διαθεση για sex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18

    διαθεση για sex

    εχω σχεση 4 χρονια και δεν εχω καμια διαθεση για sex.....
    παλιοτερα ειχε ο συντροφος μου καποια σεξουαλικα προβληματα και ειχα πολυ αγχωθει γιαυτο και εκανα τα παντα για να τα ξεπερασει...οταν τα ξεπερασε.....δεν ειχα εγω πλεον καμια διαθεση με αποτελεσμα ενω ζουμε μαζι να εχουμε σεξουαλικη σχεση ισως 1 φορα το μηνα η και καθολου.:( (απο μερια μου....)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Έχεις κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα; Παίρνεις φάρμακα;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    ισως να μου εχει δημιουργηθει καποιο ψυχολογικο το διαστημα που προσπαθουσα με κουβεντες με πραξεις να τον κανω να ξεπερασει το δικο του θεμα αλλα χαπια κτλ καμια σχεση,οχι δεν περνω ουτε επερνα ποτε.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Γεια σου baby5, υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους μπορεί κάποιος να έχει μειωμένη διάθεση για σεξ. Θα βοηθούσε αν έλεγες λίγα παραπάνω λόγια για τον εαυτό σου, τη ζωή σου και τη σχέση σου. Επίσης, να σε ρωτήσω, το σεξουαλικό πρόβλημα του συντρόφου πότε εμφανίστηκε και πόσος καιρός πάει που ξεπεράστηκε? Και εσύ πόσον καιρό νιώθεις ότι δεν έχεις πια διάθεση για σεξ και γίνεται αυτό το μια φορά το μήνα και αν όπως λες?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    γεια σου marina .... ειμαι 28 εγω και 35 αυτος...το προβλημα το ειχε απο την αρχη της σχεσης μας και κρατησε περιπου 1 χρονο στον οποιο ή που δεν καναμε ή που δεν ερχοταν σε στυση....αλλα γενικοτερα ετσι μας παει απο οταν γνωριστηκαμε ποτε δεν ηταν φυσιολογικο το sex μας οπως σε ολες τις υπολοιπες σχεσεις μου.Για εμενα το νιωθω αρκετο καιρο....κανενα 6 μηνο και...... αλλα μ΄αυτα και μ¨αυτα σχεδον ζεις με αυτο χωρις να σε απασχολει.....αλλα τελευταια καταλαβα οτι μαλλον πρεπει να με απασχολησει....και γενικοτερα ειμαι μπερδεμενη,γιαυτο και δεν ειπα πολλα απο την αρχη,οτι θελεις μπορεις να με ρωτησεις,οτιδηποτε νομιζεις οτι θα μπορουσε να με βοηθησει.
    σε ευχαριστω πολυ.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δηλαδή εννοείς ότι ακόμα και σήμερα δεν είναι το σεξ \'φυσιολογικό\' ούτε ήταν ποτέ? Ήταν ποτέ/είναι απολαυστική η όλη διαδικασία για εσένα με το συγκεκριμένο σύντροφο? Μήπως είναι αποτέλεσμα κόπωσης (από την προσπάθεια που κατέβαλες) και απογοήτευσης από το αποτέλεσμα? Γιατί έτσι όπως τα λες νιώθω σαν κάτι να μην σε ικανοποιεί ή κάτι να φοβάσαι και γι\' αυτό προσπαθείς να το αποφύγεις.

    Βέβαια κρίνοντας από το αποτέλεσμα, αν δεν είναι καλή η σεξουαλική χημεία μεταξύ σας, ποιος είναι ο λόγος που συνέχισες και συνεχίζεις τη σχέση. Θέλω να πω ότι το πρόβλημα μπορεί να μην είναι η υποτονική σου επιθυμία, αλλά το ότι απλά μεταξύ σας δεν δένετε σαν εραστές. Σαν σύντροφοι πώς είστε?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Καλησπέρα. Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, όχι τόσο της σχέσης, αλλά της διάθεσης για σεξ. Εδώ και ένα εξάμηνο κι εγώ κοντά, ίσως και παραπάνω. Εμένα μου λέει η γιατρός μου ότι είναι από την αρρώστεια, μου είπε όμως και κάτι άλλο. Ότι πολλές κοπέλες έχουν πρόβλημα με αυτό ανα διαστήματα, κάτι σαν ύφεση έξαρση. Οπότε ίσως είναι από κει. Αλλά μου είπε και το εξής σημαντικό, ότι μια κοπέλα πρέπει να είναι ερωτευμένη για να κάνει μία σχέση και να της αρέσει το σεξ.... Οπότε, μήπως δεν είσαι ερωτευμένη;;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    δεν σταματησα τη σχεση γιατι δεν θεωρησα το σεξ το πιο σημαντικο κομματι της..... υπηρχαν πολυ καλες στιγμες τοτε και τωρα που δεν θα μπορουσα μονο για το σεξ να την τελειωσω...να εκανα λαθος? ισως δεν το ξερω!!
    οχι δεν αποτελει απολαυση για μενα με τον συγκεκριμενο συντροφο,δυστυχως....οχι πια ,γιατι μετα τα θεματα που υπηρχαν απο μεριας του ειναι συνεχεια αγχωμενος,με κοιταζει εντονα και δεν μπορεσα να χαλαρωσω απο τοτε και ως αποτελεσμα ειχε να με αποθει πλεον...ομως γραφω εδω γιατι και αυτο δεν ειναι φυσιολογικο,και ναι του το εχω πει και το εχουμε συζητησει πολλακις αλλα δεν βλεπω φως και τωρα εχω φτασει στην απογνωση με αποτελεσμα ολα να μου φταινε,να ξεσπαω σε κλαματα να να να να να........τι να κανω....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρες αλλο συντροφο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Originally posted by krino
    βρες αλλο συντροφο.
    οπως κανει κ το κρινακι μας καθε βδομαδα κ αλλη γκομενα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by kyknos25
    Originally posted by krino
    βρες αλλο συντροφο.
    οπως κανει κ το κρινακι μας καθε βδομαδα κ αλλη γκομενα


    εσυ τωρα μπορεις να με ενημερωσεις, πως ξερεις τι κανω καθε βδομαδα και καθε ποτε αλλαζω γκομενα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    πρεπει νασαι μοιραιος αντρας
    ετσι σε φανταζομαι:D:D

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by kyknos25
    πρεπει νασαι μοιραιος αντρας
    ετσι σε φανταζομαι:D:D

    Να φανταζεσαι οτι σου κανει κεφι,
    αλλα τα συμπερασματα σου να τα κρατας για την παρτη σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    οπως εσυ εκφραζεις ελευθερα τη γνωμη σου το ιδιο κανω κ εγω.
    δημοκρατια δημητρακηηη ξυπνα
    δε σε εθηξα εξαλλου

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    δηλαδη μονο για το σεξ να βρω αλλο συντροφο? .......................

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •