Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 312
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν εχει καμια σχεση με τις φιλες μου, οποτε δεν γνωριζει.

    Απλα, ξερει οτι δεν εχω κανει καποια σχεση.
    Ειναι 25 και εκεινος.
    Δηλαδη δεν εχω ελπιδες? θα θελει εμπειρη?
    Σιγά μην είναι ντροπαλός και προτιμάει έμπειρη. Αν είσαι και όμορφη όπως λες, του ζητάς εσύ να βγείτε και τον ενθαρρύνεις να στην πέσει, είσαι λαχείο που δεν μπορεί να βρει άλλο (τουλάχιστον στην Ελλάδα, στη βόρεια Ευρώπη που την πέφτουν συχνά οι γυναίκες είναι αλλιώς). Πιθανώς κιόλας να μην έχει κάνει τίποτα (εκτός οίκου ανοχής) και να σε φοβάται

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    ξερω πολυ καλα οτι για να συμβει κατι με τον συγκεκριμενο μονο εγω θα προσπαθησω
    το εχει πει πολλες φορες ο ιδιος οτι οσο και να του αρεσει καποια ειναι κοτα και δεν θα της την πεσει, μονο αν ειναι 10000% σιγουρος οτι τον γουσταρει(που πιστευω ουτε τοτε, απλα περιμενει να του την πεσει ευθεως η αλλη)

    και πες αποφασιζω να του την πεσω? πως να το κανω?
    τον εχω χαιδεψει μερικες φορες και δεν απλωνει χερι να ανταποδοσει, αν και το δεχεται
    μια φορα πηγα να τον φιλησω και καταλαβα οτι κα***σε, αλλα μετα το εκοψε μολις ειδε οτι το καταλαβα

    και εγω ενιωθα ασχημα και οτι δεν με θελει και οτι υστερω σε σχεση με τις αλλες που γνωριζει
    εβλεπα στο φβ τα προφιλ των συναδελφων του και εμπαινα σε συγκριση με αυτες, ελεγα μηπως του αρεσει καποια απο εκει; τι παραπανω να εχει αυτη απο εμενα;
    και οκ, η μια ηταν πολυ ομορφη, μου το ειπε πολυ προσφατα οτι του αρεσε, αλλα εχει σχεση και τωρα ζει μακρια (ευτυχως)
    ειναι πανεμορφη στο προσωπο, πιο ομορφη απο εμενα ισως , βεβαια δεν εχει τοσο ωραιο σωμα. δεν ειναι παχια, αλλα απο φωτο με μαγιο ειναι φουλ αγυμναστη και χαλαρη στο σωμα
    ι ισως ειναι για εμενα η μοναδικη μου ευκαιρια, τουλαχιστον για αυτο το διαστημα
    γιατι καποιος αλλος γνωστος που να ειναι σοβαρος δεν παιζει...
    δηλαδη, οταν τον χουφτωνεις εχει καμια αμφιβολια στις 10.000 οτι γουσταρεις;
    αν δεν ανταποκρινεται, η δεν γουσταρει, η ειναι χαζος. αλλο να μην ξερει τι θελεις, κι αλλο να τον χουφτωνεις και να στο κοβει. τι αλλο να κανεις δλδ. να τον βιασεις;;;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Σιγά μην είναι ντροπαλός και προτιμάει έμπειρη. Αν είσαι και όμορφη όπως λες, του ζητάς εσύ να βγείτε και τον ενθαρρύνεις να στην πέσει, είσαι λαχείο που δεν μπορεί να βρει άλλο (τουλάχιστον στην Ελλάδα, στη βόρεια Ευρώπη που την πέφτουν συχνά οι γυναίκες είναι αλλιώς). Πιθανώς κιόλας να μην έχει κάνει τίποτα (εκτός οίκου ανοχής) και να σε φοβάται
    Καλά, αυτό που λες με τις Ευρωπαίες ισχύει και το λέει και ο ίδιος.
    Αφού λέει σκέφτεται να πάει εξωτερικό και γι αυτό το λόγο.
    Πάντως συχνά πυκνά παραπονιέται ότι εμείς οι Ελληνίδες δεν κάνουμε ποτέ κίνηση.
    Και για τον εαυτό του λέει πως ποτέ δεν θα την έπεφτε σε ωραία, μόνο σε μέτρια.

    Δεν πρέπει να κάνει κι αυτός όμως, κάτι εκτός από μερικά δειλα κοπλιμεντα;
    πχ. μου ειπε οτι φανταζεται πως φιλαω πολυ ωραια και του κανω μεταξυ σοβαρου και αστειου "θες να δεις" και κομπλαρε , εκανε οτι δεν το ακουσε
    φοβος ειναι αυτο ή απορριψη?

    αν του στειλω καμια φωτο με μαγιο θα ξυπνησει ή θα κομπλαρει χειροτερα;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, οταν τον χουφτωνεις εχει καμια αμφιβολια στις 10.000 οτι γουσταρεις;
    αν δεν ανταποκρινεται, η δεν γουσταρει, η ειναι χαζος. αλλο να μην ξερει τι θελεις, κι αλλο να τον χουφτωνεις και να στο κοβει. τι αλλο να κανεις δλδ. να τον βιασεις;;;
    καλα δεν τον χουφτωσα
    τον χαιδεψα στο γονατο

    μερικες φορες εχουμε αγκαλιαστει και ειχε κα***σει
    οταν καταλαβαινει οτι γινεται αντιληπτο αυτο, απομακρυνεται, σαν να ντρεπεται

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Αρχικά μην διαστρεβλώνεις το παρελθόν σου. Ή πες του το όλο, όπως έγινε ή μην του το λες καθόλου. Μην του λες ψέματα, μην τα μπερδεύεις. Απλά, μην τον κοροϊδεύεις!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Μπορεί να μη σε θέλει τελικά, όχι γιατί δεν του αρέσεις, αλλά γιατί πιστεύει ότι είσαι out of his league και έχει κόμπλεξ ή πιστεύει ότι θα στην πέφτουν πολλοί και θα τον απατήσεις. Συμβαίνουν κι αυτά! Έτσι σκέφτονται πολλοί άντρες. Ειδικά αν έτσι όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα έχει φάει κλάσιμο από πολύ λιγότερο όμορφες από σένα, θα λέει "πού πας ρε καραμήτρο με αυτήν την όμορφη?"

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Σου έχουμε πει πολλές φορές ότι κάνεις αντικρουόμενα πράγματα....
    Από τη μια σου άρεσει και φασωνεσαι μαζί του.... από την άλλη παίζεις και με άλλους και πας και του τα λες...
    Πώς να σε πάρει σοβαρά ;;;;από τη μια λες του στέλνεις φωτο με μαγιό ενώ είστε φλου και δεν σου έχει εκφράσει κανένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον και λες ότι " δεν πειράζει ας με έχει και για να περνάει καλά" και από την άλλη κλαις και παραπονιέσαι ότι δεν υπάρχουν σωστοί άντρες....οτι είσαι κορίτσι της σχέσης και στη πέφτουν όλα τα λιγουρια κτλ

    Κανείς αντιθετικα πράγματα και ο άλλος βλέπει ότι αλλού πατάς και ότι αλλού βρίσκεσαι

    Αν πράγματικα θες να κάνεις σχέση....δειξε κορίτσι άξιο εμπιστοσύνης....εστιασε σε ένα άτομο κάθε φορά που σου αρέσει....παρε το χρόνο σου να δεις τι θέλει ο άλλος και πως ανταποκρίνεται και πες του τι θες από τη ζωή σου και μείνε σταθερή σε αυτό

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Almalexia View Post
    Αρχικά μην διαστρεβλώνεις το παρελθόν σου. Ή πες του το όλο, όπως έγινε ή μην του το λες καθόλου. Μην του λες ψέματα, μην τα μπερδεύεις. Απλά, μην τον κοροϊδεύεις!
    Δεν το έκανα τόσο με σκοπό να κρύψω κάτι, απλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να ξέρει ο άλλος τα πάντα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Μπορεί να μη σε θέλει τελικά, όχι γιατί δεν του αρέσεις, αλλά γιατί πιστεύει ότι είσαι out of his league και έχει κόμπλεξ ή πιστεύει ότι θα στην πέφτουν πολλοί και θα τον απατήσεις. Συμβαίνουν κι αυτά! Έτσι σκέφτονται πολλοί άντρες. Ειδικά αν έτσι όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα έχει φάει κλάσιμο από πολύ λιγότερο όμορφες από σένα, θα λέει "πού πας ρε καραμήτρο με αυτήν την όμορφη?"
    Η πρώην που τον απατησε ήταν μέτρια κιολας.
    Το είπε και ο ίδιος ότι δεν την έβρισκε ιδιαίτερα όμορφη
    Και λέει δεν θα την έπεφτε ποτέ σε όμορφη, γιατί κομπλαρει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Σου έχουμε πει πολλές φορές ότι κάνεις αντικρουόμενα πράγματα....
    Από τη μια σου άρεσει και φασωνεσαι μαζί του.... από την άλλη παίζεις και με άλλους και πας και του τα λες...
    Πώς να σε πάρει σοβαρά ;;;;από τη μια λες του στέλνεις φωτο με μαγιό ενώ είστε φλου και δεν σου έχει εκφράσει κανένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον και λες ότι " δεν πειράζει ας με έχει και για να περνάει καλά" και από την άλλη κλαις και παραπονιέσαι ότι δεν υπάρχουν σωστοί άντρες....οτι είσαι κορίτσι της σχέσης και στη πέφτουν όλα τα λιγουρια κτλ

    Κανείς αντιθετικα πράγματα και ο άλλος βλέπει ότι αλλού πατάς και ότι αλλού βρίσκεσαι

    Αν πράγματικα θες να κάνεις σχέση....δειξε κορίτσι άξιο εμπιστοσύνης....εστιασε σε ένα άτομο κάθε φορά που σου αρέσει....παρε το χρόνο σου να δεις τι θέλει ο άλλος και πως ανταποκρίνεται και πες του τι θες από τη ζωή σου και μείνε σταθερή σε αυτό
    Δεν έχω φασωθει μαζί του. Απλώς προσπάθησα να δείξω ενδιαφέρον.
    Και αφού δεν συνέβαινε τίποτα και ήμασταν φίλοι, μπορούσα πολύ άνετα να του πω για τον άλλο. Ήθελα να κόψω και αντιδράσεις.

    Φωτό με μαγιό δεν του έχω στείλει. Είχα βάλει μια φορά σε στορι μου και ενώ την είχε δει αμέσως , μου απάντησε τα ξημερώματα ( δηλαδή ξαναμπήκε να την δει) . Σε εκείνον δεν έχω στείλει, το σκέφτομαι...

    Αυτό κάνω τωρα, όπως μου είπατε. Ασχολούμαι μόνο με έναν.
    Όμως εχω ανασφάλεια πως αν κάτι δεν πάει καλά θα πρέπει από την αρχή να βρω άλλον να ασχοληθώ. Σαν να μην έχω δεύτερη επιλογή.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    καλα δεν τον χουφτωσα
    τον χαιδεψα στο γονατο

    μερικες φορες εχουμε αγκαλιαστει και ειχε κα***σει
    οταν καταλαβαινει οτι γινεται αντιληπτο αυτο, απομακρυνεται, σαν να ντρεπεται
    το κ^^^μα να μην το υπολογιζεις, γιατι ειναι μια αντανακλαστικη αντιδραση στους ανδρες με την επαφη, ειδικα σε αυτες τις ηλικιες που λες. δεν χρειαζεται να γουσταρουν καποια.. μπορει και με επαφη με ανδρα η με επιπλο να κ..σει. δεν σημαινει ουτε οτι γουσταρει ανδρες, ουτε οτι θα εκανε κατι.

    εγω, το χαδι εστω και στο γονατο, το θεωρω πολυ ξεκαθαρο μηνυμα οτι γουσταρεις, τι να σου πω...
    μα τι λογο εχεις να στειελις φωτο με μαγιω, οταν φωτο με μαγιω δημοσιευεις στο φμ;
    το χαδι ειναι πολυ πιο σοβαρο μηνυμα.
    εσυ θελεις να σου πει οτι εισαι ωραια; οχι. αυτο που θελεις ειναι να κανει κινηση. ε, δεν θα την κανει επειδη στελνεις φωτο με μαγιω.
    και γιατι εχεις στο μυαλο σου οτι πρεπει να τον στριμωξεις. αυτο που πρεπει ειναι να βγειτε κι αλλες φορες ΜΟΝΟΙ σε πρωτη φαση. ποσες φορες εχετε βγει μονοι; ανταποκρινεται οταν του λες να βγειτε οι δυο σας; το προτεινει ποτε ο ιδιος;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Πότε το προτείνω εγώ και πότε εκείνος.
    Συνήθως εναλλάξ πάει.
    Αλλά δεν έχουμε βγει ποτέ σταθερά για καιρό, γιατί έγιναν αυτά που είπα και στο πρώτο ποστ.
    Παλιά βγαίναμε με παρέα και εκείνος είχε προτείνει πρώτος να βγούμε οι δύο μας αλλά το κάνει πολύ δειλά ακόμα και τώρα , δηλαδή με φράσεις " αν θες να βγούμε" και τέτοια

    Ε δεν θα δελεαστει αν του στείλω φωτό με μαγιό;
    Πόσες σαν εμένα θα του έχουν στείλει;
    Εδώ έχει φάει κέρατο και μερικές χυλοπιτες από μέτριες

  13. #28
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πότε το προτείνω εγώ και πότε εκείνος.
    Συνήθως εναλλάξ πάει.
    Αλλά δεν έχουμε βγει ποτέ σταθερά για καιρό, γιατί έγιναν αυτά που είπα και στο πρώτο ποστ.
    Παλιά βγαίναμε με παρέα και εκείνος είχε προτείνει πρώτος να βγούμε οι δύο μας αλλά το κάνει πολύ δειλά ακόμα και τώρα , δηλαδή με φράσεις " αν θες να βγούμε" και τέτοια

    Ε δεν θα δελεαστει αν του στείλω φωτό με μαγιό;
    Πόσες σαν εμένα θα του έχουν στείλει;
    Εδώ έχει φάει κέρατο και μερικές χυλοπιτες από μέτριες
    Με του να του στείλεις φώτο με μαγιό τι ακριβώς θα κερδίσεις; δεν κατάλαβα γιατί κόλλησες εκεί.

    Αμα θέλεις να βγείτε, να του το προτείνεις. Και αν φας χυλόπιτα, έφαγες. Και αυτά μεσα στην ζωή είναι

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    lemonpie επανηλθες βλεπω
    εσυ εκει που σου ζητουσαν φωτογραφια τα αγορια με μαγιο,τωρα θα τους στελνεις εσυ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    εμένα που δεν έχει συμβεί τίποτα καλό στα ερωτικά δεν είναι τόσο απλό. Θα θεωρήσω παλι ότι δεν είμαι για αυτά, δεν αξίζω κανενός την προσοχή και θα απογοητευτω. Και είναι κρίμα γιατί έχω κάνει πολλές προσπαθειες ώστε να κερδίσω την προσοχή των αντρων τη στιγμή που άλλες είχαν αυτή την προσοχή από την εφηβεία, επαναπαυτηκαν και έγιναν σαν να έχουν γεννήσει τρία παιδιά.

    Του το έχω προτείνει να βγούμε και δέχεται. Και εκείνος μου έχει προτείνει.

    Φωτό με μαγιό έχω στο φβ και στο ινστα αλλά δεν φαίνεται όλο το σώμα.
    Επειδή τελευταία ανταλλάζουμε φωτό θέλω να του στείλω και μια με μαγιό ολόσωμη (δήθεν για να δείξω ότι είμαι στην παραλία) γιατί δεν με έχει δει έτσι και θέλω να δελεαστει. Να σκεφτεί ότι θα είναι βλακεία να χάσει τέτοια ευκαιρία


    Σε αυτόν θέλω να στείλω γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση το επιθυμώ και γιατί εδώ έχω ίσως κάποιες περισσότερες πιθανότητες για σχέση

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 11:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 10:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 17:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 14:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 07-01-2010, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •