1018
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: 1018

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354

    1018

    Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στο 1018 κέντρο υποστήριξης για άτομα που θέλουν να αυτοκτονισουν;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Είχα πάρει όταν ήμουν στρατό, πριν 9 χρόνια, και δεν απάντησε κανείς

  3. #3
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στο 1018 κέντρο υποστήριξης για άτομα που θέλουν να αυτοκτονισουν;;;
    κανεις τετοιες σκεψεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Μου καρφώθηκαν από χθές, πήρα μεγαλύτερη δόση φαρμάκων, από ότι συνήθως, ηρέμησα χθες το βράδυ αλλά σήμερα πάλι τα ίδια!

  5. #5
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μου καρφώθηκαν από χθές, πήρα μεγαλύτερη δόση φαρμάκων, από ότι συνήθως, ηρέμησα χθες το βράδυ αλλά σήμερα πάλι τα ίδια!
    θες να μας πεις εδω κατι το οποιο θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα ?
    υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που μπορουν να σε βοηθησουν μην δισταζεις ειμαστε εδω για να σε ακουσουμε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στο 1018 κέντρο υποστήριξης για άτομα που θέλουν να αυτοκτονισουν;;;
    Ναι, έχω πάρει δύο φορές και βοηθήθηκα κάπως... Έχουν τον τρόπο τους να σε ηρεμούν...
    Αλλά φυσικά όπως λέει κι η ntinti μπορείς να μιλήσεις και σ' εμάς αν θέλεις... Τι σε κάνει να σκέφτεσαι τέτοια πράγματα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    θες να μας πεις εδω κατι το οποιο θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα ?
    υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που μπορουν να σε βοηθησουν μην δισταζεις ειμαστε εδω για να σε ακουσουμε
    Ευχαριστώ για την στήριξη, δεν είναι κάτι, έτσι μου έρχεται χωρίς λόγο, απλός τώρα ήταν πιο έντονο ήταν γιατί νιώθω καλύτερα, αυτό ξεκίνησε από τότε που πήγα στην ψυχολόγο ήταν πρώτη συνεδρία, αν και έχω ανοίξει την καρδιά μου άλλες 3 φορές φαίνεται με επηρέασε!!

  8. #8
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ευχαριστώ για την στήριξη, δεν είναι κάτι, έτσι μου έρχεται χωρίς λόγο, απλός τώρα ήταν πιο έντονο ήταν γιατί νιώθω καλύτερα, αυτό ξεκίνησε από τότε που πήγα στην ψυχολόγο ήταν πρώτη συνεδρία, αν και έχω ανοίξει την καρδιά μου άλλες 3 φορές φαίνεται με επηρέασε!!
    ειναι λογικο εκει βγαζουμε πραγματα που δεν ειναι καθολου ευχαριστα και ειναι κυριως η αιτια που ειμαστε σε αυτη την κατασταση....
    μου εχει τυχει να φυγω τις πρωτες μερες απο την γιατρο μου και να κλαιω με λυγμους ....
    θελει πολυ χρονο και υπομονη ολο αυτο ,μετα θα δεις οτι θα ανυπομονης να πηγαινεις εκει και θα φευγεις αναλαφρος....μην σταματησεις τις συνεδριες δωσε χρονο στον ευατο σου!

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    εχω παρει και εγω τηλεφωνο. στην καραντινα δεν την παλευα. και μου ειπαν να παω σε κεντρο ψυχικης υγειας αλλα πηρα εκει τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αφου με παρακουλουθει ψυχιατρος δεν υπαρχει λογος.
    επισης τους ειπα οτι ειχα κανει δυο αποπειρες αυτοκτονιας. ειχα παρει δυο κουτια ντεπον. αλλα το ειπα κατευθυαν στους γονεις μου και πηγαμε για πλυση στομαχου. θεωρω οτι δεν ηθελα να πεθανω. ηταν μια κραυγη απογνωσης ολο αυτο για να τους δειξω τι τραβαω.
    στο στρατο πιεστικα πολυ......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εχω παρει και εγω τηλεφωνο. στην καραντινα δεν την παλευα. και μου ειπαν να παω σε κεντρο ψυχικης υγειας αλλα πηρα εκει τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αφου με παρακουλουθει ψυχιατρος δεν υπαρχει λογος.
    επισης τους ειπα οτι ειχα κανει δυο αποπειρες αυτοκτονιας. ειχα παρει δυο κουτια ντεπον. αλλα το ειπα κατευθυαν στους γονεις μου και πηγαμε για πλυση στομαχου. θεωρω οτι δεν ηθελα να πεθανω. ηταν μια κραυγη απογνωσης ολο αυτο για να τους δειξω τι τραβαω.
    στο στρατο πιεστικα πολυ......
    Ευτυχώς είσαι εδώ μαζί μας, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησία από την αυτοκτονία!!

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    ειμαι εδω μαζι σας και θα μεινω! οτι και δυσκολια να μου παρουσιαστει ειναι υπερ μου να την αντιμετωπισω με το κεφαλι ψηλα!

Similar Threads

  1. 1018
    By Αμάντ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-2019, 00:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •