Ψάχνοντας σχέση (άντρας εδώ)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1

    Ψάχνοντας σχέση (άντρας εδώ)

    Είχα σχέση περίπου 6 χρόνια. Χωρίσαμε (εγώ ξεκίνησα το χωρισμό) γιατί με ζήλευε πάρα πολύ (δηλαδή έβγαινα για καφέ και αν δεν της το λεγα στράβωνε χωρίς λόγο. Γενικά με κούραζε πολύ γιατί της φταίγαν μονίμως τα πάντα και έπρεπε εγώ να της φτιάχνω τη διάθεση. Σε όλα τα άλλα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και το σημαντικότερο υπήρχε αγάπη.
    Τώρα που είμαι πάλι σε φάση να θέλω σχέση, έχω τρομάξει με αυτά που βλέπω. Νιώθω ότι όλες θέλουν γκόμενο με αμάξι και λεφτά για διακοπές και για κάποιο λόγο όλοι και όλες έχουν λεφτά για πέταμα. Όλες θέλουν κάτι ζόρικους, αγέλαστους τύπους οι οποίοι το μυαλό τους το έχουν συνέχεια στο σεξ και ταυτόχρονα ακούω γυναίκες να γκρινιάζουν ότι όλοι θέλουν το σεξ.
    Εγώ βασικά πάντα ήθελα μια γλυκία κοπέλα για να περνάμε όμορφα μαζί, γλυκές κουβέντες, φιλιά αγκαλιές ιστορίες.. και σεξ βέβαια. Αλλά ποτέ δεν είχα μπλαζέ υφάκι ούτε το έπαιζα ιστορία (αν έχει σημασία το επάγγελμα, οδοντίατρος σπούδασα και κάνω διδακτορικό τώρα). Αντίστοιχα, θα ήθελα μια γυναίκα που να ψάχνει κάτι παρόμοιο, ζητάω πολλά;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Ολοι οι αντρεσ ιδιοι ειναι εσυ το παιζεισ γλυκουλησ ο αλλοσ το παιζει ζορικοσ ολοι θελουμε το σεξ και δε μασ νοιαζει η γυναικα σαν ανθρωποσ τι θελει πωσ ειναι κλπ εσυ γιατι νομιζεισ οτι εισαι καλυτεροσ απο τον καγκουρα τον αγελαστο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Δεν νομίζω ότι ολες οι γυναίκες είναι οι gold diggers που ψάχνουν τον πλούσιο άντρα και το στυλ που περιέγραψες. Υποθέτω ότι θα το ξέρεις για την ηλικία σου αυτό δηλαδή ότι κάθε γυναικα είναι διαφορετική , αλήθεια τι ηλικία έχεις;
    Καταρχάς πόσο καιρό είσαι μόνος και πως τα πας από εξόδους έχεις τι δυνατότητα να βγεις έξω να γνωρίσεις γυναίκες....

    Σε τι φάση είσαι στη ζωή σου;

  4. #4
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Δεν νομίζω ότι ολες οι γυναίκες είναι οι gold diggers που ψάχνουν τον πλούσιο άντρα και το στυλ που περιέγραψες. Υποθέτω ότι θα το ξέρεις για την ηλικία σου αυτό δηλαδή ότι κάθε γυναικα είναι διαφορετική , αλήθεια τι ηλικία έχεις;
    Καταρχάς πόσο καιρό είσαι μόνος και πως τα πας από εξόδους έχεις τι δυνατότητα να βγεις έξω να γνωρίσεις γυναίκες....

    Σε τι φάση είσαι στη ζωή σου;
    Πάει μισός χρόνος και κάτι. 28 είμαι. Δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα σε έξοδο (για κάτι ερωτικό εννοώ). Τις γνωρίζω από το περιβάλλον μου μέχρι τώρα. Με συμφοιτήτριες πχ ή κάποιο άτομο που γνώρισα στο διδακτορικό. Και επειδή γνωρίζω πολύ κόσμο έτσι πάντα θεωρούσα πως έτσι θα γνωρίζω γυναίκες. Στη ζωή μου μετά από μια τρικυμία που πέρασα συναισθηματικά και οικονομικά προσπαθώ να βρω την ισορροπία τώρα.

  5. #5
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ολοι οι αντρεσ ιδιοι ειναι εσυ το παιζεισ γλυκουλησ ο αλλοσ το παιζει ζορικοσ ολοι θελουμε το σεξ και δε μασ νοιαζει η γυναικα σαν ανθρωποσ τι θελει πωσ ειναι κλπ εσυ γιατι νομιζεισ οτι εισαι καλυτεροσ απο τον καγκουρα τον αγελαστο
    Δεν είπα ότι είμαι καλύτερος ή χειρότερος, είπα απλά ότι είμαι διαφορετικός. Και δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι, όπως δεν είναι και όλες οι γυναίκες ίδιες. Και οι γενικεύσεις είναι επισφαλείς.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Βασικα λυσε μου σε παρακαλώ μια απορία...χθες ανέβασες θέμα ότι ψάχνεις για κοινωνικές δραστηριότητες ώστε να κάνεις νέες φιλίες...σου έχω σχολιάσει και εγώ μάλιστα. Εκεί γράφεις ότι έχεις σχέση. Σήμερα ανοίγεις θέμα ότι ψάχνεις σχεση (με γυναίκα)καθώς είσαι μόνος κάποιο καιρό ενώ παράλληλα ανεβάζεις και ένα θέμα για έναν φίλο σου μεγαλύτερο σου ο οποίος νιώθεις ότι μπορεί και να σε φλερτάρει ή να σε βλέπει ερωτικά και εσύ υποννοεις προς το παρόν ότι δεν σε χαλάει αυτό και ότι είσαι τρυφεροι και εκδηλωτικοι ο ένας με τον άλλον. Έπειτα μπαίνω και βλέπω ότι έχεις ανεβάσει πριν λίγες μέρες για τον θάνατο του πατέρα σου. Και αναρωτιέμαι πως γίνεται να έχεις διάθεση να βρεις φίλους και σχέση....αυτα όλα που γράφεις είναι αντικρουόμενα. Εκτός και αν ο θάνατος του πατέρα σου σε φοβισε και σε έκανε να νιώθεις μόνος. Αλλά και πάλι υπάρχουν πράγματα τα οποία αλλάζουν σε κάθε θέμα....ειναι αντίθετα μεταξύ τους

  7. #7
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Είχα σχέση περίπου 6 χρόνια. Χωρίσαμε (εγώ ξεκίνησα το χωρισμό) γιατί με ζήλευε πάρα πολύ (δηλαδή έβγαινα για καφέ και αν δεν της το λεγα στράβωνε χωρίς λόγο. Γενικά με κούραζε πολύ γιατί της φταίγαν μονίμως τα πάντα και έπρεπε εγώ να της φτιάχνω τη διάθεση. Σε όλα τα άλλα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και το σημαντικότερο υπήρχε αγάπη.
    Τώρα που είμαι πάλι σε φάση να θέλω σχέση, έχω τρομάξει με αυτά που βλέπω. Νιώθω ότι όλες θέλουν γκόμενο με αμάξι και λεφτά για διακοπές και για κάποιο λόγο όλοι και όλες έχουν λεφτά για πέταμα. Όλες θέλουν κάτι ζόρικους, αγέλαστους τύπους οι οποίοι το μυαλό τους το έχουν συνέχεια στο σεξ και ταυτόχρονα ακούω γυναίκες να γκρινιάζουν ότι όλοι θέλουν το σεξ.
    Εγώ βασικά πάντα ήθελα μια γλυκία κοπέλα για να περνάμε όμορφα μαζί, γλυκές κουβέντες, φιλιά αγκαλιές ιστορίες.. και σεξ βέβαια. Αλλά ποτέ δεν είχα μπλαζέ υφάκι ούτε το έπαιζα ιστορία (αν έχει σημασία το επάγγελμα, οδοντίατρος σπούδασα και κάνω διδακτορικό τώρα). Αντίστοιχα, θα ήθελα μια γυναίκα που να ψάχνει κάτι παρόμοιο, ζητάω πολλά;
    Συνηθως ολους τους γιατρους που ξερω εχουν κανει σχεση απο το πανεπιστημιο και φυσικα εχουν προχωρηση σε γαμο!
    ξερεις κοινο αντικειμενο ,κατανοηση των ωραριων και των ατελειωτων ωρων διαβασματος ,συνεδρια και μετα κοινα ιατρεια και πολλα αλλα που μονο οσοι ειναι στο χωρο αυτο καταλαβαινουν ........

    καπως ετσι παει ,εσυ δεν το εχεις σκεφτει αυτο ?

  8. #8
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Βασικα λυσε μου σε παρακαλώ μια απορία...χθες ανέβασες θέμα ότι ψάχνεις για κοινωνικές δραστηριότητες ώστε να κάνεις νέες φιλίες...σου έχω σχολιάσει και εγώ μάλιστα. Εκεί γράφεις ότι έχεις σχέση. Σήμερα ανοίγεις θέμα ότι ψάχνεις σχεση (με γυναίκα)καθώς είσαι μόνος κάποιο καιρό ενώ παράλληλα ανεβάζεις και ένα θέμα για έναν φίλο σου μεγαλύτερο σου ο οποίος νιώθεις ότι μπορεί και να σε φλερτάρει ή να σε βλέπει ερωτικά και εσύ υποννοεις προς το παρόν ότι δεν σε χαλάει αυτό και ότι είσαι τρυφεροι και εκδηλωτικοι ο ένας με τον άλλον. Έπειτα μπαίνω και βλέπω ότι έχεις ανεβάσει πριν λίγες μέρες για τον θάνατο του πατέρα σου. Και αναρωτιέμαι πως γίνεται να έχεις διάθεση να βρεις φίλους και σχέση....αυτα όλα που γράφεις είναι αντικρουόμενα. Εκτός και αν ο θάνατος του πατέρα σου σε φοβισε και σε έκανε να νιώθεις μόνος. Αλλά και πάλι υπάρχουν πράγματα τα οποία αλλάζουν σε κάθε θέμα....ειναι αντίθετα μεταξύ τους
    Δεν έχω σχέση, ίσως ήθελα να πω ότι είχα σχέση και το πα λάθος στο θέμα που αναφέρεσαι. Για τον φίλο που λες, μαρεσει η σχεση που έχω, με χαλάει αν δεν είναι απλή φιλία όπως νομίζω. Ότι ο θάνατος του πατέρα μου με φόβισε είναι γεγονός. Βασικά με έκανε να νιώσω ότι δεν έχω αρκετούς φίλους, όχι ότι δεν έχω καθόλου.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Δεν έχω σχέση, ίσως ήθελα να πω ότι είχα σχέση και το πα λάθος στο θέμα που αναφέρεσαι. Για τον φίλο που λες, μαρεσει η σχεση που έχω, με χαλάει αν δεν είναι απλή φιλία όπως νομίζω. Ότι ο θάνατος του πατέρα μου με φόβισε είναι γεγονός. Βασικά με έκανε να νιώσω ότι δεν έχω αρκετούς φίλους, όχι ότι δεν έχω καθόλου.
    Μάλιστα κατάλαβα....τωρα οι παρεες σου πως είναι θα βρεθείτε συχνά έχεις δυνατότητα να γνωρίσεις από φιλικό περιβάλλον κάποια;

    Κυνόδοντας και είναι πολύ πετυχημένο το νικνειμ σου .....κρινοντας από το επάγγελμα σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Εδω ξερεισ τι φορουμ ειναι ευπαθεισ ομαδεσ τρελοι χρηστεσ ουσιων κλπ εισαι σιγουροσ οτι ξερεισ που μπηκεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Μάλιστα κατάλαβα....τωρα οι παρεες σου πως είναι θα βρεθείτε συχνά έχεις δυνατότητα να γνωρίσεις από φιλικό περιβάλλον κάποια;

    Κυνόδοντας και είναι πολύ πετυχημένο το νικνειμ σου .....κρινοντας από το επάγγελμα σου
    χαχα να σαι καλα
    Στην παρέα μου δεν υπάρχει κάποια ελεύθερη εκτός από μια που ήταν παλιά μου συμμαθήτρια και μου φαίνεται τελείως αστείο το οτιδήποτε με εκείνη. Και πχ αν δεν ηταν ο covid θα ειχαν ερθει 2 ακομα κοπέλες εκεί που είμαι που δνε ήρθαν.. γενικά γνωρίζω άτομα απλά τώρα υπάρχει μια στασιμότητα λόγω εποχής.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Ισχύει ότι εδώ υπάρχουν άνθρωποι με δυσκολίες διαφόρων ειδών αλλα υπάρχουμε και κάποιοι λίγοι που απλά μας αρέσει να συμμετέχουμε σε αυτό το φόρουμ χωρίς να μας προβληματίζει κάποιο συγκεκριμένο ή δύσκολο θέμα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Εννοώ ότι όπως είπε και ο ελις είναι φόρουμ για τη ψυχική υγεία και από άλλα θρεντ θα έχεις δει ότι υπάρχουν κατηγορίες για κατάθλιψη,άγχος σχιζοφρένεια,διαταραχές προσωπικότητας κτλ ........
    Παρόλα αυτά υπάρχουν και μέλη που μπαίνουν απλά να βοηθήσουν ή μπορεί να έχουν κάποια γνώση ψυχολογίας λόγω επαγγελματος και να είναι το χόμπυ τους

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Δηλαδη εσυ εισαι οδοντιατροσ και ψαχνεισ συζυγο απο τισ ευπαθεισ ομαδεσ γτ εισαι διαφορετικοσ μαλιστα καταλαβα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Εγώ βασικά δεν κατάλαβα από που θες να τη βρεις τη σχέση....μεσα από συναναστροφή με παρεες και έξω....μας ζητας γνώμη για το πώς θα κινηθείς...ή σε ενδιαφερει και το φόρουμ; για τι υπάρχουν διαφορετικές απαντήσεις για το καθένα..

    Για τη σχέση που θα γνωρίσεις μέσω φίλων είναι καλό να βγαίνεις και να ξεκινήσεις κάποιο χόμπυ όπως συζητήσαμε σε άλλο θέμα που έχεις ανεβάσει.

    Για το φόρουμ χρειάζεται να συμπληρώσεις τα 50 σχόλια για να μπορέσεις να λαβεις και να στείλεις προσωπικά μνμ στο ινμποξ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψάχνοντας να με κατανοήσω
    By Fairy Tale in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 29-08-2017, 23:16
  2. Ψάχνοντας μια παρέα με κατανόηση..
    By artemi89 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 36
    Last Post: 24-09-2012, 00:09
  3. Ψάχνοντας απαντήσεις..
    By Cassandra in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 17-10-2010, 22:59
  4. Ψάχνοντας για (σκέψεις)στηρίγματα
    By fevgatos67 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 02:07
  5. Σας βρήκα ψάχνοντας δίαιτες στο ιντερνετ
    By apelpismeni_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-08-2009, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •