Ποια η σχέση σας με τον οδοντίατρο; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Επειδή είμαι οδοντίατρος και η ψυχική υγεία πάντα με ενδιέφερε θα ήθελα να μάθω ποια είναι η σχέση σας με τον οδοντίατρο. Πως νιώθετε όταν πάτε, αν τον εμπιστεύεστε, αν έχετε χρειαστεί νοσοκομειακή αντιμετώπιση.
    Νιώθω μια χαρά. Φέτος μάλιστα ξεκίνησα με έναν καινούργιο καθώς ο προηγούμενος έφυγε από την κλινική. Είχα μεγάλη περιέργεια να τον γνωρίσω από κοντά, αν και δεν μπόρεσα τελικά να δω όλο το πρόσωπο αφού φορούσε μάσκα από την αρχή ως το τέλος.

    Τον διάλεξα στην τύχη όταν, την ώρα που ζήτησα ραντεβού, μού είπαν ότι αυτός που ήξερα είχε ήδη φύγει. Ο καινούργιος λοιπόν είναι αρκετά νεώτερος και εκ του αποτελέσματος μπορώ να πω ότι έκανε καλύτερη δουλειά σε σχέση με τον προηγούμενο. Μετά απ' αυτό έπαιξα κι ένα ΛΟΤΤΟ αλλά δεν κέρδισα τίποτα. :P

    Δεν έχω χρειαστεί νοσοκομειακή αντιμετώπιση και πηγαίνω μια φορά το χρόνο για τον καθιερωμένο καθαρισμό.

    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Από ότι έχω διαβάσει, ξέρω ότι άτομα που αντιμετωπίζουν ψυχικές παθήσεις έχουν αυξημένα ποσοστά οδοντικών προβλημάτων και δύσκολη πρόσβαση στον οδοντίατρο κάτι το οποίο με στεναχωρεί.
    Δεν έχω αντιμετωπίσει ως σήμερα ψυχολογικά προβλήματα.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε κυνοδοντα!! προσωπικα εχω να σου πω ενα μεγαλο "ΜΠΡΑΒΟ",το οτι ενδιαφερεσαι τοσο πολυ και με τοσο ομορφο τροπο για το επαγγελμα σου μαρτυρα την αξια σου και την τυχη που εχουν οσοι σε εχουν για δικο τους οδοντιατρο.
    Λογικα θα εισαι νεος, διοτις συνηθως η καθημερινοτητα και η βαρεμαρα κανει πολλες φορες και τον καλητερο επαγγελματια να μην ειναι τοσο σχολαστικος οπως θαυμαστα εισαι εσυ.
    Προσωπικα εχω περασει αρκετα απο το επαγγελμα σου λογο του οτι στα νεανικα μου χρονια εκανα ενα αθλημα οπου ειχα συχνες επισκεψεις σε εσας.Καπωτες αναγκαστικα να κανω κι αφερεσει δοντιου απο την ριζα,κατω ,κοντα στα κοκαλα του σαγονιου μου αν τα λεω καλα, θυμαμαι οτι ηταν 2 ,αυτοπου δεν ξεχνω με τυποτα ηταν τα ραματα και το ποσο καιρο εκανα για να περασουν !οδηνιρες μερες! δυνατοι πονοι και θυμαμαι οτι ειχα πραγματικα πεινασει ! χαχα. Δυστυχως εχω πετυχει συναδελφους σου που δεν ηταν σωστοι, οπου εκαναν λαθος κι προσπαθησαν με αθλιο τροπο να μου το κρυψουν!, ομως οι πιο πολλοι ειστε ανθρωποι που θελετε το καλο μας, ειστε επαγγελματιες και εχωντας κανει κουβεντα με συναδελφο σου μου εχει πει οτι πολλες φορες μπορειτε να μαθετε πραγματα για την προσωπικη ζωη του πελατη σας, ακομα και αν κανει χρηση ουσιων!.
    Απο την αλλη συγουρα υπαρχουν πελατες που θα ψαχνουν αφορμη να κανουν παραπονα, χωρις λογο, αυτοι οι ανθρωποι να ξερεις οτι παντου κανουν το ιδιο! ειτε σε εσενα, ειτε στο φουρνο που θα παρουν ψωμι θα ειναι εκνευριστικοι ,κομπλεξικοι και θα κανουν οτι παθαινουν κρισεις πανικου κι αλλα ψεματα για να κερδισουν την προσοχη σου! οσοι ειχαμε επαγγελμα οπου ειχε να κανει με εξηπερετηση αμεσα αρκετων ανθρωπων την ημερα, συγουρα εχουμε εμπειρια απο τετοια ατομα! ,αρα φιλε μου οδοντιατρε ,μην νιωθεις τυψεις για τετοια παραπονα, εσυ, θα ευχομουν να συνεχισεις το να εισαι τοσο ερωτευμενος με το επαγγελμα σου ,και να ξες οτι ο θεος ατομα σαν εσενα τα ανταμοιβει καλα καποια μερα!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Συγνώμη...αλλά δεν έχω χειρότερο γιατρό από τον οδοντίατρο....πηγαίνω σε μια φίλη κι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, αλλά είναι το χειρότερο είδος γιατρού για εμένα....με ανατριχιάζει ο τροχός....φοβάμαι γιατί έχω άθλια δόντια...άστα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Μια φορα τον χρονο παω για ελεγχο και καθαρισμο.... Ακομα δεν εχω κανει σφραγισματα και ειμαι 43...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού στον οδοντίατρο
    By Gia66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 49
    Last Post: 29-09-2020, 15:38
  2. Εσάς ποιά η σχέση σας με τα αδέρφια σας??
    By jock77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 56
    Last Post: 01-08-2017, 23:54
  3. Αδυνάτισα. Ποιά η σχέση μου με το φαγητό;
    By Alma libre_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 4
    Last Post: 15-07-2014, 00:56
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Replies: 15
    Last Post: 30-05-2011, 00:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •