Βυθίζομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106

    Βυθίζομαι

    Νιώθω ότι καθημερινά βυθιζομαι όλο κ πιο βαθιά στην κατάθλιψη.Ενω ξεκίνησα από άγχος και διαταραχή, με το ladose εξαφανίστηκε η κατάθλιψη,έμεινε το άγχος,τους τελευταίους μήνες μειώθηκε το άγχος κ επανήλθε η κατάθλιψη στην καθαρή της μορφή ,που δεν είχα ποτέ, υπνηλία, θυμός, απόγνωση κτλ.Ειμαι μητέρα..δε μπορώ να διαχειριστώ τα παιδιά μου...κατηγορώ τον αντρα μου που δεν ξέρω αν τελικώς φταίει αυτός ή τα βλέπω όλα υπό το πρίσμα της κατάθλιψης πια..Δε θέλω να πάω στον γιατρό γτ θα μου αλλάξει το χάπι...και δεν πιστεύω πια στα χάπια...δοκίμασα ομοιοπαθητική...τίποτα... αντικαταθλιπτικά επίσης.. Τί έπεται;Θέλω να νιώσω ότι είμαι κάτι παραπάνω από μια καταθλιπτικη εργαζόμενη μητέρα που χαμογελάει ενώ όλα μέσα ουρλιάζουν.. Καθόλου πρωτότυπο το ξέρω.

  2. #2
    Καλησπέρα σου,
    δίνεις λίγο συγκεγχυμενες πληροφορίες και είναι λίγο δύσκολο να σε σε καταλάβω ... Εφόσον με το ladose όπως λες εξαφανιστηκε η κατάθλιψη γιατί να μην ξαναπάρεις ladose για να σου ξαναφύγει; Εννοείς ότι η κατάθλιψη επανήλθε ενώ παίρνες ακόμα τα χάπια; τότε πρέπει να συζητήσεις το ενδεχόμενο να σου αυξήσει ίσως την δοσολογία όχι να σου το αλλαξει, εφόσον ήταν ήδη αποτελεσματικό μια φορά... Αλλά αυτά πρέπει να συζητηθούν με τον ψυχίατρο σου για να αποφασίσει πια θα ήταν η αποτελεσματικότερη θεραπεία. Στα λέω εκ πείρας γιατί εγώ όταν είχα επεισόδια καταθλιψης ladose μου έδιναν κι εμένα... Στην δική μου περίπτωση (ή καλύτερα περιπτώσεις εάν σκεφτείς ότι έχω γύρω στα 5 επεισόδια μειζονος καταθλιψης μέχρι σήμερα που τώρα περνάω το 6ο) ήταν πολύ αποτελεσματικό το ladose.

Similar Threads

  1. νιώθω να βυθίζομαι
    By DIMITRA@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 08-02-2014, 20:50
  2. Βυθιζομαι....
    By πιεσμενη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-05-2012, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •