Θελω μια βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30

    Θελω μια βοήθεια

    Τα ψυχοσωματικά έρχονται το ένα μετα το αλλο τους τελευταίους 3 μηνες ειμαι χαλια αγχος θλιψη κλαμα κλπ τις τελευταίες μέρες νιώθω διάφορους πόνους σε μυς στο σωμα μου για 1-2 μερες κ φεύγουν κ μετα έρχονται αλλοι πόνοι οχι έντονοι σαν πιάσιμο οσο πιο πολυ το σκέφτομαι κ αγχώνομαι ολοι μερα τοσο πιο πολλους πονους νιώθω εχω αγχωθει παρα πολυ μπορει να είναι στο μυαλό μου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Πρωτα κανουμε διατροφη και μετα κοιταμε αν εχουμε ψυχολογικα αμα τρωσ δηλητηρια τι περιμενεισ να δουλευει το μυαλο ενασ απλοσ τροποσ διατροφησ ειναι με τοπικα προιοντα και συμπληρωματα διατροφησ τοπικα προιοντα λαδι τυρι μελι κρασι απο παραγωγο θα σε βοηθησουν γτ δεν ειναι επεξεργασμενα και θα παραγει ο οργανισμοσ σου τη φυσιολογικη του χημεια εγω ειμαι αγροτησ τα τρωω 35 χρονια μεχρι τα 25 επειδη επαιζα και μπαλλα ειχα παρει ενα depon 2 το πολυ τωρα μη σου πω καλυτερα .
    Ενασ αλλοσ τροποσ ειναι με διαιτα σε διαιτολογο αφου σου πει ποια ειναι ποιοτικα απο το σουπερ μαρκετ ποσοτητεσ κ εταιριεσ
    Συμπληρωματα διατροφησ μαγνησιο βιταμινη ντε ωμεγα 3 εγω λεω κ πρωτεινεσ γτ ειναι σαν να κανεισ τελεια τη διατροφη κ μενει το αποτελεσμα .
    Αυτα ειναι οτι πιο καινουριο 14 χρονια παω σε γιατρο τωρα δεν παω συχνα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Το προβλημα αυτο που λεμε επιασα πατο ειναι ενασ κυκλοσ εχω ψυχολογικα τρωω μαλακιεσ και πινω αυτα με κατεβαζουν χαλανε τη χημεια του οργανισμου μετα παω παιρνω φαρμακα αλλη χημεια και μετα 20 χρονια ειμαι ενασ οργανισμοσ αρρωστοσ με διαλυμενη χημεια εγω πιστευω οτι θελει διατροφη κ συμπληρωματα μαζι με τα φαρμακα για μακροζωια οτι θελεισ κανεισ ειναι προσωπικη μου αποψη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Καλησπέρα....

    Φυσικά και μπορεί να είναι στο μυαλό σου....εφοσον λες ότι σε διακατέχει άγχος...εχεις πάει σε κάποιον ψυχίατρο; παίρνεις κάποια φαρμακευτικη αγωγή....;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Επισησ το λεω σε ολουσ ζω φυσιολογικα με φαρμακα ειναι εχω 5 -10 φιλουσ ενα κοριτσακι κατα καιρουσ να ζαλιζω κατι κανω απο δουλεια και κατι κανω απο λεφτα αυτα ειναι τα ελαχιστα για φυσιολογικη ζωη κι επιβιωση οποιοσ δεν τα εχει αυτα να ζητησει απο το γιατρο του να τα εχει γτ μετα παμε σε αλλεσ καταστασεισ και θα περιμενουμε τον τσιπρα να μασ σωσει κ φυσικα θα ειναι η μεγαλυτερη μουφα ολων των εποχων και θα λεμε τι εγινε πωσ εγινε αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Δεν μπορειτε να καθεστε σε ενα δωματιο και να βλεπετε τηλεοραση μετα θα λετε τι εγινε μασ κλεψανε τη ζωη και θα κλαιτε οποιοσ παιζει βιντεοπαιχνιδια εξω σε ιντερνετ καφε με καφε κ τσιγαρο δε θα σασ συγχωρεσει ο εαυτοσ σασ αν δεν τα κανετε τωρα που ειστε νεοι κ μπορειτε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Οτι ζητατε γινεται αλλα αμα ζητατε μαλακιεσ αυτο γινεται ολο το θεμα ειναι η ποιοτητα ζωησ κι οχι ποιοσ εισαι τι λεφτα εχεισ κι απο που κατεβηκεσ δηλαδη να πασ για καφε να τον απολαυσεισ να πιεισ κατι να σ αρεσει κλπ γι αυτο εχουμε τισ επιλογεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30
    Πηγαινα πιο παλιά κ ειχα μιλησει με μια ψυχολόγο πριν 2 μήνες... γενικα εχω παρα πολυ αγχος εχω πολλες φοβιες ειμαι νοσοφοβικη απο τοτε που μπηκαμε σε καραντίνα τα ψυχοσωματικά εχουν χτυπήσει κόκκινο και το αγχος μερα με την μερα γίνετε πιο έντονο οτι κ να νιωσω απο εναν πονοκέφαλο η ενα πιάσιμο το μυαλό μου παει στο χειρωτερο

Similar Threads

  1. Θελω μια βοήθεια
    By Ellll1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2020, 16:20
  2. ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By giorgos cy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 11-10-2017, 19:08
  3. θελω βοηθεια
    By Sokratis1341 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 22
    Last Post: 25-02-2017, 14:15
  4. θελω βοηθεια
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2011, 15:10
  5. θελω βοηθεια
    By mimosa_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 29-04-2010, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •