Sos - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 32 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 469

Thread: Sos

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Στο ότι συνήθως, πρακτικά, έχει μεγαλύτερη εμπειρία ζωής ένας 30αρης από μία 20χρονη. Και μπορεί πιο εύκολα να γίνει χειριστικός.
    Ας μην κανουμε sterotypifing λογω ηλικιας (για εμενα οι γυναικες ειναι πιο χειριστικες) και ας μην βαζουμε την ηλικια σε μια λιστα με αρνητικα χαρακτηριστικα (τα 30 ειναι η πιο ελκυστικη ηλικια στον αντρα για τις περισσοτερες, αλλα η ελξη ειναι υποκειμενικη, και η ηλικια απι μονη της ενα ουδετερο χαρακτηριστικο χωρις ηθικο βαρος)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Είναι αλήθεια ότι δεν παλευεται

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Ναι μου το είπε και μου δείχνει και συνομιλίες που τον πρηζουν να βρεθούν ξανά αφότου έγινε κάτι και τις κράζει και λέει ότι μόνο με εμένα συνεννοειται. Όντως, γιατί είναι ένας άνθρωπος που δύσκολα ανοίγεται και δύσκολα τον ψυχολογεις αλλά με έχει εμπιστευθεί. Ωστόσο ισχύει πως αν πραγματικά ήθελε κάτι μόνιμο ξέρει πού θα με βρει. Ναι, είναι αλήθεια ότι αν ήμασταν μαζί θα με κερατωνε όπως κάνει και τώρα. Η κατάσταση με την κοπέλα είναι μια έτσι μια αλλιώς, έχει σκεφτεί να χωρίσει αλλά έχει παραδεχτεί ότι θέλει την καβατζα του και κάτι σταθερό να επιστρέφει. Εκείνη δεν έχει ψιλιαστει τίποτα
    Σου λέει ψέματα κορίτσι μου, ότι δήθεν τάχα μου μόνο με σένα συνεννοείται. Στο λέει αυτό προκειμένου να μειώσει τις άλλες μπροστά σου ....και να σε κάνει να πιστεύεις αυτό που θες να ακούσεις,δηλαδή ότι έχετε κάτι μοναδικό,ότι δήθεν με σένα νιώθει μεγαλύτερη οικειότητα και τέτοια. Ώστε να τον δικαιολογείς μέσα σου και να τον συγχωρεις. Εφόσον όπως λέει με σένα έχει μεγαλύτερη οικειότητα και σε εμπιστευεται τοτε γιατί δεν σταματάει να μιλάει με τις άλλες; Γιατί δεν χωρίζει την κοπέλα του να τα φτιάξει μαζί σου;;
    Δεν θα το κάνει....απλα μπορεί ο τύπος να έχει κόμπλεξ με τις γυναίκες και να τις φοβάται....και όντως να του εμπνεεις εμπιστοσύνη επειδή σε βλέπει μικρούλα και σχετικά άπειρη και αθώα....ενω μπορεί να βλέπει τις μεγαλύτερες επικίνδυνες και ότι θέλουν να τον τυλιξουν σε μια κολλα χαρτι. Ένω με σένα αυτός έχει το πάνω χέρι....μπορει να σε παίζει όπως θέλει και το ξέρει καλά...δεν σε φοβάται.

    Όπως είπα μακριά από αυτόν

    Αν έχει ανασφάλειες,μισος και απωθημένα με τις γυναίκες να πάει σε ψυχολόγο

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Συμφωνώ και εγώ ότι είναι θέμα ανθρώπου και νοοτροπία, όχι ηλικίας, απλά έτυχε ο συγκεκριμένος άνθρωπος να έχει στην ηλικία του αυτόν τον χαρακτήρα. Δεν είναι όλοι έτσι στα 30 (θέλω να πιστεύω)

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι έχει ανασφάλειες και άσχημα βιώματα ως τώρα και όντως χρειάζεται να δει κάποιον ειδικό. Εξάλλου εγώ δεν μπορώ να τον βοηθήσω αποτελεσματικά αν απλά εμμέσως αποζητά ένα είδος ψυχαναλυσης

  6. #51
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Συμφωνώ και εγώ ότι είναι θέμα ανθρώπου και νοοτροπία, όχι ηλικίας, απλά έτυχε ο συγκεκριμένος άνθρωπος να έχει στην ηλικία του αυτόν τον χαρακτήρα. Δεν είναι όλοι έτσι στα 30 (θέλω να πιστεύω)
    το αντρα και γενικα τον ανθρωπο να ξερεις δεν τον κανει η ηλικια αλλα το τι εχει περασει στην ζωη του....

    Υπαρχουν αντρες 25αριδες που η ωριμότητά τους ξεπερναει και 50αρι να σου πω...
    και υπαρχουν και κατι 30 με 35 που το μυαλο τους εχει ξεχαστει ακομα στο κατω κεφαλι......

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Αυτή την άποψη έχω κ εγώ.... Συμφωνώ 1000%

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν προσπαθώ να τον δικαιολογήσω σε καμία περίπτωση, απλώς επειδή η ενότητα είναι η ψυχολογία και ψάχνουμε και την αιτία /εξήγηση, τι ρόλο μπορεί να παίζει το ότι κατά βαθος είναι ανασφαλής και επίσης από μικρός βλέπει τον πατέρα του να κάνει το ίδιο (να απατά τη μητέρα του)?
    δεν ειναι αυτος ο ανασφαλης. αυτος ειναι παρτακιας.
    εσυ εισαι η ανασφαλης, που σου λεει καταμουτρα οτι εχει σχεση, ξεκιναει συμβιωση, παει και με αλλες 10 κι εσυ ακομα τρεχεις οταν σε φωναζει... αν δεχοντουσαν κι αλλες να τρεχουν σε καποιον που εχει σχεση και μετα να πηγαινουν στο κλουβι τους να ξαναπεριμενουν μετα απο 2 μηνες την σειρα τους, θα ειχε κι αλλες... εσενα, βρηκε.
    ειναι αυτο που λεμε "σε βρηκε μικρη και σε κοροιδευει".

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Δεν πηγαίνω στο κλουβί μου...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν πηγαίνω στο κλουβί μου...
    που πηγαινεις; μενετε μαζι; του τηλεφωνεις οποτε θελεις; πατε εκδρομες; διακοπες μαζι; γιορτες μαζι; στο κλουβι σου καθεσαι και περιμενεις να σε καλεσει ο πασας οταν ερθει κι η δικη σου η σειρα, χανοντας τα καλυτερα σου χρονια και ευκαιριες να κανεις μια αληθινη σχεση με καποιον που αληθινα θα σε θελει.
    αν σε ηθελε θα χωριζε με συνοπτικες διαδικασιες.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Έχω κάνει προσπάθειες να προχωρήσω σε αλλα πράγματα αλλά είδα ότι δυσκολεύομαι και δε δένομαι με κανέναν αλλον

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Έχω κάνει προσπάθειες να προχωρήσω σε αλλα πράγματα αλλά είδα ότι δυσκολεύομαι και δε δένομαι με κανέναν αλλον
    πρεπει πρωτα να απομακρυνθεις απο αυτον. πως θα κανεις σχεση οσο τον σκεφτεσαι;

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Έχω κάνει προσπάθειες να προχωρήσω σε αλλα πράγματα αλλά είδα ότι δυσκολεύομαι και δε δένομαι με κανέναν αλλον
    Και όχι να απομακρυνθείς από αυτόν
    Αλλα να πάρεις και τον χρόνο σου να τον ξέχασεις

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Σίγουρα χρειάζομαι χρόνο....

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Έκτοτε εγώ συνέχισα μαζί του, βρισκόμασταν αρκετά συχνά, κάναμε τέλειο σεξ αλλ το βασικό ήταν ότι μου ανοιγόταν σε όλα. Για την άσχημη κατάσταση στην οικογένειά του, προβλήματα με τη δουλειά και οικονομικά, τη σχέση του, αλλά και την εμμονή του να πηγαίνει με πολλές (την απατούσε συστηματικά), τις οποίες όμως είχε για ένα βράδυ και μόνο εγώ είχα μείνει τοσο καιρό.
    Σε έκανε να νιώσεις μοναδική.

Page 4 of 32 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •