Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 312
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Από τη μία λες ότι θέλεις κάποιον να μη σε βλέπει σαν ένα κομμάτι κρέας, από την άλλη θες εσύ να πουλήσεις τον εαυτό σου σαν ένα κομμάτι κρέας και δεν μπορείς με τίποτα να το καταλάβεις.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Από τη μία λες ότι θέλεις κάποιον να μη σε βλέπει σαν ένα κομμάτι κρέας, από την άλλη θες εσύ να πουλήσεις τον εαυτό σου σαν ένα κομμάτι κρέας και δεν μπορείς με τίποτα να το καταλάβεις.
    Ο συγκεκριμένος δεν είναι τύπος που θα με δει σαν ένα κομμάτι κρέας.
    Αλλά ακόμα και να μην τρελαίνεται για εμένα και να με γουστάρει μόνο σεξουαλικά , ακόμα κι έτσι καλύτερα θα μου φερθεί γιατί ξέρει να κρατάει τα προσχήματα και να μην φέρεται στις κοπέλες σαν αποθήκες σπέρματος.
    Οπότε σε αυτόν έχω κάποιες πιθανότητες να πιάσει τόπο η φωτό και να έχω σχέση

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άρα επανερχόμαστε ότι θες κάποιον για τα προσχήματα κι όχι για την ουσία.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άρα επανερχόμαστε ότι θες κάποιον για τα προσχήματα κι όχι για την ουσία.
    Θέλω κάποιον που να μου φέρεται με το στοιχειώδη σεβασμό, να βγαίνουμε, να κάνουμε πράγματα μαζί και να περνάμε καλά. Να έχει τρόπους, να ξέρει να μιλήσει και να με ελκύει.
    Ο συγκεκριμένος μου δημιουργεί την επιθυμία να στείλω φωτό κλπ πράγματα που με άλλους δεν γουσταρα σε καμία περίπτωση γιατί δεν μου άρεσαν και τοσο. Επίσης είναι άτομο που γνωρίζω και αισθάνομαι ασφάλεια.
    Από εκεί και πέρα δεν ζήτησα ούτε τον τρελό έρωτα ούτε γάμους και παιδιά (δεν θέλω να παντρευτώ ούτε να κάνω παιδιά)

    Δεν μπορώ να καταλάβω , ζητάω κάτι παράλογο;
    Και τα ιδανικά μου τα έχω κατεβάσει αρκετά.
    Που στο κάτω κάτω εγώ έχω φροντίσει να αποκτήσω κάποια προσόντα ώστε να μην συμβιβάζομαι

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλω κάποιον που να μου φέρεται με το στοιχειώδη σεβασμό, να βγαίνουμε, να κάνουμε πράγματα μαζί και να περνάμε καλά. Να έχει τρόπους, να ξέρει να μιλήσει και να με ελκύει.
    Ο συγκεκριμένος μου δημιουργεί την επιθυμία να στείλω φωτό κλπ πράγματα που με άλλους δεν γουσταρα σε καμία περίπτωση γιατί δεν μου άρεσαν και τοσο. Επίσης είναι άτομο που γνωρίζω και αισθάνομαι ασφάλεια.
    Από εκεί και πέρα δεν ζήτησα ούτε τον τρελό έρωτα ούτε γάμους και παιδιά (δεν θέλω να παντρευτώ ούτε να κάνω παιδιά)

    Δεν μπορώ να καταλάβω , ζητάω κάτι παράλογο;
    Και τα ιδανικά μου τα έχω κατεβάσει αρκετά.
    Που στο κάτω κάτω εγώ έχω φροντίσει να αποκτήσω κάποια προσόντα ώστε να μην συμβιβάζομαι
    τπτ παραλογο δεν ζητας, απλα δεν ξερεις να φερθεις.
    φερεσαι σπασμωδικα.
    βγηκες με τον ανθρωπο που θα σε εβλεπε σαν ανθρωπο κι αρχισες να του λες μαλακιες για αλλους και τον ξενερωσες.

    ξαναβρεθηκατε, ειναι ο μονος που δεν σε εχει δει σαν κρεας και κανεις τα αδυνατα- δυνατα να σε δει σαν κρεας.
    σου λεει οτι με τπτ δεν θα εκανε κινηση και ειναι ντροπαλος, κι εσυ τουσ τελνεις "γυμνα". ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΓΥΜΝΑ ΚΟΠΕΛΙΑΑΑΑ ΞΥΠΝΑΑΑΑ!!! ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΘΕΛΕΙ!!
    συνεχισε τις εξοδους, πλησιασε τον σαν ανθρωπο. ασε τις μαλακιες με τις εμπειριες και με τα μαγιω.
    να μιλησεις δεν μπορεις; να πλησιασεις εναν ανθρωπο; μονο να του δειχνεις το σωμα σου ξερεις;
    μαλλον αυτο συμβαινει, γιατι ουτε με τις γυναικες τα πας καλα. εισαι περιχαρακωμενη σταν λανθασμενα πραγματα που εχεις στο μυαλο σου και δεν μπορεις να επικοινωνησεις με αλλους.
    κανεις τα εντελως αντιθετα απο αυτα που λες οτι θελεις.
    γι αυτο φευγουν ΟΛΟΙ.
    και οι λιγουρηδες και οι σοβαροι.
    γιατι ουτε σεξουαλα εισαι, ουτε σοβαρη. αυτοσχεδιαζεις ατσαλα, χωρις να ξερεις να φερθεις. ​ή μαλλον, εισαι σοβαρη και τους παριστανεις την σεξουαλα. κι οταν υπποκρινεσαι, φαινεται αχαρο..
    κανεις στον καθενα τα εντελως αντιθετα απο αυτα που θα ηθελε. γι αυτο φευγουν.
    συγκεντρωσου...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τπτ παραλογο δεν ζητας, απλα δεν ξερεις να φερθεις.
    φερεσαι σπασμωδικα.
    βγηκες με τον ανθρωπο που θα σε εβλεπε σαν ανθρωπο κι αρχισες να του λες μαλακιες για αλλους και τον ξενερωσες.

    ξαναβρεθηκατε, ειναι ο μονος που δεν σε εχει δει σαν κρεας και κανεις τα αδυνατα- δυνατα να σε δει σαν κρεας.
    σου λεει οτι με τπτ δεν θα εκανε κινηση και ειναι ντροπαλος, κι εσυ τουσ τελνεις "γυμνα". ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΓΥΜΝΑ ΚΟΠΕΛΙΑΑΑΑ ΞΥΠΝΑΑΑΑ!!! ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΘΕΛΕΙ!!
    συνεχισε τις εξοδους, πλησιασε τον σαν ανθρωπο. ασε τις μαλακιες με τις εμπειριες και με τα μαγιω.
    να μιλησεις δεν μπορεις; μονο να του δειχνεις το σωμα σου ξερεις;
    κανεις τα εντελως αντιθετα απο αυτα που λες οτι θελεις.
    γι αυτο φευγουν ΟΛΟΙ.
    και οι λιγουρηδες και οι σοβαροι.
    γιατι ουτε σεξουαλα εισαι, ουτε σοβαρη. αυτοσχεδιαζεις ατσαλα, χωρις να ξερεις να φερθεις.
    κανεις στον καθενα τα εντελως αντιθετα απο αυτα που θα ηθελε. γι αυτο φευγουν.
    συγκεντρωσου...
    Τι πάει να πει δεν είμαι σεξουαλα;

    Δεν θα του έστελνα προκλητική φωτό με στήσιμο άσχημο και πρόστυχο.
    Απλά να δει το σώμα μου, να με δει σαν γυναίκα . Κακό είναι κι αυτό;

    Μιλάμε , μου έχει πει τι θέλει ακριβώς από μια κοπέλα και από μια σχέση αλλά λέει κι ότι δεν την πέφτει ποτέ και ντρεπεται.
    Τι να κάνω τώρα εγώ για αυτό?

    Μια χαρά μιλάμε δεν έχω πρόβλημα. Και ξέρει να μιλήσει πολύ καλύτερα από όλους.
    Στο κάτω κάτω αν δεν ήθελε να κάνω κάτι με άλλον ας μου την έπεφτε εκείνος.
    Μόνο τσατιζεται και όταν λέω για άλλους θέλει να βλέπει πως είναι. Κι όταν τους θάψω σιγονταρει και πετάει κακίες.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσύ δεν καταλαβαίνεις με τίποτα ρε κοπελιά...
    Κρίμα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τι πάει να πει δεν είμαι σεξουαλα;

    Δεν θα του έστελνα προκλητική φωτό με στήσιμο άσχημο και πρόστυχο.
    Απλά να δει το σώμα μου, να με δει σαν γυναίκα . Κακό είναι κι αυτό;

    Μιλάμε , μου έχει πει τι θέλει ακριβώς από μια κοπέλα και από μια σχέση αλλά λέει κι ότι δεν την πέφτει ποτέ και ντρεπεται.
    Τι να κάνω τώρα εγώ για αυτό?

    Μια χαρά μιλάμε δεν έχω πρόβλημα. Και ξέρει να μιλήσει πολύ καλύτερα από όλους.
    Στο κάτω κάτω αν δεν ήθελε να κάνω κάτι με άλλον ας μου την έπεφτε εκείνος.
    θα πει, οτι δεν θελεις αμεσα σεξ! δεν ειναι το σεξ το θεμα σου . και πλασαρεσαι σαν σεξουαλα. δεν εισαι.
    γι αυτο μπλοκαρουν . ουτε οι σοβαροι μενουν ουτε οι λιγουρηδες. εισαι ατολμη για λιγουρηδες και οτι ναναι για τους σοβαρους, σαν αυτον που συζηταμε εδω.
    ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, λες να μηνε χει καταλαβει οτι εισαι γυναικα;. αφου ε χει δει τα "γυμνα" σου. τι παραπανω να δει; μηπως εισαι μασκαρεμενος μπετατζης;

    ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ! ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΨΥΧΙΚΑ, ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ, ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. εσυ ξερεις μονο να κανεις γυμναστικη και εμτα να δειχνεις μαγιω.
    αυτο ειναι κατι επιφανειακο, που δεν καλυπτει εναν "σοβαρο" ανδρα. θελει και επικοινωνια.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν μιλατε 'Μια χαρα". αν μιλουσατε μια χαρα, τωρα θα εισασταν μαζι. εκτος αν δεν σε γουσταρει.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    δεν ειναι το σεξ το θεμα σου . και πλασαρεσαι σαν σεξουαλα. δεν εισαι.
    γι αυτο μπλοκαρουν . ουτε οι σοβαροι μενουν ουτε οι λιγουρηδες. εισαι ατολμη για λιγουρηδες και οτι ναναι για τους σοβαρους, σαν αυτον που συζηταμε εδω.
    ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, λες να μηνε χει καταλαβει οτι εισαι γυναικα;. αφουε χει δει τα "γυμνα" σου. τι παραπανω να δει; μηπως εισαι μασκαρεμενος μπετατζης;

    ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ! ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΨΥΧΙΚΑ, ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ, ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. εσυ ξερεις μονο να κανεις γυμναστικη και εμτα να δειχνεις μαγιω.
    αυτο ειναι ακτι επιδερμικο, που δεν καλυπτει εναν "σοβαρο" ανδρα. θελει και επικοινωνια.[/QUOTE]

    Δεν έχει δει τίποτα γυμνό.
    Κάτι φωτό που έχω ανεβάσει με μαγιό δεν φαίνεται όλο το σώμα.

    Όταν λες να τον πλησιάσω ψυχικά τι εννοείς;

    Εγώ προσπαθώ να του ανεβάσω την αυτοπεποίθηση του λέω ότι είναι όμορφος και σοβαρό παιδι και τελευταία είπα ότι ένα σοβαρό παιδι θέλω και αν το γνωρίσω δεν θα αφήσω να πάει χαμένο. Μάλιστα στην τηλευταια μας έξοδο έτυχε να πέσουμε πάνω σε έναν που είχα κάνει κάτι και του είπα μετά " εσύ είσαι ωραιότερος από αυτόν" και του άρεσε. Πήρε θάρρος και έλεγε " ε ναι καλά λες αυτός είναι πολύ ψηλός και άχαρος" ( αν και έχουν περίπου το ίδιο ύψος)

    Δεν σε αδικώ που λες ότι ξέρω μόνο να δείχνω το σώμα μου. Αλλά όταν δεν έχεις πάρει συναίσθημα και δεν έχεις κανει σχέσεις δεν ξέρεις από κάποια πράγματα. Λογικό δεν είναι;

    Γι αυτό πολλές φορές τα βάζω με τον εαυτό μου και αισθάνομαι άχρηστη

    Επίσης που είναι το κακό στο να μην θέλω σεξ άμεσα; Το να μην θες να κάτσεις αμέσως σε κάποιον σε κάνει μη θυληκη; Δεν αποκλείω τίποτα σε περίπτωση που γουσταρα κάποιον θα έκανα σεξ από πολύ νωρίς, αν μου άρεσε και ένιωθα ασφάλεια και ότι έχουμε σχέση κι όχι να με πηδήξει και να φύγει.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μιλατε 'Μια χαρα". αν μιλουσατε μια χαρα, τωρα θα εισασταν μαζι. εκτος αν δεν σε γουσταρει.
    Όντως δεν έχουμε μιλήσει μια χαρά γιατί μεσολάβησαν όλα αυτά.
    Μια χαρά μιλήσαμε την τελευταία φορά που είπα ότι σοβαρευτηκε και έκοψε τα ψέματα

  12. #42
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τι πάει να πει δεν είμαι σεξουαλα;

    Δεν θα του έστελνα προκλητική φωτό με στήσιμο άσχημο και πρόστυχο.
    Απλά να δει το σώμα μου, να με δει σαν γυναίκα . Κακό είναι κι αυτό;

    Μιλάμε , μου έχει πει τι θέλει ακριβώς από μια κοπέλα και από μια σχέση αλλά λέει κι ότι δεν την πέφτει ποτέ και ντρεπεται.
    Τι να κάνω τώρα εγώ για αυτό?

    Μια χαρά μιλάμε δεν έχω πρόβλημα. Και ξέρει να μιλήσει πολύ καλύτερα από όλους.
    Στο κάτω κάτω αν δεν ήθελε να κάνω κάτι με άλλον ας μου την έπεφτε εκείνος.
    Μόνο τσατιζεται και όταν λέω για άλλους θέλει να βλέπει πως είναι. Κι όταν τους θάψω σιγονταρει και πετάει κακίες.
    Γυναίκα ξέρει οτι εισαι, δεν χρειάζεται να του στείλεις φώτο με μαγιό για να το καταλάβει. Μην προσπαθεις να καλύψεις τις δικές σου ανασφαλειες λέγοντας χαζες δικαιολογίες.

    Θα ηταν χαζός αν δεν έχει καταλάβει οτι τον θέλεις.χαιδεματα,υπονοούμε να κτλ.
    Ίσως απλά δεν του άρεσεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δηλαδή γιατί να μην του αρέσω? Δεν καταλαβαίνω?
    Ύστερω σε κάτι?
    Ή θα έχει κάθε μέρα τέτοιες ευκαιρίες? Το λέει και μόνος του ότι θέλει κάποια.

    Θα το πάρω σαν αποτυχία να μην με θέλει ούτε κάποιος που τρώει χυλοπίτες από μέτριες

    Και εγώ δηλαδή πως θα αποκτήσω σχέση;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Βασικά μια φορά τον χάιδεψα.

    Υπονοούμενα λέει και εκείνος, αλλά δεν μου αρκούν.
    Πρέπει εγώ να προσπαθώ γιατί δεν θα κάνει κάτι παραπάνω και το τονίζει κάθε φορά που βρισκόμαστε ότι δεν την πέφτει

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Γυναίκα ξέρει οτι εισαι, δεν χρειάζεται να του στείλεις φώτο με μαγιό για να το καταλάβει. Μην προσπαθεις να καλύψεις τις δικές σου ανασφαλειες λέγοντας χαζες δικαιολογίες.

    Θα ηταν χαζός αν δεν έχει καταλάβει οτι τον θέλεις.χαιδεματα,υπονοούμε να κτλ.
    Ίσως απλά δεν του άρεσεις.
    Ποιες είναι δηλαδή οι ανασφάλειες μου που πάω να κάλυψω;

    Το ξέρει ότι είναι γυναίκα αλλά με γνώρισε αρχικά ως φίλη. Δεν θέλω να με βλέπει ως φίλη αλλά ως θηλυκό που μπορεί να κάνει κάτι . Αυτό εννοώ

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 12:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 11:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 18:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-01-2010, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •