Sos - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 469

Thread: Sos

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Δεν προσπαθώ να τον δικαιολογήσω σε καμία περίπτωση, απλώς επειδή η ενότητα είναι η ψυχολογία και ψάχνουμε και την αιτία /εξήγηση, τι ρόλο μπορεί να παίζει το ότι κατά βαθος είναι ανασφαλής και επίσης από μικρός βλέπει τον πατέρα του να κάνει το ίδιο (να απατά τη μητέρα του)?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν προσπαθώ να τον δικαιολογήσω σε καμία περίπτωση, απλώς επειδή η ενότητα είναι η ψυχολογία και ψάχνουμε και την αιτία /εξήγηση, τι ρόλο μπορεί να παίζει το ότι κατά βαθος είναι ανασφαλής και επίσης από μικρός βλέπει τον πατέρα του να κάνει το ίδιο (να απατά τη μητέρα του)?
    Ας πάει σε μια ψυχολόγο να τα λύσει.. Ότι και να έζησε, ότι και να κουβαλάει δεν του δίνει το δικαίωμα να παίζει με τους ανθρώπους. Χθες οταν διάβασα αυτά που έγραψες νόμιζα ότι ήσουν απλά το νούμερο δύο γιαυτό έχεις μια ελπίδα, δεν κατάλαβα ότι μπορεί να είσαι και το νούμερο 15.

    Εσυ τι έζησες στην ζωή σου και έφτασες στο σημείο να αντέχεις να σε χειρίζεται κάποιος; Αυτό μάλλον πρέπει να ψάξεις και να το λύσεις.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Είμαι το νούμερο δύο με δεδομένο ότι μπορεί να κάνουμε κ άλλα πράγματα μαζί και επίσης αυτή η νοσηρή κατάσταση έχει διαιωνιστει
    Οι άλλες είναι για ένα σεξ μια φορά και γι αυτό δε χωρεί αμφιβολία

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Είμαι το νούμερο δύο με δεδομένο ότι μπορεί να κάνουμε κ άλλα πράγματα μαζί και επίσης αυτή η νοσηρή κατάσταση έχει διαιωνιστει
    Οι άλλες είναι για ένα σεξ μια φορά και γι αυτό δε χωρεί αμφιβολία
    Ε αλλάζουν τα πράγματα τότε. Περίμενε εκεί. Θα χωρίσει. Τι πειράζει που πηδαει άλλες;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Όχι, δεν ωραιοποιω την κατάσταση, απλά διευκρινίζω τα δεδομένα. Γνωρίζω ότι ακόμα και μια στο εκατομμύριο να καταλήγαμε μαζί, Θ έκανε τα ίδια και σε εμενα

  6. #36
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Όχι, δεν ωραιοποιω την κατάσταση, απλά διευκρινίζω τα δεδομένα. Γνωρίζω ότι ακόμα και μια στο εκατομμύριο να καταλήγαμε μαζί, Θ έκανε τα ίδια και σε εμενα
    Οταν ξερεις οτι ειναι με αλλη -με αλλες καποιε φορες πως αισθανεσαι εκεινες τις ωρες?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Αισθάνομαι απαίσια, είτε είναι η κοπέλα του είτε κάποια περιστασιακη. Μπαίνω και σε διαδικασία σύγκρισης με τη δικιά του και αυτό δεν είναι καλο

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Καλά τα έχω πάρει πολύ άσχημα με τον τύπο σου. Δεν χρειάζεται να γράφεις τόσα. Το πράγμα φαίνεται από τις πρώτες κιόλας σειρές. Εκεί λίγο που γέλασα ήταν που λες ότι τον είδες με την κοπέλα του και σκέφτηκες ότι ήταν καρμικο μεταξύ σας που συναντηθήκατε. Μαλλον επειδή σου αρέσει πολυ,τα βλέπεις τα πράγματα όπως θα ήθελες να είναι.Ο τύπος θέλει να περνάει καλά και να το παίζει "άντρας" σε κοριτσακια μικρά σαν εσένα για να τα τρεχει. Ψάχνει συνεχώς την επιβεβαιωση και δεν μπορεί να είναι πιστός. Σίγουρα εκτός από τη κοπέλα του (που της ρίχνει κέρατο,) και από σενα που σε βλέπει σαν παιχνιδάκι για να περνάει καλά...μιλαει και με άλλες. Ο ίδιος στο είπε εξάλλου. Κόλλησες με έναν άνθρωπο που θέλει να περνάει την ώρα του. Προφανως και του αρέσεις. Όμως εσύ τι θες από την ζωή σου και τι θες σχετικά με αυτόν; Αν θες να πηγαίνεις να τον βλεπεις μια στο τόσο.... οπότε βαριέται και όποτε δεν αντέχει τη γκόμενά του και μετά να εξαφανίζεται και να σου πουλάει φούμαρα τους συνέχισε το. Αν όμως φαντάζεσαι μια σχέση μαζί του, να είστε μαζί,να βλεπεστε συχνά,να επικοινωνείτε και να χτισετε κάτι μαζί τοτε ξεκοψε. Θα πληγωθείς χωρίς να καταφέρεις κάτι, ο τύπος δεν είναι δικός σου...εχει κοπέλα και μιλάει και με οποία άλλη θέλει για να διασκεδάζει....Θες να είσαι με έναν άντρα απιστο που ενώ είναι 32 χρονών φέρεται σαν 20χρονο και να σε φλομωσει στο κέρατο;;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Αισθάνομαι απαίσια, είτε είναι η κοπέλα του είτε κάποια περιστασιακη. Μπαίνω και σε διαδικασία σύγκρισης με τη δικιά του και αυτό δεν είναι καλο
    Τελείωσε το και ο χρόνος θα σε βοηθήσει να πας παρακάτω.. Μην αφήνεις την ζωή σου να χάνεται δίπλα από τέτοιους ανθρώπους. Σε λίγο θα πηδηξει κι εμένα αυτος

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι μου το είπε και μου δείχνει και συνομιλίες που τον πρηζουν να βρεθούν ξανά αφότου έγινε κάτι και τις κράζει και λέει ότι μόνο με εμένα συνεννοειται. Όντως, γιατί είναι ένας άνθρωπος που δύσκολα ανοίγεται και δύσκολα τον ψυχολογεις αλλά με έχει εμπιστευθεί. Ωστόσο ισχύει πως αν πραγματικά ήθελε κάτι μόνιμο ξέρει πού θα με βρει. Ναι, είναι αλήθεια ότι αν ήμασταν μαζί θα με κερατωνε όπως κάνει και τώρα. Η κατάσταση με την κοπέλα είναι μια έτσι μια αλλιώς, έχει σκεφτεί να χωρίσει αλλά έχει παραδεχτεί ότι θέλει την καβατζα του και κάτι σταθερό να επιστρέφει. Εκείνη δεν έχει ψιλιαστει τίποτα

  11. #41
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Αισθάνομαι απαίσια, είτε είναι η κοπέλα του είτε κάποια περιστασιακη. Μπαίνω και σε διαδικασία σύγκρισης με τη δικιά του και αυτό δεν είναι καλο
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τελείωσε το και ο χρόνος θα σε βοηθήσει να πας παρακάτω.. Μην αφήνεις την ζωή σου να χάνεται δίπλα από τέτοιους ανθρώπους. Σε λίγο θα πηδηξει κι εμένα αυτος
    Αυτο!

    ειναι οτι χειροτερο μπορει να αισθανθει μια γυναικα ...
    ποιο ανωδυνα θα περασεις ενα χωρισμο παρα αυτο το πραγμα...ασε που με μαθηματικη ακριβεια θα σε οδηγησει σε πολυ αρρωστες καταστασεις ....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι, και ήδη είναι αρκετά νοσηρο και λόγω της κατάστασης και λόγω του μεγάλου χρονικού διαστήματος

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Και έλεος πια με όλους τους παραπονιαρηδες που βγαίνουν και το παίζουν παντού θύμα.....για να τους δικαιολογειτε και να ανεχεστε την απαράδεκτη συμπεριφορά και την έλλειψη σεβασμού στις σχέσεις τους και στους ανθρώπους της ζωής τους . Και άλλοι άνθρωποι έχουν προβλήματα, οικονομικά,υγειας, οικογενειακά αλλά ξέρουν τι θέλουν. Δεν χρησιμοποιούν ανθρώπους για να παίζουν μαζί τους. Αυτός τώρα τα έχει με μια κοπέλα (ίσως και χρονια) και δεν τη σεβετε ....της φοράει κέρατο με οποία του κατσει και το διατυμπανίζει παντού ... Δεν υπολογίζει ούτε εσένα εφόσον δεν ενδιαφέρεται για τα συναισθήματα σου και για το αν σε πληγώσει. Τι να κάνεις με αυτόν;

    Αν νιώθει ανισορροπος και ότι δεν ξέρει τι θέλει στη ζωή του. Εάν έχει προβλήματα να διαχειριστεί στις σχέσεις του...τοτε να απευθυνθεί σε ψυχολόγο η σε ψυχίατρο. Δεν χρειάζεται να κάτσεις να κάνεις ΕΣΥ τη μητέρα Τερέζα ΚΑΝΕΝΟΣ ...πρόκειμενου να γίνεις παιχνίδι του και να σε χρησιμοποιεί κατά βούληση, πληγωνοντας τη καρδιά σου και αποκτώντας άσχημες ερωτικές εμπειρίες που θα σε κλειδώσουν μετά.

    Στο ξανά λέω αν θες και εσύ απλά να περνάς την ώρα σου και τίποτα άλλο τότε προχωρά. Αν είσαι ερωτευμένη και τον θες πολύ φύγε. Δεν έχεις να διεκδικήσεις κάτι στη ζωή του

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι είμαι ερωτευμένη και τον θέλω πολύ.. Οπότε μαλλον ας μην πληγωνομαι άλλο αν και το να φύγω μου φαίνεται βουνό και πολύ δύσκολο
    Το ξέρω ότι θα μου λείπει

  15. #45
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Ναι είμαι ερωτευμένη και τον θέλω πολύ.. Οπότε μαλλον ας μην πληγωνομαι άλλο αν και το να φύγω μου φαίνεται βουνό και πολύ δύσκολο
    Το ξέρω ότι θα μου λείπει
    θα σου λειπει τον πρωτο καιρο ...
    εισαι νεο κοριτσι βγες γεμισε τον χρονο σου και το μυαλο σου και θα δεις θα περασει...

    θα εισαι πολυ καλυτερα απο να τον σκεφτεσαι καθε φορα που θα πηγαινει με αλλη ,αυτο δεν παλευεται.....

Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •