Sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 32 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 469

Thread: Sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176

    Κατάσταση έκτακτου ανάγκης

    Τον γνώρισα πριν από δύο χρόνια.... Εγώ 19 εκείνος 32, αστυνομικος, με σταμάτησε στον δρόμο δήθεν για εξακρίβωση στοιχείων αλλά τελικά για να ζητησει το insta μου. Μιλούσαμε συνέχεια και κάποια στιγμή βρεθήκαμε στο σπίτι του. Εγώ ήμουν αδιάθετη και απλά καθίσαμε και μιλούσαμε με τις ώρες στο κρεβάτι χωρίς να με αγγίξει, και έκανε κίνηση μόνο όταν έδωσα εγώ ξεκάθαρο μήνυμα. Προφανώς δεν έγιναν όλα. Στη συνέχεια με πήγε σε μια στάση λεωφορείου για να μου πει ποιο λεωφορείο να πάρω και εκεί με αγκάλιασε και μου είπε τώρα πότε θα σε ξαναδώ; Έστειλε μετά να δει αν έφτασα σπίτι, καρδιές κλπ. Εγώ είχα κολλήσει με την πρώτη ματιά... Ύστερα χάθηκε.... Σταματήσαμε απότομα να μιλάμε. Λίγο καιρό μετά εγώ διέγραψα τα social media και άλλαξα νούμερο γιατί μου συνέβη κάτι. Έτσι δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί του. Όμως, λίγους μήνες μετά, εντελώς ξαφνικά συναντήθηκαμε τυχαία σε ένα μαγαζί στο κέντρο, εγώ απ τη μία άκρη της Αθήνας εκείνος από την άλλη. Θεώρησα ότι είναι καρμικο... Άφησε την κοπέλα που συνόδευε, έτρεξε αμέσως σε μένα να με ρωτήσεις πού χάθηκα, τι κάνω αν άλλαξα κινητό τι έγινε κλπ. Έτσι άρχισαμε ξανά να μιλάμε. Κάποια στιγμή τραυματιστηκε στο χέρι και του κρατούσα παρέα με μηνύματα όσο έμενε σπίτι. Κάποια στιγμή πήγα, και εκεί επιτέλους ολοκληρώσαμε. Πέρα απ αυτό, για μια ακόμα φορά μιλούσαμε με τις ώρες, μου άνοιξε την καρδιά του για πολλά θέματα, με ρώτησε αν μπορώ να έρχομαι πιο τακτικά και με πήγε με τη μηχανή στη στάση του ηλεκτρικού. Για μια ακόμα φορά χάθηκε, αλλά κάποια στιγμή εν τέλει μιλήσαμε με μηνύματα. Μια μερα τον πήρα τηλέφωνο και εκεί τσακώθηκαμε γιατί μου είπε να μην τον παίρνω και ότι μπορεί να μην είναι μόνος. Επέμεινα και μου εξήγησε ότι έχει σχέση.... Μου είπε να του στέλνω μηνύματα μόνο στο βαιμπερ, όχι κλήσεις αλλά εγώ του είπα ότι δε θέλω καμία επαφή γιατί μου είπε ψέματα. Δυσκολεύομουν να το ξεπεράσω γιατί μ άρεσε απίστευτα πολύ, αλλα παρόλα αυτά προσπάθησα να κάνω μια σχέση με ένα παιδί που ήξερε πως το ήθελε αυτό μαζί μου. Είχα σχέση τρεις μήνες όταν εκείνος έστειλε μήνυμα και μου είπε να πάω από κει γιατί θέλει να με δει. Του είπα ότι και να ερχόμουν είμαι αδιάθετη, θέλοντας να ειρωνευτώ το ότι μάλλον μόνο για το σεξ με ήθελε. Μου λέει δε με νοιάζει, δε θέλω το σεξ από εσένα. Πήγα εκεί και μου εξομολογηθηκε για τη σχέση του, μου ζήτησε συγγνώμη για το πώς μου φέρθηκε μου είπε ότι δεν τα πάνε καλά. Τελικά έγινε κάτι μεταξύ μας, όχι ολοκληρωμένο, και του είπα ότι ήταν λάθος και μάλλον είναι η τελευταία φορά γιατί εχω σχέση και δε μ αρέσει να έρχομαι σπίτι του για να γίνεται κάτι. Μου είπε ότι δε θέλει να κόψουμε και ότι αν θέλω να αρχίσουμε να βγαίνουμε έξω και με παρακαλούσε σχεδόν
    Δεν τον άφησα να με πάει με τη μηχανή στη στάση, έφυγα μόνη μου. Οι τύψεις δε με άφηναν να ηρεμήσω, οπότε το είπα στη σχέση μου ζητώντας συγγνώμη κι χωρίσαμε. Έκτοτε εγώ συνέχισα μαζί του, βρισκόμασταν αρκετά συχνά, κάναμε τέλειο σεξ αλλ το βασικό ήταν ότι μου ανοιγόταν σε όλα. Για την άσχημη κατάσταση στην οικογένειά του, προβλήματα με τη δουλειά και οικονομικά, τη σχέση του, αλλά και την εμμονή του να πηγαίνει με πολλές (την απατούσε συστηματικά), τις οποίες όμως είχε για ένα βράδυ και μόνο εγώ είχα μείνει τοσο καιρό. Με την κοπέλα του ήταν μια μαζι μια χώρια, εγώ σταθερή, να μου εκμυστηρευεται πράγματα με τις ώρες, να γελάμε, να πηγαίνουμε βόλτες με τη μηχανή, τα Χριστούγεννα του έκανα ένα δώρο και συγκινήθηκε πολύ, μου είπε ότι αναγνωρίζει όσα κάνω και με θέλει στη ζωή του και τον στήριξα πολύ όταν έχασε τον κολλητό του φίλο. Ωστόσο, πρόσφατα μου είπε ότι παρολο που με την άλλη ειχαν χωρίσει κάποιο καιρό και δεν τα πάνε τόσο καλά, εκείνη ήρθε να μείνει σε αυτόν. Του είπα ότι αν το πάνε σοβαρά δε θέλω να του δυσκολέψω τη ζωή όμως εκείνος επιμένει να συνεχίσουμε να βρισκόμαστε. Εγώ είμαι πολύ ερωτευμένη, αυτή η κατάσταση διαρκεί δύο χρόνια τώρα και συνεχίζεται, τον έχω αγαπήσει, ειδικά με το ότι είναι τόσο ευάλωτος και ευαίσθητος σε μένα πάρα τη σκληρή εικόνα του. Εγώ τον θέλω για μένα, με κίνδυνο βέβαια να με απατά λόγω των βιωμάτων του από την οικογένεια, αλλά και λόγω συνήθειας. Πιστεύω όμως ότι μπορώ να αγκαλιάσω τις σκοτεινές πλευρές του. Για την ώρα όμως πώς να το χειριστώ;
    Last edited by Dem999; 30-06-2020 at 02:16.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ποια είναι η ερώτηση σου; τι να χειριστείς; Τι σου λείπει από αυτή την σχέση; Νομίζω τα έχει όλα δηλαδή μια σταθερή σχέση και εσένα. Δεν βρίσκω πρόβλημα εγώ σε αυτή την σχεση.

    Απλά αναρωτιέμαι, δεν έχεις την ανάγκη να είσαι εσύ και μόνο εσύ για κάποιον; Σου αρκεί να είσαι εσύ η σταθερή στην ζωή του (όχι η βασική) και να μπαινοβγαινει μια άλλη;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Έχεις δίκιο.. Είναι πολλές φορές που το έχω σκεφτεί, αλλά μου αρέσει τόσο πολύ το συγκεκριμένο άτομο που είπα ότι θέλω να τον έχω στη ζωή μου έστω και έτσι. Έχω προσπαθήσει να απομακρυνθω αλλά δεν τα κατάφερα ποτέ. Συν του ότι αν ένα μια σχέση τώρα θα επαναλαμβανα το ίδιο λάθος, αν ζητούσε να με δει δε θα μπορούσα να αντισταθώ. Και αυτό είναι άδικο για τον άλλον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ο λόγος που άνοιξες το θέμα ποιος είναι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ότι υπάρχει ένα τέλμα, παρόλα αυτά εγώ θέλω να συνεχίσω να βλεπόμαστε, όπως κι εκείνος αλλά το ότι δεν υπάρχει εξέλιξη και ότι κάπως σοβαρεύει με την άλλη με μπερδεύει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Ότι υπάρχει ένα τέλμα, παρόλα αυτά εγώ θέλω να συνεχίσω να βλεπόμαστε, όπως κι εκείνος αλλά το ότι δεν υπάρχει εξέλιξη και ότι κάπως σοβαρεύει με την άλλη με μπερδεύει.
    Αυτή την σχέση διάλεξες ομως.. Πιο πάνω είπες ότι είσαι εντάξει με όλο αυτό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι επειδή με έναν τρόπο υπάρχει στη ζωή μου. Όμως ο απώτερος στόχος μου είναι να είμαι μαζί του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Αυτό δεν θα γίνει και το βλέπεις..
    Σου αξίζει να είσαι δεύτερη; Ότι και να γίνει δεν θα είσαι ποτέ η πρώτη. Ξέρεις γιατί; Γιατί εσύ του έδειξες ότι μπορεί να σε έχει εκεί,δεύτερη. Έριξες την αξία σου και περιμένεις το θαύμα. Δεν θα γίνει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Δεν έχεις άδικο σε αυτό... Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω κάτι, σα να λέμε για να τον ταρακούνησω;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Μπορείς να κάνεις κάτι ναι.. Να φύγεις. Αν θέλει να είναι ΜΌΝΟ μαζί σου θα χωρίσει την άλλη και θα σε πλησιάσει. Αν όχι τότε θα δεις επιτέλους πως αυτός ο άνθρωπος δεν άξιζε ούτε μισή μέρα από την ζωή σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Οπότε να του πω στα ίσια ότι το τελειώνω και επειτα να δω αν θα κάνει κίνηση;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Οπότε να του πω στα ίσια ότι το τελειώνω και επειτα να δω αν θα κάνει κίνηση;
    Θα φύγεις από αυτή την σχέση επειδή σου αξίζει κάτι καλύτερο και όχι για να κάνει κίνηση. Αν θέλει αυτός να είναι το καλύτερο να είσαι σίγουρη ότι ξέρει τι πρέπει να κάνει, αν δεν θέλει τότε θα βρεις σίγουρα το καλύτερο. Μη συμβιβάζεσαι ποτέ με κάτι λιγότερο από ότι αξίζεις..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ... Απλα καμία φορά τα συναισθήματα μας υπερισχύουν της λογικής και του τι αξίζουμε και απλά θέλουμε πολύ να είμαστε με κάποιον και συναντάμε τειχος. Το έχω παλέψει πάρα πολύ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Σε καταλαβαίνω. Ξέρω πως όπου υπάρχει συναίσθημα, δεν υπάρχει λογική και αν υπάρχει δεν μπορεί να βγει πάνω από το συναίσθημα (ή δυσκολεύεται να βγει) . Αλλα ποτε δεν ξεχνάμε τι αξίζουμε, γιατί την αξία μας εμείς την ορίζουμε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ευχαριστώ πολύ... Απλα το να φύγεις ειδικά μετα από τόσο καιρό θέλει χρόνο και σθένος

Page 1 of 32 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •