Δεν έχω φίλους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by psy View Post
    Πάντως σε αυτό έχεις ένα δίκιο (αν και στα άλλα θέματα μιλούσαμε για τις ιδεοληψίες που είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα). Αλλά γενικά δεν θέλω να πρήζω τους άλλους με τα προβλήματα μου, και προτιμώ να μην ανοίγομαι.. Έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Εσύ καταφέρνεις να ανοίγεσαι;
    εγω ανοιγομαι παρα παρα πολυ, αλλα μονο στους πολυ δικους μου ανθρωπους. δλδ μιλαμε για 2-3 ανθρωπους. στους υπολοιπους ειμαι πολυ επικοινωνιακη, αλλα και πολυ κλειστη ταυτοχρονα. υπαρχει πανοπλια, εντελως συνειδητα. θελω να κραταω τους γνωστους (αλλα οχι κολλητους) σε μια αποσταση.
    δεν ειναι μονο τα προβληματα σου, αυτα που μοιραζεσαι, ειναι γενικα οι ειλικρινεις σου σκεψεις και το ειναι σου..
    το κανεις;
    χωρις αυτο, δεν μπορεις να εχεις ουτε συντροφικη σχεση καλη, ουτε φιλικη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by psy View Post
    Όχι δεν το έχω σκεφτεί ποτέ αυτό... Σκέφτομαι οτι θέλω πραγματικές αυθεντικές φιλίες μόνο. Εσύ το σκέφτεσαι;
    Εγώ έχω φίλους, αλλά θα σκεφτόμουν τι θα ήθελα να κάνω εαν δεν είχα. Πρίν γίνει κάποιος φίλος είναι πρώτα γνωστός που πρεπει να μάθεις ποιος ειναι.

    Δεν πιστευω ότι ειναι δυσκολο να κάνεις φίλους, είναι δυσκολο να έχεις γνωστούς που δεν έγιναν ποτε φιλοι.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Το χειρότερο δεν είναι να μην έχεις φίλους το χειρότερο είναι να είσαι με φίλους και να νιώθεις μόνος όπως εγώ..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Το χειρότερο δεν είναι να μην έχεις φίλους το χειρότερο είναι να είσαι με φίλους και να νιώθεις μόνος όπως εγώ..
    Αν εβγαινες μονος θα σε τραμπουκιζαν τα γκαρσονια και αλλοι οπως εμενα. Δε θα μπορουσες να βρεις γκομενα. Η κοινωνια θα σε θεωρουσε βλαμμενο.

  5. #35
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αν εβγαινες μονος θα σε τραμπουκιζαν τα γκαρσονια και αλλοι οπως εμενα. Δε θα μπορουσες να βρεις γκομενα. Η κοινωνια θα σε θεωρουσε βλαμμενο.
    και εγω μονος μου βγαινω... και με αντιμεπιζουν με τον χειροτερο τροπο....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    και εγω μονος μου βγαινω... και με αντιμεπιζουν με τον χειροτερο τροπο....
    Εγώ δεν βγαίνω μόνος πάω σε ένα καφέ που δούλευα κ δουλεύουν γνωστοί μου αλλά νιώθω πάντα μόνος δε πα να είμαι και με αδέρφια μέσα μου είμαι κλειδωμένος απογοητευμένος και πιστεύω το καταλαβαίνουν οι άλλοι γιατί δεν συμμετέχω στις συζητήσεις τους διότι λένε όλο μ@λ@κιες θάβει ο εμάς τον άλλον που κάθετε διπλανού και όταν έρχετε προς το μέρος μας γελάνε λες κ δεν τρέχει τίποτα,φαντάζομαι τι λένε για εμένα όταν φεύγω.. Γιαυτό δεν ξοδεύω σαλιο για τέτοια άτομα..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    27
    γεια σου, μπήκα κι εγώ εδώ ακριβώς για τον ίδιο λόγο. Το θέμα με τους φίλους. Άμα θες μπορείς να μου στείλεις να μιλήσουμε κι εγώ έχω μεγάλη δυσκολία στο θέμα αυτό και θα μου άρεσε να συζητήσω με κάποιον που περνάει τα ίδια και καταλαβαίνει.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δεν εχω φιλους
    By γιαννης1996 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 28-06-2022, 11:40
  2. Δεν έχω φίλους!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-08-2017, 18:38
  3. Δεν εχω φιλους
    By LeGenD in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 26-12-2012, 18:32
  4. Δεν εχω φιλους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 20-03-2012, 21:46
  5. δεν εχω φιλους
    By tokokkinofoustani in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-2012, 09:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •