Stedon για αυτοκτονία!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Stedon για αυτοκτονία!!

    Όταν έχω λογισμούς αυτοκτονίας πίνω ένα η στο σύνολο δύο stedon και καλμαρο, δεν ξέρω εντυπώσεις γι'αυτό το φάρμακο εάν το παίρνει κάποιος άλλος, εμένα μου το έγραψε η ψυχίατρος γιατί δεν είναι εθιστικό!(

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    και εγω φιλε εχω τασεις αυτοκτονιας. αλλα του ειπα του ψυχιατρου οτι δεν θελω να πινω πολλα φαρμακα. απο οτι ξερω ειναι μαστουρα αυτο το φαρμακο.
    εγω παιρνω ολανζαπινη και κανενα ζαναξ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Μαστουρα όχι ίσως η υπερβολική δόση μπορεί, το ξαναξ είναι φάρμακο που δεν κόβεται εύκολα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ έχω περάσει και διάστημα μιας εβδομάδας χωρίς να έχω πάρει stedon, το παίρνω μόνο στην μεγάλη ανάγκη

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    να ηταν ηρωινη το ζαναξ να το κοψω. ο γιατρος μου το μειωσε κατα 0,25mg. συνηθιζα να παιρνω 1mg την ημερα. ο γιατρος μου το εκανε 0,75. αλλα το ξανα εκανα μονος μου 1mg γιατι δεν την παλευα. θα το παιρνω μια ζωη. ευτυχως δεν πεθαινεις απο αυτο.........

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    ο ψυχιατρος στο εδωσε αυτο το χαπι?
    εχεις νοσηλευτει ποτε? και εαν ναι πως σου φανηκε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο ψυχιατρος στο εδωσε αυτο το χαπι?
    εχεις νοσηλευτει ποτε? και εαν ναι πως σου φανηκε?
    Δεν έχω νοσηλευτεί, δεν έχω φτάσει σε αυτό το σημείο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    να ηταν ηρωινη το ζαναξ να το κοψω. ο γιατρος μου το μειωσε κατα 0,25mg. συνηθιζα να παιρνω 1mg την ημερα. ο γιατρος μου το εκανε 0,75. αλλα το ξανα εκανα μονος μου 1mg γιατι δεν την παλευα. θα το παιρνω μια ζωη. ευτυχως δεν πεθαινεις απο αυτο.........
    Είναι εθιστικό το ζαναξ, οπότε να το παίρνεις με προσοχή φίλε μου και πάντα όση δωσολογια σου λέει ο γιατρός σου!

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    ουτε και εγω δεν εχω νοσηλευτει. και το αποφευγω σαν το διαολο το λιβανι. θα βγω φυτο απο εκει μεσα. μακριαααααα
    και ευχομαι να μην φτασω σε αυτο το σημειο.....

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    μου περναει απο το μυαλο να νοσηλευτω... αλλα δεν θελω... στην εσχατη λυση θα το κανω.......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    παιρνω xanax μισο του 0,5mg καθε βραδι. 1 seroxat 20 mg σχεδον καθε μερα και stilnox 10mgσχεδον καθε βραδι. Τον τελευταιο μηνα ειμαι χαλια. Κοιμαμαι πολυ αργα. Καποιες φορες γυρω στις 6. Συνηθως κοιμαμαι γυρω στις 5. Εχω νευρα και ειμαι πολυ ευερεθιστος αυτη την περιοδο. Θελω να δειρω κοσμο με το παραμικρο. Καποιες φορες απο την απελπισια μου που δεν κοιμαμαι θελω να κρεμαστω ή να πηδηξω απο το μπαλκονι. Χαλια κοιμηθηκα και σημερα. Εχω πονοκεφαλο διαρκως, σφιξιμο στην καρδια και τον επαιξα και φοβηθηκα οτι θα παθω ανακοπη. Δουλευω και το βραδι. Σχεδον ολοι ειναι μια χαρα. Ευδιαθετοι, χαρουμενοι. Μακαρι να μη γενιομουν ποτε ο μαλακας.

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    παιρνω xanax μισο του 0,5mg καθε βραδι. 1 seroxat 20 mg σχεδον καθε μερα και stilnox 10mgσχεδον καθε βραδι. Τον τελευταιο μηνα ειμαι χαλια. Κοιμαμαι πολυ αργα. Καποιες φορες γυρω στις 6. Συνηθως κοιμαμαι γυρω στις 5. Εχω νευρα και ειμαι πολυ ευερεθιστος αυτη την περιοδο. Θελω να δειρω κοσμο με το παραμικρο. Καποιες φορες απο την απελπισια μου που δεν κοιμαμαι θελω να κρεμαστω ή να πηδηξω απο το μπαλκονι. Χαλια κοιμηθηκα και σημερα. Εχω πονοκεφαλο διαρκως, σφιξιμο στην καρδια και τον επαιξα και φοβηθηκα οτι θα παθω ανακοπη. Δουλευω και το βραδι. Σχεδον ολοι ειναι μια χαρα. Ευδιαθετοι, χαρουμενοι. Μακαρι να μη γενιομουν ποτε ο μαλακας.
    ηρεμισε φιλε .. ολα καλα θα πανε. δεν ειμαι καλος στις συμβουλες.. αλλα και εγω μια απο τα ιδια......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Όταν έχω λογισμούς αυτοκτονίας πίνω ένα η στο σύνολο δύο stedon και καλμαρο, δεν ξέρω εντυπώσεις γι'αυτό το φάρμακο εάν το παίρνει κάποιος άλλος, εμένα μου το έγραψε η ψυχίατρος γιατί δεν είναι εθιστικό!(
    Ποιος λεει πως δεν ειναι εθιστικό; Η γιατρος σου το ειπε αυτο;

Similar Threads

  1. Stedon
    By andreas86 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2020, 18:55
  2. stedon
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 27-02-2019, 03:13
  3. Stedon ή Tavor ??
    By AN NA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 17-07-2017, 14:31
  4. Αλκοολ η stedon?
    By schism in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 14
    Last Post: 21-01-2017, 23:15
  5. Stedon
    By aliento in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-09-2010, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •