Φιλιά ανάμεσα σε γυναίκα κ άντρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185

    Φιλιά ανάμεσα σε γυναίκα κ άντρα

    Πιστεύεται υπάρχει φιλιά?
    Επίσης αν το αγόρι σας ή η κοπέλα σας είχε έναν *κολλητό/η* και τον έπαιρνε κάθε 5 λεπτά τηλέφωνο πως θα αντιδρούσατε θα το ανέχοσασταν? Γενικά θα ανέχοσασταν ο σύντροφος σας να έχει φίλο κάποιον από το αντίθετο φύλο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω οχι.δε πιστεύω σε φιλια αντρα γυναίκα και όποιον προσπάθησα να κανω φιλο μου στο τέλος μου την επεσε ή με ερωτεύτηκε και είχαμε δραματα....οποτε δε θα μπορουσα να δω σοβαρα κάποιον που είχε φιλες ..ειδικα κολλητες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω οχι.δε πιστεύω σε φιλια αντρα γυναίκα και όποιον προσπάθησα να κανω φιλο μου στο τέλος μου την επεσε ή με ερωτεύτηκε και είχαμε δραματα....οποτε δε θα μπορουσα να δω σοβαρα κάποιον που είχε φιλες ..ειδικα κολλητες
    Αυτό πιστεύω κ εγώ αλλά θέλω να δω απόψεις μήπως το σκεπτικό μου κάπου είναι λάθος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Πιστεύεται υπάρχει φιλιά?
    Επίσης αν το αγόρι σας ή η κοπέλα σας είχε έναν *κολλητό/η* και τον έπαιρνε κάθε 5 λεπτά τηλέφωνο πως θα αντιδρούσατε θα το ανέχοσασταν? Γενικά θα ανέχοσασταν ο σύντροφος σας να έχει φίλο κάποιον από το αντίθετο φύλο?
    για τι ηλικιες, μιλαμε;;
    μετα το σχολειο, αντε και το πανεπιστημιο, δεν υπαρχουν ουτε απλες φιλιες με τηλεφωνηματα ανα 5 λεπτα... εχει αλλες ασχολιες ο κοσμος.
    αν ο δικο σου /δικια σου τηλεφωνιεται ανα 5 λεπτα με τον/την κολλητο, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κατι αλλο τρεχει, τουλαχιστον απο την μια πλευρα.

    ειναι πολυ συγκεκριμενες οι προυποθεσεις για να υπαρξει φιλια ανδρα με γυναικα. και ειναι η εξης μια: να μην υπαρχει το παραμικρο γκομενικο ενδιαφερον , ουτε απο την μια ουτε απο την αλλη πλευρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν υπάρχει σωστο και λαθος εδω.Ο κάθε ενας παει συμφωνα με τα βιώματα του και τις εμπειριες του.
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Αυτό πιστεύω κ εγώ αλλά θέλω να δω απόψεις μήπως το σκεπτικό μου κάπου είναι λάθος
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για τι ηλικιες, μιλαμε;;
    μετα το σχολειο, αντε και το πανεπιστημιο, δεν υπαρχουν ουτε απλες φιλιες με τηλεφωνηματα ανα 5 λεπτα... εχει αλλες ασχολιες ο κοσμος.
    αν ο δικο σου /δικια σου τηλεφωνιεται ανα 5 λεπτα με τον/την κολλητο, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κατι αλλο τρεχει, τουλαχιστον απο την μια πλευρα.

    ειναι πολυ συγκεκριμενες οι προυποθεσεις για να υπαρξει φιλια ανδρα με γυναικα. και ειναι η εξης μια: να μην υπαρχει το παραμικρο γκομενικο ενδιαφερον , ουτε απο την μια ουτε απο την αλλη πλευρα.
    Όχι κάθε 5 λεπτά αλλά πχ μπορεί να τον παίρνει για ηλιθιους λόγους
    Μιλάμε για ηλικίες μεγάλες
    Εννοείται πως θα έχεις μια επαφή με αγόρια η κοπέλες αλλά όλα έως ένα όριο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω αισίως μπαινω στα 31.Εχω γνωρίσει άπειρους ανθρώπους με κανεναν αντρα δε καταφερα να έχω φιλικες σχέσεις....ειχα φίλο δεκαετιας ο οποιος τον τελευταιο χρόνο μου ομολογησε οτι με ερωτεύτηκε.Και γενικά ολοι μου οι φίλοι μου την επεφταν αργα η γρηγορα και δεν ειμαι και κανα μοντελο
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για τι ηλικιες, μιλαμε;;
    μετα το σχολειο, αντε και το πανεπιστημιο, δεν υπαρχουν ουτε απλες φιλιες με τηλεφωνηματα ανα 5 λεπτα... εχει αλλες ασχολιες ο κοσμος.
    αν ο δικο σου /δικια σου τηλεφωνιεται ανα 5 λεπτα με τον/την κολλητο, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κατι αλλο τρεχει, τουλαχιστον απο την μια πλευρα.

    ειναι πολυ συγκεκριμενες οι προυποθεσεις για να υπαρξει φιλια ανδρα με γυναικα. και ειναι η εξης μια: να μην υπαρχει το παραμικρο γκομενικο ενδιαφερον , ουτε απο την μια ουτε απο την αλλη πλευρα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εξαρτατε τι λετε αν μιλατε για πρωσοπικα δε γινεται αλλα αν μιλατε γι αυτα που μιλαμε εδω γινεται πχ εγω με την boo ειμαστε φιλοι ανταλλαζουμε αποψεισ 7 χρονια στον ιδιο χωρο δεν ξερω αν το καταλαβε η boo
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Έχω έναν φίλο
    Απ'το αντίθετο φύλο
    Που φοράει ένα φύλλο
    και φυλάει έναν σκύλο.

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω αισίως μπαινω στα 31.Εχω γνωρίσει άπειρους ανθρώπους με κανεναν αντρα δε καταφερα να έχω φιλικες σχέσεις....ειχα φίλο δεκαετιας ο οποιος τον τελευταιο χρόνο μου ομολογησε οτι με ερωτεύτηκε.Και γενικά ολοι μου οι φίλοι μου την επεφταν αργα η γρηγορα και δεν ειμαι και κανα μοντελο
    Άντε ρε....δεν είχες ποτέ ούτε έναν άντρα φίλο;;; χάνεις....

    Ντάξει φυσικά και οι περισσότερες περιπτώσεις αντρων φιλων όντως κάτι επαιζε διαφορετικό από τη μεριά τους για μένα... Και λογικό γτ είμαι ελκυστική κοπέλα.......αλλα σίγουρα εάν είσαι τυπακι και γενικά ψυχή και μιλάς τη γλώσσα τους σίγουρα κάνεις άντρες φίλους..οχι πολλούς λίγους και καλους αλλα κάνεις...

    Οι άντρες όταν πρόκειται για φίλοι.....ειναι αρκετά ξηγημενοι και πιο ακομπλεξαριστοι από γυναίκες...
    Απλά δεν γίνονται φίλοι με όλες.....μας ξεσκαρταρουν καλύτερα και έχουν πιο καθαρή κρίση .....και είναι πιο πιστοί γενικά....τουλάχιστον έτσι έχει τύχει σε μενα ....

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Είναι λίγο υπερβολικό τόσα συχνά τηλεφωνήματα.....δεν είναι φιλία αυτό πλέον είναι εξάρτηση ....λογικό να αρπαζεσαι...

    Κάνε μια χαλαρή συζήτηση να δεις που πάει το πράγμα και γτ τοση συχνή επαφή

  12. #12
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Είναι λίγο υπερβολικό τόσα συχνά τηλεφωνήματα.....δεν είναι φιλία αυτό πλέον είναι εξάρτηση ....λογικό να αρπαζεσαι...

    Κάνε μια χαλαρή συζήτηση να δεις που πάει το πράγμα και γτ τοση συχνή επαφή
    Συμφωνω ως προς αυτο το κομματι!
    Το να περνεις καποιον ανα πεντε λεπτα τηλεφωνο ουτε στην σχεση σου δεν το κανεις....

    Και φυσικα υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα αρκει, να εισαι ξεκαθαρος απο την αρχη .....
    ολο αυτο εχει να κανει και με τον χαρακτηρα των ανθρωπων !

    Μη σου πω οτι ειναι και πιο αληθινη οταν εχει γερες βασεις,τουλαχιστον σε εμενα ισχυει !

  13. #13
    YokoChoco
    Guest
    Προσωπικά έχω τρείς φίλες με τις οποίες μιλάω περισσότερο μέσω ε-μαιλ ή πάω στα μαγαζιά που έχουν κ κάθομαι κ τα λέμε(με τις δύο που είναι παντρεμένες), με την τρίτη(που είναι ελεύθερη) τα λέμε τηλεφωνικά καμιά φορά, βγαίνουμε λίγο σπάνια για κανένα καφέ κτλ, αλλά ως επί το πλείστον ''παρέα'' κάνω με φίλους που έχω 5-6 άτομα κτλ.
    Μπορεί φυσικά να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άνδρα και γυναίκα, εννοείται.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Προσωπικά έχω τρείς φίλες με τις οποίες μιλάω περισσότερο μέσω ε-μαιλ ή πάω στα μαγαζιά που έχουν κ κάθομαι κ τα λέμε(με τις δύο που είναι παντρεμένες), με την τρίτη(που είναι ελεύθερη) τα λέμε τηλεφωνικά καμιά φορά, βγαίνουμε λίγο σπάνια για κανένα καφέ κτλ, αλλά ως επί το πλείστον ''παρέα'' κάνω με φίλους που έχω 5-6 άτομα κτλ.
    Μπορεί φυσικά να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άνδρα και γυναίκα, εννοείται.
    Ίσως και να μπορεί να υπάρξει αλλά ο σύντροφος/η σου πως θα το ανεχτεί? Θέλω να πω πως οκ έχεις μια κολλητή/ο αλλά όταν κάνεις σχέση πρέπει να υπάρχουν όρια δεν μπορεί να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου πει ότι σήμερα πχ έβρεχε, να σε πάρει τηλέφωνο για κάτι σοβαρό οκ και δεν λέω να κόψουν επαφή αλλά βρε παιδιά όταν κάνεις σχέση κάποια πράγματα πάνε λιγο στην άκρη εκτός κ αν θες μια ζωή να είσαι με παρέες και να το διασκεδαζεις
    (αυτη η απάντηση πάει για όλους απλά είδα πως όλοι λίγο πολύ απαντήσατε το ίδιο)

  15. #15
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ίσως και να μπορεί να υπάρξει αλλά ο σύντροφος/η σου πως θα το ανεχτεί? Θέλω να πω πως οκ έχεις μια κολλητή/ο αλλά όταν κάνεις σχέση πρέπει να υπάρχουν όρια δεν μπορεί να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου πει ότι σήμερα πχ έβρεχε, να σε πάρει τηλέφωνο για κάτι σοβαρό οκ και δεν λέω να κόψουν επαφή αλλά βρε παιδιά όταν κάνεις σχέση κάποια πράγματα πάνε λιγο στην άκρη εκτός κ αν θες μια ζωή να είσαι με παρέες και να το διασκεδαζεις
    (αυτη η απάντηση πάει για όλους απλά είδα πως όλοι λίγο πολύ απαντήσατε το ίδιο)
    Όρια πρέπει να υπάρχουν σε ότι κάνουμε :)

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. MOY ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ
    By LIZAR in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 101
    Last Post: 08-09-2017, 03:28
  2. Η διαφορες αναμεσα σε εναν ανδρα και μια γυναικα
    By giorgos35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 118
    Last Post: 04-06-2017, 14:26
  3. τι ελκύει μια γυναικα σε εναν αντρα?
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 176
    Last Post: 14-05-2012, 15:39
  4. Γυναίκα εναντίον Αντρα !!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 14-11-2007, 18:57
  5. Επιτέλους πιστεύω στη φιλία άντρα με γυναίκα
    By Tασος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 126
    Last Post: 09-02-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •