Χωρισμός - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρωτον η αγαπη ειναι θεμα τυχησ δευτερον θελει θυσιεσ κι αμα πιασουν τριτον θα σε απασχολουν λεφτα ευθυνεσ μπορει να πασ σε ψυχολογο γενικα ειναι πολλα
    Ελις respect!!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ντιντι εγω το θεωρω αδυνατο να εχεισ παιδια και τα οικονομικα τα δικα μου τουλαχιστον ειναι δυσκολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ντιντι εγω το θεωρω αδυνατο να εχεισ παιδια και τα οικονομικα τα δικα μου τουλαχιστον ειναι δυσκολα
    Εγω σαν αρχη μου παντα ελεγα να απλωνομαι μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα μου .....
    Και αυτο παντα στον οικονομικο τομεα...
    Ετσι ειμαι ,ολα θελω να ειναι υπολογισμενα και τακτοποιημενα .....

    Στα παιδια ομως δεν αρκει μονο αυτο....μπορεις ανετα και με πολυ λιγα να μεγαλωσεις ενα παιδι και ξερεις γιατι?
    γιατι οταν εχεις παιδι θα γινεις πιο μαχημος στο να βρεις μια δουλεια......
    οταν εισαι μονος σου χωρις υποχρεωσεις μπορεις να μεινεις και στον αερα λιγο χρονικο διαστημα χωρις να βασανίζεσαι..

    Τα παιδια μεγαλωνουν και με λιγα και με πολλα ,ειναι οπως τα μαθεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ντιντι ολοι ετσι λετε αλλα δεν ειναι η αληθεια εγω βλεπω τον ανιψιο μου τι χρειαζεται κι ειναι αρκετα την αληθεια δε στη λεω αλλα για βαλε τετραδια μολυβια ρουχα φαγητο αμα τα βαλεισ κατω ειναι 200 ευρω το μηνα αμα εισαι υπαλληλοσ που θα τα βρεισ στα 20 θα θελει να βγει αλλα 200 παμε 400 εμεισ τοτε θα σερνομαστε οχι θα δουλευουμε δε θα μπορουμε αστο αμα μαθεισ την αληθεια θα ξενερωσεισ κατευθειαν καλυτερα που δεν ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κι ολα αυτα φυσικα απο το μισθο του αντρα γτ οι γυναικεσ δε δουλευουν κι αν δουλεψουν ψωνιζουν για τον εαυτο τουσ αστο μην το ψαχνεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Οταν θα γινει το παιδι σου 20 χρονων θα σου πει την αληθεια και θα μετανιωσεισ και τον αερα που αναπνεεισ ολοι την πατησαμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    ntinti
    Guest
    Ελις εδω λιγο μου τα χαλας ,αλλα δεν πειραζει δεν μπορω να διαφωνισω μαζι σου!!!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρωτον η αγαπη ειναι θεμα τυχησ δευτερον θελει θυσιεσ κι αμα πιασουν τριτον θα σε απασχολουν λεφτα ευθυνεσ μπορει να πασ σε ψυχολογο γενικα ειναι πολλα
    Έτσι ένιωθα και εγω. Είχα την αυταπάτη ότι ήμουν τυχερή. Με αυτην την πλάνη προχώρησα. Φανταστείτε δούλευα και μάζευα λεφτα για να προχωρήσουμε την ζωη μας. Ακομη και για την δουλεια είχε λόγω η μανα του. Του έταζε λεφτα απο κάτι προγράμματα και δεν δουλευε. Είχαμε συμφωνήσει να μαζέψουμε λεφτα και αυτός έκανε λουσα με το επίδομα του οαεδ. Νιώθω τόσο χαζή...Τουλαχιστον μου εμειναν τα χρηματα για να κανω μια νεα αρχη

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Όχι αγαπητή δεν είσαι καθόλου χαζή....ξυπνια είσαι που αποφασισες να το τελειώσεις και δεν έκατσες να ανεχτείς κείνον και τη μάνα του
    Quote Originally Posted by Kadia View Post
    Έτσι ένιωθα και εγω. Είχα την αυταπάτη ότι ήμουν τυχερή. Με αυτην την πλάνη προχώρησα. Φανταστείτε δούλευα και μάζευα λεφτα για να προχωρήσουμε την ζωη μας. Ακομη και για την δουλεια είχε λόγω η μανα του. Του έταζε λεφτα απο κάτι προγράμματα και δεν δουλευε. Είχαμε συμφωνήσει να μαζέψουμε λεφτα και αυτός έκανε λουσα με το επίδομα του οαεδ. Νιώθω τόσο χαζή...Τουλαχιστον μου εμειναν τα χρηματα για να κανω μια νεα αρχη

  10. #25
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Kadia View Post
    Έτσι ένιωθα και εγω. Είχα την αυταπάτη ότι ήμουν τυχερή. Με αυτην την πλάνη προχώρησα. Φανταστείτε δούλευα και μάζευα λεφτα για να προχωρήσουμε την ζωη μας. Ακομη και για την δουλεια είχε λόγω η μανα του. Του έταζε λεφτα απο κάτι προγράμματα και δεν δουλευε. Είχαμε συμφωνήσει να μαζέψουμε λεφτα και αυτός έκανε λουσα με το επίδομα του οαεδ. Νιώθω τόσο χαζή...Τουλαχιστον μου εμειναν τα χρηματα για να κανω μια νεα αρχη

    Να εισαι χαρουμενη που προλαβες και το τελειωσες πριν να ειναι αργα......

    Να τον χαιρεται η μανουλα του ετσι πως τον μεγαλωσε.....

    Σου ερχεται τρελλα που δυο μετρα αντρες τους κανουν κουμαντο οι μανες τους .....

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Να εισαι χαρουμενη που προλαβες και το τελειωσες πριν να ειναι αργα......

    Να τον χαιρεται η μανουλα του ετσι πως τον μεγαλωσε.....

    Σου ερχεται τρελλα που δυο μετρα αντρες τους κανουν κουμαντο οι μανες τους .....
    Και να ήτανε ο μόνος......
    Δυστυχώς υπάρχουν και αλλοι

  12. #27
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Και να ήτανε ο μόνος......
    Δυστυχώς υπάρχουν και αλλοι
    να τους εχουν οι μανουλες τοτε να τους χαιροντε μονο αυτες !!!!

    ειπαμε σεβασμος στην μητερα που γεννησε τον ανθρωπο μας αλλα μεχρι ενα σημειο ....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Γυναικα και τυχερη δε γενηθηκε ακομα τα προβληματα του γαμου τα ξερεισ αμα τα μαθεισ θα παθεισ πλακα καταρχασ οτι κ να κανεισ θα λεσ γτ δεν εκανα το αλλο μονο τα παιδια αξιζουν μεχρι τα 20 αμα πιασουν δουλεια μετα ξυπνανε ειναι πολλα πωσ σε θελουν οι γονεισ σου τι λεφτα παιζουν κλπ
    Quote Originally Posted by Kadia View Post
    Έτσι ένιωθα και εγω. Είχα την αυταπάτη ότι ήμουν τυχερή. Με αυτην την πλάνη προχώρησα. Φανταστείτε δούλευα και μάζευα λεφτα για να προχωρήσουμε την ζωη μας. Ακομη και για την δουλεια είχε λόγω η μανα του. Του έταζε λεφτα απο κάτι προγράμματα και δεν δουλευε. Είχαμε συμφωνήσει να μαζέψουμε λεφτα και αυτός έκανε λουσα με το επίδομα του οαεδ. Νιώθω τόσο χαζή...Τουλαχιστον μου εμειναν τα χρηματα για να κανω μια νεα αρχη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Kadia, οι συμπεριφορές του πρώην σου και των οικογενειών και των δύο είναι εξωφρενικές, ιδιαίτερα για 2020! Δεν έχεις τίποτα να νοιώθεις τύψεις. Απλά λόγω άσχημων εμπειριών στο δικό σου περιβάλλον και απειρίας σε άλλα πράγματα έπεσες εύκολα στη φάκα και δεν είδες από την αρχή τι είναι ο κανακάρης της μαμάς του και που πας να μπλέξεις. Έστω και αργά συνειδητοποίησες τι παίζει και πήρες την σωστή απόφαση να την κοπανήσεις από εκεί μέσα. Τώρα δώσε βάση σε εσένα πέρα από το κομμάτι σχέση. Κοίτα τη ζωή σου. Να λες πάλι καλά που έχεις ακόμα τη δουλειά σου και το σπίτι σου και δεν τα παράτησες όλα, θα ήσουν εντελώς ξεκρέμαστη τώρα.Είναι πολύ βασικό ότι έχεις τις βάσεις ήδη να χτίσεις τη ζωή σου όπως τη θες.

    Αν εξακολουθούν για καιρό οι σκέψεις σου να είναι μπερδεμένες και να αισθάνεσαι ανάμεικτα συναισθήματα και βλέπεις ότι δεν το ξεπερνάς, καλό θα είναι να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο αργότερα. Να δεις τι τυχόν θέματα έχεις από την δική σου οικογένεια και να αναλύσεις συμπεριφορές και τρόπο σκέψης δικό σου μέσα από όλη αυτή την περιπέτεια με τον μαμάκια.

    Προς το παρόν, νωρίς είναι. Λογικό να στεναχωριέσαι με όλα αυτά.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Απορω πως καθοσουν και σε κακοποιουσε ψυχολογικα αυτος ο τυπος και η μητερα του....αλλα δεν φταις εσυ φταιει ο παυερας σου που σε μεγαλωσε σε τετοιο περιβαλλον.....την δουλεια σου δεν θα την αφησεις για κανεναν και τιποτα να εισαι ανεξαρτητη....διοτι αμα δεν εισαι καποια στιγμη θ βρεθεις χωρις ελευθεριες.....οσο αφορα το θεμα εκανες παραααααα πολυυυ καλα και χωρισες μην εχεις τυψειςςς...θα βρεις καποιον που να σε καταλαβαινει κ ν μην σε πιεζει....εαν νιωθεις στεναχωρημενη και δεν εχεις καποιον ν μιλησεις ισως ν ηταν καλη ιδεα ενας ψυχολογος, ισως σε ανακουφιση

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος
    By Λιβ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 10-04-2018, 14:19
  2. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 02-12-2013, 15:23
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By giorgoszik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 94
    Last Post: 09-08-2012, 23:40
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 00:13
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 15:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •