Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως? - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021
Results 301 to 312 of 312
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Πεταχτηκε να πει την βλακεια του παλι,αν και καλα σου τα πε εχεις πλασει στο μυαλο σου συγκεκριμενα προτυπα συμπεριφορας.Ενω ολοι ειμαστε διαφορετικοι.Επισης το οτι δεν εκανες κινηση και δε ρισκαρες δε σημαινει οτι πεθαινες και για αυτην.Απο εσωτερικη ανασφαλεια δεν την προσεγγισες οχι επειδη την ειχες ερωτευτει.Επισης με το να φοβασαι την καθε λεξη που θα πεις χανεται εντελως ο αυθορμητισμος σου και ουσιαστικα αλλοιωνεται ο χαρακτηρας σου.Καλυτερα απο την αρχη να ανοιγεις τα χαρτια σου ξεδιπλωνοντας τον χαρακτηρα σου γιατι και σχεση να κανεις καποια στιγμη θα καταλαβει ποιος εισαι και αν δεν της κανεις θα σε διαολοστειλει και θα σου πει και οτι εισαι κατι αλλο απο αυτο που εδειχνες.
    Οοοοχι δεν εχεις δικιο. Ισα ισα που τα εκανα χειροτερα αποκαλυπτοντας πολλα. Καλυτερα να γνωριζονται σιγα σιγα οι ανθρωποι. Η αλλη σου παρατηρηση ειναι σωστη εν μερει: Φυσικα ενιωθα ανασφαλεια, αλλα η ανασφαλεια εξαρταται απο το τι νιωθουμε για τον αλλο. Γιατι οταν εισαι ερωτευμενος σκεφτεσαι τα συναισθηματα του αλλου, και το συμφερον του αλλου, και οχι το επιθυμητο αποτελεσμα. Ετσι χανεις. Τωρα αν καποιος εχει τρελη αυτοπεποιθηση, δεν ξερω πως το αντιμετωπιζει...

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είναι κλασική τακτική του να χαλάει τα θέματα των άλλων μελών μιλώντας για τα δικά του...
    Ειναι κλασικη τακτικη σου να μου επιτιθεσαι με ροζουλι ξερατα οταν βλεπεις να μου τη λεει καποιος.

    Εγω απαντησα στο ποστ της της Ρεμεντυ: "ορεστη, εχεις συζητησει καθολου με ανδρες αυτο το θεμα;
    ΝΑΙ, οι περισσοτεροι ετσι ειναι. και εννοουμε οτι το θελουν.
    αν δεν το θελουν, μπορει να ειναι απειροι, ή να μην τους κανει κουκου, η να μην τους αρεσει η κοπελα."

    Μετα χωθηκατε οι υπολοιποι και το κανατε τουρλουμπουκι.

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οοοοχι δεν εχεις δικιο. Ισα ισα που τα εκανα χειροτερα αποκαλυπτοντας πολλα. Καλυτερα να γνωριζονται σιγα σιγα οι ανθρωποι. Η αλλη σου παρατηρηση ειναι σωστη εν μερει: Φυσικα ενιωθα ανασφαλεια, αλλα η ανασφαλεια εξαρταται απο το τι νιωθουμε για τον αλλο. Γιατι οταν εισαι ερωτευμενος σκεφτεσαι τα συναισθηματα του αλλου, και το συμφερον του αλλου, και οχι το επιθυμητο αποτελεσμα. Ετσι χανεις. Τωρα αν καποιος εχει τρελη αυτοπεποιθηση, δεν ξερω πως το αντιμετωπιζει...
    Δηλαδη θεωρεις οτι της εδειξες τον πραγματικο σου εαυτο;Ετσι οπως τα περιεγραψες πριν μονο τα αρνητικα σου εδειξες.Εσυ πιστευεις οτι εδωσες το 100% του εαυτου σου;Οταν λεμε την φραση οτι αποκαλυφθηκαν τα παντα,εννοουμε και τα θετικα μας στοιχεια τα οποια ολοι οι ανθρωποι εχουμε,αν αυτος ο ερωτας που νοιωθεις οτι σε κυριευει σε οδηγει στο να κανεις μονο λαθη τοτε καλυτερα να βαλεις ορια στα συναισθηματα σου

  4. #304
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ο Γιωργος ειναι ατενσιονχορ που κανει ακυρα σχολια ή ζηταει να σβηστουν τα δικα μου. Ας συζηταγε νορμαλ, να του απαντουσα. Αλλα εχει τα θεματακια του κι αυτος.
    Ο Γιώργος είναι από τους λίγους ανθρώπους εδώ μέσα που έχει βοηθήσει ουσιαστικά παρά πολλούς και δεν είναι προσωπική μου άποψη υπάρχουν άλλωστε στο Φόρουμ οι απόψεις και από άλλα άτομα....

    Το να μπαίνετε εσείς και να πετάτε στο άσχετο σχόλια εναντίων όχι μόνο των γυναικών, αλλά και πολλά άλλα άκυρα που έχουμε διαβάσει κατά καιρούς και να καταστρέφεται τα θέματα ,με συγχωρείς αλλά και από εμένα θα τρως όχι μια αλλά πολλές αναφορές.....

    Και εγώ στο ξανά είπα σε θεωρώ πανέξυπνο και στο ξεκαθαρίζω ,θα μπαίνω στην διαδικασία όταν πρέπει και θα με βρίσκεις απέναντι σου...
    Εδώ μέσα καταφέρατε κάποιοι να σταματήσουν να μπαίνουν πλέον άτομα που πραγματικά έχουν κάτι να δώσουν γιατι πολλοι απλα ειστε μεσα στην ηρωνεια και στην εξυπνάδα.,,

    Το σταματάω εδώ γιατί πραγματικά έχουμε χαλάσει το θέμα της κοπέλας, αλλά να το ξέρετε τουλάχιστον από εμένα ειρωνεία πλασαρατε και εξυπνάδες ,αυτό θα εισπράττετε όλοι εσείς ....

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ειναι κλασικη τακτικη σου να μου επιτιθεσαι με ροζουλι ξερατα οταν βλεπεις να μου τη λεει καποιος.

    Εγω απαντησα στο ποστ της της Ρεμεντυ: "ορεστη, εχεις συζητησει καθολου με ανδρες αυτο το θεμα;
    ΝΑΙ, οι περισσοτεροι ετσι ειναι. και εννοουμε οτι το θελουν.
    αν δεν το θελουν, μπορει να ειναι απειροι, ή να μην τους κανει κουκου, η να μην τους αρεσει η κοπελα."

    Μετα χωθηκατε οι υπολοιποι και το κανατε τουρλουμπουκι.
    Καλά κάνουν και στη λένε γιατί είσαι φάουλ και δεν σέβεσαι κανέναν... Άνοιξε δικό σου θέμα να μυξοκλαις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Είμαι χάλια πραγματικά αυτή τη στιγμή
    Τσακώθηκα με τη μητέρα μου.

    Εδώ και κάτι μέρες μιλούσα με ένα παιδί από την περιοχή μου και μου ζήτησε να βγούμε ΕΔΩ (που θα μας έβλεπε τόσος κόσμος, ελεος) και του είπα να βγούμε άλλου και εκ τότε δεν ξαναεστειλε (σιγά μην ενδιαφερόταν σοβαρά, το έλεγε ότι ήθελε κάτι σχετικά χαλαρό) .
    Και με ρώτησε κάτι για αυτόν η μάνα μου και της είπα "δεν ασχολούμαι, δεν του ξαναμιλαω) και άρχισε " γιατί δεν βγήκες;" Της εξηγώ δεν θέλω κάποιον από εδώ και άρχισε τις βλακείες της. Ότι απορριπτω και δεν κάνω υποχωρήσεις ( να ήξερε πόσες έχω κάνει) και τους διώχνω όλους με τον τρόπο μου, γιατί φοβάμαι να κάνω σχέση και βαριέμαι αμέσως.
    Ρώτησα πού είναι το κατακριτέο εφόσον δεν λέω ψέματα σε κανέναν και λέει δεν είναι φυσιολογικό να βγαίνεις μόνο για να ανεβάζεις την αυτοπεποίθηση σου και να μην θες να δώσεις τίποτα σε κανέναν άνθρωπο.
    Και λέει ότι ραντεβού της μιας φοράς κάνουν μόνο οι πληγωμένες και οι προβληματικές ( όχι ακριβώς, αλλά αυτό εννοούσε)
    Άρχισε να με συγκρίνει με τον αδερφό μου και με γνωστές που έχουν σχέσεις και πάνε διακοπές, βγαίνουν και μου λέει " δεν θες κάτι πιο σταθερό; Γιατί το διώχνεις μόνη σου;"
    Της εξηγώ ότι και να θέλω πλέον δεν βρίσκω κάτι σοβαρό και επέμεινε οτι εγώ φταίω που δεν με παίρνουν στα σοβαρά και οι άντρες αλλάζουν αν ενδιαφερθούν για κάποια.
    Δεν άντεξα τα είπα χύμα και τσουβαλατα για την πίεση που μου ασκεί και αυτή και όλοι τόσα χρόνια και λέει ότι στεναχωρήθηκε που την κατηγόρησα. Να έχω τύψεις δηλαδή κι από πάνω.

    Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι χάλια αυτή τη στιγμή, σε κατάσταση πανικού. Μου είπε ότι τα χρόνια περνάνε και δεν ζω φυσιολογικά και ότι είναι κρίμα να μην έχω μια σχέση όπως όλοι. Και ότι βγήκε τις προάλλες και έβλεπε ζευγάρια και στενοχωριόταν για εμένα.
    Κλαίω από το πρωί είμαι σε κατάσταση πανικού σκέφτομαι να κατεβάσω το τιντερ ξανά και να βγαίνω κάθε μέρα με άλλον με αλλαγμένη τακτική να δω αν θα πιάσει.
    Με τον άλλο που βγαίνω έχω ξενερώσει πλήρως αλλά τι να κάνω, στην ανάγκη θα κάνω τις κινήσεις μου κι εκεί.
    Αγχώνομαι πάρα πολύ, αυτή τη στιγμή κλαίω και νιώθω ένα μηδενικό
    Το quotαρω για να ξαναέρθει τελευταίο.
    Σας παρακαλώ πολύ μην τσακωνεστε στο θέμα μου.
    Έγραψα κάτι σοβαρό σήμερα.

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Lemonpie, εγώ το λήγω εδώ και σου ζητώ συγγνώμη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #308
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Άνοιξε νέο θέμα. Εδώ δεν νομίζω να μπει κανένας να διαβάσει.

  9. #309
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν χρειάζεται συγγνώμη, βλέπω ποιος χαλασε το θέμα και ποιοι προσπάθησαν να το μαζέψουν.
    Είμαστε εντάξει.

    Ναι, θα ανοίξω νεο

  10. #310
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν χρειάζεται συγγνώμη, βλέπω ποιος χαλασε το θέμα και ποιοι προσπάθησαν να το μαζέψουν.
    Είμαστε εντάξει.

    Ναι, θα ανοίξω νεο
    απο εδω και περα τι σκεφτεσαι να κανεις;

  11. #311
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν χρειάζεται συγγνώμη, βλέπω ποιος χαλασε το θέμα και ποιοι προσπάθησαν να το μαζέψουν.
    Είμαστε εντάξει.

    Ναι, θα ανοίξω νεο
    Για εμενα ειναι λαθος να γραφεις τοσες λεπτομερειες. Κανεις δε μπορει να σε συμβουλεψει καλα και ξοδευεις την ενεργεια σου.

  12. #312
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Δηλαδη θεωρεις οτι της εδειξες τον πραγματικο σου εαυτο;Ετσι οπως τα περιεγραψες πριν μονο τα αρνητικα σου εδειξες.Εσυ πιστευεις οτι εδωσες το 100% του εαυτου σου;Οταν λεμε την φραση οτι αποκαλυφθηκαν τα παντα,εννοουμε και τα θετικα μας στοιχεια τα οποια ολοι οι ανθρωποι εχουμε,αν αυτος ο ερωτας που νοιωθεις οτι σε κυριευει σε οδηγει στο να κανεις μονο λαθη τοτε καλυτερα να βαλεις ορια στα συναισθηματα σου
    Βαρυνα το κλιμα οταν μου ειπε οτι θα εφευγε. Θα ελειπε για ενα μηνα αλλα πιστευα οτι δεν θα την ξαναβλεπα. Τελικα επεσε καραντινα. Αυτη δεν εβλεπε τοσο σοβαρα το πραγμα μεταξυ μας. Το εβλεπε πιο αναλαφρα. Ποιος ξερει πως μπορουσε να εξελιχθει.

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 12:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 11:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 18:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-01-2010, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •