Δραστηριότητα για να κάνω νέους φίλους; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Εγώ θα σου πρότεινα χορο

    Είναι ένα χομπυ που αναγκάστικα θα πρέπει να μιλήσεις στους άλλους εφόσον θα πρέπει στα μαθήματα να χορευετε ζευγάρια..........και επειδή πάνε και πολλές γυναίκες θα σου είναι εύκολο να γνωρίσεις σχέση

    Και κάνουν και σκ πάρτυ χορού και τέτοια έτσι ώστε σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις γνωριμίες
    ΜariLen233;; Είσαι για ένα ταγκό;;[emoji3]

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ο χορός δεν μαρεσει, συγνωμη κι όλας δεν απευθύνεσαι σε εμένα απλώς θα ήθελα και εγώ να κάνω γνωριμίες! Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η ιδέα σου δεν είναι εξαιρετική, εδώ επαρχία έχουμε άλλους χώρους εκεί που πιθανολογο θα είναι Αθήνα θα υπάρχουν χοροι που θα βασίζονται σε ζευγάρι με ζευγάρι!!
    Το είπα ως ένα χομπυ που πρέπει να μιλήσεις με άτομα γιατί είναι τέτοια η φύση του. Δεν μπορείς να πας να μη μιλήσεις με κανέναν και να φύγεις. Και είναι και ένα χομπυ εύκολο και προσιτό.

    Δεν είναι πχ ομάδα βολευ ή μπάσκετ που θα πρέπει για να παίζεις σε μια ομάδα να έχεις εμπειρία και να έρθεις με αυτο το άθλημα.

    Τον χορό οπότε θες τον ξεκινάς και όποτε θες τον σταματάς και δεν χρειάζεται να αφιερώνεις πολύ χρόνο σε εξάσκηση

  3. #18
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Το είπα ως ένα χομπυ που πρέπει να μιλήσεις με άτομα γιατί είναι τέτοια η φύση του. Δεν μπορείς να πας να μη μιλήσεις με κανέναν και να φύγεις. Και είναι και ένα χομπυ εύκολο και προσιτό.

    Δεν είναι πχ ομάδα βολευ ή μπάσκετ που θα πρέπει για να παίζεις σε μια ομάδα να έχεις εμπειρία και να έρθεις με αυτο το άθλημα.

    Τον χορό οπότε θες τον ξεκινάς και όποτε θες τον σταματάς και δεν χρειάζεται να αφιερώνεις πολύ χρόνο σε εξάσκηση
    Νομίζω ότι όντως πολλοί επιλέγουν τον χορό για να κοινωνικοποιηθούν, ακόμα και για να βρουν ταίρι, ειδικά τύπου λάτιν και τάνγκο. Αλλά προσωπικά ο χορός είναι κάτι που δεν με τραβάει καθόλου, θα νιώθω άβολα και γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για την έκβαση. Έχουμε και γνωστούς που κάνουν παραδοσιακούς χορούς πολλά πολλά χρόνια στο Λύκειο Ελληνίδων νομίζω.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Αυτό που λες ότι δεν το τολμάς λόγω του ότι φοβάσαι πως δεν θα τα καταφέρεις ή ότι θα εκτεθεις φανερώνει κομμάτια του χαρακτήρα σου που εξηγούν τον λόγο που δεν έχεις σχέση.
    Δεν χρειάζεται να παίρνεις παντα σοβαρά τον εαυτό σου.....να είσαι ανοικτός να δοκιμάζεις πράγματα και να τολμάς

    Όχι μόνο για τον χορό γενικότερα....
    Στη τελική τι νομίζεις ότι οι άλλοι εκεί θα έχουν παραπάνω από σένα;;;; και ότι εσυ θα είσαι ο μόνος αδέξιος;;;

    Αν όμως δεν σου αρέσει ο χορός επειδή δεν τον συμπαθείς για δικούς σου λόγους διαλεξε κάτι άλλο.

    Αυτό που έγραψα και σε άλλο νήμα είναι ότι όποια δραστηριότητα διαλέξει κανεις ως επί το πλείστον βρίσκει γυναίκες...λιγοτεροι άντρες ασχολούνται με χορούς, θέατρο, ξένες γλώσσες, εθελοντισμό, ζωγραφική,τέννις κτλ
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Νομίζω ότι όντως πολλοί επιλέγουν τον χορό για να κοινωνικοποιηθούν, ακόμα και για να βρουν ταίρι, ειδικά τύπου λάτιν και τάνγκο. Αλλά προσωπικά ο χορός είναι κάτι που δεν με τραβάει καθόλου, θα νιώθω άβολα και γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για την έκβαση. Έχουμε και γνωστούς που κάνουν παραδοσιακούς χορούς πολλά πολλά χρόνια στο Λύκειο Ελληνίδων νομίζω.

  5. #20
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Αυτό που λες ότι δεν το τολμάς λόγω του ότι φοβάσαι πως δεν θα τα καταφέρεις ή ότι θα εκτεθεις φανερώνει κομμάτια του χαρακτήρα σου που εξηγούν τον λόγο που δεν έχεις σχέση.
    Δεν χρειάζεται να παίρνεις παντα σοβαρά τον εαυτό σου.....να είσαι ανοικτός να δοκιμάζεις πράγματα και να τολμάς

    Όχι μόνο για τον χορό γενικότερα....
    Στη τελική τι νομίζεις ότι οι άλλοι εκεί θα έχουν παραπάνω από σένα;;;; και ότι εσυ θα είσαι ο μόνος αδέξιος;;;

    Αν όμως δεν σου αρέσει ο χορός επειδή δεν τον συμπαθείς για δικούς σου λόγους διαλεξε κάτι άλλο.

    Αυτό που έγραψα και σε άλλο νήμα είναι ότι όποια δραστηριότητα διαλέξει κανεις ως επί το πλείστον βρίσκει γυναίκες...λιγοτεροι άντρες ασχολούνται με χορούς, θέατρο, ξένες γλώσσες, εθελοντισμό, ζωγραφική,τέννις κτλ
    Έχεις δίκιο γενικά. Απλά στον χόρο ούτε έχω κλίση, ούτε εμπειρία, ούτε με τραβάει οπότε δεν έχω κάποιο λόγο να το προσπαθήσω. Ο εθελοντισμός ίσως είχε περισσότερο νόημα δεν ξέρω. Δεν έχω κάτι υπόψιν μου βέβαια. Γενικά νομίζω ότι περισσότερα πράγματα κάνουν οι γυναίκες από τους σε άντρες σε αυτά τα κομμάτια, με εξαίρεση το crossfit που συναντώ κάποιες φορές μόνο άντρες αλλά εκεί δενε υπάρχει καμία επαφή.
    (off topic λιγο σχέση δεν έχω εδώ και λίγους μήνες, είχα 5 χρόνια απλά ένιωσα ότι δεν πάει κάπου όλο αυτό. Υπήρχε το σημαντικότερο, η αγάπη απλά ένιωθα ότι έπρεπε εγώ να είχα το μυαλό μου στα πάντα, θεωρούσα ότι δεν εμπιστευόμουν τη γνώμη της για τίποτα και δεν υπήρχε καλή νοητική επικοινωνία και εγώ ήθελα κάτι παραπάνω από μια τέτοια σχέση).
    Είχα δοκιμάσει muay thai κάποτε για ένα μάθημα αλλά ένιωθα λες και ο άλλος μου εαυτός κλωτσούσε μέσα μου και το άφησα. Αλλά θέλω να κάνω κάτι.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Έχεις δίκιο γενικά. Απλά στον χόρο ούτε έχω κλίση, ούτε εμπειρία, ούτε με τραβάει οπότε δεν έχω κάποιο λόγο να το προσπαθήσω. Ο εθελοντισμός ίσως είχε περισσότερο νόημα δεν ξέρω. Δεν έχω κάτι υπόψιν μου βέβαια. Γενικά νομίζω ότι περισσότερα πράγματα κάνουν οι γυναίκες από τους σε άντρες σε αυτά τα κομμάτια, με εξαίρεση το crossfit που συναντώ κάποιες φορές μόνο άντρες αλλά εκεί δενε υπάρχει καμία επαφή.
    (off topic λιγο σχέση δεν έχω εδώ και λίγους μήνες, είχα 5 χρόνια απλά ένιωσα ότι δεν πάει κάπου όλο αυτό. Υπήρχε το σημαντικότερο, η αγάπη απλά ένιωθα ότι έπρεπε εγώ να είχα το μυαλό μου στα πάντα, θεωρούσα ότι δεν εμπιστευόμουν τη γνώμη της για τίποτα και δεν υπήρχε καλή νοητική επικοινωνία και εγώ ήθελα κάτι παραπάνω από μια τέτοια σχέση).
    Είχα δοκιμάσει muay thai κάποτε για ένα μάθημα αλλά ένιωθα λες και ο άλλος μου εαυτός κλωτσούσε μέσα μου και το άφησα. Αλλά θέλω να κάνω κάτι.
    Μα δεν σημαίνει ότι όποιος δεν έχει σχέση είναι κοινωνικά αδέξιος και συνεσταλμένος. Μπορεί οι καταστάσεις της ζωής του στη συγκεκριμένη φάση να μην τον βοηθούν να κάνει τη γνωριμία που θα εξελιχθεί σε σχέση. Λίγο και ο κορονοιος φέτος που μας έκλεισε όλους 4 μήνες στο σπίτι ...δεν θέλει και πολύ. Συνδέσου ξανά με φίλους αν έχεις χαθεί με κάποιους από αυτούς λόγω σχέσης. Βγείτε και για ποτάκι όλο και κάποια κίνηση μπορείς να κάνεις

  7. #22
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Μα δεν σημαίνει ότι όποιος δεν έχει σχέση είναι κοινωνικά αδέξιος και συνεσταλμένος. Μπορεί οι καταστάσεις της ζωής του στη συγκεκριμένη φάση να μην τον βοηθούν να κάνει τη γνωριμία που θα εξελιχθεί σε σχέση. Λίγο και ο κορονοιος φέτος που μας έκλεισε όλους 4 μήνες στο σπίτι ...δεν θέλει και πολύ. Συνδέσου ξανά με φίλους αν έχεις χαθεί με κάποιους από αυτούς λόγω σχέσης. Βγείτε και για ποτάκι όλο και κάποια κίνηση μπορείς να κάνεις
    Δεν νομίζω ότι είμαι κοινωνικά αδέξιος, απλά δεν ξέρω πως να με περιγράψω σε αυτό το κομμάτι :P
    Πάντα έμπλεκα σε παρέες 3 ατόμων με τα οποία ήμουν πιο κοντά (πάντα όμως και ήμασταν 2 αγόρια και ένα κορίτσι) και υπήρχαν και κάποια ακόμα άτομα που έβγαιναν μαζί μας και ήμασταν όλοι μαζί μια παρέα. Τώρα είναι λίγο περίεργα γιατί από τη μια δεν οδηγώ από την άλλη δεν έχω σχέση τώρα και νιώθω κάπως σαν τον φτωχό συγγενή :P Πάντα είχα μια τάση να γυρνάω κατευθείαν στο σπίτι όταν τέλειωαν σχολή/δουλειά, δεν ξέρω γιατί. Αυτό σχετικά πρόσφατα το καταπολέμησα. Βιαζόμουν να γυρίσω σπίτι χωρίς λογο. Και όταν τελικά έβγαινα για έναν καφέ ή για φαγητό συνειδητοποιήσα ότι πέρναγα ωραία. Ωστόσο τώρα με το διδακτορικό κλείνει ένας μεγάλος κύκλοις ο οποίος με είχε βάλει στη φάση ότι τα πάντα περιστρέφονταν γύρω από αυτά κάθε μέρα κανόνιζα τις δουλείες μου για την επόμενη, οπότε θα ηρεμίσει το κεφάλι μου από αυτό. Είχα πιεστεί πιο πολύ απόσο έπρεπε χωρίς λόγο. Για αυτό σκέφτομαι ότι θα ήθελα να κάνω οικογένεια. Γιατί συνειδητοποιήσα ότι είχα ξεχάσει να ζω. Κάπως απλά το διδακτορικό έγινε προέκταση του πτυχίου, που ήταν προέκταση της 3ης λυκείου.. και κάπου το μυαλό μου ξέχασε να μου πει "χαλάρωσε" οι πανελλήνιες τεέλιωσαν, ζήσε λίγο τη ζωή σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Ερασιτεχνικη ομαδα μπασκετ,ποδοσφαιρου....χορο� � οπως ανεφεραν το τανγκο π.χ...εκει θ βρεις κ κοπελα σιγουρα....

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Ναι, μπορείτε να συναντήσετε κορίτσια σε αθλητικές εκδηλώσεις και απλώς να επικοινωνήσετε με ανθρώπους με ενδιαφέρον, μερικές φορές στο ποδόσφαιρο υποστηρίξαμε ποιος θα κερδίσει και ο ηττημένος πήρε ένα λάκτισμα από το γκρουπ wei) αλλά τώρα είναι πανδημικό και όχι πώς να μην πάει στον αγώνα, αλλά Μου άρεσε να διαφωνώ και να μιλάω, τότε τι στον κόσμο αναπτύσσεται μια τέτοια κατάσταση.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    και σχεεσεις θελουμε και φιλους νθελουμε και ανθωρπους γενικα θεκλουμε και αγαπη θελουμε... και τιποτα δεν εχουμε... ρε μηπως το παρακανουμε με αυτα που θελουμε? μηπως γινωμαστε υπερβολικοι οταν λεμε πως η αγαπη και η αποδοχη ειναι δικαιωμα καθε ζωντανου πλασματος?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    1
    Συνήθως έκανα γνωριμίες με κάποιον σε ποδοσφαιρικούς αγώνες ή κατά τη διάρκεια τηλεοπτικής μετάδοσης. Τώρα αυτά έγιναν πιο δύσκολα λόγω της πανδημίας, αλλά βρήκα μερικές ομάδες στο Twitter και παρακολουθούμε διαδικτυακούς αγώνες. Για χάρη του πάθους του παιχνιδιού βάζουμε στοιχήματα σε parimatch mobile ή βάζουμε στοιχήματα μεταξύ μας. Ελπίζω, ότι όταν ο κόσμος επανέλθει στο φυσιολογικό, θα μπορέσω ξανά να κάνω παρέα με τους οπαδούς του ποδοσφαίρου.

  12. #27
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Θα ήθελα πολύ να κάνω νέες παρέες είμαι 28 και νιώθω λίγη μοναξιά (σχέση έχω).
    Σκεφτόμουν να κάνω κάποιο ομαδικό άθλημα μπας και βρω κάποια παρέα. Ή κάτι τέλος πάντων ομαδικό ακόμα και αν δεν είναι άθλημα δεν ξέρω. Έχετε να προτείνετε κάτι; Εγώ τώρα κάνω crossfit το οποίο ενώ θεωρητικά είμαστε 10 άτομα δεν υπάρχει καμία επαφή. Κανά γεια λες εκεί και καμία κουβέντα (και πολύ λέω). Οι μόνοι που μιλάνε μεταξύ τους είναι όσοι γνωριζόντουσαν. Και επειδή έχει πολλούς αστυνομικούς στην ουσία αυτοί μιλάνε μεταξύ τους για τη δουλειά και εγώ δεν μπορώ να "χωθώ". Και είναι και λογικό εφόσον ψιλοεχουν μια παρέα "να μην ασχολούνται με άλλους". Βέβαια άμα είσαι γυναίκα ενδιαφέρονται κομματάκι περισσότερο, αλλά δεν είμαι τι να κάνουμε.
    Θα σε ενδιέφερε το θέατρο;
    Να πας σε μια δραματική σχολή εάν έχεις την οικονομική δυνατότητα (350€ τον μήνα περίπου) ή να φτιάξεις μία ερασιτεχνική θεατρική ομάδα με άλλους ανθρώπους;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν έχω φίλους... Τι να κάνω;
    By Bad Life... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2019, 22:41
  2. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  3. Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..
    By giannis97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 07-10-2015, 01:00
  4. Replies: 6
    Last Post: 25-10-2014, 14:36
  5. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 17:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •