Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 312
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?

    Γνωρίζω ένα παιδί αρκετά χρόνια.
    Όταν τον γνώρισα είχε σχέση , ψιλοφλερταραμε λιγάκι αλλά ως εκεί.
    Μετά από κάποιο καιρό χώρισε πολύ άσχημα με την τύπισσα (τον απατησε) και από τότε ( 5 χρόνια) μάλλον δεν έχει κάνει τίποτα με καμία.
    Πριν 2 χρόνια είχα κάνει κάποιες κινήσεις να τον πλησιάσω, αγγίγματα κλπ και ενώ δεχόταν (κάποιες φορές κα***νε κιόλας) δεν το συνέχισε. Έτσι κι εγώ δεν κάθισα να χάσω τον χρόνο μου και έκανα κάτι με άλλον. Μόλις το έμαθε τσατιστηκε μαζί μου , αργούσε να μου απαντάει σε μηνύματα, με απέφευγε , και οπότε βρισκόμασταν έλεγε για ψεύτικες καταστάσεις με γκόμενες ( φαινόταν ότι έλεγε ψέματα γιατί αλλιώς τα έλεγε τη μία φορά και αλλιώς την άλλη).
    Είπε ότι έκανε και σχέση με μια κοπέλα για 2 μήνες. Αλλά σε μια έξοδο που ήταν και μια φίλη του μαζί αποδείχθηκε ότι με την κοπέλα που δήθεν είχε σχέση απλώς έβγαιναν. Και έχει πει και ψέματα για φίλες φίλων του ότι κατι παίζει, που επίσης αποδείχθηκαν.
    Αφού τα έμαθα αυτά και έγινε ρεζίλι , το κατάλαβε και για καιρό "κρυβόταν" . Όταν ξαναρχισαμε επαφές φαινόταν όντως πιο σοβαρός και δεν ξαναειπε τετοιες ιστοριες.

    Τον τελευταίο καιρό έχουμε αρχίσει να μιλάμε πάλι και μου στέλνει και φωτό του κι εγώ δικές μου. ( Όχι με εσώρουχα και τέτοια εννοείται. Σκέφτομαι όμως μήπως του στείλω καμία με μαγιό)
    Του έχω μίλησει για τους τύπους που βγήκα (κρύβοντας όμως ότι έχω κάνει και προκαταρκτικά) και έχω πει όσα παράπονα έκανα κι εδώ στο φόρουμ για την πλειοψηφία των αντρών σήμερα. Μου είπε οι έχω απόλυτο δίκιο κι ότι ο ίδιος δεν θα φερόταν ποτέ έτσι σε μια κοπέλα.
    Αυτός βέβαια είναι υπερβολικά ντροπαλός και το εχει πει κιόλας ότι μόνο δύο φορές έχει φλερτάρει και για να το κάνει αυτό θέλει να είναι εκατό τοις εκατό σίγουρος ότι τον γουστάρει η άλλη.
    Μου είπε ότι μάλλον εγώ βγάζω κάτι σεξουαλικό στους άντρες και μου φέρονται έτσι και του λέω " εσύ τότε γιατί δεν μου την έχεις πέσει αν είμαι σεξουαλική"
    Λέει " εγώ δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και ντρέπομαι πολύ να την πέσω"
    Άρχισα να του λέω ότι εγώ κάποιον σαν εσένα θέλω, όχι αυτούς που την πέφτουν ατσαλα. Άρχισα να τους θάβω για να τον κάνω να αισθανθεί πως υπερτερεί (που έτσι είναι) και να πάρει θάρρος.
    Ο ίδιος βέβαια μου έχει πει αρκετές φορές ότι θέλει μια κοπέλα δίπλα του αυτό τον καιρό.

    Εμένα μου αρέσει για σχέση γιατί είναι σοβαρό παιδι και εμφανισιμος σύμφωνα με το γούστο μου. Περνάω καλά οπότε συναντιέμαι μαζί του.
    Φοβάμαι όμως την απόρριψη, δεν θα την αντέξω. Ειδικά από κάποιον που καίγεται για κοπέλα. Δεν με νοιάζει τόσο να θέλει εμένα συγκεκριμένα, αρκεί να θέλει να είμαστε μαζί και να περνάμε καλά , χωρίς να με βλέπει σαν ένα κομμάτι κρέας όπως όλοι οι άλλοι οι γελοίοι που βγήκα.

    Εσείς στη θέση μου θα κάνατε κίνηση; Κι αν ναι, πως;
    Ο ίδιος το εχει δηλώσει εκατό φορές πως δεν κάνει κίνηση και πως αν κάποια ενδιαφέρεται πρεπει να το δείξει εκείνη αν ο άλλος είναι ντροπαλός.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    να του προτεινεις να βγειτε δεν ειναι αναγκη να γινει με καποιον σκοπο στοχο κτλ απλα να βγειτε για να γνωριστητε καλυτερα. αν αρνηθει η βρει καποια χαζη δικαιολογια μην του το ξαναπεις ασχολησου με καποιον αλλον

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    να του προτεινεις να βγειτε δεν ειναι αναγκη να γινει με καποιον σκοπο στοχο κτλ απλα να βγειτε για να γνωριστητε καλυτερα. αν αρνηθει η βρει καποια χαζη δικαιολογια μην του το ξαναπεις ασχολησου με καποιον αλλον
    Έχουμε βγει αρκετές φορές μαζί.
    Κάνουμε παρέα κατά καιρούς αλλά είχαμε απομακρυνθεί από τότε που έμαθε ότι έκανα κάτι με άλλον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οταν λες οτι εχετε βγει, εννοεις οι 2 σας, ή με παρεα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Τα πρώτα χρόνια με παρέα

    Μόνοι μας τα τελευταία 3 χρόνια, αλλά όχι συνεχόμενα
    Είχαμε απομακρυνθεί όταν του είπα ότι έκανα κατι με άλλο.
    Μεσολάβησε και απόσταση για 1,5 χρόνο.
    Ξενέρωσα και με τα ψέματα που έλεγε και ασχολιομουν με άλλους βλάκες αλλά τώρα σοβαρευτηκε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τα πρώτα χρόνια με παρέα

    Μόνοι μας τα τελευταία 3 χρόνια, αλλά όχι συνεχόμενα
    Είχαμε απομακρυνθεί όταν του είπα ότι έκανα κατι με άλλο.
    Μεσολάβησε και απόσταση για 1,5 χρόνο.
    Ξενέρωσα και με τα ψέματα που έλεγε και ασχολιομουν με άλλους βλάκες αλλά τώρα σοβαρευτηκε
    ε, ωραια. να ξαναδραστηριοποιησεις τις εξοδους σας.
    φροντισε να βγαινετε οι δυο σας να τα λετε.
    οταν σου ειπε οτι θελει μια κοπελα διπλα του, δεν του ειπες οτι κι εσυ θελεις κατι αντιστοιχο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πει
    Απλώς εξέφραζα την απογοήτευση μου
    Εκείνος εχει πει αρκετές φορές οτι θέλει κοπέλα και παραπονιέται ότι εμείς οι γυναίκες δεν κάνουμε κινηση και δεν δίνουμε θάρρος στους άντρες να μας φλερτάρουν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πει
    Απλώς εξέφραζα την απογοήτευση μου
    Εκείνος εχει πει αρκετές φορές οτι θέλει κοπέλα και παραπονιέται ότι εμείς οι γυναίκες δεν κάνουμε κινηση και δεν δίνουμε θάρρος στους άντρες να μας φλερτάρουν
    ε, οταν το ξαναπει, πες του οτι κι εσυ κατι τετοιο θα ηθελες ιδανικα, οχι να καυλαντιζεις και μετα να πηγαινεις σε αλλον.
    ξεκινα να βγαινετε και θα ξανανοιξει η κουβεντα για σχεσεις.
    ξερεις καθολου, αν με την κοπελα που ηταν πριν, ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις; δεν ξερεις καμια φορα... σαν πολυ ντροπαλος ειναι..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε, οταν το ξαναπει, πες του οτι κι εσυ κατι τετοιο θα ηθελες ιδανικα, οχι να καυλαντιζεις και μετα να πηγαινεις σε αλλον.
    ξεκινα να βγαινετε και θα ξανανοιξει η κουβεντα για σχεσεις.
    ξερεις καθολου, αν με την κοπελα που ηταν πριν, ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις; δεν ξερεις καμια φορα... σαν πολυ ντροπαλος ειναι..
    Αυτό που λες το έχω αναρωτηθεί κι εγώ.
    Αρχική έλεγε ότι έκανε πρώτη φορά σεξ στα 17 του και μια αλλαγή φορά το άλλαξε και είπε στα 19.
    Και η σχέση δεν ήταν μεγάλης διάρκειας.
    Μια φορά είχε ρωτήσει κιόλας αν θα με πειραζε να μην έχει εμπειρίες ο άντρας και του είπα όχι.

    Υποθέτει φαντάζομαι πως ούτε εγώ έχω ολοκληρώσει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτό που λες το έχω αναρωτηθεί κι εγώ.
    Αρχική έλεγε ότι έκανε πρώτη φορά σεξ στα 17 του και μια αλλαγή φορά το άλλαξε και είπε στα 19.
    Και η σχέση δεν ήταν μεγάλης διάρκειας.
    Μια φορά είχε ρωτήσει κιόλας αν θα με πειραζε να μην έχει εμπειρίες ο άντρας και του είπα όχι.

    Υποθέτει φαντάζομαι πως ούτε εγώ έχω ολοκληρώσει.
    οχι, δεν σημαινει οτι υποθετει αυτο. εκτος αν το ξερει απο φιλες σας, επειδη το συζητας πολυ. συνηθως οι απειροι προτιμουν πιο εμπειρες κοπελες για να μην ψαχνονται.
    τι ηλικια εχει;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν εχει καμια σχεση με τις φιλες μου, οποτε δεν γνωριζει.

    Απλα, ξερει οτι δεν εχω κανει καποια σχεση.
    Ειναι 25 και εκεινος.
    Δηλαδη δεν εχω ελπιδες? θα θελει εμπειρη?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν εχει καμια σχεση με τις φιλες μου, οποτε δεν γνωριζει.

    Απλα, ξερει οτι δεν εχω κανει καποια σχεση.
    Ειναι 25 και εκεινος.
    Δηλαδη δεν εχω ελπιδες? θα θελει εμπειρη?
    οχι βρε.
    σιγα μη του δωσεις λογαριασμο αν εισαι εμπειρη η απειρη η ολοπυρη.
    δεν μπορει να το καταλαβει. τι νομιζεις; οτι το γραφει το μετωπο σου;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Κάποτε είχα και το αγχος μηπως φαινεται με καποιο τροπο ή μήπως το καταλαβαινουν απο το φασωμα.
    Γι αυτο , ρωτουσα μετα οσους βγηκα αν το καταλαβαν και μου ειπαν οχι, αλλα δεν ξερω αν μπορω να τους πιστεψω.

    Δεν ξερω τι να κανω. Θα του προτεινω να βγουμε μεσα στις επομενες μερες, αλλα ξερω ηδη πως αυτος δεν θα κανει πρωτος κινηση και θα πρεπει να προσπαθησω μονο εγω.
    Και αν δεν ανταποκριθει; τι γινεται;
    επειδη ειναι ενα παιδι που συμπαθω και βγαινουμε, καπως παραμυθιαζω τον εαυτο μου οτι ειναι σαν σχεση κι οτι θα βγω ραντεβου
    κοιταω να ειμαι παντα πολυ ομορφη κτλ
    αν το χασω κι αυτο τι θα κανω;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Κάποτε είχα και το αγχος μηπως φαινεται με καποιο τροπο ή μήπως το καταλαβαινουν απο το φασωμα.
    Γι αυτο , ρωτουσα μετα οσους βγηκα αν το καταλαβαν και μου ειπαν οχι, αλλα δεν ξερω αν μπορω να τους πιστεψω.

    Δεν ξερω τι να κανω. Θα του προτεινω να βγουμε μεσα στις επομενες μερες, αλλα ξερω ηδη πως αυτος δεν θα κανει πρωτος κινηση και θα πρεπει να προσπαθησω μονο εγω.
    Και αν δεν ανταποκριθει; τι γινεται;
    επειδη ειναι ενα παιδι που συμπαθω και βγαινουμε, καπως παραμυθιαζω τον εαυτο μου οτι ειναι σαν σχεση κι οτι θα βγω ραντεβου
    κοιταω να ειμαι παντα πολυ ομορφη κτλ
    αν το χασω κι αυτο τι θα κανω;
    οχι, δεν φαινεται με καποιον τροπο.
    το μονο που μπορει να καταλαβουν, ειναι να δουν καποια απειρια. αλλα με τις 2 και 3 φορες, παλι απειρος εισαι, δεν ειναι οτι εγινες και πορνοσταρ. επομενως το καθολου εμπειρια, με το λιγο εμπειρια, δεν ξεχωριζει.
    εσυ θα επιδιωκεις να βγαινετε ρε συ. δεν χρειαζεται να τουτ ην πεσεις. εκτος αν το νοιωσεις ετσι.
    βγειτε λιγο καιρο και οταν αποκτησετε ανεση και οικειοτητα, βλεπετε τι θα κανετε...
    αλλα βγειτε μονοι. μην αρχισετε τις παρειτσες και τα χαχανα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    ξερω πολυ καλα οτι για να συμβει κατι με τον συγκεκριμενο μονο εγω θα προσπαθησω
    το εχει πει πολλες φορες ο ιδιος οτι οσο και να του αρεσει καποια ειναι κοτα και δεν θα της την πεσει, μονο αν ειναι 10000% σιγουρος οτι τον γουσταρει(που πιστευω ουτε τοτε, απλα περιμενει να του την πεσει ευθεως η αλλη)

    και πες αποφασιζω να του την πεσω? πως να το κανω?
    τον εχω χαιδεψει μερικες φορες και δεν απλωνει χερι να ανταποδοσει, αν και το δεχεται
    μια φορα πηγα να τον φιλησω και καταλαβα οτι κα***σε, αλλα μετα το εκοψε μολις ειδε οτι το καταλαβα

    και εγω ενιωθα ασχημα και οτι δεν με θελει και οτι υστερω σε σχεση με τις αλλες που γνωριζει
    εβλεπα στο φβ τα προφιλ των συναδελφων του και εμπαινα σε συγκριση με αυτες, ελεγα μηπως του αρεσει καποια απο εκει; τι παραπανω να εχει αυτη απο εμενα;
    και οκ, η μια ηταν πολυ ομορφη, μου το ειπε πολυ προσφατα οτι του αρεσε, αλλα εχει σχεση και τωρα ζει μακρια (ευτυχως)
    ειναι πανεμορφη στο προσωπο, πιο ομορφη απο εμενα ισως , βεβαια δεν εχει τοσο ωραιο σωμα. δεν ειναι παχια, αλλα απο φωτο με μαγιο ειναι φουλ αγυμναστη και χαλαρη στο σωμα
    ι ισως ειναι για εμενα η μοναδικη μου ευκαιρια, τουλαχιστον για αυτο το διαστημα
    γιατι καποιος αλλος γνωστος που να ειναι σοβαρος δεν παιζει...

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 12:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 11:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 18:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-01-2010, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •