σπιτι... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: σπιτι...

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πολύ καλό θα ήταν να βρει κάτι ο Ηλίας για σπουδές κτλ αν θέλει, αλλά και χωρίς σπουδές, αρνούμαι να πιστέψω ότι δεν υπάρχουν λύσεις εκεί που ζει να αρχίσει να δουλεύει έστω και περιστασιακά για αρχή. Απλά του φαίνονται όλα δύσκολα και αρνείται να κάνει ένα πρώτο βήμα.

  2. #32
    hlias1988
    Guest
    ρε παιδια για σπουδες δυσκολο.. και απο οικονομικης αποψεος και απο θεμα συγκεντρωσης.
    με πειραξε αυτο που ειπε ο mindcrime. οτι δεν ειμαι σε φαση να καταλαβω. αστονε...
    τεσπα...

  3. #33
    Ηλία μην παίρνεις τίποτε στραβα, απλά εμείς τα βλέπουμε πιο αντικειμενικά τα πράγματα γιατί είμαστε "απέξω" από το πρόβλημα σου
    Όπως κ να χει, σίγουρα καταλαβαίνω το ότι για σένα οι δυσκολίες είναι ακόμη περισσότερες λόγω των θεμάτων που έχεις κλπ, ΟΜΩΣ εδώ απλά θέλουμε να σου πούμε ότι αξίζει τον κόπο να το παλέψεις...να ζοριστεις βάζοντας στόχους στη ζωή σου, πχ κάθε πρωί να ξυπνάς και να ψάχνεις για δουλεια, όπως κ να νιώθεις, ακόμη κ αν έχεις τις μαύρες σου, ακόμη κ αν κάνεις αρνητικές σκέψεις, ακόμη κ εάν έχεις οτιδήποτε, το μυαλό γιατρεύεται όταν έχει στοχους

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ρε παιδια για σπουδες δυσκολο.. και απο οικονομικης αποψεος και απο θεμα συγκεντρωσης.
    με πειραξε αυτο που ειπε ο mindcrime. οτι δεν ειμαι σε φαση να καταλαβω. αστονε...
    τεσπα...
    Μα εσυ ο ιδιος λες δεν εχεις διαθεση να πας σχολειο οποτε γιατι στραβωνεις; Εσυ ο ιδιος ειπες πριν απο λιγο σημερα πως αυτο που θες για την ωρσ ειναι να αραξεις σπιτι και να τα βρεις με τον εαυτο σου δηλαδη δεν εισαι σε φαση να κανεις τιποτα οποτε γιατι χαλιεσαι;

  5. #35
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ρε παιδια για σπουδες δυσκολο.. και απο οικονομικης αποψεος και απο θεμα συγκεντρωσης.
    με πειραξε αυτο που ειπε ο mindcrime. οτι δεν ειμαι σε φαση να καταλαβω. αστονε...
    τεσπα...
    Υπάρχουν δημόσιες σχολές , δεν χρειαζεται να πληρώσεις τίποτα..αμα δεν δοκιμάσεις, πως ξέρεις ότι είναι δύσκολο;
    Πήγαινε γράψου σε μια σχολή, βρες μια ειδικότητα που σου αρέσει και βλέπεις πως πάει στην πορεία..

  6. #36
    hlias1988
    Guest
    ενταξη παιδια χαλαρα... καλημερα προς το παρον.....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερες,εγω εχω βαλει στα σκαρια να αναναεωσω την αδεια security.Δεν ειναι κατι δυσκολο ουτε και θελει τρελα λεφτα (150 τ παραβολα,αν δεν εχεις αδεια κανεις κατι σεμιναρια με 300 περιπου ευρω).Ειναι ενας κλαδος που παντα εχει δουλεια ,εστω και με λιγα λεφτα.Μια σκεψη απο μενα.

  8. #38
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Καλημερες,εγω εχω βαλει στα σκαρια να αναναεωσω την αδεια security.Δεν ειναι κατι δυσκολο ουτε και θελει τρελα λεφτα (150 τ παραβολα,αν δεν εχεις αδεια κανεις κατι σεμιναρια με 300 περιπου ευρω).Ειναι ενας κλαδος που παντα εχει δουλεια ,εστω και με λιγα λεφτα.Μια σκεψη απο μενα.
    καλημερα φιλε μου! καλα θα κανεις οτι κανεις καλο ειναι! εγω ειχα γραφτει μεσο ιντερνετ για σεκιουριτη ονλινε μαθηματα. και μου εστειλαν ενα βιβλιο... τα παρατησα ηταν τεραστιο το βιβλιο και θα πρεπει να μαθεις νομους κτλ.. τεσπα καλη επιτυχια και καλημερα!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Ωραία τα είπε ο τζορτζ
    Όμως θα προσθέσω κάτι ακόμη
    Όσες βόλτες κ να κάνουμε, όσους καφέδες κ να πιούμε, όσες θάλασσες κ να πάμε, η ζωή δεν γίνεται κανονική αν δεν έχουμε κ στόχους, εκπαιδευτικους, επαγγελματικούς
    Είπες δεν τελείωσες το σχολείο, πάρε λοιπόν τη μεγάλη απόφαση κ γράψου τώρα!
    Θα ζοριστεις σίγουρα αλλά θα έχεις στόχους, κ οι στόχοι δίνουν νόημα στη ζωή
    Η ζωή είναι να έχουμε επαγγελματικούς και εκπαιδευτικούς στόχους; Όχι. Ζωή όπως την περιγράφεις είναι η ζωή που μας έμαθαν ότι πρέπει να είναι έτσι και να περιέχει αυτά. Κανένα άλλο ζώο στη γη δεν ζει τόσο τεχνητά όπως το ανθρώπινο ζώο. Το τεχνητό της ζωής του αποδεικνύεται ακριβώς έτσι, στο ότι έχει ξεχάσει ότι η ζωή δεν είναι υποχρεώσεις.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  10. #40
    Άρα θεωρείς ότι δεν μας βοηθάει να έχουμε τέτοιους στόχους?
    Για σένα η ζωή μας για να είναι πλήρης τι θα έπρεπε να έχει?
    Να αράζουμε σπίτι κ να στοχαζομαστε?
    Να βγαίνουμε κάθε μέρα για καφέ μόνοι μας?
    Αν δε συμμετέχουμε ενεργά στην κοινωνία θεωρώ είναι δύσκολο ακόμη κ να γνωρίσουμε δύο ανθρωπους με τους οποίους θα γίνουμε αληθινοί φίλοι, η έναν άνθρωπο που θα γίνει το άλλο μας μισο, θα κάνουμε οικογένεια κλπ

  11. #41
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Άρα θεωρείς ότι δεν μας βοηθάει να έχουμε τέτοιους στόχους?
    Για σένα η ζωή μας για να είναι πλήρης τι θα έπρεπε να έχει?
    Να αράζουμε σπίτι κ να στοχαζομαστε?
    Να βγαίνουμε κάθε μέρα για καφέ μόνοι μας?
    Αν δε συμμετέχουμε ενεργά στην κοινωνία θεωρώ είναι δύσκολο ακόμη κ να γνωρίσουμε δύο ανθρωπους με τους οποίους θα γίνουμε αληθινοί φίλοι, η έναν άνθρωπο που θα γίνει το άλλο μας μισο, θα κάνουμε οικογένεια κλπ
    εγω συμφωνω με τον BlackCoral . δεν μπορουμε να γινουμε ρομποτακια......

  12. #42
    Δηλαδή ούτε οικογένεια ονειρεύεσαι να αποκτήσεις κάποια στιγμή?

  13. #43
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Δηλαδή ούτε οικογένεια ονειρεύεσαι να αποκτήσεις κάποια στιγμή?
    νιωθω οτι δεν μπορω να τα καταφερω. εν μερη εχεις δικιο οτι πρεπει να ενταχτουμε στην κοινωνια και να ειμαστε ενεργοι. δεν παιρνιετε αλλιως η ζωη. τεσπα το νεο που θελω να σου πω ειναι οτι αυριο θα παω σε μια δουλεια για υπαλληλος. θα παω να συζητησω εαν μπορω...
    οσο για το ψυχιατριο δεν ξερω τι θα κανω...

  14. #44
    Αυτό είναι πολύ ωραίο νέο!
    Να πας για τη δουλεια κ θα τα καταφέρεις!
    Να πας κ στον νέο ψυχιατρο κ άσε την κλινική στην ησυχία της

  15. #45
    hlias1988
    Guest
    ρε συ εχω να δουλεψω πολυ καιρο. αυριο θα παω στην δουλεια που σου ειπα. ειναι με γεωργικα μηχανηματα. υπαλληλος. αλλα εαν δεν κατσει τι να κανω να ψαξω αλλου? γεωργικες εργασιες δεν μπορω να κανω... πχ να ειμαι στον ηλιο και να κλαδευω. ειμαι και 110 κιλα. δεν μπορω να το κανω. υπαληλλος σε ενα καταστημα γινετε.
    απο την αλλη με ποιανει ενα τεραστιο ανχος οταν δουλευω. ενα φοβος. μπορεις να μου πεις πως θα τον καταπολεμησω?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. 2 λογαριασμοι σε 1 σπιτι?
    By boo in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 7
    Last Post: 25-07-2019, 18:22
  2. Δουλεια στο σπιτι ;
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-2012, 21:28
  3. ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
    By buterfly.love in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 06-05-2011, 12:03
  4. σπιτι & βουλιμια
    By koralaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 08-10-2010, 16:31
  5. Όλα ξεκινάνε από το σπίτι...
    By Asterix in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-07-2010, 03:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •