διαθεση για sex - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Ίσως να πρέπει να μην το προσχεδιάζεις και εσύ..

    Δλδ ενώ θες και το σκέφτεσαι όλη την ημέρα, στο διαταύτα, δεν μπορείς και εσύ να κάνεις κίνηση

    Δεν τίθεται θέμα κιλών, όσο θέμα αυτοπεποίθησης και να νιώθεις καλά με τον ευατό σου

    Κάντου έκπληξη ένα βράδυ,και ας είναι και τα παιδιά στο σπίτι.Στα μουλωχτά οι 2 σας στην κρεβατοκάμαρα σας.:cool:

    Φύγετε οι 2 σας για ένα ΣΚ, αν είναι εφικτό, δεδομένου της κατάστασης με τα παιδιά και με το μωρό...

    Όσο για τα κουσούρια με τον γάμο, πάντα θα υπάρχουν και σε όλα τα ζευγάρια.
    Εκεί τα ζυγίζεις πόσο συμβιβάζεσαι ή όχι

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    μαλλον ειμαι πολυ θυμωμενη πλεον για να το λυσω με γοητεια και λαγνεια. Και μονο που γυρναω σπιτι μετα την δουλεια το μονο που με κραταει ειναι ο πιτσιρικος, με ολους τους αλλους νιωθω απλη συγκατοικος που τους ανεχομαι και με ανεχονται, απλα δεν ξερω για ποσο ακομα!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Καταλαβαίνω την ανάγκη σου να νιώθεις επιθυμητή


    Την ίδια ανάγκη έχουν και οι άλλοι όμως;)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    δηλαδη τωρα που θα παω σπιτι τι να κανω; να τον προκαλεσω αλλη μια φορα, να γινει το επιθυμητο που μονο ικανοποιηση δεν θα παρω ( εχουν περασει 3 βδομαδες απο την τελευταια φορα), εκεινος να νομιζει οτι ειναι ενταξει και με \"εφτιαξε παλι ο μεγαλος\" και εγω να κανω \"μοκο\" για κανα μηνα παλι!
    Δεν παιζει αυτο το εργο!
    Εαν δεν καταλαβει οτι υπαρχει προβλημα, δεν θα το λυσουμε ποτε. Δεν μπορω καθε μερα να καταναλωνομαι στο να τον ξεσηκωνω και να ελπιζω οτι θα παρω \"κοκο\"
    Ειναι υποτιμητικο!
    Στο κατω κατω αυτος εφυγε απο τον πρωτο γαμο του για τους ιδιους λογους. Τωρα που μου το κανει εμενα δεν φοβαται οτι θα παρω τα ορη και τα βουνα;!!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα σου απαντησω αυριο συνολικα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Χμ, ένα ένα

    Έφυγε από τον πρώτο του γάμο για ποιο λόγο?

    Επειδή δεν έκανε σεξ με την πρώην?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by Nora
    Χμ, ένα ένα

    Έφυγε από τον πρώτο του γάμο για ποιο λόγο?

    Επειδή δεν έκανε σεξ με την πρώην?
    Επειδη ειχαν παψει να εχουν σχεση γενικα, αλλα το ριχνει οτι μαλλον η πρωην ηταν τοσο αφοσιωμενη στα παιδια που σταδιακα αδιαφορησε για την μεταξυ τους σχεση μεχρι που επαψαν να εχουν οτιδηποτε κοινο μεταξυ τους.

    Και αυτος ηταν τοτε στην ηλικια μου πανω κατω.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Λοιπον παω σπιτι και ο Θεος βοηθος!!!

    Τα λεμε αυριο. Καλο απογευμα
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    τι λεγαμε?? χαχαχαχαχα
    ναι λοιπον δεν με ελκυει πολυ σεξουαλικα πλεον αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτος λογος για χωρισμο.....και βεβαια εννοειτε οτι δε μου ειναι και ευκολο να χωρισω.....
    γενικα ειμαι πολυ μπερδεμενη.....
    καθυστερει κιολας παρα πολυ να τελειωσει χωρις ομως να με κανει να χαιρομαι αυτο....
    και βεβαια το εχουμε συζητησει αλλα ακρη δεν βγαινει,τον ενοχλει και αυτον αλλα εγω εκανα υπομονη μαζι του τοτε 1,5 χρονο...προφανως την παλευει και αυτος τωρα μαζι μου!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    baby5, ρωτάς αν χρειάζεται να χωρίσεις \'μόνο\' για το σεξ. Το σεξ δεν είναι σίγουρα το μοναδικό στοιχείο που μπορεί να κρατήσει ενωμένους δύο ανθρώπους, όταν και οι δυο επιθυμούν και τη συντροφική σχέση. Είναι όμως σημαντικό και αναπόσπαστο κομάτι και θα έλεγα προϋπόθεση της σχέσης.

    Αν το σεξ πάσχει είναι πολύ λογικό να δημιουργούνται συναισθήματα και συμπεριφορές όπως αυτά που περιέγραψες, απόγνωση, νευρικότητα, κλάμα και βέβαια προβλήματα στην ίδια τη σχέση, δυσκολία αλληλοκατανόησης, μείωση της ζεστασιάς και της οικειότητας και τελικά ψυχική αποξένωση.

    Και ξέρεις δεν είναι τόσο η συχνότητα το πρόβλημα ή η μείωση της επιθυμίας, όσο το γεγονός ότι η ιδέα της ερωτικής επαφής με τον συγκεκριμένο άνθρωπο σε απωθεί. Τις καλές στιγμές μπορείς να τις έχεις και με ανθρώπους που δένετε καλύτερα σαν ερωτικοί σύντροφοι. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, η γνώμη μου είναι ίδια με αυτή που λακωνικά εξέφρασε ο κρίνο σε προηγούμενο μήνυμα: \'βρες άλλο σύντροφο\'.

    Τι είναι αυτό που σε δυσκολεύει τόσο να χωρίσεις;

  11. #41
    ....και να προσθέσω σε ότι είπε η Μαρίνα...
    Όταν περνάμε καλά με κάποιον, μας δείχνει συμπάθεια, κατανόηση, όμορφες στιγμές και γενικότερα ταιριάζουμε μαζί του αλλά δεν κάνουμε σεξ, τότε απλά είναι ένας καλός μας φίλος. Εγώ πιστεύω πως το σεξ είναι αυτό που οριοθετεί τις σχέσεις. Αν δεν υπάρχει τέτοια διάθεση τότε η σχέση γίνεται φιλική.
    Όσον αφορά στο γάμο και μιλώ για τη μπουρμπουρίνα τώρα, πιστεύω πως πολλοί άνθρωποι βολεύονται μέσα σε μια τέτοιου είδους σχέση για πολλούς και διάφορους λόγους. Και σε αυτή την περίπτωση όμως πιστεύω πως δεν υπάρχει πραγματική σχέση ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους.
    Επίσης θεωρώ μεγάλη π... το να κάνει μια γυναίκα κινήσεις για να τραβήξει την προσοχή αν εκείνος δεν θέλει. Δηλαδή θα μας απορρίπτει κάποιος και μεις θα τον παρακαλέσουμε να μας....? Έλεος δηλαδή!
    Ή δική μου άποψη είναι πως αυτά τα θέματα δεν λύνονται με τέτοιου είδους ξεπερασμένες μεθόδους. Τον στέλνεις από κει που ήρθε και αν πραγματικά σε θέλει επαναπροσδιορίζει μια χαρά τις σεξουαλικές του επιθυμίες...
    Γνώμη μου....

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Για τη δική σου πάλι περίπτωση boubourina...λες κάτι που με έκανε να αναρωτηθώ: ότι η πρώην του αφοσιώθηκε στα παιδιά και αδιαφόρησε για εκείνον ώσπου απομακρύνθηκαν.

    Θα μου πεις, εσύ όμως ενδιαφέρεσαι για εκείνον και προσπαθείς να έχετε ερωτική επαφή. Όμως...από όσα έχεις γράψει κατά καιρούς στο φόρουμ, μου έχεις δώσει την αίσθηση της απόλυτα μητρικής φιγούρας που έχει αναλάβει άπειρες ευθύνες. Έχεις το ενδιαφέρον και τη φροντίδα της μητέρας για τα δικά του μεγάλα παιδιά, αλλά ακόμα και τον ίδιο τον άντρα σου τον αντιμετωπίζεις σαν ένα μεγάλο παιδί.

    Μια μεγάλη \'Μαμά\' μπορεί να είναι ότι πιο αντιερωτικό, δεν νιώθουμε ερωτική επιθυμία και δεν κάνουμε σεξ με την \'μητέρα\' έτσι δεν είναι? Ίσως λοιπόν αυτό το στοιχείο της προσωπικότητας και της καθημερινής συμπεριφοράς σου να είναι τόσο έντονο, που υπερισχύει των προσπαθειών σου να σε δει ως γυναίκα, ισότιμο ερωτικό σύντροφο.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    με δυσκολευει το να χωρισω το γεγονος οτι προσφατα μετακομισαμε σε σπιτι που φτιαξαμε με δανειο.....και οτι δυστυχως η ευτυχως ειμαι ενας ανθρωπος με παμπολες ανασφαλειες και εκρηξεις απο μονη μου και αυτος με ηρεμει....και γενικα οταν εισαι ανασφαλεις δυσκολα κανεις βηματα..... δεν ξερω τι να πω...:(

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δεν διαφωνώ ότι αυτό περιπλέκει σε πρακτικό επίπεδο τα πράγματα και πως η αποπληρωμή ενός δανείου, καθώς και οι αλλαγές από μια μετακόμιση μπορεί να συμβάλλουν στο πως νιώθεις τελευταία. Όμως η προσπάθεια να κατευνάσεις τις πάμπολλες όπως λες ανασφάλειες και εκρήξεις μένοντας και μπαίνοντας ακόμα περισσότερο καθώς περνά ο καιρός σε μια σχέση που ναι μεν σε ηρεμεί αλλά δεν σε ικανοποιεί σε έναν τουλάχιστον βασικό τομέα, σε βάζει σε έναν φαύλο κύκλο προσωρινής ανακούφισης αλλά και ενίσχυσης της θλίψης, του άγχους, της ηττοπάθειας. Γιατί δεν ζητάς βοήθεια από κάποιον ειδικό ώστε να αποκτήσεις περισσότερη αυτοπεποίθηση? Ανεξάρτητα από τις αποφάσεις που θα πάρεις τελικά, θα μπορέσεις να επεξργαστείς καλύτερα κάποια κομάτια του εαυτού σου και να νιώσεις καλύτερα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by baby5
    με δυσκολευει το να χωρισω το γεγονος οτι προσφατα μετακομισαμε σε σπιτι που φτιαξαμε με δανειο.....και οτι δυστυχως η ευτυχως ειμαι ενας ανθρωπος με παμπολες ανασφαλειες και εκρηξεις απο μονη μου και αυτος με ηρεμει....και γενικα οταν εισαι ανασφαλεις δυσκολα κανεις βηματα..... δεν ξερω τι να πω...:(
    Καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες οτι εχεις δεσμευτει με το σπιτι, δανειο κλπ αλλα σε κανα δυο χρονια τι θα κανεις, θα αγκαλιαζεις τους τοιχους του σπιτιου για ερωτικη συνευρεση;
    Μια τετοια κατασταση οχι μονο δεν σε βοηθαει με το θεμα της αυτοπεποιθησης σου αλλα αντιθετως την επιδεινωνει την κατασταση.
    Μετα απο καποια χρονια βλεπεις την εξελιξη, οπως στην δικη μου περιπτωση.
    Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται;
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •