Φιλιά ανάμεσα σε γυναίκα κ άντρα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Πιστεύεται υπάρχει φιλιά?
    Επίσης αν το αγόρι σας ή η κοπέλα σας είχε έναν *κολλητό/η* και τον έπαιρνε κάθε 5 λεπτά τηλέφωνο πως θα αντιδρούσατε θα το ανέχοσασταν? Γενικά θα ανέχοσασταν ο σύντροφος σας να έχει φίλο κάποιον από το αντίθετο φύλο?
    η πρωην μου ειχε εναν κολλητο αλλα την προσεχε πολυ και της ειχα εμπιστοσυνη οποτε εμενα δεν με πειραζε αλλα πραγματα μας πειραζαν και χωρισαμε,,, ΑΛΛΑ δεν ειναι τοσο απλο οσο το λες δηλαδη εαν στην σχεση σου υπαρχει εμπιστοσυνη και δεν υπαρχει ζηλια και εαν ειναι οντως φιλοι το αγορι σου και η φιλη του εαν ειναι οντως αληθινη φιλια και εαν εχετε εμπιστοσυνη μεταξη σας δεν υπαρχει προβλημα αλλα αυτες οι αξιες ειναι πολυ σπανιες στις μερες μας συνηθος κοροιδευουν τον εαυτο τους τα ζευγαρια λενε ''αγαπη μου μην ανυσηχεις φιλοι ειμαστε μονο'' η λενε ''δεν ζιλευω ποια αληθεια'' και στην πραγματικοτητα δεν τα εννοουν πραγματικα...φυσικα και υπαρχει φιλια αναμεσα στα 2 φυλα απλα για να επιτευχθει κατι τετοιο πρεπει και οι δυο να εχουν ενα μεγαλο επιπεδο οριμωτητας και να ξερουν καλα τον εαυτο τους!!!! πραγμα σπανιο και αυτο και αυτος ειναι ο λογος που λιγοι κρατανε αληθινη φιλια αναμεσα σε ανδρα και γυναικα.. ειναι δυσκολο πολυ αλλα υπαρχει... εγω για παραδειγμα εχω μια κολλητη και ειμαστε φιλοι 7 χρονια και ποτε δεν ειδαμε ο ενας τον αλλο ερωτικα αλλα ειμαστε ωριμοι και οι δυο ξερουμε τι θελουμε... δεν ειναι τοσο απλο ελενη. ελπιζω να σε καλυψα. μονο και μονο που ρωτας καταλαβαινω οτι λογικα δεν υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξη εσενα και το αγορι σου...εαν υπηρχε δεν θα εκανες ποτε αυτην την ερωτηση σου εδω στο φορουμ και γενικα δεν θα εγραφες τιποτα εδω στο φορουμ πιστευω...συμβουλη μου ειναι να αφησεις την σχεση σου εαν βλεπεις οτι δεν υπαρχει εμπιστοσυνη η και ζηλια εαν υπαρχει παλι να την αφησεις γιατι αυτα ειναι η αρχη του τελους... μια νορμαλ και τελεια σχεση δεν εχει τετοια πραγματα ΠΟΤΕ.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    ειναι υπερβολη τοσο συχνα τηλεφωνα ειναι περα της φιλιας ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ φιλια μεταξη αγοριου και κοπελας αλλα τοσο συχνα τηλ κατι αλλο σημαινει.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ίσως και να μπορεί να υπάρξει αλλά ο σύντροφος/η σου πως θα το ανεχτεί? Θέλω να πω πως οκ έχεις μια κολλητή/ο αλλά όταν κάνεις σχέση πρέπει να υπάρχουν όρια δεν μπορεί να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου πει ότι σήμερα πχ έβρεχε, να σε πάρει τηλέφωνο για κάτι σοβαρό οκ και δεν λέω να κόψουν επαφή αλλά βρε παιδιά όταν κάνεις σχέση κάποια πράγματα πάνε λιγο στην άκρη εκτός κ αν θες μια ζωή να είσαι με παρέες και να το διασκεδαζεις
    (αυτη η απάντηση πάει για όλους απλά είδα πως όλοι λίγο πολύ απαντήσατε το ίδιο)
    προφανως και μπορει να υπαρξει...τι πως θα το ανεχτει? εαν υπαρχει εμπιστοσυνη και αληθινη αγαπη δεν υπαρχει η λεξη ''ανεχτει'' εχω την εντυπωση οτι δεν ξερεις απο αληθινες σχεσεις δεν ξερεις τι ειναι αληθινη σχεση... αλλα δεν πειραζει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βγαίνουν κιολας με την κοπέλα ή μονο τηλεφωνικά μιλάνε ρότο?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πολλές φορές στο τέλος μου την επεσαν ολοι
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Άντε ρε....δεν είχες ποτέ ούτε έναν άντρα φίλο;;; χάνεις....

    Ντάξει φυσικά και οι περισσότερες περιπτώσεις αντρων φιλων όντως κάτι επαιζε διαφορετικό από τη μεριά τους για μένα... Και λογικό γτ είμαι ελκυστική κοπέλα.......αλλα σίγουρα εάν είσαι τυπακι και γενικά ψυχή και μιλάς τη γλώσσα τους σίγουρα κάνεις άντρες φίλους..οχι πολλούς λίγους και καλους αλλα κάνεις...

    Οι άντρες όταν πρόκειται για φίλοι.....ειναι αρκετά ξηγημενοι και πιο ακομπλεξαριστοι από γυναίκες...
    Απλά δεν γίνονται φίλοι με όλες.....μας ξεσκαρταρουν καλύτερα και έχουν πιο καθαρή κρίση .....και είναι πιο πιστοί γενικά....τουλάχιστον έτσι έχει τύχει σε μενα ....
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Έχω έναν φίλο
    Απ'το αντίθετο φύλο
    Που φοράει ένα φύλλο
    και φυλάει έναν σκύλο.
    Για να λες "απ' το αντίθετο φύλο" βλέπεις τους άντρες σαν εχθρούς και για να φιλάει σκύλο και σιχαμερούς

    Εσύ έχεις φίλους από το άλλο φύλο;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οκ ειναι καποιος 30χρονος που κανει το διδακτορικό του στο εξωτερικό και μια 18χρονη Ελληνίδα κάνει προπτυχιακό, αυτή η κοπέλα είναο φτωχή και ανταλλάζει μια καλημέρα με τον 30χρονο. Ενα βράδυ η 18χρονη πεινάει τόσο πολύ που χτυπάει τη πόρτα του 30χρονου και τον ρωτάει αν έχει τίποτα φαγώσιμο γιατί είχε να φάει 3 ημέρες και ντρεπότανε να ζητήσει φαγητό από άλλους μέχρι που η πείνα την οδήγησε στο 30χρονο. Ο 30χρονος της μαγειρεύει και μετά το φαγητό του εξηγεί την κατάσταση της, ότι ζορίζεται οικονομικά και ότι υπάρχουν ημέρες που δεν έχει να φάει. Ο 30χρονος της λέει πως όποτε θέλει μπορεί να έρχεται να τρώει όταν δεν έχει λεφτά να φάει. Από τότε μέχρι τώρα έχουν περάσει 13 χρόνια χωρίς να έχει παιχτεί κάτι μεταξύ τους έχουν μοιραστεί το ίδιο κρεβάτι αρκετές φορές και ο 30χρονος έβλεπε την 18χρονη σαν μια μικρη αδερφή ενώ η 18χρονη σαν τον μεγάλο της αδερφό. Φίλία μεταξύ τους; Ναι βέβαια σκεψη ερωτική μεταξύ τους; Ποτε καμία

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αυτό ειναι πραγματική ιστορια;
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οκ ειναι καποιος 30χρονος που κανει το διδακτορικό του στο εξωτερικό και μια 18χρονη Ελληνίδα κάνει προπτυχιακό, αυτή η κοπέλα είναο φτωχή και ανταλλάζει μια καλημέρα με τον 30χρονο. Ενα βράδυ η 18χρονη πεινάει τόσο πολύ που χτυπάει τη πόρτα του 30χρονου και τον ρωτάει αν έχει τίποτα φαγώσιμο γιατί είχε να φάει 3 ημέρες και ντρεπότανε να ζητήσει φαγητό από άλλους μέχρι που η πείνα την οδήγησε στο 30χρονο. Ο 30χρονος της μαγειρεύει και μετά το φαγητό του εξηγεί την κατάσταση της, ότι ζορίζεται οικονομικά και ότι υπάρχουν ημέρες που δεν έχει να φάει. Ο 30χρονος της λέει πως όποτε θέλει μπορεί να έρχεται να τρώει όταν δεν έχει λεφτά να φάει. Από τότε μέχρι τώρα έχουν περάσει 13 χρόνια χωρίς να έχει παιχτεί κάτι μεταξύ τους έχουν μοιραστεί το ίδιο κρεβάτι αρκετές φορές και ο 30χρονος έβλεπε την 18χρονη σαν μια μικρη αδερφή ενώ η 18χρονη σαν τον μεγάλο της αδερφό. Φίλία μεταξύ τους; Ναι βέβαια σκεψη ερωτική μεταξύ τους; Ποτε καμία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Nαι είναι..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πολύ σπανιο και ουτοπικό θα ελεγα.Εχω προσπαθησει πολλες φορες και παντα στο τελος με εβλεπαν ερωτικά δυστυχώς.Η μόνη φιλία που εχω με αντρα και είναι καθαρη φιλια ειναι με γκει άτομα.
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Nαι είναι..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πολύ σπανιο και ουτοπικό θα ελεγα.Εχω προσπαθησει πολλες φορες και παντα στο τελος με εβλεπαν ερωτικά δυστυχώς.Η μόνη φιλία που εχω με αντρα και είναι καθαρη φιλια ειναι με γκει άτομα.
    Ε δεν μπορουσα να την δω ερωτικά ένα 18χρονο κοριτσακι ήταν που μολις είχε φύγει από το χωριό της για να σπουδασει και αλλιως τα περίμενε τα πράγματα αλλιώς τα βρήκε και είχε κάτσει και οικονομική αναποδιά στην οικογένεια της. Δεν ήξερε ούτε να μαγειρέψει από εμένα έμαθε που με κοιτούσε όταν μαγείρευα. Οταν έφυγα απο το πανεπθστημιο της είπα χαριτολογώντας θα πεινάς και θα με σκέφτεσαι και όταν επέστρεψε για να κάνει το νέο της εξάμηνο μου λέει ήδη έχεις αρχίσει και μου λείπεις.

    Δεν ξέρω ίσως να μπει κάποτε εδώ μέσα και να το διαβάσει, αν το διαβάσει κάποτε θα μας πει...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πολυ ομορφη η ιστορια σου και μπράβο σου που βοηθησες εναν ανθρωπο σε ανάγκη.. Δυστυχώς ομως ειναι λιγο σπανιο να σε βοηθούν διχως ανταλλαγμα .. Αυτο το εχω βιώσει μόνο απο γκει ατομα που εχω παρει πολυ βοήθεια
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε δεν μπορουσα να την δω ερωτικά ένα 18χρονο κοριτσακι ήταν που μολις είχε φύγει από το χωριό της για να σπουδασει και αλλιως τα περίμενε τα πράγματα αλλιώς τα βρήκε και είχε κάτσει και οικονομική αναποδιά στην οικογένεια της. Δεν ήξερε ούτε να μαγειρέψει από εμένα έμαθε που με κοιτούσε όταν μαγείρευα. Οταν έφυγα απο το πανεπθστημιο της είπα χαριτολογώντας θα πεινάς και θα με σκέφτεσαι και όταν επέστρεψε για να κάνει το νέο της εξάμηνο μου λέει ήδη έχεις αρχίσει και μου λείπεις.

    Δεν ξέρω ίσως να μπει κάποτε εδώ μέσα και να το διαβάσει, αν το διαβάσει κάποτε θα μας πει...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πολυ ομορφη η ιστορια σου και μπράβο σου που βοηθησες εναν ανθρωπο σε ανάγκη.. Δυστυχώς ομως ειναι λιγο σπανιο να σε βοηθούν διχως ανταλλαγμα .. Αυτο το εχω βιώσει μόνο απο γκει ατομα που εχω παρει πολυ βοήθεια
    Και εσυ να ησουν στη θεση μου το ιδιο θα εκανες. Δεν μπορεις να νιωθεις καλα όταν ένα αβγαλτο κοριτσακι δεν έχει λεφτά ούτε για να φάει σε μια ξένη χώρα χωρίς να έχει κάποιον δικό της διπλα της. Πιστςυω πως ο οποιοσδήποτε το ίδιο θα έκανε χωρίς αντάλλαγμα. Στο πόνο δεν υπάρχει αντάλλαγμα

    Και έχω γνωρίσει ολο της το σόι, τις καλύτερες φιλες που εχει εδώ στην Ελλάδα και τωρα ειναι μια λαμπρή επιστήμονας στην Αγγλία

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Κάποιος αλλος ομως θα μπορούσε να το εκμεταλλευτεί.. Μπράβο που δε σκέφτηκες ετσι....
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και εσυ να ησουν στη θεση μου το ιδιο θα εκανες. Δεν μπορεις να νιωθεις καλα όταν ένα αβγαλτο κοριτσακι δεν έχει λεφτά ούτε για να φάει σε μια ξένη χώρα χωρίς να έχει κάποιον δικό της διπλα της. Πιστςυω πως ο οποιοσδήποτε το ίδιο θα έκανε χωρίς αντάλλαγμα. Στο πόνο δεν υπάρχει αντάλλαγμα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε δεν μπορουσα να την δω ερωτικά ένα 18χρονο κοριτσακι ήταν που μολις είχε φύγει από το χωριό της για να σπουδασει και αλλιως τα περίμενε τα πράγματα αλλιώς τα βρήκε και είχε κάτσει και οικονομική αναποδιά στην οικογένεια της. Δεν ήξερε ούτε να μαγειρέψει από εμένα έμαθε που με κοιτούσε όταν μαγείρευα. Οταν έφυγα απο το πανεπθστημιο της είπα χαριτολογώντας θα πεινάς και θα με σκέφτεσαι και όταν επέστρεψε για να κάνει το νέο της εξάμηνο μου λέει ήδη έχεις αρχίσει και μου λείπεις.

    Δεν ξέρω ίσως να μπει κάποτε εδώ μέσα και να το διαβάσει, αν το διαβάσει κάποτε θα μας πει...
    Σπάνια ιστορία.....

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. MOY ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ
    By LIZAR in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 101
    Last Post: 08-09-2017, 02:28
  2. Η διαφορες αναμεσα σε εναν ανδρα και μια γυναικα
    By giorgos35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 118
    Last Post: 04-06-2017, 13:26
  3. τι ελκύει μια γυναικα σε εναν αντρα?
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 176
    Last Post: 14-05-2012, 14:39
  4. Γυναίκα εναντίον Αντρα !!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 14-11-2007, 17:57
  5. Επιτέλους πιστεύω στη φιλία άντρα με γυναίκα
    By Tασος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 126
    Last Post: 09-02-2007, 14:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •