Μάνα- κόρη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Την αντιμετωπίζω κατά περίπτωση :) Μένω μακρυά (15 χιλιόμετρα) αν και θα ήταν καλύτερα να είχα εγκατασταθεί από την αρχή σε άλλη χώρα :)
    Δεν χρειάστηκε ποτέ να πάρω φάρμακα για να αντιμετωπίσω το στρες, και τη στεναχώρια που μου δημιουργούσε. Με βοήθησε η ύπαρξη ενός πολύ γλυκού και λογικού πατέρα, η ενασχόλησή μου με τον αθλητισμό, τη ζωγραφική, η κοινωνικότητά μου, οι φιλοδοξίες μου.
    Στο θέμα των παιδιών στην αρχή στρουθοκαμήλιζα, αλλά αργότερα κατάλαβα ότι ήταν λάθος. Τα παιδιά καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα από ό,τι νομίζουμε. Μετανιωσα που τα άφησα αθωράκιστα να βλέπουν τη γιαγια τους να με βρίζει και να με προσβάλλει. Τρελλή, τέρας, ψωνάρα είναι μερικά από τα κοσμητικά που ακούνε για μένα τα παιδια μου δια στόματος γιαγιάς. Σκέφτηκα ότι έτσι γκρεμίζεται η εικόνα μου στα μάτια τους ενώ όλα τα παιδιά έχουν ανάγκη να έχουν τη μητέρα τους ψηλά. Έτσι τους είπα ότι η γιαγιά έχει κάποια κολλήματα στο μυαλό και τα βοήθησα να ξεχωρίζουν τι να κρατούν από τη γιαγια και τι όχι, πάντα κρατώντας στο μέτρο του δυνατού απόσταση από αυτήν. Επίσης δεν της δίνω ποτέ τα παιδιά αν δεν είμαι παρούσα. Αν θέλω να πάω ταξίδι τα εμπιστεύομαι καλύτερα σε φίλους, γείτονες, πρώην γκόμενους,.....οτιδήποτε εκτός γιαγιάς ή τα παίρνω μαζί μου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    12
    Εγω ειχα την ατυχια να χασω τον πατερα μου...απο εκει αρχισαν ολα....Μεχρι τοτε η σχεση μας ηταν ανεκτη....μετα εγινε κολαση....
    Καλο κουραγιο με την δικια σου....Ποσο χρονων ειναι?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Είναι 75, με σφρίγος και δύναμη. όπου βρει χαραμάδα στη ζωή μου ή των παιδιών παρεισφρύει με διαλυτικό τρόπο. Η παρείσφρυση μπορεί να γίνει ωραιοποιημένα, ....με περιτύλιγμα. Δηλαδή επίσκεψη σε μια γιορτή μας, κλπ. Προσπαθώ να μην αφήνω χαραμάδες.
    Εσύ σε τι πιστεύεις ότι θα σε βοηθούσε μία διάγνωση ειδικού? Αν σου πει ότι η γυναίκα έχει ψύχωση ή παράνοια ή είναι οριακή προσωπικότητα ή οτιδήποτε άλλο, τι θα αλλάξει, αφού δεν συνεργάζεται?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •