Sos - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 469

Thread: Sos

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Το θέμα ήταν να μην μείνεις.. Το να φύγεις θεωρώ ότι είναι εύκολο στην φάση που είσαι επειδή δεν έχεις να χάσεις κάτι γιατί είσαι ήδη χαμένη. Αντίθετα θα κερδίσεις τον εαυτό σου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Θα το λάβω σοβαρά υπ'οψιν μου... Ευχαριστώ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    "έκανε κίνηση μόνο όταν έδωσα εγώ ξεκάθαρο μήνυμα."

    Ποιο ηταν το μηνυμα και τι κανει ενα μηνυμα ξεκαθαρο;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα μένει με την κοπέλα του? Κάνουν συγκατοίκηση? ή μένει μονος του?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λυπάμαι που στο λέω, αλλά ο τύπος σε δουλεύει ψιλό γαζί. Μπορεί πέρα από μία ξερή ξεπέτα να εμφανίζει μία πιο ανθρώπινη επικοινωνία, αλλά και πάλι σε δουλεύει και δεν σε θέλει για κάτι πιο σοβαρό. Τι είσαι εσύ, η ξεκαβλωτήρα του ή ο ψυχολόγος του, να μένετε μόνο στο σεξ και να σου λέει τα όποια αληθινά η ψεύτικα προβλήματά του και να τα παρουσιάζει όπως θέλει κι εσύ να τρέχεις πίσω του; Διότι μες τον τρόπο του σε χειρίζεται και σε κάνει να τρέχεις, μην νομίζεις ότι αυτός καίγεται και πολύ.

    Κάντην με ελαφρά και μην ξανασχοληθείς. Η κοινή λογική και η αξιοπρέπειά μας πρέπει να μπαίνει πάνω από το όποιο συναίσθημα. Νεαρότατη κοπέλα με όλη τη ζωή μπροστά σου είσαι, γιατί να χαραμίσεις τα πρώτα χρόνια της ενήλικης ζωής σου σαν ένα δευτερότριτο πρόσωπο ενός 30αρη άστατου, άπιστου, χειριστικού γκομενιάρη;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λυπάμαι που στο λέω, αλλά ο τύπος σε δουλεύει ψιλό γαζί. Μπορεί πέρα από μία ξερή ξεπέτα να εμφανίζει μία πιο ανθρώπινη επικοινωνία, αλλά και πάλι σε δουλεύει και δεν σε θέλει για κάτι πιο σοβαρό. Τι είσαι εσύ, η ξεκαβλωτήρα του ή ο ψυχολόγος του, να μένετε μόνο στο σεξ και να σου λέει τα όποια αληθινά η ψεύτικα προβλήματά του και να τα παρουσιάζει όπως θέλει κι εσύ να τρέχεις πίσω του; Διότι μες τον τρόπο του σε χειρίζεται και σε κάνει να τρέχεις, μην νομίζεις ότι αυτός καίγεται και πολύ.

    Κάντην με ελαφρά και μην ξανασχοληθείς. Η κοινή λογική και η αξιοπρέπειά μας πρέπει να μπαίνει πάνω από το όποιο συναίσθημα. Νεαρότατη κοπέλα με όλη τη ζωή μπροστά σου είσαι, γιατί να χαραμίσεις τα πρώτα χρόνια της ενήλικης ζωής σου σαν ένα δευτερότριτο πρόσωπο ενός 30αρη άστατου, άπιστου, χειριστικού γκομενιάρη;
    Tι σχεση εχει η ηλικια του;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Στο ότι συνήθως, πρακτικά, έχει μεγαλύτερη εμπειρία ζωής ένας 30αρης από μία 20χρονη. Και μπορεί πιο εύκολα να γίνει χειριστικός.

  8. #23
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Τον γνώρισα πριν από δύο χρόνια.... Εγώ 19 εκείνος 32, αστυνομικος, με σταμάτησε στον δρόμο δήθεν για εξακρίβωση στοιχείων αλλά τελικά για να ζητησει το insta μου. Μιλούσαμε συνέχεια και κάποια στιγμή βρεθήκαμε στο σπίτι του. Εγώ ήμουν αδιάθετη και απλά καθίσαμε και μιλούσαμε με τις ώρες στο κρεβάτι χωρίς να με αγγίξει, και έκανε κίνηση μόνο όταν έδωσα εγώ ξεκάθαρο μήνυμα. Προφανώς δεν έγιναν όλα. Στη συνέχεια με πήγε σε μια στάση λεωφορείου για να μου πει ποιο λεωφορείο να πάρω και εκεί με αγκάλιασε και μου είπε τώρα πότε θα σε ξαναδώ; Έστειλε μετά να δει αν έφτασα σπίτι, καρδιές κλπ. Εγώ είχα κολλήσει με την πρώτη ματιά... Ύστερα χάθηκε.... Σταματήσαμε απότομα να μιλάμε. Λίγο καιρό μετά εγώ διέγραψα τα social media και άλλαξα νούμερο γιατί μου συνέβη κάτι. Έτσι δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί του. Όμως, λίγους μήνες μετά, εντελώς ξαφνικά συναντήθηκαμε τυχαία σε ένα μαγαζί στο κέντρο, εγώ απ τη μία άκρη της Αθήνας εκείνος από την άλλη. Θεώρησα ότι είναι καρμικο... Άφησε την κοπέλα που συνόδευε, έτρεξε αμέσως σε μένα να με ρωτήσεις πού χάθηκα, τι κάνω αν άλλαξα κινητό τι έγινε κλπ. Έτσι άρχισαμε ξανά να μιλάμε. Κάποια στιγμή τραυματιστηκε στο χέρι και του κρατούσα παρέα με μηνύματα όσο έμενε σπίτι. Κάποια στιγμή πήγα, και εκεί επιτέλους ολοκληρώσαμε. Πέρα απ αυτό, για μια ακόμα φορά μιλούσαμε με τις ώρες, μου άνοιξε την καρδιά του για πολλά θέματα, με ρώτησε αν μπορώ να έρχομαι πιο τακτικά και με πήγε με τη μηχανή στη στάση του ηλεκτρικού. Για μια ακόμα φορά χάθηκε, αλλά κάποια στιγμή εν τέλει μιλήσαμε με μηνύματα. Μια μερα τον πήρα τηλέφωνο και εκεί τσακώθηκαμε γιατί μου είπε να μην τον παίρνω και ότι μπορεί να μην είναι μόνος. Επέμεινα και μου εξήγησε ότι έχει σχέση.... Μου είπε να του στέλνω μηνύματα μόνο στο βαιμπερ, όχι κλήσεις αλλά εγώ του είπα ότι δε θέλω καμία επαφή γιατί μου είπε ψέματα. Δυσκολεύομουν να το ξεπεράσω γιατί μ άρεσε απίστευτα πολύ, αλλα παρόλα αυτά προσπάθησα να κάνω μια σχέση με ένα παιδί που ήξερε πως το ήθελε αυτό μαζί μου. Είχα σχέση τρεις μήνες όταν εκείνος έστειλε μήνυμα και μου είπε να πάω από κει γιατί θέλει να με δει. Του είπα ότι και να ερχόμουν είμαι αδιάθετη, θέλοντας να ειρωνευτώ το ότι μάλλον μόνο για το σεξ με ήθελε. Μου λέει δε με νοιάζει, δε θέλω το σεξ από εσένα. Πήγα εκεί και μου εξομολογηθηκε για τη σχέση του, μου ζήτησε συγγνώμη για το πώς μου φέρθηκε μου είπε ότι δεν τα πάνε καλά. Τελικά έγινε κάτι μεταξύ μας, όχι ολοκληρωμένο, και του είπα ότι ήταν λάθος και μάλλον είναι η τελευταία φορά γιατί εχω σχέση και δε μ αρέσει να έρχομαι σπίτι του για να γίνεται κάτι. Μου είπε ότι δε θέλει να κόψουμε και ότι αν θέλω να αρχίσουμε να βγαίνουμε έξω και με παρακαλούσε σχεδόν
    Δεν τον άφησα να με πάει με τη μηχανή στη στάση, έφυγα μόνη μου. Οι τύψεις δε με άφηναν να ηρεμήσω, οπότε το είπα στη σχέση μου ζητώντας συγγνώμη κι χωρίσαμε. Έκτοτε εγώ συνέχισα μαζί του, βρισκόμασταν αρκετά συχνά, κάναμε τέλειο σεξ αλλ το βασικό ήταν ότι μου ανοιγόταν σε όλα. Για την άσχημη κατάσταση στην οικογένειά του, προβλήματα με τη δουλειά και οικονομικά, τη σχέση του, αλλά και την εμμονή του να πηγαίνει με πολλές (την απατούσε συστηματικά), τις οποίες όμως είχε για ένα βράδυ και μόνο εγώ είχα μείνει τοσο καιρό. Με την κοπέλα του ήταν μια μαζι μια χώρια, εγώ σταθερή, να μου εκμυστηρευεται πράγματα με τις ώρες, να γελάμε, να πηγαίνουμε βόλτες με τη μηχανή, τα Χριστούγεννα του έκανα ένα δώρο και συγκινήθηκε πολύ, μου είπε ότι αναγνωρίζει όσα κάνω και με θέλει στη ζωή του και τον στήριξα πολύ όταν έχασε τον κολλητό του φίλο. Ωστόσο, πρόσφατα μου είπε ότι παρολο που με την άλλη ειχαν χωρίσει κάποιο καιρό και δεν τα πάνε τόσο καλά, εκείνη ήρθε να μείνει σε αυτόν. Του είπα ότι αν το πάνε σοβαρά δε θέλω να του δυσκολέψω τη ζωή όμως εκείνος επιμένει να συνεχίσουμε να βρισκόμαστε. Εγώ είμαι πολύ ερωτευμένη, αυτή η κατάσταση διαρκεί δύο χρόνια τώρα και συνεχίζεται, τον έχω αγαπήσει, ειδικά με το ότι είναι τόσο ευάλωτος και ευαίσθητος σε μένα πάρα τη σκληρή εικόνα του. Εγώ τον θέλω για μένα, με κίνδυνο βέβαια να με απατά λόγω των βιωμάτων του από την οικογένεια, αλλά και λόγω συνήθειας. Πιστεύω όμως ότι μπορώ να αγκαλιάσω τις σκοτεινές πλευρές του. Για την ώρα όμως πώς να το χειριστώ;
    Συμφώνω με την Σονια, ο τύπος σε δουλεύει και άγρια κιόλας.
    Έχει την σχέση του εδω και δυο χρόνια και εσύ είσαι εκεί οποτε του κ*υλωσει..
    Μην μπω στην διαδικασία να σχολιάσω τα ψέμματα που σου εχει πει όπως την εμμονή του να πηγαίνει με άλλες για ένα βράδυ, με εσένα όμως περισσότερο. Η ότι εδω και δυο χρόνια δεν τα πάει καλά με την κοπέλα του αλλά αυτη πήγε να μείνει μαζι του. Με το ζόρι πήγε;
    Πιστεύω ότι και εσύ καταλαβαίνεις οτι καπου μπάζει η ιστορία αλλά δεν θέλεις να το παραδεχτείς..Δεν σου αξίζει, νέο κορίτσι εισαι. Προχώρα παρακάτω!

  9. #24
    ntinti
    Guest
    Αυτος ειναι η προσωποποιηση της εννοιας χειριστικος......

    Σου εχει πλασαρει την δακρύβρεχτη πονεμενη ιστορια του και μια χαρα βουλεύεται ο τυπος να το εχει δίπορτο....

    Βρες την δύναμη γιατί απ ότι καταλαβαίνω εισαι άγρια κολλημένη μαζι του για να συνεχιζεις να δεχεσαι ολα αυτα και να το τελειωσεις οσο ειναι νωρις ...
    ,
    Εικοσι χρονων εισαι εχεις ολη την ζωη μπροστα σου να γνωρισεις ανθρωπους μην χαραμιζεσαι αδικα....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Μιλήσαμε πριν λίγο καιρό και μου είπε ότι αυτή έχει πάει να μείνει εκεί, τώρα μόνιμα ή προσωρινά δε γνωρίζω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μην αυταπατάσαι κοπελιά. Αν δεν το ήθελε αυτός, δεν θα πήγαινε εκείνη εκεί. Βασικά αν είχανε προβλήματα και δεν γούσταρε, θα είχε χωρίσει. Δεμένο σε κανένα υπόγειο τον έχει να μη μπορεί να φύγει; Αυτά είναι γελοία πράγματα. Μην σε τυφλώνει το συναίσθημα, σε έχει σπάσει στο δούλεμα ο τύπος.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Ναι σωστά καταλαβαίνεις και το ζητούμενο είναι ακριβώς αυτό, να βρω τη δύναμη

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Μιλήσαμε πριν λίγο καιρό και μου είπε ότι αυτή έχει πάει να μείνει εκεί, τώρα μόνιμα ή προσωρινά δε γνωρίζω
    Και ποιος είπαμε ότι είναι ο ρόλος σου σε αυτή την σχεση;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Το ότι πάει με πολλές αν και έχει σχέση το ξέρω εξακριβωμένα, δεν την απατάει μόνο μαζί μου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Το ότι πάει με πολλές αν και έχει σχέση το ξέρω εξακριβωμένα, δεν την απατάει μόνο μαζί μου
    Αλλά είναι και ευαισθητουλης..
    Φύγε. Χθες!

Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •