Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168

    Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

    Παιδιά θέλω να μου πείτε την άποψή σας. Θέλω να πάρω μια αποφαση και είμαι σε σύγχυση. Αφορά το προηγούμενο θέμα που έχω αναφέρει με εκείνο το παιδί.Από τότε που σας ρώτησα μίλησα μαζί του 3 4 φορές και σχετικά πολύ καλά μπορώ να πω. Βέβαια εγω έστειλα και είδα ότι αμέσως απάντησε και μιλήσαμε πολύ ήρεμα για τη δουλειά και για γενικά θέματα. Επίσης δεν έκανα κάποια αναφορά στο τι έγινε πριν γιατί δεν ήθελα να το συζητήσω από τα μηνύματα. Μου είπε για την καθημερινότητα του στη δουλειά και με ρώτησε για τη δική μου και αν θα ήθελα να ξαναγυρίσω στην προηγούμενη μου θέση γιατί δουλεύαμε μαζί. Κάπου εκεί μου είπε μακάρι να γίνει κάτι και να μπορέσεις να ξαναγυρίσεις εδώ. Στη συζήτηση που κάναμε τον ρώτησα πως είναι στη δουλειά και τι κάνει και μου είπε πως συνεχίζει και δίνει το 100% του εαυτου του και ξέρει ότι το διάλεξε αυτό. Του εειπα βέβαια ότι είναι καλό αυτό αλλά να μην τον επηρεάζει τόσο που να μην έχει κουράγιο για ό,τι άλλο και να αναλώνεται εκεί. Μετά απ αυτό ξαναμιλήσαμε και είπαμε για τη δουλειά σε συνέχεια μέχρι χτες που εγω γιόρταζα και μου είπε χρονια πολλά λέγοντας ότι είχε απομνημονευσει τη μέρα αυτή ειδικά για να μου πει χρόνια πολλά και να μου πάρει δώρο γιατί είχε σημασία γι αυτον. Χάρηκα η αλήθεια είναι και του είπα πως του χρωστάω κέρασμα,πιο πολυ γιατί μου έλειψε και θέλω να τον δω και να μιλήσουμε. Το διάβασε αργότερα την επόμενη μέρα αλλά δεν απάντησε. Θελω πολύ να τον συναντήσω γιατί μου έλειψε. Όμως ενώ βλέπω ότι έχει όρεξη να μιλήσουμε και να έχουμε επικοινωνία μετά βλέπω εναν δισταγμό από μέρους του.Σαν να φοβάται και να μη ξέρει τι θέλει να κάνει. Αυτό που σκέφτηκα είναι ότι κι εγώ ίσως έκανα λάθος που δεν του είπα ευθέως ποια μέρα και ώρα θέλω να τον δω κι όχι με τέτοιο τρόπο όπως πριν. Και αυτό σκέφτομουν και σήμερα, που έπεσα τυχαία πάνω σε κάτι που του είχα πάρει και δεν είχα προλάβει να του το δώσω με όλα αυτά και θα το ήθελα πολύ για να τον δω κιόλας.. Φοβάμαι τι μπορεί να μου πει. Όταν τον βλέπω και ενώ μιλάμε σταματαει μετά σαν να φοβάται. Πείτε μου τι να κάνω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε ΄συ Στέλλα, πολύ καλοπροαίρετα στο γράφω, σε όλες οι περιπτώσεις που γράφεις εδώ είστε κι οι δύο κάθε φορά τραβάτε με κι ας κλαίω... 6 μήνες υποτίθεται ότι ήσασταν όπως ήσασταν τελοσπάντων με αυτόν τον άνθρωπο. Δεν έχεις το θάρρος να του πεις ότι "θέλω να δώσουμε άλλη μία ευκαιρία να δούμε που θα πάει, εσύ θέλεις;" Τι τα φέρνεις γύρω γύρω; Αν είσαι σίγουρη ότι θες να δώσεις συνέχεια βέβαια. Είτε που θα πει ναι, είτε που θα πει όχι. Αν σου αρχίσει τα σούξου μούξου μανταλάκια, πάτα Χ και τράβα παρακάτω. Τι είσαι, 12χρονο να παίζεις την κολοκυθιά;
    Εγώ έτσι το βλέπω. Απλά είναι τα πράγματα, εμείς τα κάνουμε πολύπλοκα χωρίς λόγο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ούτε μένα μου άρεσει αυτό που κανει. Και με μπερδεύει και ενώ θέλω να πάρω μια απόφαση και να κάνω μια κίνηση όλο αυτό με αγχώνει. Θελω να του πω να βρεθούμε και να μιλήσουμε. Για 2 λόγους. Πρώτον γιατί θελω να ξεκαθαρίσουμε και δεύτερον γιατί θέλω να υπάρξει μια συνέχεια.Οι κινήσεις του είναι όμως πολύ περίεργες. Απ τη μία δείχνει ένα ενδιαφέρον και από την άλλη σταματάει σαν να φοβάται. Να μη ξέρει τι θέλει και ο ίδιος. Και επίσης σε όποια συζήτηση κάνουμε αυτός είναι που αναφέρει την σχέση που είχαμε μέχρι και χθες ακόμα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Δεν ενδιαφέρεται. Συγνωμη από απόσταση είσαι; Γιατί μιλάτε ακόμα από μηνύματα και όχι από κοντά; δεν ενδιαφέρεται. Κρατάει καλή στάση ίσως για καβατζουλα ή απλά από ευγένεια αλλα δεν τον νοιάζει αν θα είστε μαζί ή θα βρεθείτε.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ούτε μένα μου άρεσει αυτό που κανει. Και με μπερδεύει και ενώ θέλω να πάρω μια απόφαση και να κάνω μια κίνηση όλο αυτό με αγχώνει. Θελω να του πω να βρεθούμε και να μιλήσουμε. Για 2 λόγους. Πρώτον γιατί θελω να ξεκαθαρίσουμε και δεύτερον γιατί θέλω να υπάρξει μια συνέχεια.Οι κινήσεις του είναι όμως πολύ περίεργες. Απ τη μία δείχνει ένα ενδιαφέρον και από την άλλη σταματάει σαν να φοβάται. Να μη ξέρει τι θέλει και ο ίδιος. Και επίσης σε όποια συζήτηση κάνουμε αυτός είναι που αναφέρει την σχέση που είχαμε μέχρι και χθες ακόμα.
    Στείλε του μνμ ......τη τάδε μερα και ώρα........να είσαι στο τάδε μέρος, θέλω να μιλήσουμε! Μπορείς;

    Απλα, λιτά, και απέριττα.

    Εγώ κάνω μια πρόβλεψη, αλλα άμα δεχτεί να βγειτε,κοιτα να τον στριμώξεις για να εμπεδώσεις και εσύ τι είναι αυτό που θέλει. Μην τον αφήσεις,να σου τα μασουλησει. Πες του τι θα γίνει με τη σχέση μας; τη μια μου στέλνεις και την άλλη δεν θες να με δεις; που το πας; θες να είμαστε μαζί ή οχι;Για να ξέρω;

    Έτσι ακριβώς. Χωρίς υπεκφυγες. Θες Ναι ή οχι;;;;;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ούτε μένα μου άρεσει αυτό που κανει. Και με μπερδεύει και ενώ θέλω να πάρω μια απόφαση και να κάνω μια κίνηση όλο αυτό με αγχώνει. Θελω να του πω να βρεθούμε και να μιλήσουμε. Για 2 λόγους. Πρώτον γιατί θελω να ξεκαθαρίσουμε και δεύτερον γιατί θέλω να υπάρξει μια συνέχεια.Οι κινήσεις του είναι όμως πολύ περίεργες. Απ τη μία δείχνει ένα ενδιαφέρον και από την άλλη σταματάει σαν να φοβάται. Να μη ξέρει τι θέλει και ο ίδιος. Και επίσης σε όποια συζήτηση κάνουμε αυτός είναι που αναφέρει την σχέση που είχαμε μέχρι και χθες ακόμα.
    Δεν πιστεύω ότι φοβάται. Μάλλον δεν γουστάρει ή έχει ξενερώσει ή παίζει κάτι άλλο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Όχι δεν είμαστε από απόσταση.. Μένουμε στο ίδιο μέρος.. Και μιλάμε αλλά δε βγάζω άκρη όμως.. Μια είναι μια όχι. Ακόμα κι αν δεν ενδιαφέρεται εκείνος είναι πού με ρωτάει αν σκέφτηκα για το τι εγινε και κάναμε λάθη και δεν έπρεπε. Και όταν ημασταν μαζί σκεφτόμουν αυτο κι εκείνο.. Και ήθελα να κάνουμε πράγματα. Ουτε όμως έπαιξε κάτι άλλο.. Γιατί με ρώτησε αν προχώρησα παρακάτω και τι κάνω αυτό τον καιρό.. Και μιλάμε για διάστημα περίπου 2 βδομάδες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Θελω πολύ ναι.. Δε θέλω να έχω κάτι ενδιάμεσο.. Η να μιλάω από μηνύματα μόνο.. Και θελω πολύ να τον δω. Ακόμα κι αν δε σε νοιάζει όμως τότε γιατί κάθεσαι και μου λες όλα αυτά.. Και ειδικά όταν ημασταν μαζί τι σκεφτόσουν και τι ήθελες. Εσύ μπορεί να είσαι μπερδεμένος αλλά αν παραμένεις σ αυτό τι κερδίζεις..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Όχι δεν είμαστε από απόσταση.. Μένουμε στο ίδιο μέρος.. Και μιλάμε αλλά δε βγάζω άκρη όμως.. Μια είναι μια όχι. Ακόμα κι αν δεν ενδιαφέρεται εκείνος είναι πού με ρωτάει αν σκέφτηκα για το τι εγινε και κάναμε λάθη και δεν έπρεπε. Και όταν ημασταν μαζί σκεφτόμουν αυτο κι εκείνο.. Και ήθελα να κάνουμε πράγματα. Ουτε όμως έπαιξε κάτι άλλο.. Γιατί με ρώτησε αν προχώρησα παρακάτω και τι κάνω αυτό τον καιρό.. Και μιλάμε για διάστημα περίπου 2 βδομάδες.
    Δεν έχει σημασία τι σκέφτεσαι.......σημασια έχει αν σκοπεύει να κάνει πράξεις για να είστε μαζί. Αν δεν θέλει να σε βλέπει και δεν τον νοιάζει που δεν έχετε βρεθεί τόσο καιρό τι να λέμε;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Θελω πολύ ναι.. Δε θέλω να έχω κάτι ενδιάμεσο.. Η να μιλάω από μηνύματα μόνο.. Και θελω πολύ να τον δω. Ακόμα κι αν δε σε νοιάζει όμως τότε γιατί κάθεσαι και μου λες όλα αυτά.. Και ειδικά όταν ημασταν μαζί τι σκεφτόσουν και τι ήθελες. Εσύ μπορεί να είσαι μπερδεμένος αλλά αν παραμένεις σ αυτό τι κερδίζεις..
    Μερικές φορές οι άνθρωποι συμπεριφερόμαστε περίεργα. Δεν είναι όλοι σπαθί στις εξηγήσεις τους. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι παίζει με αυτόν. Μπορεί να μην είναι σε φάση να είναι σε σχέση μαζί σου αλλα να έχει και την ανασφάλεια ταυτόχρονα. Και σου λέει ας μην την ξεκοψω εφόσον φαίνεται ότι γουστάρει.....μπορεί να χρειαστεί. Το ίδιο σκεπτικό μπορεί να ισχύει ακόμα και αν παίζει με άλλη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Ακόμα κι έτσι να ναι τότε δε θα πρέπε να το πει.. Κι όχι να κάνουμε συζητήσεις και να με ρωτάει για μένα και τι κάναμε μαζί και ότι θα ήθελε να έχουμε κανει σεξ γιατί όλα θα ήταν αλλιώς τότε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Αυτό έχει σημασία όντως.. Και ενώ ξεκινάει κάτι σταματάει μετά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    168
    Αν ο ίδιος δεν ξέρει εγω τότε πως είναι δυνατόν να μάθω.. Και κυρίως για μένα να ξέρω τι μου γίνεται. Στην ουσία δεν ξέρει τι θέλει. Δεν είναι ξεκάθαρος. Αυτό όμως μόνο χειρότερα τα κάνει όλα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Ακόμα κι έτσι να ναι τότε δε θα πρέπε να το πει.. Κι όχι να κάνουμε συζητήσεις και να με ρωτάει για μένα και τι κάναμε μαζί και ότι θα ήθελε να έχουμε κανει σεξ γιατί όλα θα ήταν αλλιώς τότε.
    Ε, ξενερωσε που δεν έγινε. Ξεπέρασε τα όρια του και δεν θέλει να χάνει τον χρόνο του. Μην ασχολείσαι. Τι σε εκβιάζει τώρα ότι εσύ φταις; μπορεί και αν το ειχατε κάνει ...πάλι το ίδιο να ήσασταν. Μπορεί στη τελική αυτος να μην ξέρει τι θέλει και να σου ριχνει ευθύνες. Αφού βλέπεις ότι το ζοριζεις το θέμα. Τι προσπαθείς να βγάλεις από τη μύγα ξυγκι; παράτα τον από κει πέρα. Ή στριμωξε τον και πες του θες να είμαστε μαζί ναι ή οχι; για να το ακούσεις και από το στόμα του το οχι και να ηρεμήσεις.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Stella94 View Post
    Αν ο ίδιος δεν ξέρει εγω τότε πως είναι δυνατόν να μάθω.. Και κυρίως για μένα να ξέρω τι μου γίνεται. Στην ουσία δεν ξέρει τι θέλει. Δεν είναι ξεκάθαρος. Αυτό όμως μόνο χειρότερα τα κάνει όλα.
    Να σου πω πως;

    πολύ απλά δεν ασχολείσαι με άτομα που δεν ξέρουν τι θέλουν από σένα. Του έδωσες λίγο καιρό περίμενες. Δεν κάνει ουσιαστική κίνηση πέρα από το να λέει λόγια. Άρα; τον παρατάς και δεν το ζοριζεις άλλο.......γραψε άκυρο και άσε τον να αναρωτιέται.......

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να με καταλάβω
    By men in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 15-02-2019, 17:31
  2. Δεν μπορω να τον καταλάβω
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 23-05-2017, 20:23
  3. Δεν μπορω να τον καταλαβω
    By chocolate34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 11-12-2013, 14:17
  4. δεν μπορω να τον καταλαβω!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 00:10
  5. Δεν μπορω να καταλαβω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-2010, 12:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •