περναω συνηθως γρήγορα τα σχόλια..... νομίζω το ανέφεραν και άλλοι

    Δεν ξέρω αν ο φίλος του θα θεωρούσε ψυχοπαθολογία το αν είχε γούστο τις πολύ αδύνατες.....εγω το πήρα από την άποψη ότι θα το θεωρούσε....γτ και η ανορεξία.. η ένα στάδιο πριν από αυτή και να σου αρέσει τέτοιο σώμα.... είναι κατά τη γνώμη μου ψυχοπαθολογικο

    Απλα έχεις δίκιο ότι όντως επειδή είναι το πρότυπο να είναι οι γυναίκες αδύνατες θεωρείται και ως αποδεκτό ............

    Απλα επειδή ο φίλος του ειναι ψυχολόγος αν θυμάμαι καλά....Νμζ ότι του είπε πως όταν κάποιος επικεντρώνεται μόνο στην εμφάνιση και δεν μπορεί να λειτουργήσει αν δεν υπάρχει αυτή..ότι αυτό είναι θέμα γτ σημαίνει ότι βλέπει κάπως επιφανειακά τους ανθρώπους.....
    Και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε εμφάνιση είτε χοντρή είτε αδύνατη να ήταν η γυναικα....

    Οπότε ας μείνουμε καλύτερα στην ουσία και ας μη το παίρνουμε το σχόλιο ως ρατσισμο προς τις υπερβαρες....και τον βγάζουμε τον φιλο του τελείως νοκ αουτ

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    3
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Προχθές πήγα σε ψυχολόγο. Θα ξεκινήσω κάποιες επισκέψεις. Συζητήσαμε πολύ γενικά στην πρώτη επίσκεψη και ρωτούσε κάποια πράγματα για μένα. Στις επόμενες συναντήσεις θα συζητήσουμε και γι'αυτό το θέμα που σας έγραψα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. CRUSH FETISH (OMG)
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 09-11-2012, 19:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •