Σχέσεις απο απόσταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    12

    Σχέσεις απο απόσταση

    Οι σχέσεις απο απόσταση είναι καταδικασμένες ή όχι; Μπορεί να είναι υγιείς; Έχουν μέλλον; Πιά είναι η γνώμη σας ; πραγματικά με ενδιαφέρει.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    40
    Και υγιείς μπορούν να είναι και μέλλον μπορούν να έχουν, αρκεί να υπάρχει αμοιβαία θέληση.

    Σίγουρα παρουσιάζουν περισότερα προβλήματα από τις \"συμβατικές\" σχέσεις (ας τις πούμε έτσι), αλλά εκεί είναι που φαίνεται και η αμοιβαία θέληση.

    Συναισθήματα ελαφράς ζήλειας ή γενικότερων ανασφαλειών μπορούν να είναι σχετικά συχνότερα και από τα δύο μέρη, τα οποία ίσως κάποιες φορές ξεφεύγουν και πέρα από την πραγματικότητα. Το ίδιο και η ανάγκη μίας άμεσης επαφής (πχ. μετά από μία \"κακή\" μέρα, που ο ένας μπορεί να χρειάζεται τον άλλο δίπλα). Εφόσον το ζευγάρι έχει συνείδηση αυτής της κατάστασης, και εφόσον χτίζεται σταδιακά η εμπιστοσύνη ανάμεσά του, ακόμα και αυτά ξεπερνιούνται.

    Κοινώς χρειάζεται μία συναισθηματική ωριμότητα η οποία όμως πρέπει να ισχύει και για τους δύο.

    Προσωπικά ξέρω κόσμο που είχε διατηρήσει σχέση από απόσταση για πολλούς μήνες, προτού τελικά μείνουν μαζί στο ίδιο μέρος και να καταλήξουν να είναι μια χαρά μαζί και αγαπημένοι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Εξαρταται την αποσταση. Αν ειναι Αμερικη Ελλαδα, σιγουρα οχι! Αν προκειται εντος Ελλάδος και υπαρχει πολυ αγαπη και εμπιστοσυνη, ναι. Παντως ειναι γενικα δυσκολο. Αν απο την αρχη ειναι εξ αποστασεως θα υπαρχει προβλημα γιατι δεν θα εχουν αναπτυχθει πολυ τα συναισθηματα που προανεφερα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καταρχην εγω ειμαι υπερ των σχεσεων που μενει ο ενας με το αλλο χωρια και σχετικα μακρια.
    Απο την αλλη ομως οταν υπαρχουν ελλειψεις υπαρχουν και προβληματα.
    Και αυτο δεν εχει να κανει ουτε με ζηλεια, ουτε με εμπιστοσυνη, ουτε με αγαπη και μισος.
    Η ελλειψη ειναι ελλειψη και οτι και να κανεις δεν την υποκαθιστας με οτιδηποτε αλλο.


    Το ζητουμενο λοιπον ειναι τι απαιτησεις στανταρ υπαρχουν και κατα ποσο αυτες καλυπτονται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Δεν την υποκαθιστας αλλά σε βοηθουν να την παλεψεις.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οταν οι ελειψεις συνεχιζουν να υπαρχουν περα απο τις αντοχες, η παλη εχει τελειωσει.
    Ακολουθει η διαλυση και στην συνεχεια η απαγοητευση....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Γι\'αυτο κι εγω μιλησα για μεγαλη αγαπη. Οταν υπαρχει αληθινη και οχι κουραφεξαλα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    με συγχωρεις αλλα και ολη την αγαπη της γης να εχεις,
    δεν μπορεις να κανεις δουλεια.
    Δεν ξερω αν πρεπει να το αναλυσω και αλλο,
    αλλα σε τετοιες περιπτωσεις η \"μεγαλη\" αγαπη κατανταει ενοχικο συνδρομο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    καλα ρε συ Krino, εισαι ο αντιρισιας εδω μεσα σε οτι και να λεμε. Ασπρο εμεις μαυρο εσυ και τουμπαλιν

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καλε συζητηση κανουμε, τι ρετσινια μου κολλησατε παλι????
    οριστε λοιπον, αφου το θες σε μια ωρα που θα παω σπιτι μου θα σου αναλυσω το σκεπτικο μου.

    Δεν ειμαι αντιρησιας καλη μου, απλα μπορει να εχω (εχεις - εχουμε) αλλη οπτικη,
    αυτο συναδει οτι ειμαι ο κακος???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by fairys
    Οι σχέσεις απο απόσταση είναι καταδικασμένες ή όχι; Μπορεί να είναι υγιείς; Έχουν μέλλον; Πιά είναι η γνώμη σας ; πραγματικά με ενδιαφέρει.

    Οι σχέσεις απο απόσταση είναι καταδικασμένες γιατί η απόσταση δεν καλύπτει βασικες ανάγκες. Μιλώντας πάντα για σχέση και όχι για συναισθήματα που πιθανόν την διέπουν. Οσο λοιπόν και να υπάρχει εκατέρωθεν καλή θέληση και πιθανόν \'\'αγάπη\'\' αυτά απο μόνα τους κάθε άλλο παρά αρκετά είναι ώστε να λειτουργήσουν τη σχέση την ίδια και να την δυναμιτίσουν μπροστά. Θα υπάρχει πάντα ημερομηνία λήξεως.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    12
    Νομίζω πως όντως όσο και να προσπαθείσουν και οι δύο και να υπάρχει αγάπη και απο τους δύο πάντα θα υπάρχουν πολλά προβλήματα και θα φτάσουν αργά ή γρήγορα στο χωρισμό. Είναι δύσκολο πιστεύω όλο αυτό γιατί αν όχι και οι δύο ο ένας θα φτάσει μια στιγμή που θα κουραστεί και θα δώσει τέρμα σε αυτή τη σχέση. Το βιώνω όλο αυτό και είναι πραγματικά πολύ δύσκολο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933

    Μιλωντας για το τι ειναι αγαπη ζωντας το σημερα

    Αφορμη με τα οσα εγραψε η gramble, θελω να προσπαθησω να προσεγγισω συναισθηματα οπως η αγαπη ο ερωτας κ.α.
    Θα κοιταξω βεβαια να μην βγω εκτος θεματος οσο μπορω τουλαχιστον.


    Τι αλλο ειναι η αγαπη σημερα, εκτος απο ενας συναισθηματικος εκβιασμος??
    Και αν ναι, για πιο λογο ειναι η επικρατεστερη μεθοδο προσεγγισης μεταξυ των φυλων?? (ετερο η ομο)

    Πιστευω οτι καταρχην δεκαετια με δεκαετια αυξανεται η ανασφαλεια και η πιεση για να αποκτησουμε μια σταθερη και μονιμη σχεση. Το αγχος και η αγωνια καθηλωνουν τον κοσμο σε μια υπερμετρη πιεση (περισσοτερο απο την πλευρα της γυναικας για λογους που θα πω παρακατω) ετσι ωστε να δηλωνεται σαν το πιο ιερο ζητημα μια πληρης και ανευ ορων υποταγη.

    Μπορει να πει καποιος οτι αυτη η υποταγη ειναι εθελοντικη.
    Μεγα ψεμα βεβαια και ισως απο τα καλυτερα του νεου αιωνα, μιας και πλεον η ανασφαλεια κυριαρχει παντου.
    Ποσο εθελοντικη μπορει να ειναι αυτη η υποταγη, οταν ολα ξεκινανε πχ απο την αδυσωπητη αναγκη ενος αντρα να κανει σεξ?? Και μαλιστα αυτο να ειναι ευκαιρο σε πρωτη ζητηση??
    Ποσο εθελοντικη ειναι αυτη η υποταγη για μια γυναικα, οταν ψαχνει απεγνωσμενα τον καταλληλο κατ αυτη συντροφο για να μπορεσει να τεκνοποιησει???

    Για ενα αντρα το κινητρο να δηλωσει την εθελοντικη υποταγη του ειναι το σεξ και κατ επεκταση η τεκνοποιηση. Για μια γυναικα δεν ειναι ετσι, γιατι σιγουρα την ενδιαφερει η σεξουαλικη απολαυση αλλα προηγηται η αγωνια η το ενδιαφερον της (ποικοιλει απο γυναικα σε γυναικα) να μπορεσει να τεκνοποιησει με ορους που θεωρει η ιδια ικανοποποιητικους.
    Χωρις να εχει σημασια η σειρα, ειναι σιγουρο οτι προκυπτει να ικανοποιηται η συνθηκη αυτη εξισου και στα δυο φυλα ειτε ετσι ειτε αλλιως, να μπορουν να ικανοποιουν τις αναγκες τους ανεμποδιστα.

    Ετσι η δηλωση υποταγης εκατερωθεν και απο τα δυο φυλα, ειναι αναποφευκτη: Λιαν συντομως μετα απο την πρωτη επαφη πρεπει να ικανοποιηθει αυτη η συνθηκη.
    Αυτο εχει φυσικα σαν συνεπεια αρκετες νεες παραμετρους στις ζωες μας. Πρεπει να ικανοποιουμε τις ματαιοδοξιες του συντροφου μας επιβεβαιωνοντας οτι συνεχιζουμε να ειμαστε υποταγμενοι προς αυτον. Το αν οι απαιτησεις αυτες ειναι υπερβολικες δεν εχει καμια σημασια. Δηλαδη αν ο συντροφος μας εχει απαιτησει να ξερει που ειμαστε ανα πασα ωρα και στιγμη αυτο χαρακτηριζεται απλα βιτσιο και φοβια η συνηθες φαινομενο ανεκτο ομως.
    Ειμαστε υποχρεωμενοι να υπερβουμε εαυτο γιατι ολα αυτα δεν γινονται για \"κακο\" σκοπο αλλα γιατι ο αλλος μας \"αγαπαει\'.
    Η συνεχεια κατα περιπτωση μπορει ειναι απο τραγικη εως και δραματικη.
    Ποσοι και ποσοι γνωστοι μας, η και εμεις οι ιδιοι δεν εχουμε ζησει εντελως αδικες σκηνες ζηλειας που το αποτελεσμα τους ηταν να μας δηλητηριαζει και να μας προκαλει τρομερη φθορα που στο τελος η λυση ηταν να καταληξουμε στους ψυχιατρους οταν το κλαμα και η απογνωση ειχαν πια στερεψει...

    Μα επιτελους ποσο γεναιοδωρο και ομορφο συναισθημα ειναι αυτη η \"αγαπη\' που συχνα πυκνα προκαλει τοσο πονο, δυστυχια και ψυχικη φθορα??? Τι ανταλαγμα δινεις για ενα χαμογελο αραγε??? με ποσους ομηρικους καυγαδες εξισσοροπειται αυτο??





    Μιλωντς παλι για αγαπη, ας δουμε πως αγαπαει η σημερινη γυναικα.
    καταρχην ειναι δεδομενο για να ειμαστε συγκεκριμενοι οτι δεν ισχυουν τα ιδια για ολα τα επιπεδα.
    Αλλιως αγαπει δηλαδη μια νεα κοπελα μετα την εφηβεια της και αλλιως μια ωριμη γυναικα που πλεον θελει να κανει παιδια.
    Η πρωτη πολυ πιθανον να μην ζηταει σχεδον τιποτα περα απο μια συντροφικοτητα. Η δευτερη αρχιζει και εχει περισσοτερες αξιωσεις. Καταρχην ειναι πολυ πιθανον αμα δεν εχεις σταθερο (η και ικανοποιητικο κατ αυτη οτι και να σημαινει αυτο) μισθο
    να μην εισαι καταλληλος. Στα ματια της προβαλει ενας αντρας που κατ αρχην το ζητουμενο ειναι κατα ποσο μπορει να μεγαλωσει το παιδι της με ασφαλεια. Η τεκνοποιηση οπως ειπα και πιο πανω ειναι μια μεγαλη πηγη ανασφαλειας στην γυναικα.
    Ολα τα υπολοιπα κριτηρια επονται αυτου σαν πιο δευτερευοντα.

    Επισης ενας αντρας, εχει αλλα κριτηρια κατα την μετεφηβικη του ηλικια και αλλα οταν θα ασχοληθει με το πως θα κανει το διαδοχο του. Αν και οι αντρες παιζουν αρκετα σε σχεση με τις γυναικες. Υπαρχουν δηλαδη αντρες που ειναι πολυ προστατευτικη και αλλοι που ειναι σε πολυ μικροτερο βαθμο.
    Παρατηρηστε στην σχεση σας (τωρινη η παλάιοτερη) οταν κοιμοσασταν με το συντροφο σας ποια θεση ειχατε στο κρεβατι. Ο συντροφος σας που κοιμαται στην θεση διπλα απο την πορτα της κρεβατοκαμαρας ειναι αρκετα προστατευτικος. Εαν κοιμαται μακρια απο αυτη λιγοτερο. Ο λογος ειναι οτι ο αντρας θεωρει το δωματιο αυτο σαν μια σπηλια και θελει να προστατευει την εισοδο της απο πιθανους εχθρους.

    Τα κριτηρια λοιπον στην πρωτη φαση ειναι περισσοτερο οπτικα ενω καθως παιρνουν τα χρονια το οπτικο υποχωρει και στη θεση του υπερισχυει αλλα εσωτερικα χαρισματα. Σπανιως δεν υπαρχουν κινητρα παροχης δικης του ασφαλειας. Ο αντρας θεωρει οτι ο σαν κυνηγος ειναι δικο του χρεος να εξασφαλιζει την τροφη τοσο την δικη του οσο και του συντροφου του.
    Μπορει να πει κανεις οτι αυτο ειναι περισσοτερο ενστικτο παρα ενα σχεδιο. Στην ουσια πιστευω οτι προκειται για μια σχεση η οποια εχει χαρακτηριστικα ανταλλαγης: η γυναικα τεκνοποιει και ο αντρας κανει τα υπολοιπα. Δεν ξερω κατα ποσο δικαιο ειναι αυτο, μπορει και να ειναι. Το ζητουμενο ειναι οτι ολα αυτα γινονται κατω απο την σκια του ηλιου και ολα βασισμενα σε ενα σχεδιο υποταγης για το οποιο το καθε μελος της σχεσης πρεπει να πληρωνει το μερος του τιμηματος που του αντιστοιχει.
    Στην εποχη που ζουμε σημερα, η αυξηση των διαζυγιων πιστευω οτι υπαρχει ακριβως γιατι πλεον υπαρχουν μελη σε μια σχεση που αρνουνται να υποκυψουν στο 100% αυτης της υποταγης για διαφορετικους λογους η καθε περιπτωση.







    Παρολα αυτα τα συναισθηματα τελικα υπαρχουν η οχι??
    Πιστευω οτι υπαρχουν αλλα καποια ειναι πλαστα καποια οχι.
    Αυτο που κατα κορον ονομαζεται αγαπη εγω το λεω ποθος για το σωμα μιας και μας ελκυει σαν τετοιο.
    Τα υπολοιπα ειναι στημενες απατεωνιες και αλυσιδες που καλως η οχι τις παιρναμε μονοι μας.
    Η μπαλα στο ποδι πλεον μεταφραζεται σαν ενα τσιγκινο στρογγυλο πραγμα που το φοραμε στο χερι, καθαρη δηλωση και με βαση νομου αιωνιας υποταγης.
    Σελιδες επι σελιδων θα μπορουσαν να γραφτουν για την ζηλεια, το φοβο μηπως χασουμε το συντροφο μας, την ανασφαλεια για το αυριο κλπ.


    Μιλωντας τωρα για τις σχεσεις σε αποσταση,
    μιλησα πιο πανω οτι αμα δεν ικανοποιουνται καποιες συνθηκες αυτες δεν επιβιωνουν. Η και ακομα αν επιβιωσουν αυτες θα ειναι τοσο καταπιεστικες που ειναι ενα ερωτημα αν αξιζουν.
    Ιδιως μιλωντας για ενα αντρα, που εξ αντικειμενου θελει να καλυψει τις σεξουαλικες του αναγκες. Ποσο μπορει να αντεξει μακρια απο το συντροφο του λοιπον???
    Και αν δεν αντεξει και εχει μια περιπετεια της μια νυχτας εχει απατησει τον συντροφο του ναι η οχι??
    Περιπλοκο ζητημα λοιπον.
    Του οποιου η προεκταση του εχει να κανει το τι σημαινει απατω τον συντροφο μου. Μα τιποτα αλλο περα οτι σπαω τα δεσμα της υποταγης μου. Βεβαια το συνηθες ειναι οτι σε μια σχεση οταν απαταει ο ενας τον αλλον (η και οι δυο χωριστα) το ζευγαρι δεν χωριζει.... γιατι ομως?? δεν αγαπιουνται αραγε πλεον?? Αυτο το πλαστο συναισθημα της αγαπης ειναι που τους ειχε ενωσει και σαν ανυπαρκτο ειναι αδυνατο να τους χωρισει. Το ζητουμενο κατα κυριο λογο ειναι να τηρηθει η συνθηκη της εξασφαλισης της εστιας. Τα λογια αγαπης απλα χρησιμευουν για να καλυπτουμε την ανεπαρκεια μας σε αυτο το επιπεδο.
    Απο την αναποδη παλι, ενα ζευγαρι που αγαπιεται απαιτει το ενα μελος στο αλλο την αποκλειστικοτητα αυτης της αγαπης με ενα απαισιο κτητικο τροπο εντελως εγωιστικο.
    Ο μυθος που υπαρχει οτι αμα αγαπας ενας συντροφο σου δεν εχεις ματια για αλλη ειναι τελειως πλαστος και υπαρχει απο τοτε που ανακαλυφθηκε η φωτια.
    Λες και ζουμε σε καποιο βουνο και δεν εχουμε επαφες με κοσμο, λες και ξαφνικα σταματησε ο χρονος απο τοτε που δηλωσαμε την υποταγη μας στο συντροφο μας.
    Ξαφνικα λοιπον ολοι οι αντρες και οι γυναικες γινανε ενα ματσο χαλια που τους απορριπτουμε με βδελυγμιας...
    Ποσο γελοιο και ψευτικο φαινεται ολο αυτο, οσο και οι ψευτικες δηλωσεις υποταγης.


    Ο Καζανταζακης το συνοψισε με ο δικο του τροπο σε μια απο τις καλυτερες φιλοσοφημενες φρασεις που γραφτηκαν ποτε,

    \"Δεν ελπίζω τίποτα δεν φοβάμαι τίποτα είμαι ελεύθερος\'

    Γιατι πραγματικα στις σχεσεις σημερα το ζητημα που τιθεται ειναι αν εισαι ελευθερος η οχι.
    Και επισης ενα ερωτημα που προκυπτει ειναι αν μπορεις να κανεις σχεσεις και να εισαι και ελευθερος ταυτοχρονα.
    Εγω απανταω πως ΝΑΙ!
    Μπορεις αρκει να αποφυγεις τις κλασικες παγιδες.
    Τις οποιες αναφερθηκα κατα πολυ πιο πανω.






    Τελος,
    οσα εγραψα ειναι προσωπικες μου αποψεις, και δεν εχουν να κανουν με τις σχεσεις που ειχα στη ζωη μου, γιατι μπορει να βρεθει καποιος εξυπνος και να μου πει οτι σε εχουν πληγωσει οι γυναικες. Ετσι ενημερωτικα, οταν πηγαινε να συμβει αυτο ειτε με απομακρυναν (και καλα εκαναν) ειτε τις απομακρυνα εγω. Φροντισα στην ζωη μου να μην δηλωσω ποτε μου υποταγη σε κανενα και για κανενα λογο.

    Καλησπερα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Δεν θα διαφωνήσω σε πολλά θέματα
    ... στην αναγκη της γυναικας να νιωσει ασφαλεια μέσα απο μια σχεση, χρήματα, παιδια (που όταν τα αποκτα μπορει να της έρθει κ μια κατάθλιψη γιατί ξαφνικά διαπίστωσε ότι κάτι λειπει...)

    .....στην ανάγκη μαντρώματος κ περιορισμου του συντροφου (ασχετα αν ο αλλος το αποδέχεται ή οχι)....

    .....στην αναγκη το εσύ να γίνει ενα με το εγώ, αδιαφορώντας στην ουσία για τον πραγματικο άλλο

    ισχύουν ναι, όλα σε μεγάλο βαθμο.

    Ομως αυτό τί σημαινει? οτι οι σχέσεις έχουν ένα πλαισιο μόνο κ ειναι αυτο που περιγράφεται?το συνηθισμενο δεν ειναι και το καθολικο. και το συνηθισμένο ειναι μια επιλογή, δεν ειναι ολες οι επιλογες.


    Τέλος, αυτο που περιγράφεται δεν ειναι αγάπη ζώντας το σήμερα (για μενα).Μα: βόλεμα ζώντας το σήμερα...Αλλοι το επιδιωκουν κ το ονειρεύονται.Γι αλλους ειναι εφιάλτης.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia

    Ομως αυτό τί σημαινει? οτι οι σχέσεις έχουν ένα πλαισιο μόνο κ ειναι αυτο που περιγράφεται?το συνηθισμενο δεν ειναι και το καθολικο. και το συνηθισμένο ειναι μια επιλογή, δεν ειναι ολες οι επιλογες.


    Τέλος, αυτο που περιγράφεται δεν ειναι αγάπη ζώντας το σήμερα (για μενα).Μα: βόλεμα ζώντας το σήμερα...Αλλοι το επιδιωκουν κ το ονειρεύονται.Γι αλλους ειναι εφιάλτης.

    Τρωγωμαι να χαρακτηρισω την απαντηση σου αλλα παρολα αυτα δεν θα το κανω.



    1. Αντι να βγαζεις συμπερασματα που υποτιθετει ειναι δικα μου θα ηταν προτιμοτερο να πεις την διαφωνια σου και μονο αυτη.
    Ας πω και εγω λοιπον την εξυπναδα μου μιας και δεν κοστιζει τιποτα.

    Το συνηθισμενο δεν ειναι το καθολικο, ειναι σιγουρα ομως το συνηθισμενο. Επισης ειναι αληθεια οτι το συνηθισμενο ειναι μια επιλογη και οχι οι επιλογες.
    Πως τα πηγα καλα??



    2. Παμε τωρα στα ονειρα,
    ονειρα βλεπει πολλα ο κοσμος οπως και εφιαλτες επισης.
    Μπορει να πει κανεις οτι μερικες φορες μπερδευονται κιολας.
    Αλλες φορες μπορεις να διαπιστωσεις οτι τα ονειρα μου ειναι ο εφιαλτης σου. Για να μην σου πω ενα καρο αλλους συνδιασμους.


    Εν κατακλειδι,
    δεν ειχα κατα νου μου εσενα σοφια οταν εγραφα το κειμενο (αν και συνειρμικα καπου περασες απο το μυαλο μου... αλλα για αλλο λογο) αλλα ουτε καποιο συγκεκριμενο ατομο.
    Επισης ποτε δεν ισχυριστηκα οτι εχω κανει στατιστικες επι του θεματος.
    Αυτο που προσπαθησα να κανω ηταν να καταγραψω τις αποψεις μου για το πως βλεπω τις ανθρωπινες σχεσεις γυρω μου εχωντας παρατηρησει εκαντονταδες ατομα τα τελευταια 20 χρονια μου.
    Δεν ξερω τι καταφερα ακριβως και ποσο ημουν καλος στην επιχερηματολογια μου αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να διαβασω διαλογο ο οποιος θα μου αντιταξει επιχειρηματα τα οποια θα μου ανατρεπουν το σκεπτικο μου.


    Δεν εχω καταλαβει αν συμφωνεις η οχι με οσα εγραψα η επισης αν συμφωνεις η απλα θελησες απεγνωσμενα να βρεις ενα σημειο διαφωνιας με το κειμενο μου και γενικοτερα με εμενα.
    Θελω παντως να σου πω οτι θα το αντεξω αν υπαρχει οντως διαφωνια και τοτε μενει να δουμε την επιχειρηματολογια της την οποια θα περιμενω ανυπομονα.


    φιλια,
    κρινο

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •