Sos - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 32 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 469

Thread: Sos

  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Χαιρομαι που ρωτας.χωρισα πριν 3 μήνες απο εναν δεσμο που κράτησε ενα χρόνο.καποια μελη του φορουμ που μιλούσε γνωρίζουν και λεπτομέρειες καθώς δεν εχω κατι να κρύψω.Εχω πολύ υψηλα στανταρ και εχω ζησει μια εντονη ερωτικη ζωη οποτε ειναι λογικό να έχω μερικες κοινές ιστοριες αν και δε θυμάμαι να εχω σχολιασει κ αλλου περι κοινής εμπειριας.αν θυμάσαι εσυ καποιο θεμα θύμησε το μου.θα χαρω να το αναλύσουμε.
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Σου είχα κάνει μια ερωτησει πριν μέρες αλλά δεν απάντησες ποτέ...

    Στην ξανακάνω και τώρα γιατί πραγματικα απορώ και το κλείνω εδώ γιατί εδώ μιλάμε για πραγματικά γεγονότα ....

    Δεν έχεις αφεισει ιστορία για ιστορία που να μην έχεις πει ότι την έχεις περάσει και εσύ με γκόμενο ....έχεις τόσες προτάσεις αλλά εσύ τους έχεις στείλει όλους ....Σου στέλνουν συνέχεια μηνύματα οι άντρες αλλά εσύ α διαφορεις.
    Όπως λες εισαι εμφανισιμη και δεν έχω κανένα λόγο απόλυτος να σε αμφισβητήσω....

    Πες μου σε παρακαλω πως γίνεται μετά από όλους αυτούς τους άντρες που στην κυριολεξία τους έχεις κάψει την καρδιά να είσαι μόνη σου ?
    Πόσο υψηλά στάνταρ έχεις πια και δεν μπορεί να βρεθεί αυτός ο ένας μετά από τόσους άντρες που μας λες ότι είχες στη ζωή σου?
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ήταν επώδυνος χωρισμός;

  3. #168
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Χαιρομαι που ρωτας.χωρισα πριν 3 μήνες απο εναν δεσμο που κράτησε ενα χρόνο.καποια μελη του φορουμ που μιλούσε γνωρίζουν και λεπτομέρειες καθώς δεν εχω κατι να κρύψω.Εχω πολύ υψηλα στανταρ και εχω ζησει μια εντονη ερωτικη ζωη οποτε ειναι λογικό να έχω μερικες κοινές ιστοριες αν και δε θυμάμαι να εχω σχολιασει κ αλλου περι κοινής εμπειριας.αν θυμάσαι εσυ καποιο θεμα θύμησε το μου.θα χαρω να το αναλύσουμε.
    Μάλιστα ....
    Δεν χρειάζεται να μπω σε καμία διαδικασία να ρωτήσω κανένα μέλος....αν διαβάσει καποιος τα μήνυματα σου καταλαβαίνει ....

    Κάνε εσύ μια αναζητηση πριν καμία εβδομάδα αν θυμάμαι καλά και θα δεις ....άλλωστε τα γραπτά μένουν ...

    Καλό υπόλοιπο και σου εύχομαι πραγματικά να τον βρεις επιτέλους και να σταματήσεις να ταλαιπωρεις γλυκά τον αντρικό πληθυσμό που βρίσκεται στο διάβα σου!

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ακόμα τον κλαίω.Αλλα έπρεπε να χωρίσουμε γιατί είχε γίνει τοξική η σχέση μας τελείως...Θα ηθελα να κρατούσαμε μια τυπική επαφη αλλα ειμαι πολυ ερωτευμένη ακόμα και δεν μπορώ να του μιλήσω φιλικά. Κάνω προσπάθειες να τον ξεπεράσω βγαίνοντας με άλλους και κάνω μια τρυπα στο νερο
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Ήταν επώδυνος χωρισμός;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Λυπάμαι πολύ.. Πάντως εγώ είχα καταλάβεις ότι μέσα σου είσαι πληγωμένη γενικά... Γιατί χωρίσατε αν επιτρέπεται;

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ακομα και κοινη ιστορία να ειχα δε καταλαβαινω γιατί να μπω στη διαδικασία να τα διαβάσω.31ειμαι έχω ευτυχώς πολλες εμπειρίες στις σχέσεις.Τωρα αν μερικές ειναι κοινές με μέλη απο δω ακόμα καλύτερα για να αλλαζουμε κ απόψεις εχοντας βιωσει μια ίδια κατάσταση.Σε ευχαριστω για την ευχή αλλα είναι απο δύσκολο ως ακατόρθωτο γιατι δυστυχώς είμαι ακομα κολλημενη
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Μάλιστα ....
    Δεν χρειάζεται να μπω σε καμία διαδικασία να ρωτήσω κανένα μέλος....αν διαβάσει καποιος τα μήνυματα σου καταλαβαίνει ....

    Κάνε εσύ μια αναζητηση πριν καμία εβδομάδα αν θυμάμαι καλά και θα δεις ....άλλωστε τα γραπτά μένουν ...

    Καλό υπόλοιπο και σου εύχομαι πραγματικά να τον βρεις επιτέλους και να σταματήσεις να ταλαιπωρεις γλυκά τον αντρικό πληθυσμό που βρίσκεται στο διάβα σου!
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ηταν μοναχοπαιδι και η μητερα του χωρις αντρα και αλλους συγγενεις.Χωνοταν συνέχεια στα προσωπικα μας και δε με συμπαθούσε και ιδιαιτερα και το εδειχνε με τον τροπο της.καποια στιγμή αποφασισα οτι ήταν πολυ τοξικό όλο αυτό για μενα και ήθελα να επικεντρωθώ σε μενα και σε ενα προβλημα υγείας που μου προέκυψε και αποφασισα να τον κοψω μαχαιρι οπως και εκανα..
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Λυπάμαι πολύ.. Πάντως εγώ είχα καταλάβεις ότι μέσα σου είσαι πληγωμένη γενικά... Γιατί χωρίσατε αν επιτρέπεται;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ειρωνεία από κάποια μέλη για την γνώμη κάποιου άλλου. Ο κάθε άνθρωπος χειρίζεται μια κατάσταση με τον δικό του τρόπο, είναι άσχημο δύο αλλά μέλη να σχολιάζουν αυτόν τον τροπο με ειρωνεία.

    Δεν είναι θέμα ηθικό αν θα μείνεις σε μια σχέση που ήδη ξέρεις τι συμβαίνει αλλά είναι καλό όταν αποφασίζεις να μοιράσεις τις ευθυνες να πάρεις αυτές που σου αναλογούν. Το γεγονός ότι ήξερες όλα αυτά και τα αντεχες, αυτό από μόνο του λέει πολλά. Ίσως να χρειάζεται να το δεις αυτό με κάποιον ψυχολόγο.
    Τώρα αν εσύ θεωρείς λογικό να ρίχνουμε όλο το βάρος και τις ευθυνες στον άλλον και να νιώθεις ωραία που υπάρχουν ακόμη δύο άτομα που κάνουν το ίδιο και μιλάνε με τόσο θυμο (ίσως πέρασαν τα ίδια και έχουν απωθημένα), σεβαστό.
    Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι και αυτό κράτησε είναι να χωρίσεις γιατί δεν σου αξίζει ολο αυτό. Σε κανένα άνθρωπο δεν αξίζει.
    Last edited by george1520; 01-07-2020 at 03:41.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ειρωνεία από κάποια μέλη για την γνώμη κάποιου άλλου. Ο κάθε άνθρωπος χειρίζεται μια κατάσταση με τον δικό του τρόπο, είναι άσχημο δύο αλλά μέλη να σχολιάζουν αυτόν τον τροπο με ειρωνεία.

    Δεν είναι θέμα ηθικό αν θα μείνεις σε μια σχέση που ήδη ξέρεις τι συμβαίνει αλλά είναι καλό όταν αποφασίζεις να μοιράσεις τις ευθυνες να πάρεις αυτές που σου αναλογούν. Το γεγονός ότι ήξερες όλα αυτά και τα αντεχες, αυτό από μόνο του λέει πολλά. Ίσως να χρειάζεται να το δεις αυτό με κάποιον ψυχολόγο.
    Τώρα αν εσύ θεωρείς λογικό να ρίχνουμε όλο το βάρος και τις ευθυνες στον άλλον και να νιώθεις ωραία που υπάρχουν ακόμη δύο άτομα που κάνουν το ίδιο και μιλάνε με τόσο θυμο (ίσως πέρασαν τα ίδια και έχουν απωθημένα), σεβαστό.
    Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι και αυτό κράτησε είναι να χωρίσεις γιατί δεν σου αξίζει ολο αυτό. Σε κανένα άνθρωπο δεν αξίζει.
    Ακριβώς αυτό. Ζούμε εποχή που ανεβαίνει ο άλλος στη γέφυρα του τραίνου, αράζει στις ράγες να βγάλει selfie, ακούει από χιλιόμετρα το τραίνο να πλησιάζει, το βλέπει να έρχεται, το τραίνο τον πατάει και μετά η οικογένειά του κάνει μύνηση στο κράτος που δεν είχε σήμανση πάνω στη γέφυρα, στον μηχανοδηγό που δεν σταμάτησε, στην εταιρία κατασκευής του τραίνου που δεν είχε αισθητήρες και σύστημα αυτόματης ακινητοποίησης του τραίνου αν βρεθεί κάποιος μπροστά του και φυσικά κάνουν και ήρωα τον νεκρό, Τι αγνός και καλός ήταν και τι πιο ανθρώπινο να θέλει να βγάλει μία καλλιτεχνική φωτογραφία...

    Αίσθηση προσωπικής ευθύνης μηδέν. Στα πάντα πρέπει να φταίνε οι άλλοι και να χαϊδεύουμε τα αυτιά του καθενός, να σταθούμε στο μερίδιο ευθύνης που του αναλογεί, ποτέ!

  10. #175
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα μπορούσα απλα να αδιαφόρησω και να μην τη συναντήσω καν.εγω τη συναντησα γιατί δεν ειχα κατι να κρυψω και ήθελα να βγω καθαρη απο την ιστορία οπως κ εγινε.προφανως και απο θεμα εγωισμού δε θα ηθελα να ειμαι η καβατζα κανενός αλλα και συναισθήματα να μην ειχα ποτε δ θα έπαιρνα αντρα αλλης κοπελας.Δε μου κανει κουκου πως το λενε.Στον ερωτα δε μοιράζομαι.
    Ναι κατάλαβα τι λες αλλα από θέμα δικό σου αυτό λέω όχι απαραίτητα από ηθική.....γιατι εσύ δεν γουστάρεις να έρχεσαι δεύτερη και να σε χρησιμοποιεί κάποιος για να περάσει καλά

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Ναι κατάλαβα τι λες αλλα από θέμα δικό σου αυτό λέω όχι απαραίτητα από ηθική.....γιατι εσύ δεν γουστάρεις να έρχεσαι δεύτερη και να σε χρησιμοποιεί κάποιος για να περάσει καλά
    εκτος αυτου, αλλο πραγμα ο παντρεμενος κι αλλο αυτος που εχει μια σχεση.
    απ οτι λεει η νοσηρη, ο τυπος που γνωρισε ηταν παντρεμενος. επομενως οχι μονο δεν γνωριζε οτι ειχε αλλη και αλλες, αλλα της εκρυψε και τον γαμο του. παει πολυ μακρια η βαλιτσα..
    αν απλα εχει μια σχεση, τα πραγματα ειναι πολυ απλα σε περιπτωση που δεν σε κοροιδευει.
    σου λεει "ξερεις εχω μια σχεση, αλλα χωριζω ΤΩΡΑ και θα ειμαστε μαζι" . συμβαινουν αυτα. δεν υπογραψαμε και συμβολαιο με ρητρα εκατομμυριων.
    απο τηνσ τιγμη που δεν χωριζει αμεσα αλλα σου λεει για τα ψυχολογικα του ζορια και το ποσο αναγκη εχει 10 ξεπετες παραλληλα με την σταθερη του σχεση, ειναι απλα δουλεμα. και φυσικα δεν ειναιτυχαιο που ειναι μικρη η κοπελα. δεν θα ετρωγε μια πιο εμπειρη τοσο ευκολα τετοιου ειδους δουλεμα.

  12. #177
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ειρωνεία από κάποια μέλη για την γνώμη κάποιου άλλου. Ο κάθε άνθρωπος χειρίζεται μια κατάσταση με τον δικό του τρόπο, είναι άσχημο δύο αλλά μέλη να σχολιάζουν αυτόν τον τροπο με ειρωνεία.

    Δεν είναι θέμα ηθικό αν θα μείνεις σε μια σχέση που ήδη ξέρεις τι συμβαίνει αλλά είναι καλό όταν αποφασίζεις να μοιράσεις τις ευθυνες να πάρεις αυτές που σου αναλογούν. Το γεγονός ότι ήξερες όλα αυτά και τα αντεχες, αυτό από μόνο του λέει πολλά. Ίσως να χρειάζεται να το δεις αυτό με κάποιον ψυχολόγο.
    Τώρα αν εσύ θεωρείς λογικό να ρίχνουμε όλο το βάρος και τις ευθυνες στον άλλον και να νιώθεις ωραία που υπάρχουν ακόμη δύο άτομα που κάνουν το ίδιο και μιλάνε με τόσο θυμο (ίσως πέρασαν τα ίδια και έχουν απωθημένα), σεβαστό.
    Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι και αυτό κράτησε είναι να χωρίσεις γιατί δεν σου αξίζει ολο αυτό. Σε κανένα άνθρωπο δεν αξίζει.
    Με συγχωρείς πολύ αλλά αν αναφέρεσαι και σε μενα δεν εχω κανέναν απωθημένο.ούτε μου συνέβη κατι τέτοιο.
    Σύμφωνα με την λογική μου σε αυτή τη περίπτωση και οι δύο έχουν το φταιξιμο αλλά αυτός που φταιει είναι αυτός που παίζει με την λογική του και όχι αυτός που τον παρασύρει το συναίσθημα. Έχω επιχειρηματολογησει κιόλας για την άποψη μου. Πέσατε να φατε μια κοπέλα επειδή έκανε ένα λάθος που συνέχισε την σχέση που είχε δημιουργήσει από πριν με έναν μαλακα που της το έπαιζε ιππότης. Ήξερε τι συμβαίνει ήξερε τι έκανε λάθος. Όμως όταν έχεις συναισθήματα πρέπει να είσαι και έτοιμος συναισθηματικά για να αποχωρήσεις κάποια στιγμή. Αυτό τη καθυστέρησε μάλλον,ότι τώρα είναι έτοιμη να αποχωρήσει και να κόψει από αυτό. Το να βγαίνουν και να λένε ντροπή του γυναικείου φυλου κάποιοι που μιλάνε εντελώς υποτιμητικά για το αντρικό φύλο και "ψαρεύουν γκόμενους από το ίντερνετ" και το περηφανεύονται κιόλας.... όταν το λένε αυτο με μισανδρισμο και αναφέρονται στους άντρες λες και είναι αντικείμενα γενικότερα. Και υπάρχουν και άντρες που υποστηρίζουν τέτοια άτομα και τη γνώμη που έχουν για το φύλο τους...ειναι απλά λυπηρό.

    Δεν τίθεται κανένα θέμα απωθημένου τίθεται θέμα κοινής λογικής. Ούτε και εγώ θα έμπαινασε ένα ζευγάρι αναμεσα όμως και τα λάθη είναι για τους ανθρώπους. Τεσπα νομίζω ότι η λογική έχει ξεφύγει σε αυτο το θέμα και κάποιοι χωρίζονται σε "στρατοπαιδα" λόγω συμπαθειων.

    Εγώ είμαι πάντα αντικειμενική στην άποψη μου και δεν επηρεάζομαι από συμπάθειες....

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα με γιωργο και σονια.
    φυσικα και δεν θα της κρεμασουμε κουδουνια της κοπελας, ολοι εχουμε κανει λαθη. αλλα το να κανει οτι δεν βλεπει τον ελεφαντα στο δωματιο, και να δικαιολογει τον εαυτο της, μονο στα ιδια λαθη θα την οδηγησει.
    ευθυνες υπαρχουν και απο την δικη της μερια.
    εκεινος ευθυνεται μονος του, στο διαστημα που της εκρυβε την σχεση του.
    που ηταν πολυ μικρο τελικα. δεν ξερω κι αν τον ρωτησε καν αν ειναι ελευθερος τις 2 αυτες φορες.
    αν θυμηθουμε την διηγηση, εκαναν μονο δυο συναντησεις, στην πρωτη δεν εγινε σεξ, αυτος απομακρυνθηκε, βρεθηκαν τυχαια, εκαναν κι αλλη συναντηση με σεξ, κι εκεινος της το επαιξε βαρυ πεπονι παιδια... της ειπε να τμην τηλεφωνει γιατι ενοχλει. δεν την παραμυθιασε.
    ειπε ξεκαθαρα οτι μπορει να ειναι με αλλες, γιαυτο να μην τηλεφωνει. δεν το επαιξε ερωτευμενος. . δεν τον τσακωσε με την κοπελα του. στην ουσια μονος του το ειπε, οταν εκεινη του ζητουσε και τον λογο, γιατι να μην τον παιρνει ελευθερα τηλεφωνο.
    επομενως 2 φορες βρεθηκαν, καμια αποπειρα δεν εκανε να την παραμυθιασει, ισα ισα που την απεφευγε (εξαφανισεις και απαγορευση τηλεφωνων) και ΜΕΤΑ, αφου ξαναεξαφανιστηκε, επανηρθε, αρχισε να την διεκδικει, εχοντας ομως ξεκαθαρισει οτι και η σ χεση του ισχυει, και σοβαρευει καθως συζουν, και αλλες παραλληλα υπαρχουν. και η κοπελα παρεμεινε.
    ε, μη μου πειτε οτι φταιει αυτος.
    αυτος φταιει απεναντι στην κοπελα του. γιατην ζημια που γινεται στην ζωη της, φταιει η κοπελα. τα ηεξρε ολα απο πολυ αρχη. οταν λεμε "ολα" εννοουμε οτι ηταν και δεσμευμενος και μουρνταρης.
    Last edited by Remedy; 01-07-2020 at 11:21.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Λόγω συμπαθειων; οποίος δηλαδή υποστηρίζει μια άποψη είναι καθαρά από συμπάθεια ενώ εσύ είσαι αντικειμενική; Ενδιαφέρον! Για ξανά διάβασε τι έγραψα. Δεν πήρα θέση. Είπα την άποψη μου για την λέξη "ηθικη" που ειπώθηκε και είπα την άποψη μου για την ειρωνεία που παίχτηκε ανάμεσα σας.
    Το τι κάνει ένας μέλος στην προσωπική του ζωή δεν πέφτει λόγο σε κανένα μας.. Αν θες να σχολιάσεις την άποψη του τότε ναι αλλά όχι την ζωή του.
    Όπως η νοσηρή έκανε επίθεση και μίλησε για τις γυναίκες έτσι, το ίδιο έκανες εσύ πιο πάνω για τους άντρες..
    Και θα ξαναπώ αυτό που ακριβώς που εννοούσα γιατί μάλλον δεν κατάλαβες. Φταίει αυτός όσο το άτομο δεν ξέρει τι συμβαίνει, όταν μάθει και μένει σε μια κατάσταση τότε φταιει κι αυτή. Όσο για την λέξη ηθική είπα πως δεν έχει καμία θέση στην συζήτηση γιατί εδώ το θέμα δεν είναι ηθικό αλλά είναι θέμα αξιοπρέπειας και εγωισμού.

  15. #180
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ηταν μοναχοπαιδι και η μητερα του χωρις αντρα και αλλους συγγενεις.Χωνοταν συνέχεια στα προσωπικα μας και δε με συμπαθούσε και ιδιαιτερα και το εδειχνε με τον τροπο της.καποια στιγμή αποφασισα οτι ήταν πολυ τοξικό όλο αυτό για μενα και ήθελα να επικεντρωθώ σε μενα και σε ενα προβλημα υγείας που μου προέκυψε και αποφασισα να τον κοψω μαχαιρι οπως και εκανα..
    Άκουσε με κοπελιά.....

    Καταρχάς ούτε σε ξέρω ούτε μου έχεις κάνει κάτι..... για αυτό η γνώμη μου θα είναι αντικειμενικη και αμερόληπτη.

    Σε έχουμε δει κατά καιρούς να σχολιάζεις το αντρικό φύλο με πολύ άσχημο τρόπο, να προσπαθείς να το παίζεις οτι βλέπεις τους άντρες σαν αντικείμενα. Και γενικότερα μας έχεις περιγράψει ότι στον ερωτικό τομέα πας και βγάζεις τα πολλς απωθημένα σου από άντρες που σε πλήγωσαν .....σε άντρες που δεν σου έκαναν τίποτα. Ετσι, για να εκτονωθεις.τουλαχιστον εγώ αυτό έχω εισπράξει από γραφόμενα σου. Εσύ δηλαδή που πας και καταστρέφεις τους άντρες και τους δημιουργείς να έχουν προβλήματα με τις γυναίκες....και να έχουν άσχημη γνώμη για το φύλο μας είσαι η σωστή και υπεράνω να κρίνεις το λάθος μιας κοπέλας 10 χρονιάς μικρότερης απο σένα επειδή μπήκε εν αγνοία της σε ένα ζευγάρι;

    Ποιος γκόμενος σε κερατωσε και θεωρείς ότι σε μια απιστία φταίει παντα μια γυναικα;;; μιλησε μας για αυτό ....

    Δεν σε κατηγορώ για αυτή τη στάση σου ίσως να έχεις πολλά απωθημένα και θυμό ίσως να έχεις και πολύ χαμηλή αυτοπεποιθηση απο σχέσεις σου που να μην ήταν πολύ ωραίες και προσπαθείς να χειριστείς τους άντρες με το τρόπο σε χειρίστηκαν αυτοί. Ότι και να είναι..... παραθέτω απλως τη γνώμη μου ....γιατι το θεώρησα πολύ άκομψο όλο αυτό που έγινε αν και το ότι της ζήτησες συγνωμη είναι πιο τιμητικό αλλα και πάλι δεν αναιρεί αυτό που βγάζεις ότι είσαι στιε ερωτικές σου σχέσεις για να σου δίνει το δικαίωμα να μιλάς και να κρίνεις έτσι αλόγιστα

Page 12 of 32 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •