Δυο καρπούζια σε μια μασχάλη δεν χωράνε!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Δυο καρπούζια σε μια μασχάλη δεν χωράνε!

    Εγώ εργάζομαι σαν νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο ταυτόχρονα κάνω και μεταπτυχιακό και ιταλικά θα ήθελα να αρχίσω και γαλλικά. Πιστεύετε ότι θα τα καταφέρω ή δεν χωράνε πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ εργάζομαι σαν νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο ταυτόχρονα κάνω και μεταπτυχιακό και ιταλικά θα ήθελα να αρχίσω και γαλλικά. Πιστεύετε ότι θα τα καταφέρω ή δεν χωράνε πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη?
    Εξαρτάται από την μασχάλη [emoji4].

    Έχεις χρόνο για να βάλεις κι αυτά;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εξαρτάται από την μασχάλη [emoji4].

    Έχεις χρόνο για να βάλεις κι αυτά;
    έχω νομίζω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    έχω νομίζω
    Για να μπορείς να πάρεις απόφαση για κάτι θα βάζεις τα δεδομένα σου μπροστά.
    Φαντάζομαι πρωινές ώρες πας νοσοκομείο και απόγευμα πας πανεπιστήμιο.. Ή κάνω λάθος;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για να μπορείς να πάρεις απόφαση για κάτι θα βάζεις τα δεδομένα σου μπροστά.
    Φαντάζομαι πρωινές ώρες πας νοσοκομείο και απόγευμα πας πανεπιστήμιο.. Ή κάνω λάθος;
    στο πανεπιστήμιο δεν πάω είναι εξ αποστάσεως

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ εργάζομαι σαν νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο ταυτόχρονα κάνω και μεταπτυχιακό και ιταλικά θα ήθελα να αρχίσω και γαλλικά. Πιστεύετε ότι θα τα καταφέρω ή δεν χωράνε πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη?
    Τα γαλλικά και τα ιταλικά είναι δύο γλώσσες που μοιάζουν πολύ μεταξύ τους. Καθώς είναι και οι δύο λατινογεις. Όμως εμενα η γνώμη μου είναι να εστιάσεις καλά .....σε λίγα πράγματα ......
    Για ποιο λόγο θες να χωρεσεις πολλές γλώσσες στο πρόγραμμα σου; έχεις ελεύθερο χρόνο αρκετό; διαβάζεις καλά τα μαθήματα σου η να ερθω να σε εξετάσω;;;;;;;;;;;;;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Τα γαλλικά και τα ιταλικά είναι δύο γλώσσες που μοιάζουν πολύ μεταξύ τους. Καθώς είναι και οι δύο λατινογεις. Όμως εμενα η γνώμη μου είναι να εστιάσεις καλά .....σε λίγα πράγματα ......
    Για ποιο λόγο θες να χωρεσεις πολλές γλώσσες στο πρόγραμμα σου; έχεις ελεύθερο χρόνο αρκετό; διαβάζεις καλά τα μαθήματα σου η να ερθω να σε εξετάσω;;;;;;;;;;;;;;
    Μου αρέσουνε πολύ τα γαλλικά είχα κάνει λιγα και τα είχα παρατήσει και τώρα θέλω να τα ξαναπιάσω να μην αφήνω τίποτα στην μέση. Στο μεταπτυχιακό τα πάω μέτρια περνάω απλά

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μου αρέσουνε πολύ τα γαλλικά είχα κάνει λιγα και τα είχα παρατήσει και τώρα θέλω να τα ξαναπιάσω να μην αφήνω τίποτα στην μέση. Στο μεταπτυχιακό τα πάω μέτρια περνάω απλά
    Σε καταλαβαίνω τα γαλλικά είναι λατρεία. Τα πήρα όλα τα πτυχία....Δεν έχω αλλα να πάρω...... .

    Αλλα είναι μια γλώσσα που θέλει τον χρονο της να τη μάθεις .....για μένα μείνε minimal. Άσε λίγα για να τα κάνεις σωστά. Εαν έχεις ελεύθερο χρόνο αρκετο βρες κάποια άλλη δραστηριότητα αλλα οχι διάβασμα....ηδη έχεις αρκετό κατά τη γνώμη μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    στο πανεπιστήμιο δεν πάω είναι εξ αποστάσεως
    Μπορείς να ενσωματώσεις αρχικά μια γλώσσα και βλέπεις. Ή τώρα το καλοκαίρι που δεν θα κάνεις το μεταπτυχιακό σου (ή κάνεις και τώρα; ) να βάλεις και τις γλώσσες που θες στο πρόγραμμα σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φτάσε πρώτα τα Ιταλικά σε πολύ καλό επίπεδο και μετά αν θες ξεκινάς και Γαλλικά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Τα γαλλικά μου είναι σε επίπεδο β1

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τα γαλλικά μου είναι σε επίπεδο β1
    Μπράβο δελφίνι

  13. #13
    Δελφινάκι μου συγχαρητήρια! Και εις ανώτερα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 82
    Last Post: 15-09-2011, 21:53
  2. ΧΩΡΑΝΕ ΑΛΛΑ 100+++ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
    By EVAGGELIA in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 22-05-2009, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •