Sos - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 32 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 469

Thread: Sos

  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,401
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Καλημέρα... Εντάξει στα down μου γενικά. Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω στο forum ήταν ότι επικοινώνησε μαζί μου τις προάλλες να δει πώς είμαι και εν τη ρήμη του λόγου μου είπε πως εκείνη έχει πάει να μείνει εκεί. Εγώ εκεί στενοχωρηθηκα πάρα πολύ αν και δεν το έδειξα, όμως το περιστατικό αυτό με έκανε να νιώσω ότι ίσως είναι ώρα να τελειώνουμε. Εκείνος επιμένει να βρεθούμε μες στη βδομάδα, και σκέφτηκα μήπως βρεθούμε απλα για να το τελειώσω από κοντά και όχι από μηνύματα
    Αν ο μόνος λόγος που θέλεις να συναντηθείς μαζί του είναι για να του πεις τέλος, θεωρώ πως δεν είσαι έτοιμη ακόμη. Που είναι λογικό.. Μέχρι χθες τον δικαιολογουσες. Πάρε τον χρόνο σου, επεξεργασου τα όλα, βάλε τα γεγονότα κάτω, δες τι αξίζεις και μετά όρισε ΕΣΎ πότε θα βρεθείτε..

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι και ακόμα τον δικαιολογώ σε ορισμένα πράγματα, αλλα ανέκαθεν πίστευα ότι δεν έχει ελαφρυντικό στο να πληγώνει άλλους. Μπορεί να μη θέλω ακόμα 1000% να το τελειώσω αλλα αν συγκατοικεί είναι η ωρα

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,401
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Ναι και ακόμα τον δικαιολογώ σε ορισμένα πράγματα, αλλα ανέκαθεν πίστευα ότι δεν έχει ελαφρυντικό στο να πληγώνει άλλους. Μπορεί να μη θέλω ακόμα 1000% να το τελειώσω αλλα αν συγκατοικεί είναι η ωρα
    Οπότε απλά πες του ότι δεν μπορείς αυτή την βδομάδα. Πάρε τον χρόνο που πρέπει για να είσαι έτοιμη. Αυτός θα αρχίσει τα δικά του κι θα σε καταφέρει.. Αλλιώς ληξε το με ένα μήνυμα.

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Σωστή προσέγγιση...

  5. #200
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Βλέπω ειδικό εδώ και κάποιους μήνες οπότε τα συζηταω. Κι έτσι μάλιστα ξεκίνησα να το επεξεργαζομαι περισσότερο στο μυαλό μου και να σκέφτομαι λίγο πιο ορθολογικά απ ο τι στο παρελθόν.
    Μπραβο σου κοριτσι μου ημουν σιγουρη γι αυτο σου το βημα!

    Αρα εχεις καθοδηγηση και πιστευω θα στο πει και εκεινος ποτε θα εισαι ετοιμη να κανεις την επομενη σου κινηση!

    Για πες εκτος οτι σε εβαλε σε περισσοτερο σκεψεις σε εκανε να βγαλεις και αλλα πραγματα που μπορει να σχετιζονται με την ολη κατασταση και εσυ δεν τα ειχες συνδεσει?

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι βεβαίως.... Είναι καλή πιστεύω κι εγώ ποτέ δε διστασα να πάω να δω ειδικό. Και κατάλοιπα από την οικογένεια μου και από την πρώτη μου σχέση στα 18 που ναι μεν ήταν καλή αλλά δεν ήταν και όλα όλα ρόδινα

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Οτι θα καθοσασταν να πληκτρολογειτε 200 σελιδεσ για τον αρχοντοκοπανο δεν το περιμενε κανεισ μπραβο dem 999
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    τον ειδικο τον ξεκινησες για να διαχειριστεις το συγκεκριμενο θεμα, η τον χρειαζοσουν γενικα;

  9. #204
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Ας κοιταξουμε λιγο και τις δικες μας συμπεριφορες σαν ανθρωποι να κανουμε την αυτοκριτικη μας και μετα ισως να ειμαστε σε θεση να κρινουμε καποιον ....

    Ξαφνικα εχουμε διαγραψει οτι εχουμε κανει στην ζωη μας και γιναμε οι κριτες των παντων......

    Χαρακτηρισμοι του τυπου ντροπη του αντρικου φυλλου ή του γυναικειου ειναι απαραδεκτοι για εμενα να χρησημοποιουνται και φυσικα θα ειμαι και ειρωνικη και καυστικη και σε οποιον αρεσει ........
    Καλά τα λες...
    Εδώ μέσα έχουμε διαβάσει αλλα και αλλα . Έχουν μπει γυναίκες τρίτα πρόσωπα και το λένε με περηφάνια ότι το ήθελαν να τον χωρίσουν από τη σχέση του και δεν το μετανιώνουν. Και βρήκαμε μια κοπελίτσα που παραδεχεται το λάθος της που είπε ότι δεν είχε τη δύναμη να τον αφήσει και την έπαιξε και ένας κατά πολύ μεγαλύτερος της..... να τη λέμε ντροπή του γυναικείου φυλου.

    Ειμαι της άποψης ότι ολοι κάνουμε λάθη....το να μην έχουμε επίγνωση όμως της συμπεριφοράς μας και των λαθών μας και να προσβάλλουμε τους άλλους για τα λάθη τους...αποτελει για μένα ψυχοπαθολογία και δεν προτίθεμαι να την υπερασπιστώ σε κανένα θέμα.

  10. #205
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Σωστή προσέγγιση...
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα το έληγα μέσω τηλεφώνου καλύτερα. Από κοντά μπορεί με μια λεξούλα (που θα πει σίγουρα) να σε τουμπαρει. Η με ένα απλό μήνυμα καλύτερα και τέλος.

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Μπράβο σε αυτόν όχι σε μενα

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ξεκίνησα για ένα θέμα που προέκυψε με τους γονείς μου αλλά σχεδόν αμέσως της μίλησα και για αυτό το ζήτημα

  13. #208
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Μπράβο σε αυτόν όχι σε μενα
    Μην τον συναντήσεις από κοντά ....φοβαμαι ότι θα τον δικαιολογήσεις παλι.
    Κάποια στιγμή πρέπει να μάθεις από το λάθος σου και να μη το ξανακάνεις...
    Να ξέρεις πως ένας άντρας που σε έχει και εσένα και τη σχέση του.... και μάλιστα βρίζει τη γυναικα του σε σένα...δεν αξίζει χώρο στη ζωή σου.

    Απλά αυτό να σου γίνει μάθημα για την επόμενη φορά γιατί είσαι ενήλικη γυναικα πλέον ...δεν είσαι παιδί.


    Να θυμάσαι να σέβεσαι τις σχέσεις των άλλων για να σεβεσαι και εσύ τις δικές σου και να τις σέβονται και αλλοι

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    To σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα μια συζήτηση πρόσωπο με πρόσωπο. Απλά ίσως το καθυστερήσω λίγο για να είμαι σίγουρη ότι θα έχω αποστασιοποιηθει κάπως και δε θα με τουμπαρει. Ήδη όμως έχω απομακρυνθεί. Δε μιλάμε καθημερινά όπως μιλούσαμε τους τελευταίους οχτώ μήνες και αυτό γιατί εγώ του απαντάω λιγότερο και δεν του δίνω τόσες λαβές. Αρνήθηκα και κάμποσες φορες να βρεθούμε για να σκέφτομαι ψύχραιμα

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Δεν είναι γυναίκα του, και μάλιστα θα σας κάνω και μια αποκάλυψη. Είναι πιο μικρή από εμένα....

Page 14 of 32 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •