Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως? - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 271 to 285 of 312
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ισχυει. Εχουμε και καρδια, οχι μονο ******.

    Ολες ιδιες ειστε. Επιβεβαιωνομαι,
    ορεστη, διεψευσε με αν κανω λαθος, αλλα δεν ειχες σεξουαλικες εμπειριες με γυναικες μεχρι τωρα. επομενως, ανηκεις σε αυτους που λεω "παρθενους η πολυ απειρους", που σαφως δεν θελουν αμεσο σεξ με την οποιαδηποτε...

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    νιωθω καλυτερα με τον εαυτο μου μετα απο συζητησεις εδω και απο καποια ραντεβου με ψυχολογο
    δεν κρυβω οτι φοβαμαι να συναναστραφω και πως θα με αντιμετωπισουν, αλλα δεν υπαρχει αλλος δρομος πλεον
    πολυ χαιρομαι γι αυτο.
    εχεις τακτικες συναντησεις με ψυχολογο, η μιλας για 1-2 συζητησεις που ειχες στην καραντινα,μεσω σκαιπ;

    ναι, πιστεψε με οτι δεν υπαρχει αλλος υγιης δρομος απο την κοινωνικοποιηση, για πολλους λογους. οχι μονο για να βρεις μια σχεση. αναμενομενο να δισταζεις και να ντρεπεσαι, αλλα θα το ξεπερασεις σιγα σιγα.

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πολυ χαιρομαι γι αυτο.
    εχεις τακτικες συναντησεις με ψυχολογο, η μιλας για 1-2 συζητησεις που ειχες στην καραντινα,μεσω σκαιπ;

    ναι, πιστεψε με οτι δεν υπαρχει αλλος υγιης δρομος απο την κοινωνικοποιηση, για πολλους λογους. οχι μονο για να βρεις μια σχεση. αναμενομενο να δισταζεις και να ντρεπεσαι, αλλα θα το ξεπερασεις σιγα σιγα.
    Κάναμε κι άλλες τρεις συναντήσεις.
    Αυτό που με φοβίζει είναι να μην πληγωθώ πάλι
    Και έχω και το άγχος μην είμαι αδιάφορη όταν αρχίσουν να λένε για σοβαρές σχέσεις.
    Επίσης οι περισσότεροι στην ηλικία μου βλέπω ότι δεν κάνουν τίποτα άλλο πέρα από σειρές και ταινίες. Κι εγώ δεν βλέπω τίποτα από αυτά....
    Σπάνια θα δεις κάποιον νέο να διαβάζει βιβλία ή να γυμνάζεται.
    Θα προσπαθήσω όμως έχεις δίκιο.
    Και ακόμα και να μην κολλάω ιδιαίτερα θα τους κρατήσω σαν δρόμο για νέες γνωριμίες

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ορεστη, διεψευσε με αν κανω λαθος, αλλα δεν ειχες σεξουαλικες εμπειριες με γυναικες μεχρι τωρα. επομενως, ανηκεις σε αυτους που λεω "παρθενους η πολυ απειρους", που σαφως δεν θελουν αμεσο σεξ με την οποιαδηποτε...
    Ευχαριστω που συνεχιζεις να με επιβεβαιωνεις.

    Οχι κυρια μου. Υπαρχουν και αλλοι λογοι να μην θελει ενας αντρας αμεσο σεξ. Τα ειχα εξηγησει αναλυτικα στην αρχη.

    Ετσι νομιζε και η καημενουλα η φιλη μου. Οτι αρκουσε να βγουμε για να κανω κινηση. Ετσι ειναι αντρες. Λενε ναι ειμαστε φιλοι και περιμενουν αφορμη να χουφτωσουν.

    Με τετοιους εχετε συνηθισει να βγαινετε, τετοιες προσδοκιες εχετε. Σας καταλαβαινω.

    Δε μου τα ειπατε αυτα οταν επρεπε ομως. Αλλα ελεγες ρεμεντυ.

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Υπαρχει διψηφιος αριθμος ποστ που μου λετε οτι οι περισσοτερες γυναικες δε γουσταρουν τους πεφτουλες, οτι το πρωτο ραντεβου ειναι διερευνητικο, και τωρα μου λρς οτι οποιος δε θελει αμεσο σεξ ειναι παρθενος!!!!!

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ευχαριστω που συνεχιζεις να με επιβεβαιωνεις.

    Οχι κυρια μου. Υπαρχουν και αλλοι λογοι να μην θελει ενας αντρας αμεσο σεξ. Τα ειχα εξηγησει αναλυτικα στην αρχη.

    Ετσι νομιζε και η καημενουλα η φιλη μου. Οτι αρκουσε να βγουμε για να κανω κινηση. Ετσι ειναι αντρες. Λενε ναι ειμαστε φιλοι και περιμενουν αφορμη να χουφτωσουν.

    Με τετοιους εχετε συνηθισει να βγαινετε, τετοιες προσδοκιες εχετε. Σας καταλαβαινω.

    Δε μου τα ειπατε αυτα οταν επρεπε ομως. Αλλα ελεγες ρεμεντυ.
    ορεστη, εχεις συζητησει καθολου με ανδρες αυτο το θεμα;
    ΝΑΙ, οι περισσοτεροι ετσι ειναι. και εννοουμε οτι το θελουν.
    αν δεν το θελουν, μπορει να ειναι απειροι, ή να μην τους κανει κουκου, η να μην τους αρεσει η κοπελα.
    αυτο δεν σημαινει και οτι θα απλωσουν αν δεν παρουν το οκ. ή οτι θα γινουν πιεστικοι αν τους πει οχι η κοπελα. αλλα την κινηση θα την κανουν σχετικα συντομα, οι περισσοτεροι.
    δεν μιλαμε για φιλους, εδω. αλλο πραγμα η φιλια. μιλαμε οταν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον.

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Υπαρχει διψηφιος αριθμος ποστ που μου λετε οτι οι περισσοτερες γυναικες δε γουσταρουν τους πεφτουλες, οτι το πρωτο ραντεβου ειναι διερευνητικο, και τωρα μου λρς οτι οποιος δε θελει αμεσο σεξ ειναι παρθενος!!!!!

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!
    ισχυει, οτι δεν γουσταρουν πεφτουλες οι γυναικες.
    για να δειξει καποιος ερωτικο ενδιαφερον, δεν χρειαζεται να ορμηξει!!!! υπαρχει και η επικοινωνια. ΦΛΕΡΤ ΛΕΓΕΤΑΙ. αλλα οχι να δειχνει και αδιαφορος οπως κανει ο γνωστος της λεμον. αλλο το χουφτωμα και αλλο το ενδιαφερον. της απανταει σαν 8χρονο και της μιλαει για αλλες γυναικες, αντι να την φλερταρει. εντελως βοιδι δηλαδη...

    και δεν μιλαμε για το πρωτο ραντεβου.
    αυτοι γνωριζονται χρονια κι εχουν βγει μονοι τους αρκετες φορες. η κοπελα του εκανε σχεδον ερωτικη εξομολογηση κι αυτος εμεινε ξυλο..
    και οντως παιζει να ειναι παρθενος συμφωνα με τις πληροφοριες. γιατι σε σοκαρει αυτο;

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ορεστη, εχεις συζητησει καθολου με ανδρες αυτο το θεμα;
    ΝΑΙ, οι περισσοτεροι ετσι ειναι. και εννοουμε οτι το θελουν.
    αν δεν το θελουν, μπορει να ειναι απειροι, ή να μην τους κανει κουκου, η να μην τους αρεσει η κοπελα.
    αυτο δεν σημαινει και οτι θα απλωσουν αν δεν παρουν το οκ. ή οτι θα γινουν πιεστικοι αν τους πει οχι η κοπελα. αλλα την κινηση θα την κανουν σχετικα συντομα, οι περισσοτεροι.
    δεν μιλαμε για φιλους, εδω. αλλο πραγμα η φιλια. μιλαμε οταν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον.
    Ηθελα να την κανω να αισθανεται υπεροχα. Οχι για επωφεληθω κατι απο αυτο. Απλα ετσι ενιωθα. Ξενυχτουσα ψαχνοντας στο γκουγκλ ενδιαφεροντα μερη που θα μπορουσα να την παω. Πηγαινα τα επισκεπτομουν μονος μου για να δω ιδιοις ομασοι αν ειναι ωραια. (τι βλακας! Καλυτερα να εμενα σπιτι να μιλαγαμε). Φοβομουν μηπως βαρεθει οταν βγουμε. Και οταν βγηκαμε ειχα συνεχεια αγχος αν περναει καλα. Ανησυχουσα μηπως πω ή κανω κατι λαθος - το παραμικρο. Εστω μια λεξη μπορει να τα χαλασει ολα.

    Πως λοιπον θα εκανα κινηση να την φιλησω οταν μου εδωσε το πρασινο φως; Ναι το ειδα, ναι, ενιωσα την παρορμηση, αλλα αμφεβαλλα. Καποιος που δεν την αγαπουσε, θα εκανε κινηση, κι αν αυτη τραβιοταν, ολα καλα, δεν εχασε τιποτα. Εγω ομως, θα εχανα τον κοσμο, γιατι το πιο σημαντικο για μενα ηταν να την βλεπω να χαιρεται και να χαμογελα.

    Υπαρχει επομενως αλλη μια αιτια για να μην κανει ενας αντρας κινηση: Το να ειναι ερωτευμενος.

    Ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που σε κανει να βαζεις τις αναγκες του αλλου πανω απο τις δικες σου. Και αυτο σε κανει κακο στο φλερτ. Οι γυναικες θελουν ισχυρους και εγωιστες αντρες, που χρησιμοποιουν στρατηγικη για να παρουν αυτο που θελουν. Οι ερωτευμενοι παιρνουν τον πουλοπουλο.

    Αλλαξα μαλιστα την ωρα του ραντεβου: Αρχικα ειχα προτεινει να βγαιναμε βραδυ, αλλα επειδη μου φανηκε οτι δισταζε, το εκανα μεσημεριανο ραντεβου για μη φοβαται οτι θα της την πεσω. Τελικα βεβαια αυτη το αντιθετο προσδοκουσε.

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ηθελα να την κανω να αισθανεται υπεροχα. Οχι για επωφεληθω κατι απο αυτο. Απλα ετσι ενιωθα. Ξενυχτουσα ψαχνοντας στο γκουγκλ ενδιαφεροντα μερη που θα μπορουσα να την παω. Πηγαινα τα επισκεπτομουν μονος μου για να δω ιδιοις ομασοι αν ειναι ωραια. (τι βλακας! Καλυτερα να εμενα σπιτι να μιλαγαμε). Φοβομουν μηπως βαρεθει οταν βγουμε. Και οταν βγηκαμε ειχα συνεχεια αγχος αν περναει καλα. Ανησυχουσα μηπως πω ή κανω κατι λαθος - το παραμικρο. Εστω μια λεξη μπορει να τα χαλασει ολα.

    Πως λοιπον θα εκανα κινηση να την φιλησω οταν μου εδωσε το πρασινο φως; Ναι το ειδα, ναι, ενιωσα την παρορμηση, αλλα δεν ημουν απολυτα σιγουρος. Καποιος που δεν την αγαπουσε, θα εκανε κινηση, κι αν αυτη τραβιοταν, ολα καλα, δεν εχασε τιποτα. Εγω ομως, θα εχανα τον κοσμο, γιατι το πιο σημαντικο για μενα ηταν να την βλεπω να χαιρεται και να χαμογελα.

    Υπαρχει επομενως αλλη μια αιτια για να μην κανει ενας αντρας κινηση: Το να ειναι ερωτευμενος.

    Ο ερωτας ειναινενα συναισθημα που σε κανει να βαζεις τις αναγκες του αλλου πανω απο τις δικες σου. Και αυτο σε κανει κακο στο φλερτ. Οι γυναικες θελουν ισχυρους και εγωιστες αντρες, που χρησιμοποιουν στρατηγικη. Οι ερωτευμενοι παιρνουν τον πουλοπουλο.
    Όλα αυτά τα έκανες επειδή τα ήθελες, τα ένιωθες και όμως μετά ζήτησες τα ρέστα που δεν τα εκτίμησε. Γιαυτό όλος αυτος ο θυμός που μαζεψες. Έφτιαξες στον μυαλό σου τον ιδανικό άντρα για αυτήν, της τον προσφερες και αυτή δεν τον εκτίμησε. Στην ουσία δεν της έδωσες αυτό που είχε ανάγκη, δεν σε ένοιαξε να μάθεις τι έχει ανάγκη αλλά αυτό που θεωρείς εσύ ιδανικό. Το ιδανικό για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό. Το θέμα ήταν να είσαι ο εαυτός σου κι αυτό αν δεν της άρεσε τότε ας έφευγε χωρίς εσύ μετά να θυμώσεις. Επειδή σε κάποιους ανθρώπους δεν αρέσουμε δεν πάει να πει ότι δεν αξίζουμε ή δεν αξίζουν αυτοί. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε με όλους.
    Όσο για τον έρωτα. Ο έρωτας είναι εγωισμός. Θες τον άλλον για σένα, μόνο για σένα. Άλλο έρωτας, άλλο αγάπη. Εσύ απλά ενθουσιαστηκες γιατί είχες δύο μάτια πάνω σου. Δεν ξέρω αν σε ενθουσίασε η κοπέλα σαν κοπέλα ή το γεγονός ότι είχες δύο μάτια πάνω σου.

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όλα αυτά τα έκανες επειδή τα ήθελες, τα ένιωθες και όμως μετά ζήτησες τα ρέστα που δεν τα εκτίμησε. Γιαυτό όλος αυτος ο θυμός που μαζεψες. Έφτιαξες στον μυαλό σου τον ιδανικό άντρα για αυτήν, της τον προσφερες και αυτή δεν τον εκτίμησε. Στην ουσία δεν της έδωσες αυτό που είχε ανάγκη, δεν σε ένοιαξε να μάθεις τι έχει ανάγκη αλλά αυτό που θεωρείς εσύ ιδανικό. Το ιδανικό για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό. Το θέμα ήταν να είσαι ο εαυτός σου κι αυτό αν δεν της άρεσε τότε ας έφευγε χωρίς εσύ μετά να θυμώσεις. Επειδή σε κάποιους ανθρώπους δεν αρέσουμε δεν πάει να πει ότι δεν αξίζουμε ή δεν αξίζουν αυτοί. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε με όλους.
    Όσο για τον έρωτα. Ο έρωτας είναι εγωισμός. Θες τον άλλον για σένα, μόνο για σένα. Άλλο έρωτας, άλλο αγάπη. Εσύ απλά ενθουσιαστηκες γιατί είχες δύο μάτια πάνω σου. Δεν ξέρω αν σε ενθουσίασε η κοπέλα σαν κοπέλα ή το γεγονός ότι είχες δύο μάτια πάνω σου.
    Ο, τι να ναι george...

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ο, τι να ναι george...
    Η αλήθεια είναι Ορέστη.. Αλλά έχεις την τάση να την αλλάζεις γιατί δεν μπορείς να αποδεχτείς την απόρριψη. Αυτή μπορεί να μην σε είδε καν ερωτικά. Απλα μιλουσατε.. Ρίχνεις όμως ευθύνες στο γυναικείο φυλο αντί να πάρεις αυτήν την φάση σαν μια εμπειρία. Κι αν δεν θες να ακούς γνώμες απλά σταματά να καταστρέφεις όλα τα θέματα γράφοντας τον πονο σου.
    Άποψη μου είναι να ανοίξεις ένα δικό σου θέμα και να συζητήσεις ότι σκέφτεσαι.

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ελα, χαλας τη συζητηση με ακυρα σχολια παλι.

    Ουτε τα διαβαζω.

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ελα, χαλας τη συζητηση με ακυρα σχολια παλι.

    Ουτε τα διαβαζω.
    Δεν είναι καν δικό σου θέμα αυτο.. Κι όταν κάτι που ακούς δεν σου κάθεται καλά, τότε ναι δεν θα του δώσεις βάση.

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ελα, χαλας τη συζητηση με ακυρα σχολια παλι.

    Ουτε τα διαβαζω.
    Πεταχτηκε να πει την βλακεια του παλι,αν και καλα σου τα πε εχεις πλασει στο μυαλο σου συγκεκριμενα προτυπα συμπεριφορας.Ενω ολοι ειμαστε διαφορετικοι.Επισης το οτι δεν εκανες κινηση και δε ρισκαρες δε σημαινει οτι πεθαινες και για αυτην.Απο εσωτερικη ανασφαλεια δεν την προσεγγισες οχι επειδη την ειχες ερωτευτει.Επισης με το να φοβασαι την καθε λεξη που θα πεις χανεται εντελως ο αυθορμητισμος σου και ουσιαστικα αλλοιωνεται ο χαρακτηρας σου.Καλυτερα απο την αρχη να ανοιγεις τα χαρτια σου ξεδιπλωνοντας τον χαρακτηρα σου γιατι και σχεση να κανεις καποια στιγμη θα καταλαβει ποιος εισαι και αν δεν της κανεις θα σε διαολοστειλει και θα σου πει και οτι εισαι κατι αλλο απο αυτο που εδειχνες.

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είναι καν δικό σου θέμα αυτο.. Κι όταν κάτι που ακούς δεν σου κάθεται καλά, τότε ναι δεν θα του δώσεις βάση.
    Είναι κλασική τακτική του να χαλάει τα θέματα των άλλων μελών μιλώντας για τα δικά του...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 11:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 10:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 17:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 14:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 07-01-2010, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •