Ζήλια χωρίς λόγο ή οχι; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Γλυκερία View Post
    Έτυχε όντως. Δεν ψάχνομαι μέσω φεις. Έκανε φεις όταν έφυγε με το καράβι. Οκ προφανώς για να βρει γυναίκες να ασχολείται. Ξέρω ότι όλα φαίνονται εναντίον του έτσι όπως γράφω τη δική μου μεριά των πραγμάτων. Όταν δυο φορές ανέφερα (ήρεμα και όσο πιο διακριτικά μπορούσα-γιατί δεν είμαστε σε σχέση κιόλας, ελεύθερος είναι αν δεν γνωριστούμε πρώτα από κοντά να δούμε τα πράγματα πώς πανε-), τον πείραξε λίγο και τις δύο φορές. Νομίζω εκεί κόλλησε το ότι με θεωρεί καταπιεστική.
    Και κοίτα να δεις που είμαι άνθρωπος που δεν θέλει να λέει ούτε το παραμικρό ψέμα. Με αηδιαζουν τα ψέματα. Αν για κάποιο λόγο "αναγκαστώ " να πω ψέμα νιώθω τόσο άσχημα με τον εαυτό μου, πέφτω στα μάτια μου ...θεωρώ ότι μάλλον γι'αυτό δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι. Είμαι τόσο πληγωμένη. Ξέρω ότι θα περάσει βέβαια, απλά πονάει τόσο πολύ.
    δηλαδη, το θεωρει καταπιεση οτι ξυνισες που εχει 10 γυναικες στο προφιλ του, στις οποιες στελνει καρδουλες;;;
    επομενως θεωρει οτι δεν εχετε τπτ , και δεν δικαιουσαι να στραβωνεις.
    λογικο εκ μερους του, αλλα εσυ, γιατι ασχολεισαι οταν μπροστα στα μουτρα σου βλεπεις ξεκαθαρα οτι ασχολειται με πολλες;
    αυτο που σε πληγωνει και σε ποναει ειναι αυτη η συναναστροφη, η αλλα πραγματα απο το παρελθον σου;
    γιατι, με αυτον δεν εχετε και τπτ. ουτε καν συναντηθηκατε. τι σε ποναει δηλαδη; οτι ειδες τις καρδουλες στην αλλη γυναικα;

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Ναι το κατάλαβα αυτό ότι δεν σε τραβάει κάποιος εύκολα...
    Ειναι λογικό εφόσον είσαι μια γυναικα που συνδυάζει εμφάνιση και εξυπνάδα να είσαι επιλεκτική και να έχεις και εσύ κάποια στάνταρ και με το δίκιο σου. Εδώ υπάρχουν γυναίκες που δεν έχουν τόσα προσόντα και κάνουν σχέσεις με ωραίους, αθλητικούς τύπους κοινωνικούς....

    Έσυ που μπορείς να έχεις όποιον θες γιατι να συμβιβαστείς με κάτι λιγότερο.....;;;

    Απλά μήπως σε ενδιαφέρει ο παράγοντας εμφάνιση και αυτοπεποίθηση στους άντρες...;

    Γιατί ως γνωστον αυτοί που παίζουν με πολλές και είναι διεκδικητικοι ....δειχνουν αυτοπεποίθηση και "μαγκιά" προς τα έξω.....και αυτό είναι θελκτικο

    Ενώ οι σχεσακηδες μπορεί να φαίνονται πιο επιφυλακτικοί χαμηλων τόνων κτλ

    Και αυτη η διεργασία ξερεις γίνεται ασυνείδητα....χωρίς να το καταλάβεις

    Θεωρούμε Alpha male αυτόν που έχει σιγουριά για τον εαυτό του και ενώ μπορεί να θέλουμε σχέση.....βάζουμε τους σχεσακηδες σε δεύτερη μοίρα χωρίς να το συνειδητοποιούμε
    Συνήθως όταν κάτι δεν πάει καλά, πρώτα σκέφτομαι τι κάνω εγώ λάθος. Γι'αυτό και βρέθηκα εδώ. Ειναι όντως ένα θέμα, σκέφτομαι πολλές φορές γιατί με τραβάνε οι τύποι που με τραβάνε και όχι αλλού είδους. Πάντα χρειαζόμαστε δουλειά με τον εαυτό μας. Απλά με πιάνει το παράπονο μωρέ να βρίσκω ανθρώπους που δεν "δουλευουν" λίγο παραπάνω με τον εαυτό τους. Να αποδέχονται τα λάθη τους. Να βλέπουν και την άποψή του αλλού... ξέρεις φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι να πετύχεις τέτοιο κόσμο...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα που να βρεθει ο κοινωνικος κυκλος, οταν η αλλη ειναι ελευθερη και ειναι κλεισμενη σπιτι της να μιλαει με τυπους που την πεφτουν απο φμ;;;
    οσο κλεινεσαι, τοσο λιγοτερες πιθανοτητες εχεις να αποκτησεις κοινωνικο κυκλο.
    οι αντρες που περιγραφεις (γιατι δεν ειναι ολοι ετσι), δεν ειναι επιφυλακτικοι στο (απο κοντα) φλερτ. το αποφευγουν γιατι θελει χρονο. οι ιδιοι επιδιωκουν την ευκολη λυση, γιατι θελουν γρηγορες γνωριμιες με γρηγορο αποτελεσμα (το σεξ).
    επομενως οταν η αλλη βλεπει τον τυπο να εχει 20 γκομενες μεσα, καθολου ανδρες φιλους και να στελνει παντου καρδουλες, φταιει αυτος, η εκεινη που καθεται; αυτος ειναι ολοφανερο τι κανει με αυτον τον λογαριασμο.
    αν η κοπελα σκεφτεται πραγματικη γνωριμια και σχεσεις, δεν πρεπει να ασχοληθει με καποιον που ψαχνει μονο σεξ.

    για τις εμφανισιμες, εχεις λαθος.
    το ακριβως αντιθετο συμβαινει.
    οι ανδρες που θελουν ευκολο σεξ, την πεφτουν κυριολεκτικα ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ. δεν τους ενδιαφερει να ειναι καποια ομορφη (μακαρι να ειναι), αλλα να πεσει γρηγορα. και ποια πεφτει γρηγορα;;;; η ελευθερη και ανασφαλης... δλδ αυτη που δενε χει τοσες προτασεις για σχεσεις... αυτη που θελει διπλα του θα την καλοδιαλεξει . απ ολες τις αποψεις, γιατι οχι κι απο εμφανισιακη αποψη, αλλα για σκετο σεξ, αρκει να ειναι προθυμες.
    Μπορεί να ισχύει και αυτό.....
    Εξάλλου δεν ξέρεις πως σκέφτεται ο καθένας........... Σίγουρα όταν πρόκειται για σεξ οι άντρες δεν έχουν πολλά κριτήρια. Σε αυτό συμφωνώ αλλα από την άλλη πλευρά........δεν είναι πιο επώδυνο να προσεγγίσει κάποιος μια γυναικα με προσόντα για κάτι σοβαρό και αυτή να του δωσει χυλόπιτα; δεν θα τσουξει λόγω εγωισμού;;;

    Εγώ έχω δει άντρες που δεν τους ενδιεφρει εμφανισιακα πως θα είναι η σύντροφός τους ........Συνήθως κάνουν σχέσεις και με πολύ πιο μέτριες από αυτούς σαν εμφάνιση αλλα βλέπουν τις πιο ελκυστικές γυναίκες .....σαν πειρασμό......σαν γλειφιτζουρι....σαν ζαχαρωτο όπως θες πεσ το.....αλλα δεν θα ήθελαν να την έχουν τη συγκεκριμένη για σχέση λόγω ανασφαλειων ..

    Ας μας πουν οι αντρες τη γνώμη τους σχετικά με αυτο γιατί πραγματικά θέλω να δω πως σκέφτονται .......σίγουρα βέβαια καθένας θα έχει και την άποψη του αλλα θέλω να πάρω απόψεις....

    Οσον αφορά τα κοινωνικά....αμα δεν έχει κοινωνικό κύκλο κάποιος τότε δεν είναι και καλεσμένος σε εξόδους , δεν έχει πολλές προτάσεις να βγει έξω.............εφόσον δεν έχει πολλές παρέες ή φίλους και έτσι τι γίνεται; αναγκαστικά μένει κάποιος μέσα...οποτε κάποια στιγμή το ρίχνει και στο ίντερνετ.....

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, το θεωρει καταπιεση οτι ξυνισες που εχει 10 γυναικες στο προφιλ του, στις οποιες στελνει καρδουλες;;;
    επομενως θεωρει οτι δεν εχετε τπτ , και δεν δικαιουσαι να στραβωνεις.
    λογικο εκ μερους του, αλλα εσυ, γιατι ασχολεισαι οταν μπροστα στα μουτρα σου βλεπεις ξεκαθαρα οτι ασχολειται με πολλες;
    αυτο που σε πληγωνει και σε ποναει ειναι αυτη η συναναστροφη, η αλλα πραγματα απο το παρελθον σου;
    γιατι, με αυτον δεν εχετε και τπτ. ουτε καν συναντηθηκατε. τι σε ποναει δηλαδη; οτι ειδες τις καρδουλες στην αλλη γυναικα;
    Με πόνεσε η άνεση και η ομορφιά που με έκανε να νιώσω στην αρχή και μετά εξαφανίστηκαν και εμφανίζονταν μόνο κατά διαστήματα. Τέλος πάντων. Ο,τι μου έχετε πει εδώ μέσα είναι αλήθεια. Και το χρειαζόμουν πραγματικά γιατί το μυαλό κολλαει μερικες φορές. Ευχαριστώ πολύ

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα που να βρεθει ο κοινωνικος κυκλος, οταν η αλλη ειναι ελευθερη και ειναι κλεισμενη σπιτι της να μιλαει με τυπους που την πεφτουν απο φμ;;;
    οσο κλεινεσαι, τοσο λιγοτερες πιθανοτητες εχεις να αποκτησεις κοινωνικο κυκλο.
    οι αντρες που περιγραφεις (γιατι δεν ειναι ολοι ετσι), δεν ειναι επιφυλακτικοι στο (απο κοντα) φλερτ. το αποφευγουν γιατι θελει χρονο. οι ιδιοι επιδιωκουν την ευκολη λυση, γιατι θελουν γρηγορες γνωριμιες με γρηγορο αποτελεσμα (το σεξ).
    επομενως οταν η αλλη βλεπει τον τυπο να εχει 20 γκομενες μεσα, καθολου ανδρες φιλους και να στελνει παντου καρδουλες, φταιει αυτος, η εκεινη που καθεται; αυτος ειναι ολοφανερο τι κανει με αυτον τον λογαριασμο.
    αν η κοπελα σκεφτεται πραγματικη γνωριμια και σχεσεις, δεν πρεπει να ασχοληθει με καποιον που ψαχνει μονο σεξ.

    για τις εμφανισιμες, εχεις λαθος.
    το ακριβως αντιθετο συμβαινει.
    οι ανδρες που θελουν ευκολο σεξ, την πεφτουν κυριολεκτικα ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ. δεν τους ενδιαφερει να ειναι καποια ομορφη (μακαρι να ειναι), αλλα να πεσει γρηγορα. και ποια πεφτει γρηγορα;;;; η ελευθερη και ανασφαλης... δλδ αυτη που δενε χει τοσες προτασεις για σχεσεις... αυτη που θελει διπλα του θα την καλοδιαλεξει . απ ολες τις αποψεις, γιατι οχι κι απο εμφανισιακη αποψη, αλλα για σκετο σεξ, αρκει να ειναι προθυμες.
    Φυσικά εγώ έφταιξα. Δεν το πρόσεξα από την αρχή. Δεν ήθελα να το δω μάλλον, μη κρυβόμαστε και πίσω από το δάχτυλό μας. Απλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο έδειξα πολλή εμπιστοσύνη και ήταν τόσο καλός με τα λόγια. Πόσο βλάκας είμαι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Μπορεί να ισχύει και αυτό.....
    Εξάλλου δεν ξέρεις πως σκέφτεται ο καθένας........... Σίγουρα όταν πρόκειται για σεξ οι άντρες δεν έχουν πολλά κριτήρια. Σε αυτό συμφωνώ αλλα από την άλλη πλευρά........1.δεν είναι πιο επώδυνο να προσεγγίσει κάποιος μια γυναικα με προσόντα για κάτι σοβαρό και αυτή να του δωσει χυλόπιτα; δεν θα τσουξει λόγω εγωισμού;;;

    2.Εγώ έχω δει άντρες που δεν τους ενδιεφρει εμφανισιακα πως θα είναι η σύντροφός τους .......υνήθως κάνουν σχέσεις και με πολύ πιο μέτριες από αυτούς σαν εμφάνιση αλλα βλέπουν τις πιο ελκυστικές γυναίκες .....σαν πειρασμό......σαν γλειφιτζουρι....σαν ζαχαρωτο όπως θες πεσ το.....αλλα δεν θα ήθελαν να την έχουν τη συγκεκριμένη για σχέση λόγω ανασφαλειων ..

    Ας μας πουν οι αντρες τη γνώμη τους σχετικά με αυτο γιατί πραγματικά θέλω να δω πως σκέφτονται .......σίγουρα βέβαια καθένας θα έχει και την άποψη του αλλα θέλω να πάρω απόψεις....

    Οσον αφορά τα κοινωνικά....αμα δεν έχει κοινωνικό κύκλο κάποιος τότε δεν είναι και καλεσμένος σε εξόδους , δεν έχει πολλές προτάσεις να βγει έξω.............εφόσον δεν έχει πολλές παρέες ή φίλους και έτσι τι γίνεται; αναγκαστικά μένει κάποιος μέσα...οποτε κάποια στιγμή το ρίχνει και στο ίντερνετ.....
    1.προφανως εννοεις, να τσουξει τον ανδρα που προσεγγιζει.
    οχι, δεν θα τον τσουξει περισσοτερο. για να τσουξει κατι τετοιο, πρεπει να εχει επενδυσει συναισθημα. κι αυτοι που ψαχνουν ευκολο σκαμπροζικο σεξ, δεν επενδυουν συναισθημα. πηγαινουνσ την επομενη στο δευτερολεπτο. δεν εχει να κανει με την ομορφια το τσουξιμο, αλλα με το συναισθημα.

    2. οσοι βλεπεις να ειναι με λιγοτερο ωραιες σε σχεση και γυναικες με λιγοτερο ωραιους σε σχεση, δεν ειναι επειδη δεν τους ενδιαφερει η εμφανιση. ειναι γιατι πρωτον η εμφανιση ειναι υποκειμενικη και δεν εχουν το ιδιο κριτηριο με σενα (εχουμε δει κι εδω κοπελα να θεωρει τον εαυτο της καλυτερο με οποια συγκρινεται, αλλα δεν ειναι ετσι για τον ανδρα της) , αλλα ΚΥΡΙΩΣ, γιατι αυτον που θελεις διπλα σου, τον μετρας σε πολλους στιβους. και το σημαντικο ειναι να βγαζει καλο αποτελεσμα. αν ειναι 10 σε εμφανιση και 3 σε προσωπικοτητα (παραδειγμα) , κοβεται. 10 σε εμφανιση και 0 σε σεξουαλικοτητα, κοβεται. μπακαλιστικα στο λεω, αλλα θελω να σου πω οτι γι αυτον που βαζεις διπλα σου εχεις πολλες απαιτησεις. ειναι δυσκολο να παιρνει 10 σε ολα. αξιολογεις το συνολο.
    οσο γι αυτους που ξενοκοιτανε, γιατι δεν ξενοκοιτανε ολοι, θα ξενοκοιταξουν κι αυτες που ειναι ασχημοτερες απο την γυναικα τους. μην νομζιεις οτι καποιος παντρεμενος θα σε κοιταξει επειδη εισαι ωραιοτερη απο την γυναικα του. και να σε κοιταξει, θα κοιταξει κι αλλες 10 με την ιδια λιγουρα, που ειναι πιο ασχημες κι απο σενα κι απο την γυναικα του. δεν ξενοκοιτανε τις ωραιες. ξενοκοιτανε γιατι ειναι ΑΛΛΕΣ και οχι η γυναικα τους...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Γλυκερία View Post
    Φυσικά εγώ έφταιξα. Δεν το πρόσεξα από την αρχή. Δεν ήθελα να το δω μάλλον, μη κρυβόμαστε και πίσω από το δάχτυλό μας. Απλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο έδειξα πολλή εμπιστοσύνη και ήταν τόσο καλός με τα λόγια. Πόσο βλάκας είμαι.
    δεν εισαι βλακας. απλα δεν ειχες καταλαβει μεχρι τωρα τι γινεται στο ιντερνετ.
    θα εισαι πιο επιφυλακτικη στο μελλον, ελπιζω, με αγνωστους. γιατι αυτο που δεν συνειδητοποιουσες, ειναι οτι ειστε ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΙ. παιζει να μην ξερεις ουτε το αληθινο του ονομα, την οικ. του κατασταση, τπτ..

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1.προφανως εννοεις, να τσουξει τον ανδρα που προσεγγιζει.
    οχι, δεν θα τον τσουξει περισσοτερο. για να τσουξει κατι τετοιο, πρεπει να εχει επενδυσει συναισθημα. κι αυτοι που ψαχνουν ευκολο σκαμπροζικο σεξ, δεν επενδυουν συναισθημα. πηγαινουνσ την επομενη στο δευτερολεπτο. δεν εχει να κανει με την ομορφια το τσουξιμο, αλλα με το συναισθημα.

    2. οσοι βλεπεις να ειναι με λιγοτερο ωραιες σε σχεση και γυναικες με λιγοτερο ωραιους σε σχεση, δεν ειναι επειδη δεν τους ενδιαφερει η εμφανιση. ειναι γιατι πρωτον η εμφανιση ειναι υποκειμενικη και δεν εχουν το ιδιο κριτηριο με σενα (εχουμε δει κι εδω κοπελα να θεωρει τον εαυτο της καλυτερο με οποια συγκρινεται, αλλα δεν ειναι ετσι για τον ανδρα της) , αλλα ΚΥΡΙΩΣ, γιατι αυτον που θελεις διπλα σου, τον μετρας σε πολλους στιβους. και το σημαντικο ειναι να βγαζει καλο αποτελεσμα. αν ειναι 10 σε εμφανιση και 3 σε προσωπικοτητα (παραδειγμα) , κοβεται. 10 σε εμφανιση και 0 σε σεξουαλικοτητα, κοβεται. μπακαλιστικα στο λεω, αλλα θελω να σου πω οτι γι αυτον που βαζεις διπλα σου εχεις πολλες απαιτησεις. ειναι δυσκολο να παιρνει 10 σε ολα. αξιολογεις το συνολο.
    οσο γι αυτους που ξενοκοιτανε, γιατι δεν ξενοκοιτανε ολοι, θα ξενοκοιταξουν κι αυτες που ειναι ασχημοτερες απο την γυναικα τους. μην νομζιεις οτι καποιος παντρεμενος θα σε κοιταξει επειδη εισαι ωραιοτερη απο την γυναικα του. και να σε κοιταξει, θα κοιταξει κι αλλες 10 με την ιδια λιγουρα, που ειναι πιο ασχημες κι απο σενα κι απο την γυναικα του. δεν ξενοκοιτανε τις ωραιες. ξενοκοιτανε γιατι ειναι ΑΛΛΕΣ και οχι η γυναικα τους...
    Ναι μα αυτό λέω και εγώ συμφωνώ ότι παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο και όχι μόνο η εμφάνιση...απλα τώρα μίλησα μόνο για την εμφάνιση .....

    Αυτό που λέω ειναι ότι κάποιον θα τον τσουξει η χυλοπιτα όταν πάνε σε συναίσθημα και προσεγγίζουν γυναίκες με σκοπό κάτι σοβαρό.....οταν προσεγγίζουν αντικειμενικά ωραίες γυναίκες για σεξ δεν θα τους τσουξει φυσικά. Για αυτό στοχεύουν τι μπανικες για σεξ γιατί και να μην τις ρίξουν δεν θα τους πονέσει τόσο όσο άμα είχαν και σκοπό σοβαρό μαζί της. Από αυτή την οπτική το είπα..

    Τώρα βέβαια δεν έχει πολύ σημασία αυτά που λέμε γιατί δεν παίζει σαφώς μόνο η εμφάνιση ρόλο................εξαλλου όπως ειπες σωστά καθένας κοιτάει και κάτι διαφορετικό στην εμφάνιση

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εισαι βλακας. απλα δεν ειχες καταλαβει μεχρι τωρα τι γινεται στο ιντερνετ.
    θα εισαι πιο επιφυλακτικη στο μελλον, ελπιζω, με αγνωστους. γιατι αυτο που δεν συνειδητοποιουσες, ειναι οτι ειστε ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΙ. παιζει να μην ξερεις ουτε το αληθινο του ονομα, την οικ. του κατασταση, τπτ..
    Έτσι είναι δυστυχώς. Όσο το σκέφτομαι τόσο απορώ με τον εαυτό μου.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Γλυκερία View Post
    Έτσι είναι δυστυχώς. Όσο το σκέφτομαι τόσο απορώ με τον εαυτό μου.
    Μα καλά και εσένα πρώτη φορά στα 35 σου....σου συνέβη αυτό.......;; δεν σε κρίνω ....απλα μου κάνει εντύπωση....που δεν είχες και άλλες παρόμοιες ιστορίες με αντρες που δεν ήταν εντάξει και που πουλαγαν παραμύθια με μεταξωτες κορδελες......

    Ίσως να μη σου είχε τύχει συγκεκριμένα από το ινερνετ....αν δεν το χρησιμοποιείς και πολύ

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Μα καλά και εσένα πρώτη φορά στα 35 σου....σου συνέβη αυτό.......;; δεν σε κρίνω ....απλα μου κάνει εντύπωση....που δεν είχες και άλλες παρόμοιες ιστορίες με αντρες που δεν ήταν εντάξει και που πουλαγαν παραμύθια με μεταξωτες κορδελες......

    Ίσως να μη σου είχε τύχει συγκεκριμένα από το ινερνετ....αν δεν το χρησιμοποιείς και πολύ
    Από κοντά τους καταλαβαίνεις αμέσως.. στο ίντερνετ όχι... Δεν κατάλαβα καν πώς μου ήρθε

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Γλυκερία View Post
    Από κοντά τους καταλαβαίνεις αμέσως.. στο ίντερνετ όχι... Δεν κατάλαβα καν πώς μου ήρθε
    Απλά να ξέρεις ότι από το ινερνετ η πιθανότητα να είναι μαπα το καρπουζι υπερισχυει ...ειδικά αν δεν σε ήξερε καθόλου, δεν σε είχε δει ποτέ από κοντά ή δεν είχατε κοινούς γνωστούς και απλά σου έκανε αντ έτσι στο ξεκαρφωτο. Προφανώς και είσαι ωραία και σε είδε στις φωτο και του αρέσες αλλα αυτό κάνει και με οποία χαριτωμένη βλέπει. Στο χαρέμι του φεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Αυτό συμβαίνει επειδή μπορεί μα υπάρχει έλλειψη μεγάλου κοινωνικού κύκλου αλλα και επειδή οι άντρες έχουν γίνει πιο επιφυλακτικοί στο φλερτ και στις γνωριμίες και καταφεύγουν στην εύκολη λύση του ίντερνετ. Συνήθως όταν μια γυναίκα είναι εμφάνισιμη το έχει να τραβάει "μαλακές" ή τύπους της μιας βραδιάς γιατι χάρη στην εμφάνιση της γίνεται επιθυμητή για κάτι περιστασιακό ....Αλλά επειδή και οι άντρες πρέπει να ρισκάρουν πιο πολύ να την πεσουν σε μια εμφάνισιμη γυναικα φοβούμενοι μια πιθανη απόρριψη σε σύγκριση με μια γυναικα πιο μέτρια σε εμφάνιση.
    Αυτό είναι σχετικό. Εγώ ας πούμε που είμαι παχύσαρκη και ψηλή, απλά από την εμφάνιση πολλοί νομίζουν ότι είμαι το εύκολο "θύμα" για μία βραδιά αν δείξουν κάποιο ενδιαφέρον και πολλοί πάλι θεωρούν ότι σώνει και καλά είμαι "σοβαρή κοπέλα για σπίτι" που αν γίνει κάτι μεταξύ μας θα δέσουν τον γάιδαρό τους. Και πάρα πολλοί βέβαια που μπορεί να ξενερώνουν εντελώς λόγω εμφάνισης. Το θέμα είναι άσχετα από την εμφάνιση το τι εκπέμπεις και το πως το χειρίζεσαι το θέμα. Από κοντά είναι τα πράγματα πιο απλά νομίζω. Και σε τελική ανάλυση αν εσύ ψάχνεσαι για κάτι, γιατί να περιμένεις να σε προσεγγίσει ο άλλος; Προσέγγισε τον εσύ. Τι πάει να πει διστάζουν να την πέσουν;

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αυτό είναι σχετικό. Εγώ ας πούμε που είμαι παχύσαρκη και ψηλή, απλά από την εμφάνιση πολλοί νομίζουν ότι είμαι το εύκολο "θύμα" για μία βραδιά αν δείξουν κάποιο ενδιαφέρον και πολλοί πάλι θεωρούν ότι σώνει και καλά είμαι "σοβαρή κοπέλα για σπίτι" που αν γίνει κάτι μεταξύ μας θα δέσουν τον γάιδαρό τους. Και πάρα πολλοί βέβαια που μπορεί να ξενερώνουν εντελώς λόγω εμφάνισης. Το θέμα είναι άσχετα από την εμφάνιση το τι εκπέμπεις και το πως το χειρίζεσαι το θέμα. Από κοντά είναι τα πράγματα πιο απλά νομίζω. Και σε τελική ανάλυση αν εσύ ψάχνεσαι για κάτι, γιατί να περιμένεις να σε προσεγγίσει ο άλλος; Προσέγγισε τον εσύ. Τι πάει να πει διστάζουν να την πέσουν;
    Ναι κατάλαβα τι εννοείς.
    Όχι δεν μίλησα για μένα προσωπικά. Εγώ αν μου αρέσει κάποιος θα κάνω κίνηση. Είτε δείξει σημαδια είτε όχι. Απλά το είπα γενικότερα γιατί βλέπεις πολύ πέσιμο στο φεις και στα σοσιαλ μίντια από ότι από κοντά.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Οσον αφορά τα κοινωνικά....αμα δεν έχει κοινωνικό κύκλο κάποιος τότε δεν είναι και καλεσμένος σε εξόδους , δεν έχει πολλές προτάσεις να βγει έξω.............εφόσον δεν έχει πολλές παρέες ή φίλους και έτσι τι γίνεται; αναγκαστικά μένει κάποιος μέσα...οποτε κάποια στιγμή το ρίχνει και στο ίντερνετ.....
    Και πως θα αποκτήσει κοινωνικό κύκλο αν δεν έχει; Δεν πρέπει να το προσπαθήσει; Και το λέω έχοντας γυρίσει στον τόπο μου μετά από πολλά χρόνια, με έντονη ζωή παλιότερα, πολλές φιλίες αλλού που λόγω απόστασης βρισκόμαστε τώρα σπάνια και αρχικά σχεδόν άσχετη και αποκομμένη από όλους και όλα εδώ που ήρθα. Και όχι σε εύκολη ηλικία, στα 30τοσα, που οι λιγοστοί συνομήλικοι είναι σε εντελώς άλλη φάση ζωής και νοοτροπία. Προσπαθώ και συναναστρέφομαι με πολλά διαφορετικά άτομα άσχετα μεταξύ τους, δεν χάνω ευκαιρία για γνωριμίες ή εξόδους ή δραστηριότητες στο μέτρο του δυνατού και όσο μου ταιριάζουν, αλλιώς θα είχα γίνει ερημίτισσα. Δεν απορρίπτω όμως κι εύκολα κάποιον αν δεν τον γνωρίσω λίγο περισσότερο.Και σιγά σιγά έχω φιάξει παρέες και φιλίες που όλο και επεκτείνονται και φυσικά έχει βοηθήσει και στο ερωτικό όλο αυτό.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ταχυκαρδιες χωρίς προφανή λογο
    By deleted_member16022018 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 06-08-2022, 13:14
  2. πολυ αγχος χωρίς λογο
    By MikeStam 3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 22-05-2020, 06:22
  3. αγχος και φοβος χωρις λογο
    By MikeStam 3 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2020, 15:57
  4. Αγχος χωρις λογο
    By Mardom20 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-02-2018, 21:31
  5. Σκεψεις θανατου χωρις λογο
    By ftnxtzdk in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 24
    Last Post: 28-12-2017, 18:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •