Ζήλια χωρίς λόγο ή οχι; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Και πως θα αποκτήσει κοινωνικό κύκλο αν δεν έχει; Δεν πρέπει να το προσπαθήσει; Και το λέω έχοντας γυρίσει στον τόπο μου μετά από πολλά χρόνια, με έντονη ζωή παλιότερα, πολλές φιλίες αλλού που λόγω απόστασης βρισκόμαστε τώρα σπάνια και αρχικά σχεδόν άσχετη και αποκκομένη από όλους και όλα εδώ που ήρθα. Και όχι σε εύκολη ηλικία, στα 30τοσα, που οι λιγοστοί συνομήλικοι είναι σε εντελώς άλλη φάση ζωής και νοοτροπία. Προσπαθώ και συναναστρέφομαι με πολλά διαφορετικά άτομα άσχετα μεταξύ τους, δεν χάνω ευκαιρία για γνωριμίες ή εξόδους ή δραστηριότητες στο μέτρο του δυνατού και όσο μου ταιριάζουν, αλλιώς θα είχα γίνει ερημίτισσα. Δεν απορρίπτω όμως κι εύκολα κάποιον αν δεν τον γνωρίσω λίγο περισσότερο.Και σιγά σιγά έχω φιάξει παρέες και φιλίες που όλο και επεκτείνονται και φυσικά έχει βοηθήσει και στο ερωτικό όλο αυτό.
    Ναι σίγουρα απλά είναι και πιο εύκολο στην επαρχία φαντάζομαι....οπου όλοι λίγο πολύ γνωρίζονται μεταξύ τους. μπορεί να κάνει κάποιος παρέες εάν δουλεύει ή εάν κάνει κάποιο χόμπυ δεν λέω το αντίθετο. Απλά σχολίασα για το γεγονός ότι κάποια γυναίκα όπως η θεματοθετρια πέφτει σε άντρες από το ιντερνετ και είπα ότι αν δεν έχει παρέες και δεν είναι καλεσμένη έξω τότε αναγκαστικά μπορεί κάποια στιγμή να πέσει και στη λύση των σοσιαλ μίντια. Όπως γράφει και η θεματοθετρια στο νήμα της

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις. Νομίζω ότι σε μεγαλύτερες πόλεις έχεις πάρα πάρα πολύ περισσότερες επιλογές για γνωριμίες και μάλιστα σε διαφορετικούς κύκλους, ωστόσο πρέπει να είναι ο τύπος σου έτσι που να είσαι ανοιχτός σε αυτές και να τις κυνηγάς, και θέλει πιο πολύ προσπάθεια για να έχουν συνέχεια. Στην επαρχία είναι πιο εύκολο να διατηρήσεις μία γνωριμία αν θες, κάποιες φορές μία πρώτη προσέγγιση δεν είναι δύσκολη, αλλά οι επιλογές είναι πολύ λιγότερες.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για το πως να γνωρίσεις κόσμο στο ξεκούδουνο έχω γράψει αρκετά στο φόρουμ παλιότερα. Είναι θέμα χαρακτήρα νομίζω πιο πολύ.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Γλυκεριαααα μακρυααααα προφανως και εχει αλλες 5 6 που λεει τα ιδια....

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Γλυκεριαααα μακρυααααα προφανως και εχει αλλες 5 6 που λεει τα ιδια....
    Ναι, άργησα να το καταλάβω δυστυχώς...

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για το πως να γνωρίσεις κόσμο στο ξεκούδουνο έχω γράψει αρκετά στο φόρουμ παλιότερα. Είναι θέμα χαρακτήρα νομίζω πιο πολύ.
    Σονια νομίζω δεν διάβασες καλά το θέμα.....εδω δεν ρώτησε κανένας κάτι τέτοιο.

    Η ρεμεντυ σχολίασε το γεγονός ότι κακώς η θεματοθετρια ασχολείται με γνωριμίες μέσω ιντερνετ και της είπε ότι αν είναι κολλημένη στο διαδίκτυο δεν θα βρει κάποιον να ταιριάζει. Και εγώ της είπα ότι πως να βγει εξω εφόσον η ίδια η θεματοθετρια είπε ότι δεν είχε πολλές παρέες. Και απάντησα ότι αν δεν έχει παρέες τότε δεν βγαίνει και σε εξόδους αρα αναγκαστικά τη βγάζει στο σπίτι και πέφτει και σε αυτή τη λύση του διαδικτύου.

    Κάπου χάθηκε νομίζω το νόημα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    E, ούτε αυτό ρώτησε, απλά πήγαμε τη συζήτηση ένα βήμα παρακάτω.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ταχυκαρδιες χωρίς προφανή λογο
    By deleted_member16022018 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 06-08-2022, 13:14
  2. πολυ αγχος χωρίς λογο
    By MikeStam 3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 22-05-2020, 06:22
  3. αγχος και φοβος χωρις λογο
    By MikeStam 3 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2020, 15:57
  4. Αγχος χωρις λογο
    By Mardom20 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-02-2018, 21:31
  5. Σκεψεις θανατου χωρις λογο
    By ftnxtzdk in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 24
    Last Post: 28-12-2017, 18:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •