δικαιολογουμε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ψυχολογικα δυσκολο......νιωθω οτι δεν μπορω μερικες φορες να παρω τα ποδια μου θα παω και για δουλεια.....
    Ολοι το νιώθουμε αυτο Ηλία. Πολλές φορές και εγω νιώθω απίστευτα κουρασμένη και ψυχολογικα και σωματικα.δεν είναι καθε μέρα μια καλή μέρα.
    Αμα εχεις δίπλωμα ψάξε για ντελιβερι, ζητάνε πολλά μαγαζιά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ψυχολογικα δυσκολο......νιωθω οτι δεν μπορω μερικες φορες να παρω τα ποδια μου θα παω και για δουλεια.....
    Με ψυχολόγο θα μιλήσεις? Το σκέφτηκες?

  3. #18
    hlias1988
    Guest
    κοιτα οπως εχω ξανα πει κοστιζει η ψυχοθεραπεια.. θα την εκανα γιατι οχι... καποια βοηθεια θα επαιρνα.. δεν λεω οχι...
    αλλα και απο την αλλη αυτο που μπορω να κανω ειναι να αποδεχθω τα προβληματα μου και να ζησω με αυτα οπως καθε ανθρωπος.....

  4. #19
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Ολοι το νιώθουμε αυτο Ηλία. Πολλές φορές και εγω νιώθω απίστευτα κουρασμένη και ψυχολογικα και σωματικα.δεν είναι καθε μέρα μια καλή μέρα.
    Αμα εχεις δίπλωμα ψάξε για ντελιβερι, ζητάνε πολλά μαγαζιά.
    σε ευχαριστω για την συμβουλη κατι θα μπορεσω να κανω....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    κοιτα οπως εχω ξανα πει κοστιζει η ψυχοθεραπεια.. θα την εκανα γιατι οχι... καποια βοηθεια θα επαιρνα.. δεν λεω οχι...
    αλλα και απο την αλλη αυτο που μπορω να κανω ειναι να αποδεχθω τα προβληματα μου και να ζησω με αυτα οπως καθε ανθρωπος.....
    Δεν πάει έτσι ρε φίλε.. Είμαστε αυτό που είμαστε και βελτιωνομαστε για να έχουμε καλύτερη ζωή. Είναι ωραίο τώρα να βάζεις τόσες ταμπέλες στον εαυτό σου? Τι σου λείπει;

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν πάει έτσι ρε φίλε.. Είμαστε αυτό που είμαστε και βελτιωνομαστε για να έχουμε καλύτερη ζωή. Είναι ωραίο τώρα να βάζεις ένα τόσες ταμπέλες στον εαυτό σου? Τι σου λείπει;
    σε ευχαριστω... οκ δεν λειπει τιποτα ρε συ! μια δουλιτσα λειπει.. σε ξανα ευχαριστω για το ενδιαφερον!

  7. #22
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ενταξυ ρε παιδια παιρνω τα φαρμακα ευβλαβικα. ξεκινησα περπατημα με δικια σας προτροπη. εχω χασει 10 κιλα.
    αλλα ρε παιδια ειναι σωστο να καθομαι και να καπνιζω ολη μερα? δεν πρεπει να βρω μια δουλεια?
    αλλα ρωταω τον ευατο μου μπορεις? και λεω οχι. δεν μπορω. μπορει να ειναι της παθησης.
    αλλα μπορει να βγει ετσι η ζωη?
    Μπραβο Ηλια εκανες μια σπουδαια αρχη με το να χασεις τα κιλα !
    Θυμαμαι σου ειχα πει να ξεκινησεις απο καπου για να αρχισεις να βλεπεις σιγα σιγα αποτελεσματα και το κυριοτερο να το δεις σαν κινητρο να μην σε βλεπει πια η μαμα σου και στεναχωριεται μιας και δεν θελεις να την βλεπεις ετσι...
    Για πες πως ειναι τωρα που σε βλεπει οτι κανεις την δικη σου προσπαθεια?

    Οσο για το καπνισμα θα σου προτεινα το επομενο βημα ειναι οχι να το κοψεις τελειως ,γιατι ειναι δυσκολο για ενα ανθρωπο με ευαλωτη ψυχολογια να του απαγορευσεις κατι που του προκαλει ευχαριστα συναισθηματα ,αλλα να το ελαττώνεις σταδιακα ....
    και ενα τσιγαρο την ημερα να ελαττώνεις καθε φορα που νιωθεις ετοιμος θα ειναι μεγαλο βημα....

    Τωρα για την δουλεια εγω παλι ρε συ Ηλια γιατι πιστευω οτι αν πραγματικα το βαλεις στο μυαλο σου κατι θα βρεις?
    Δεν σε ξερω μπορει να κανω και λαθος αλλα κατι μου λεει οτι μπορεις τελικα ........ σε λιγο καιρο οταν θα εισαι πραγματικα αποφασισμενος και ετοιμος θα το καταφερεις θα δεις!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ενταξυ ρε παιδια παιρνω τα φαρμακα ευβλαβικα. ξεκινησα περπατημα με δικια σας προτροπη. εχω χασει 10 κιλα.
    αλλα ρε παιδια ειναι σωστο να καθομαι και να καπνιζω ολη μερα? δεν πρεπει να βρω μια δουλεια?
    αλλα ρωταω τον ευατο μου μπορεις? και λεω οχι. δεν μπορω. μπορει να ειναι της παθησης.
    αλλα μπορει να βγει ετσι η ζωη?
    Μπράβο σου Ηλία και από εμένα.Πραγματικά χαίρομαι που κατάφερες να κινητοποιήσεις τον ευατό σου.Ίσως το ξεκινήσω και γω που χει να με δει ηλιος κατι μηνες και απο την ακινησια στο τελος θα πιστεψω οτι ειμαι παραλυτη.Κοιτα και το καπνισμα θα κοψεις και δουλεια θα βρεις.Βάλε μια αρχή και ξεκίνα.Για παράδειγμα αν καπνίζεις 30 τσιγάρα την ημέρα βαλε στόχο να καπνίσεις ένα δυο λιγότερα για κάποιο διάστημα και στην συνέχεια ελάττωσε το περισσότερο.Βεβαια είναι κάποιοι που το κόβουν κατευθείαν και όχι σταδιακά.Αλλα νομίζω οτι στην ψυχολογια σου θα είναι καλύτερο να το κόψεις σταδιακά.Τώρα για εργασία ανάλογα τι γνωρίζεις να κάνεις ψάχνεις και για την ανάλογη θέση.

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by athena21 View Post
    Μπράβο σου Ηλία και από εμένα.Πραγματικά χαίρομαι που κατάφερες να κινητοποιήσεις τον ευατό σου.Ίσως το ξεκινήσω και γω που χει να με δει ηλιος κατι μηνες και απο την ακινησια στο τελος θα πιστεψω οτι ειμαι παραλυτη.Κοιτα και το καπνισμα θα κοψεις και δουλεια θα βρεις.Βάλε μια αρχή και ξεκίνα.Για παράδειγμα αν καπνίζεις 30 τσιγάρα την ημέρα βαλε στόχο να καπνίσεις ένα δυο λιγότερα για κάποιο διάστημα και στην συνέχεια ελάττωσε το περισσότερο.Βεβαια είναι κάποιοι που το κόβουν κατευθείαν και όχι σταδιακά.Αλλα νομίζω οτι στην ψυχολογια σου θα είναι καλύτερο να το κόψεις σταδιακά.Τώρα για εργασία ανάλογα τι γνωρίζεις να κάνεις ψάχνεις και για την ανάλογη θέση.
    σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια... δουλεια βρηκα την παρατησα γιατι πιεζομουν. οι δικοι μου εχουν απειβδησει και δεν ξερουν τι να κανουμε με εμενα. εγω παλι ειμαι σε φαση παραιτησης απο την ζωη γενικα. μονο αναπνεω....

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια... δουλεια βρηκα την παρατησα γιατι πιεζομουν. οι δικοι μου εχουν απειβδησει και δεν ξερουν τι να κανουμε με εμενα. εγω παλι ειμαι σε φαση παραιτησης απο την ζωη γενικα. μονο αναπνεω....
    Όλες οι δουλείες έχουν πίεση.Απλά νομίζω οτι δεν έχεις συνηθίσει,ασκηθεί στη πίεση γι'αυτό και δυσκολεύεσαι περισσότερο.Σιγά σιγά θα μάθεις να την διαχειρίζεσαι.Δεν γίνεται απο το ένα να πας απ'ευθείας στο 10.Το σημαντικό είναι οτι έκανες προσπάθεια και βρήκες εργασία,ήδη έχεις χάσει δέκα κιλά,λίγά ειναι αυτά;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •