Χίλια κομμάτια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Χίλια κομμάτια..

    ..................
    Last edited by vickie_victoria; 06-07-2020 at 17:00.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ρε 'συ vickie, άσε το τι σου λέει αυτός και σου πα, μου πες. Το πρώτο διάστημα ενός χωρισμού πρέπει να μένεις χώρια από τον άλλο μέχρι να τον ξεπεράσεις, όχι να πηγαίνεις να τον βλέπεις και να ανταλλάσετε μηνύματα και να προσπαθείτε να λύσετε το Κυπριακό κάθε λίγο και λιγάκι. Εσύ με όλες αυτές τις επικοινωνίες απλά έξυνες την πληγή ως τώρα, δεν την άφηνες να κλείσει. Μείνε λίγο μόνη σου και προσπάθησε να σκέφτεσαι άλλα πράγματα.

    Στο ξαναλέω όμως, καιρός να μάθεις να μένεις και μόνη σου γενικότερα. Να βασίζεσαι σε εσένα και να μπορείς να ζεις χωρίς γκόμενους και γονείς από κοντά. Εγκατάλειψη και μοναξιά να νοιώσεις με ένα χωρισμό ως ένα βαθμό οκ. Ως ένα βαθμό όμως. Αν ήσουν πιο πλήρης μέσα σου και με πιο πλούσια και γεμάτη ζωή, δεν θα έτσουζε τόσο πολύ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Έχω σπάσει χίλια κομμάτια.. Ο πρώην μου ήθελε να μιλάμε κ να πηγαινω που κ που να τον βλέπω γιατί λέει δεν μπορει απότομα να με χασει κ ξαφνικά μ στέλνει μήνυμα ότι δεν θέλει καμία επικοινωνία κ με μπλοκάρει από παντού. Λέει πως ήθελε να πάω από κοντά κ να με αδειάσει στην ουσία. Θέλει να με ξεχάσει λέει. Του είπα ότι θα σβήσω το κινητό του κ ότι σέβομαι την απόφαση του. Μ λέει όχι μην τον σβήσεις μπορείς αν δεν έισαι καλά να με πάρεις να ρθω η αν θες να με πάρεις μετά απο καιρό εγω θα σου πω τι θες κ εσύ αν μου πεις ότι θες να μ ακούσεις απλά θα σου πω οκ. Του λέω δεν πρόκειται να σε πάρω αφού δεν θες ουτε να με θύμασαι. Λέει μπορεί να θελω να σε πάρω εγώ του λέω δεν θα το σηκώσω. Λέει εγώ θα σου πω αντίο.. Με άδειασε κανονικά πολύ σκληρά μου μίλησε. Κ πριν γίνει αυτό βγήκα βόλτα μ έναν ο οποίος παρεξηγηθηκε με το παραμικρό κ με παράτησε κι έφυγε. Έπαθα κρίση πανικού ένιωσα εγκαταλειψη κ μοναξιά να με κατακλύζει.
    Εσύ δεν έλεγες ότι θα μείνεις μόνη να τα βρεις με τον εαυτό σου κτλ κτλ; Γιατί ψάχνεις επιβεβαίωση από τους άλλους ανθρώπους; Η αξία σου ανεβαίνει με βάση πόσο σε αποδέχονται οι άλλοι; Και αν οι άλλοι δεν ξέρουν να εκτιμούν; Κι αν εχουν αλλα κριτήρια;
    Με τον φίλο σου γιατί χωρισες; Για να παίζετε μετά; κι που παίξατε τι κατάλαβες;

  4. #4
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Έχω σπάσει χίλια κομμάτια.. Ο πρώην μου ήθελε να μιλάμε κ να πηγαινω που κ που να τον βλέπω γιατί λέει δεν μπορει απότομα να με χασει κ ξαφνικά μ στέλνει μήνυμα ότι δεν θέλει καμία επικοινωνία κ με μπλοκάρει από παντού. Λέει πως ήθελε να πάω από κοντά κ να με αδειάσει στην ουσία. Θέλει να με ξεχάσει λέει. Του είπα ότι θα σβήσω το κινητό του κ ότι σέβομαι την απόφαση του. Μ λέει όχι μην τον σβήσεις μπορείς αν δεν έισαι καλά να με πάρεις να ρθω η αν θες να με πάρεις μετά απο καιρό εγω θα σου πω τι θες κ εσύ αν μου πεις ότι θες να μ ακούσεις απλά θα σου πω οκ. Του λέω δεν πρόκειται να σε πάρω αφού δεν θες ουτε να με θύμασαι. Λέει μπορεί να θελω να σε πάρω εγώ του λέω δεν θα το σηκώσω. Λέει εγώ θα σου πω αντίο.. Με άδειασε κανονικά πολύ σκληρά μου μίλησε. Κ πριν γίνει αυτό βγήκα βόλτα μ έναν ο οποίος παρεξηγηθηκε με το παραμικρό κ με παράτησε κι έφυγε. Έπαθα κρίση πανικού ένιωσα εγκαταλειψη κ μοναξιά να με κατακλύζει.
    Βικυ οταν σου ειχα πει αν εισαι σιγουρη γι αυτο τον χωρισμο στην ψυχικη κατασταση που εισαι ησουν απολυτη και μαλιστα με ενα σοβαρο επιχειρημα.....
    Σημερα επιβεβαιωνομαι οτι δεν ησουν καθολου ετοιμη....

    Τωρα τι εγινε και αλλαξες και θες ξαφνικα να κρατας αυτο τον ανθρωπο στην ζωη σου?
    Στα προηγουμενα θεματα σου, σου ειπαμε πολλα πραγματα ...Εσυ για αλλη μια φορα αντεδρασες αρνητικα σε καποιους που ελεγαν αυτο που εβγαζες και μαλιστα ησουν καθετη...

    Δεξου την πραγματικοτητα και ζητα βοηθεια την εχεις αμμεση αναγκη...οσο περναει ο καιρος γινεσαι χειροτερα και δεν το καταλαβαινεις...

    Αυτα απο εμενα και στα λεω με πολυ ηρεμο υφος να μην εχουμε παρεξηγησεις παλι........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Βρε παιδιά τι λέτε όλοι; Δεν είπα ότι τον θέλω πίσω ούτε ότι το μέτανιωνω. Μου φερθηκε άσχημα λέω κ ενω εγώ ήμουν σίγουρη κ δεν του μιλουσα αυτός επέμενε κ τελικά με αδειασε τελείως κ βγήκε κι άπο πάνω. Φυσικά κ ήμουν σίγουρη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Βικυ οταν σου ειχα πει αν εισαι σιγουρη γι αυτο τον χωρισμο στην ψυχικη κατασταση που εισαι ησουν απολυτη και μαλιστα με ενα σοβαρο επιχειρημα.....
    Σημερα επιβεβαιωνομαι οτι δεν ησουν καθολου ετοιμη....

    Τωρα τι εγινε και αλλαξες και θες ξαφνικα να κρατας αυτο τον ανθρωπο στην ζωη σου?
    Στα προηγουμενα θεματα σου, σου ειπαμε πολλα πραγματα ...Εσυ για αλλη μια φορα αντεδρασες αρνητικα σε καποιους που ελεγαν αυτο που εβγαζες και μαλιστα ησουν καθετη...

    Δεξου την πραγματικοτητα και ζητα βοηθεια την εχεις αμμεση αναγκη...οσο περναει ο καιρος γινεσαι χειροτερα και δεν το καταλαβαινεις...

    Αυτα απο εμενα και στα λεω με πολυ ηρεμο υφος να μην εχουμε παρεξηγησεις παλι........
    Αντε πάλι με τη βοήθεια.. Κάνω ψυχοθεραπεία το έχω πει χίλιες φορές δεν με βοηθάει. Κ σου ξαναλέω δεν το μετάνιωσα είμαι κ ήμουν σίγουρη δεν μου άρεσε ο τρόπος του κ πως μου φερθηκε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Βρε παιδιά τι λέτε όλοι; Δεν είπα ότι τον θέλω πίσω ούτε ότι το μέτανιωνω. Μου φερθηκε άσχημα λέω κ ενω εγώ ήμουν σίγουρη κ δεν του μιλουσα αυτός επέμενε κ τελικά με αδειασε τελείως κ βγήκε κι άπο πάνω. Φυσικά κ ήμουν σίγουρη.
    Καλά έκανες και τον χωρισες.. Το έχουμε πει. Το θέμα είναι γιατί ασχολησε μαζί του.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Σόρρυ όλα αυτά που περιγράφεις ποτέ ακριβώς έγιναν; βασικά δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που σου είπε. Ακούς εκεί οπότε θες & οπότε θέλω να βρισκόμαστε. Καβατζα θέλει;; όταν κλείνεις μια ιστορία την τελειώνεις ολοκληρωτικά. Τα μπρος πίσω είναι αχρειαστα. Για να φτάσετε στο σημείο να χωρίσετε σημαίνει πως κάποια προβλήματα υπηρξαν στη σχέση σας τα οποία δεν μπορούν να λυθούν. Πήγαινε παρακάτω.

  9. #9
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Αντε πάλι με τη βοήθεια.. Κάνω ψυχοθεραπεία το έχω πει χίλιες φορές δεν με βοηθάει. Κ σου ξαναλέω δεν το μετάνιωσα είμαι κ ήμουν σίγουρη δεν μου άρεσε ο τρόπος του κ πως μου φερθηκε.


    Ok οτι πεις ....
    εγω ξερω τα ατομα που χωριζουν ειδικα με ολα αυτα που περιεγραψες δεν εχουν ουτε καλημερα ...

    εσυ το συνεχισες οποτε ειναι αυτο που σου λεω δεν ξερεις τι πραγματικα θες και τι πραγματικα σου γινεται ...

    αν δεν εισαι εσυ διατεθημενη να αλλαξεις καποια πραγματα στον χαρακτηρα σου και στον τροπο σκεψεις σου τι να σου κανει κοριτσι μου ο ψυχολογος τοτε....



    καθενας αποφασισει τι ζωη θελει να ζησει ,εαν εσυ θελεις να χαραμιζεσαι νεα κοπελα και υγιείς δικο σου θεμα εμενα ουτε κρυο ουτε ζεστη...

    ενα θα σου πω μαθε να αναλαμβανεις τις ευθυνες των πραξεων σου και σταματα να εξαρτασαι απο συντροφους γονεις και οτι αλλο.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι λεω.. Αυτος το συνεχισε οχι εγω εγω δεν τον επαιρνα καν τηλέφωνο. Αυτος με επρηζε τελος πάντων δεν συννενουμαστε έχεις κολλησει σε μια αποψη και πατας εκει πάνω.

  11. #11
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι λεω.. Αυτος το συνεχισε οχι εγω εγω δεν τον επαιρνα καν τηλέφωνο. Αυτος με επρηζε τελος πάντων δεν συννενουμαστε έχεις κολλησει σε μια αποψη και πατας εκει πάνω.
    Ότι δεν συνενουμαστε είναι το μόνο σίγουρο αφού απ οτι έχουμε πει κρατας αυτο που σε βολεύει...

    Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις κάποιο θέμα κοίτα να μην το μ ετανοιωσεις μετα και το σβήσεις...

    Ειλικρινά άδικος κόπος να ασχολείται κάποιος....

    Σου εύχομαι μόνο να βρεις επιτέλους τον τρόπο να βγεις από όλο αυτό .....

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    κατα την γνωμη μου η βικτωρια βρισκετε σε αδιεξοδο. και ψαχνει απο εδω λιγη κατανοηση. και εγω μια απο τα ιδια ειμαι.
    ηρεμησε βικωρια κανενας δεν σε πιεζει..........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Στεναχωριέμαι τόσο για τους γονείς μου ειναι οι μόνοι άνθρωποι που έχω κ για πόσο θα μπορώ να βασιζομαι σε αυτούς κ να νιώθω την προστάσια και την ασφάλεια τους.. Με πλημμύριζει ανασφάλεια. Το ήξερα ότι θα έρθω αντιμέτωπη με όλα αυτά κάποια στιγμή

  14. #14
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Στεναχωριέμαι τόσο για τους γονείς μου ειναι οι μόνοι άνθρωποι που έχω κ για πόσο θα μπορώ να βασιζομαι σε αυτούς κ να νιώθω την προστάσια και την ασφάλεια τους.. Με πλημμύριζει ανασφάλεια. Το ήξερα ότι θα έρθω αντιμέτωπη με όλα αυτά κάποια στιγμή
    Αυτό λέγεται ενηλικίωση. Δεν νιώθουν ολοι ενήλικοι στα 18 άλλοι νωρίτερα, αλλοι ποοοολυ αργότερα.
    Δεν είναι εύκολο, οταν συνειδητοποίεις ότι πρέπει να πάρεις την ζωή στα χέρια σου, να στηριχτείς στον ευατο σου και να κάνεις τις δικές σου επιλογές και να αντιμετωπίσεις και τις συνέπειες..
    Αλλά είναι ένα σταδιο που πρέπει να περάσεις..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Στεναχωριέμαι τόσο για τους γονείς μου ειναι οι μόνοι άνθρωποι που έχω κ για πόσο θα μπορώ να βασιζομαι σε αυτούς κ να νιώθω την προστάσια και την ασφάλεια τους.. Με πλημμύριζει ανασφάλεια. Το ήξερα ότι θα έρθω αντιμέτωπη με όλα αυτά κάποια στιγμή
    Τι θεωρείς προστασία και ασφάλεια; Πιστευεις πως αυτά δεν μπορεις να τα αποκτησεις μονη σου;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εμμονη με συγκεκριμενα κομματια?
    By dimitrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 13-05-2020, 21:07
  2. Αγοραφοβία (;) και χιλια μυρια
    By NikolaosAr in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 08-06-2018, 23:21
  3. Ο ανθρωπος με τα χιλια προσωπα..
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 22
    Last Post: 02-03-2018, 15:57
  4. Πώς να μαζέψω τα κομμάτια μου ;
    By samantha26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 102
    Last Post: 29-08-2017, 14:58
  5. Πως μαζευονται τα κομμάτια?
    By blackcat in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 29-10-2011, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •